rižev sluz od 2 meseca dalje??? (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Uvajanje goste hrane



Sporočilo


žužu -> rižev sluz od 2 meseca dalje??? (1.12.2005 12:22:18)

po nasvetu pediatrinje naj bi začela dodajati malemu zvečer in zjutraj v mleko rižev sluz oziroma rižolino. sicer na škatli piše po dopolnjenem 4 mesecu. ampak, če je rekla pediatrinja, da lahko?
se morda kje dobi kak pripravek iz riža, ki naj bi se dodajal že pri 2 mesecu?




Anonimen -> RE: rižev sluz od 2 meseca dalje??? (1.12.2005 12:26:53)

Hm...ne da bi jaz vedla, ampak veliko nas je dalajalo rižolino v melko pred 4. dopolnjenim mescem..[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image]Daj pa ga noter toliko, da mleko le malo zgostiš in to je to!

Naš nik še zdaj rižolnio pije in ga obožuje![image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]

Tak , da :Poslušaj pediatra![sm=smiley20.gif][sm=smiley16.gif]




Marogica -> RE: rižev sluz od 2 meseca dalje??? (1.12.2005 12:39:03)

Jaz sem pri dveh mesesih otroka samo dojila, rižolino pa sem začela dajati okrog dopolnjenjega 6. meseca. PRej sem mu dala samo frutolino.




Andra -> RE: rižev sluz od 2 meseca dalje??? (1.12.2005 14:00:31)

Od Hippa se dobijo bio riževi kosmiči, ki se dodajajo otroku v stekleničko od drugega tedna starosti dalje. Mislim, da je mislila to. Jaz sem to uporabljala in je dobra zadeva. Ko je to jedla, mi je nehala bruhat in je imela daljše presledke med obroki.




LONA13 -> RE:Koliko rižolina dati ta prvič (6.12.2005 11:28:27)

Nejc je star 4,5 mesecev in ima že en sadni obrok, zdaj se mi pa zdi da se čez dan ne naje dosti  bi mu rada popoldan dala še mal rižolina  Koliko mu naj dam za ta prvič in kako naj potem nadaljujem???

Hvala in lp.
Lona




nejča -> RE: RE:Koliko rižolina dati ta prvič (6.12.2005 17:20:56)

Naš Žiga je precej polival pa smo morali dodajat 2% rižolina, ki smo ga prej skuhali v vodi kot puding, da ga je lažje prebavil skupaj z mlekom. To smo začeli že pri 1,5 meseca po nasvetu pediatrov v bolnici.




urška -> RE: RE:Koliko rižolina dati ta prvič (7.12.2005 21:42:50)

riževa sluz je neki druzga kot rižolino - tko kot je napisala Andra




Stran: [1]