Pranje na 60 (Polna verzija)

Forum >> [Družinsko življenje] >> Gospodinjski nasveti



Sporočilo


fusia -> Pranje na 60 (30.1.2006 18:45:20)

Pred kratkim je bila tu ena tema, v kateri vas je veliko reklo, da tudi belo perilo perete na 60 stopin in ne na 95. Včeraj sem tudi jaz oprala tako, pa se mi zdi, da perilo ni bilo tako belo. Ne vem... nekatere stvari so se mi zdele kar sivkaste. A ve dodate belilo ali nekateri praški niso dovolj dobri ali kaj? Jaz imam trenutno Avo in se mi drugače zdi v redu. V glavnem - kaj narediti, da bo tudi po pranju na 60 perilo čisto belo?




SašaR -> RE: Pranje na 60 (30.1.2006 19:15:50)

Jaz perem na 60 belo perilo in je vedno čisto. Samo pa je res da perem na programu, ki ni skrajšan ampak normalno dolg.
Prašek je pa persil ali ariel.




Anonimen -> RE: Pranje na 60 (30.1.2006 20:43:00)

Fusia, jaz sem se tudi tega bala, ampak sem poskusila prati na 60, pa je bilo v redu. Tudi moja mati, nekdaj velika zagovornica kuhanja belega perila (prav zaradi te beline), sedaj pere na 60 in pravi, da je res vse enako snežno belo. Kateri prašek ona uporablja ne vem, je pa rekla, da dodaja belilo. Jaz pa perem s Persil gelom in zaenkrat nisem dodala perila, prala sem pa na 60 belo perilo do zdaj samo enkrat. Samo ne mislim dodajat belila, potem bom raje kuhala, če ne bo belo.




Anonimen -> RE: Pranje na 60 (31.1.2006 9:20:14)

Jaz sem pred kratkim načela to temo.
Od kar se spomnim že moja mama me je bombardirala,da naj ne perem perila pri zelo visokih temperaturah,ker s uniči,Posebno moževe bele srajce.
Perem na 60 z sedaj že nekaj mesecev z AVA marsilija.Perilo lepo
diši,odkrila pa sem še posebno tekočino za pobelit,ki ni na bazi varekine.
OMINO BIANCO_BIANCO VIVO.Sicer ne vem,če je že v naših trgovinah,ker kupujem praške in čistila vedno čez mejo.
Izplačalo se je.Belo perilo je res iz pralnega stroja prišlo belo.




Stran: [1]