POMEN KRATIC (Polna verzija)

Forum >> [Zanositev] >> Težave z zanositvijo



Sporočilo


Vesna_2 -> POMEN KRATIC (19.1.2006 20:58:52)

OK sej bo mogoče izpadlo neumno ampak vseeno prosim razložite mi kaj pomenijo različne kratic in kdaj pridejo na vrsto oz. kako si sledijo: IVF, CSI...
Tusi sam imam sicer teževe z zanositvijo vendar mi moja ginekologinja ni do sedaj razen nekaj pregledov povedala kaj več . Drugače pa imam pri dr. Ribič v Leonišču pregled na valentinovo.
Hvala in lep večer še napraj




muzika -> RE: POMEN KRATIC (19.1.2006 21:29:52)

Sem tudi jaz razmišljala, da bi poprosila stare mačke za dodatne informacije. Sem namreč še nova, pa samo gledam, kako si to izmenjavajo kratice in strokovne izraze. Saj dosti se da najti na spletu, ampak ti pobere velikoooooo časa. Torej, če je katera pripravljena ponudit instant informacije, bom z veseljem tudi jaz "prisluhnila".




emaa -> RE: POMEN KRATIC (20.1.2006 8:21:19)

IVF pomeni in vitro fertilizacija, po domače epruvetka. IVF ICSI (ponavadi punce rečejo kar ICSI) je ravno tako epruvetka, s to razliko, da gre tu za problem pri partnerjevem semenu, tu jajčece oplodijo tako, da seme vbrizgajo direktno vanj, pri navadnem IVF, pa v epruvetko dajo jajčeca in semenčice, oploditev poteka "spontano".
IUI je intra uterina inseminacija, kar pomeni, da da prtner seme v času O, le-tega prečistijo in vnesejo v maternico, kjer se potem spet samo dogaja. Če vaju še kaj zanima, pa vprašajta




Mijavček -> RE: POMEN KRATIC (20.1.2006 10:00:53)

Oj Vesna, jaz imam tudi pregled pri ribičevi na valentinovo. Ob kateri uri pa imaš, če ni skrivnost? Mogoče se bova pa srečale [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




Vesna_2 -> RE: POMEN KRATIC (20.1.2006 12:43:03)

Mijavček, jaz ga imam oz. naročena sem ob 8-ih zjutraj. se že veselim tako zgodnjega vstajanja in vožnje v LJ.LP!




Mijavček -> RE: POMEN KRATIC (20.1.2006 13:08:47)

Ojoj, to pa je zgodaj!
Potem se pa ne bova srečale, jaz sem naročena okoli 13-ih šele. No, pa kdaj drugič mogoče [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




muzika -> RE: POMEN KRATIC (20.1.2006 14:16:38)

Pozdravljena Vesna!

Kot vidiš, sva dobili res izčrpne inf. Če pa želiš zvedet še kaj več o tem, lahko greš na stran
Oddelka za reproduktivno medicino in ginekološko endokrinologijo - Splošne bolnišnice Maribor, kjer pri dodatnih informacijah najdeš "knjižico". Klikni in dobila boš za začetek dovolj inf. o tem, kaj se in kaj bi se naj dogajalo z nami.

Lep dan!




Stran: [1]