6-urni delovnik (Polna verzija)

Forum >> [Partnerstvo] >> Družinska zakonodaja



Sporočilo


Anonimen -> 6-urni delovnik (19.1.2006 10:23:00)

Punce v službi bom zaprosila za krajši delovni čas, saj sem do zdaj lahko kombinirala z varstvom , ker pa to ne morem več bo morala vsaj dve uri prej iz službe.Ali je to možno samo še eno leto dokler otrok ne napolni 3 leta?Zdaj je star dve leti.In ali katera ve kako se potem obračuna plača ,zdaj imam cca 150.000 sit neto plače?Koliko je lahko nižja in ali ti pripada v celoti malica in prevoz?Aja pa kaj je z dopustom ?Pa še to ali moram potem posalti na csd kakšno zahtevo po skrajšanem del.času - ali ti dve uri skrajšanega del.časa krije CSD.hvala vam za vse inf.




alenkja -> RE: 6-urni delovnik (19.1.2006 10:55:18)

Lepo pozdravljena.

Jaz sedaj končujem porodniško in bom šla delat po 6 ur. Delodajalec  mi je izdal novo pogodbo o zaposlitvi, kjer je navedeno, da do otrokovega 3 leta starosti delam po 6 ur na dan oz. 30 ur tedensko. S to pogodbo sem šla na CSD, kjer sem izpolnila še eno vlogo, oni so mi izdali odločbo o tem, da mi preostali 2 uri na dan oz. 10 ur tedensko plačujejo prispevke. Dopust in malica ti pripadata v celoti, s tem, da se čas za malico skrajša na cca 22. minut dnevno. Pripada ti tudi regres, plača pa je približno 75 %. Upam, da sem ti kaj pomagala.





Stran: [1]