Dojenje in krčki? (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Dojenje in dodajanje



Sporočilo


LillyPilly -> Dojenje in krčki? (10.12.2005 20:05:25)

Moj sonček ima krčke. Pedijater mi je svetovali naj malo pazim kaj jem. Kot okvir mi je dal hrano, ki smo  jo dobili v (LJ) porodnišnici.

Kaj ni zaželeno med dojenjem?

Ni zaželeno:
-Agrumi. Kaj paše sem; mandarine, pomaranče, limone? (niti par kapljic v čaj?), grenivka, rdeča grenivka
-Zelje
-Solata (v porodnišnici smo dobili solato, celo zelnato solato?)
-Začimbe;  kakšne?


Kaj pa:
- kislo zelje?
- Kisla repa?
- kaki?
- Por?
- Korenje?
- Krompir?
- sojina omaka (npr. riž in sojina omaka)
- mandlji
- jabolka


-špageti npr s paradižnikovo omako in baziliko


lep pozdrav in lep vikend,
LillyPilly.




MIN -> RE: Dojenje in krčki? (10.12.2005 20:36:03)

ja sej boš vidla jest sem na koncu pristala na kruhu in marmeladi pa bebe čaju




Naty_ka -> RE: Dojenje in krčki? (10.12.2005 21:27:59)

Tudi meni se zdi, da bom počasi lahko jedla samo še mleko in kruh ter rdečo peso.




smeja2 -> RE: Dojenje in krčki? (10.12.2005 21:49:10)

Naty_ka eni pravjo da mleko sploh ni dobro za krčke in vsi mlečni izdelki nasploh [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]




*goldfish* -> RE: Dojenje in krčki? (10.12.2005 21:50:11)

Vsa hrana, ki je težko prebavljiva in ki tebe napenja. Tej hrani se izogibaj nekaj časa.

(zelje, sveže sadje, bučno olje, jagode, agrumi,....)




urbancek -> RE: Dojenje in krčki? (11.12.2005 11:42:55)

Tako  kot MIN smo tudi mi na kruhu, maslu in  marmeladi oz. siru. Za kosilo pa tudi oklestena hrana (aviacija na vse možne načine razen pohana.

Lp




Naty_ka -> RE: Dojenje in krčki? (11.12.2005 13:30:06)

Smeja, meni se zdi, da če pijem mleko, da mu še edino takrat prebava nekako deluje. Je pa res da ga spijem slabih 2 dl pa še to ne vsak dan.
Je pa hudo, ko ne veš kaj lahko ješ in kaj ne.




smeja2 -> RE: Dojenje in krčki? (11.12.2005 17:31:24)

Ja sej jaz sm tud mlek pila (zjutri eno belo kavico brez kofeina).
Vprašanje če so krčki sploh zaradi naše prehrane [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]
Mi jih nimamo več k sreči! [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image] 




Naty_ka -> RE: Dojenje in krčki? (11.12.2005 17:41:13)

Smeja, kako ste se "znebili" krčev?
Koliko je sploh staro tvoje dete?
Jaz sem sedaj izpustila en podoj, da vidim, če ga šraufa mo mojem mleku ali po dodatku. Zdaj si grem črpat mleko ven.




kati* -> RE: Dojenje in krčki? (11.12.2005 18:47:18)

na to temo je bilo že veliko napisanega ... in moje izkušnje so sledeče: enostavno bosta morala probati, kaj vama ne paše (na prvem mestu je sveže sadje in zelenjava), ker se mi zdi, da je pri vsakem primeru drugače.

jaz npr. svežega sadja sploh ne smem, po drugi strani pa nimamo sploh problemov po začimbah, mleku in mlečnih izdelkih, čokoladi, kostanju idr. Kislo zelje in repo jemo normalno. Krompir, meso , kruh, prekuhana zelenjava in testenine pa sploh ni problem.
Zdaj pa sem počasi začela jesti svežo zelenjavo: zeleno solato in korenje.




Stran: [1]