sandiju@email.si (Polna verzija)

Forum >> [Partnerstvo] >> Družinska zakonodaja



Sporočilo


Sandiju -> sandiju@email.si (26.11.2005 11:23:53)

Zanima me kakšen je postopek pri plačevanju preživnine? S punco sva šla sporazumno narazen ali morava urejati na sodišče ali preko sociale?
Ali rabiva odvetnika in notarja?

obupan oče




Anonimen -> RE: sandiju@email.si (26.11.2005 11:41:26)

Kolikor vem, morata dogovor o preživnini urediti na sodišču, kaj drugega ti pa ne bi vedela povedati, ker nisem nikoli imela opravka s tem.




Anonimen -> RE: sandiju@email.si (26.11.2005 13:43:18)

Na sodišče morta dati predlog za izdajo sklepa o preživnini, ki ga napišeta sama. Vzores predloga dobita na sodišču in sicer v pisarni za brezplačno pravno pomoč. Predlog napišeta in ga odata v vložišče sodišča. Jaz sem tud tak naredla, ker mi je kolegica tak naročla, zdaj pa čakama na poziv na sodišče. Na sodišču pa ti samo povej da se strinjaš z plačilom preživnine. Če pa te vpraša zakaj imaš tak malo, če imaš boš daval malo preživnino, reči da imaš kredit.




soncece24 -> RE: sandiju@email.si (26.11.2005 17:59:44)

IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Če pa te vpraša zakaj imaš tak malo, če imaš boš daval malo preživnino, reči da imaš kredit.




soncece24 -> RE: sandiju@email.si (26.11.2005 18:01:13)

ja, fajn nasvet, daj čimmanj, saj otrok itak lahko živi od ljubezni. Kolko sem jaz razumela, anonimna/anonimen sta res šla narazen in ne bosta samo "prikazovala" tak, da bosta več otroških dobila pa manj vrtca plačala.

Naj me kdo popravi, če se motim, sam ta izjava me je pa pogrela.




Stran: [1]