[Brisano sporočilo] (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (24.1.2006 20:54:16)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




Meggy -> RE: kdaj v sedeč položaj? (24.1.2006 21:53:33)

Živjo!
Smo v istem položaju, s tem da naš že od 3 meseca oz prej noče več ležat. Kar pokonci bi bil, glavico že sam drži tak da je res močan. 29.9. bo star 4 mesece. Sej če se sam tako dviguje, ni nobene panike, ker je res, da vidiš kdaj je otrok pripravljen na pokončno držo. Tudi v stolčku za hranjenje že lepo sedi. Dost je na tem kako ga tut sam narediš, če mu pustiš, je bolj živahen, če ne pa še bolj dojenčkast. Meni so ga včeraj v bolnici na otroškem oddelku postarale za 4 mesece, ker je tak pokončno sedel.

LP




tehnofil -> RE: kdaj v sedeč položaj? (25.1.2006 7:58:14)

Ne ga vspodbujati. Umiriti ga pa tako ali tako ne moreš. Pusti samo kolikor res hoče sam.




kati* -> RE: kdaj v sedeč položaj? (25.1.2006 11:08:55)

naš Luka bo tud konec meseca star 4m ... in mu je najbolj fino, če sedi v naročju oz. na kolenih ... to mu pustim po par minut večkrat na dan (čisto sam ne sedi, sedi pa popolnoma zravnano) ... sicer pa ga jaz dam v ležalnik, ki ga mal bolj dvignem - ne čist v sedeč položaj, ali pa na kavču sedi na blazinah

je pa res, da tud med previjanjem malo "telovadiva" - me prime za rokice in se dvigne v sedeč položaj - ker mu je to nekaj najboljšega [sm=smiley36.gif]




soncek&luna -> RE: kdaj v sedeč položaj? (25.1.2006 12:56:08)

moj pikec je v soboto dopolnil 3 mesece in moram rect, da ne mara predolgo lezat, ga moram kar pokonc dat.... glavico drzi sam pokonci, je zelo mocan.. ko se navelica lezanja se kar opre na komolce in dviguje glavico [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image] ... se mi sicer zdi prehitro, samo ce sam hoce, kaj morem... mocan tale moj fant [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




tins -> RE: kdaj v sedeč položaj? (25.1.2006 13:57:18)

Tako, kot so že ostale povedale: otrok sa pokaže, kdaj je pripravljen na nasledni korak. Če je tvoj že tako močan, da se sam dviguje, mu kar pusti. Itak naj bi bili po povprečju na to pripravljeni po 4. mesecu, tako da tvoj nič ne prehiteva. Fizioterapevtka me je zgolj opozorila, da ga ni fajn posedat obloženega z blazinami in podobno. Ko "vadita" sedenje, bodi ob njemu in mu dajaj oporo v bokih- tako se bo hitreje navadil samostojnega sedenja, kot pa če je vedno napol prislonjen na blazine. LP 




Stran: [1]