zaživeti skupaj (Polna verzija)

Forum >> [Partnerstvo] >> Družina in partnerski odnosi



Sporočilo


Anonimen -> zaživeti skupaj (14.3.2006 16:01:52)

Vsem najprej en lep pozdravček. Nisem čisto prvič na forumu, prebiram pa vas dosti. Zato sem se odločila, da vas tudi sama povprašam za nasvet oz. mnenje.

Stara sem 32, moj fant pa 36. Poznava se skoraj dve leti. V vsem tem času pa najina zveza še ni prešla v skupno življenje. Izgleda približno takole: on prespi pri meni čez teden (pride zvečer, odide zjutraj) in vedno sva skupaj za vikende. Skupaj si kaj skuhava, odhajava na počitnice, razmišljava tudi o otrocih... To traja že približno leto in pol.

Ko sem mu omenila (pred pol leta), da bi rada, da se preseliva skupaj pa so se začele težave:
- on meni, da je življenje pri meni zanj neugodno v smislu, da nima garaže, da parcela ni ograjena, da se ne počuti ugodno, ker (starejša) hiša ni prepisana name, da nima toliko denarja, da bi se spuščal (skupaj z mano) v prenovo hiše, v kateri sicer živim sama...
- jaz menim, da je življenje pri njem zame (in za potencialno družino) neugodno, ker je prostora premalo, ker nimajo rešenih zadev s starši, bratom, sestrično; v hiši živijo njegovi starši...

Te teme enostavno ne znava rešiti skupaj.[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image] Skoraj na tedenski bazi se tudi kregava in zapuščava. Ko se pobotava stvari tečejo naprej, kot sem opisala zgoraj. Nimam občutka, da bi me človek rad vlekel za nos, vendar pa je jasno, da se nič ne odločiva in ne storiva.

Za sabo že imam dolgo in neuspelo zvezo in nebi rada ponovno zapravljaja časa! Želim si partnerja, skupnega življenja z njim in družine.

Zelo bom vesela vaših mnenj[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image] in stališč [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley13.gif[/image] o zadevi. V pričakovanju...







mačica -> RE: zaživeti skupaj (14.3.2006 16:11:16)

[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image][image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]Ja tole je pa res težavna zadeva... moje mnenje je če se umata dva rada potem naredita vse da bi bila skupaj in v vajinem primeru je tu nastal problem. Kaj pa vem... pejta na romantično večerjo in se probejta pogovort, enkrat morta to razčistit in v restavraciji se gotov ne bota kregala? Ali pa doma napišta na list stvari ki vaju motijo in se potem na podlagi najmanj motečih za vajino skupno življenje odločita kje bosta. Nazadnje vama ostane da napišeta na 2 listka tvoje in njegovo ime in žrebata kako bo?
No to je moje razmišljanje, je pa res da stvar najbrž ne bo tako preprosta...
Pa srečno![image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image]
mačica




matahari -> RE: zaživeti skupaj (14.3.2006 16:14:46)

Takšna odločitev ni preprosta in mora dozoreti..oba sta že v letih ko bi morala vedeti kaj si želita in kakšne predstave imata o skupnem življenju..če se seveda te ne ujemajo potem je problem...je pa bolje to rešiti prej kot da se kasneje najdeta v problemih...




Anonimen -> RE: zaživeti skupaj (14.3.2006 16:24:52)

Anonimna, prišla si do spoznanja, da vajina zveza ne vodi nikamor več, oz. da sta obstala na mestu.

To lahko presekata samo vidva. Tudi problemi zakaj in kako in čemu in...

ad 1.:
<- on meni, da je življenje pri meni zanj neugodno v smislu, da nima garaže, da parcela ni ograjena, da se ne počuti ugodno, ker (starejša) hiša ni prepisana name, da nima toliko denarja, da bi se spuščal (skupaj z mano) v prenovo hiše, v kateri sicer živim sama... >

Tle dam človeku popolnoma prav. Veš koliko je primerov, ko ljudje vložijo vse prihranke vsa denar, vse kar so si s trudom privačevali v urejanje takih bivalnih pogojev. In potem, ko je bilo vse prenovljeno, obnobvljeno, lepo in fajn, ostali brez hiše, stanovanja in tudi brez prihrankov.

Če želiš, da se preseli k tebi poskrbi, da bo hiša tvoja last. V tem primeru bosta vedela da delata zase. Oprosti ampak previdnost je mati modrosti. Poskušaj razumet to. Sej morda ni toliko to, da noče biti s tabo ampak ne vidi pointa v tem, da bi vlagal v nekaj kar ne bo nujno vajino.
Poskrbi za prepis hiše, naredi nadstrešek za avto (sej ne stane tolk, pa tud sam z lokacijsko ga lahk postaviš)...pa bo. Sm naj se model izjasni ali bi se pod temi pogoji preselil k tebi.

Če pa ti sama rihtaš bajto, ki ni tvoja in vprašanje če sploh kdaj bo - si pa  (oprosti) malo naivna.

ad 2.:
<- jaz menim, da je življenje pri njem zame (in za potencialno družino) neugodno, ker je prostora premalo, ker nimajo rešenih zadev s starši, bratom, sestrično; v hiši živijo njegovi starši... >

Io tle pač ni kaj dodati. Če ti ni ti pač ni.

In končni sklep.

Pojdita na svoje. Pa čeprav v najem. SAm potem pa bodo spet izgovori, zakaj plačevati za najemnino, da te nekdo obira ... itd. Ti bo tudi takoj jasno, da je gospodu všeč tako kot je, če se ne bo želel preseliti. Konec koncev mu nič ne manjka v situaciji kot je. Če pa si želi družine, bo nekoč moral začeti razmišljati tudi o tem. In o tem kaj to potegne za sabo. Če gresta na svoje sta sama svoj gospodar. Če pa ne bo želel slišati na nobeno uho o rešitvi trenutne situacije, ti je pa verjetno jasno kaj ti je storiti.

Upam, da sem vsaj malo pomagala, sej kaj pametnega pa tud nisem napisala...




Anonimen -> RE: zaživeti skupaj (14.3.2006 16:26:50)

Zelo hvaležna Mačici in Matahari za mnenje, vendar še vedno ne vem, kako presekati začarani krog.

Rada bi, da mi odločno poveste, kaj bi vi storile! Kako in na podlagi česa bi vstrajale ali odstopile iz zveze.

Hvala punce.[sm=rozica.gif]




Marogica -> RE: zaživeti skupaj (14.3.2006 16:50:00)

Anonimna, tvoj fant ne bo nikoli s teboj ostal. To je dejstvo. Pa ne samo s teboj, z nobeno, ker je nezrela osebnost in v svoji notranjosti  podzavestno išče "perfektno" ženo, kar pa je seveda absurd. Izgovori, kot so garaža, ograja.... so neumnosti in malenkosti, če želi nekdo z nekom biti, predvsem, če sam živi v "slabših" pogojih, kot ti. To so izgovori, ker če bi se preselil, bi tej zvezi zavestno in podzavestno rekel JA, kar pa ni pripravljen.
Mogoče še nekje razumem, da ne bi rad vlagal v "tujo" nepremičnino, čeprav se tudi tukaj vidi, da s teboj ne misli resno in dolgoročno. Ker če bi tako mislil, bi tudi s tvojo hišo "operiral" na daljši rok, se v njej videl......
Vse to kar sem napisala, govorim iz lastnih izkušenj, ker se mi je nekaj podobnega dogajalo.  Tudi jaz sem imela občutek, da  me je moj ex imel rad in res me je imel, vendar pač na njegov način, ki se z mojim ni skladal. Ta bivši fant je star sedaj 45 let in je še vedno samski(beri ima prijateljice, vendar ne želi z nobeno nič resnega).
Kaj narediti? Začni razmišljati, da pač ni ta pravi, ostalo se bo odvilo samo od sebe. Pa dosti sreče.......




lelaval -> RE: zaživeti skupaj (14.3.2006 18:56:41)

Anonimna, bi se kar podpisala pod Marogicin post.
To, da išče izgovore, zakaj se ne more preselit k tebi - to so le puhli izgovori ali drugače povedano - ne želi ali pa ni pripravljen živet s tabo.
Kako je glede lastništva, nisi napisala.
Če pri njem ni dovolj prostora, bi jaz, če bi bila na tvojem mestu , fantu lepo povedala, da bi rada, da živita skupaj - sama, in v situaciji kot sta, je možnost pač  pri tebi. Uredila bi si glede lastništva in se spustila v adaptacijo hiše (z njim ali  pa brez). Če bi želel bit s tabo, bi te podpiral, če ne, pa bi šel. Morda pa ne bo nikoli dozorel.




Primoza -> RE: zaživeti skupaj (14.3.2006 19:05:08)

http://www.ringaraja.net/forum/m.asp?m=839890&mpage=1&key=




baguSka -> RE: zaživeti skupaj (14.3.2006 19:14:48)

Jst ti bom pa tkole rekla:

- če si on želi od doma in si želi bit s tabo, le ne pod temi pogoji, ki jih imaš, potem naj ti POVE te pogoje, od tebe pa je odvisno, če jih boš izpolnila ali ne;
- če si pa on NE želi it sploh od doma, potem pa itak nimaš kej praskat, ker tak človek je preveč navezan na svojo družino in še ni pripravljen pretrgat popkovine;

Zdej pa tko:

- da boš vedla na čem si, mu pač predlagi, da ti pove SVOJE pogoje in boš vidla na čem si oz. sta - če se bo začel izmotavat, da si želi ostat doma, potem se boš pač mogla s tem sprijaznit (če se boš seveda hotla) in šla k njemu; če ti bo povedu svoje pogoje, potem je pripravljen it živet k tebi, vendar boš res mogla te pogoje izpolnit (za moje pojme je dovolj, da prepišeš hišo in parcelo nase, ker vse ostalo lahko investirata skupi) - a spet, če boš ti tako želela

Razumela??[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]
Pa srečno.




Grascakinja -> RE: zaživeti skupaj (14.3.2006 19:23:18)

Tolk sta že stara, navajena svojega lajfa in komot, da vama kompromisi in prilagajanje že počasi delajo probleme... saj ni treba it ne k tebi, ne k  njemu, pojdita K VAMA. Nekam drugam zate in zanj. Tako se bosta oba prilagajala, ne samo eden. Poštena kupčija.




Anonimen -> RE: zaživeti skupaj (14.3.2006 20:18:58)

Se strinjam s pupo25. Oba skupaj nekam, kjer bo to vajin skupen dom. Če to ne bo šlo, pač nista za skupaj... V vajinih letih se že dobro navadiš na določen način življenja, ki ti ga je težko spremenit - kot je že bilo napisano zgoraj...




Anonimen -> RE: zaživeti skupaj (14.3.2006 23:15:20)

Sama si še enkrat preberi njegove "razloge", zakaj on "ne more" živeti pri tebi...

Mislim, da boš odgovor našla v njih...

In če imata kreganje zaradi tega (pa še celo zapuščanje) tedensko na sporedu, je zadeva jasna...

Jaz bi vsemu skupaj rekla NE...

Sorry, ampak meni to tako izgleda...




Misek -> RE: zaživeti skupaj (15.3.2006 14:41:21)

IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen
Rada bi, da mi odločno poveste, kaj bi vi storile! Kako in na podlagi česa bi vstrajale ali odstopile iz zveze.


Ko ze sprasujes, jaz bi sla naprej - brez njega. Razlogi zaradi katerih je vase skupno zivljenje po njemu nemogoce so izgovori. Ce ti zivis v tej hisi in je dobra za tebe, ne vidim razloga zakaj ne bi bila dobra za njega. Ce trenutno zivi v hisi, ki ni njegova, ne vidim razloga zakaj bi ga motilo ce zivi v hisi, ki tudi ni njegova, vendar v kateri bi bil sam s teboj.
Garaza za avtomobil.... nesmisel.  Lahko resljivo z minimalnimi vlaganji - za mene samo navidezen razlog. Po mojem mu pase tako kot je in ne bi rad nic spreminjal. Imam sorodnico, ki ze 15 let vztraja s tipom, ki vedno najde novi razlog zakaj ne moreta ziveti skupaj.
Bi bilo pa zanimivo kako bi reagiral, ce bi se ti odlocila preseliti se k njemu. jaz bi to predlagala, ce bi bila na tvojem mestu. Imam vtis, da je predlagal zivljenje skupaj z njegovimi starsi, ker je bil preprican, da se s to resitvijo ne bos strinjala. Mogoce mu predlagas za zacetek, da bi noci in vikende, namesto pri tebi, zaceli prezivljati pri njemu in se tako navadili na okolje v katerem naj bi skupaj ziveli. Ce mu ne bo disalo, kar mu po mojem ne bo, saj sicer ne bi bila vedno pri tebi, ti bo pa jasno pri cem si.
Me pa zanima kako se to pogovarjate o otrocih, a se ne morete zediniti kje bosta zivela. Bi ga pa prav vprasala kako si on to predstavlja.




mačica -> RE: zaživeti skupaj (15.3.2006 16:18:56)

Nisem prepričana, da ti bo odgovor všeč ampak če bi že rada mnenje kaj bi naredila - NAŠLA BI SI NEKOGA  ki bi komaj čakal da bi bil z mano noč in dan in petke in svetke in se o tej temi sploh nebi pogovarjala, ker bi te imel tako rad da bi zate naredil vse...
No, pa imaš... moje mnenje namreč, ti pa naredi kakor ti narekuje srce...
lp,mačica




copka -> RE: zaživeti skupaj (15.3.2006 16:38:46)

Cakaj malo...a pri tebi prespi vsak dan in je cez vikend pri tebi, ko se gre pa za skupno zivljenje, mu pa to ni vsec? Ok, se strinjam, da ne bi vlagala v nekaj kar ne vem ali bo sploh ostalo moje- morda se bosta morala izselit?Ce pa bi bila hisa moja, pa se ji ne bi kar tako odpovedala in sla zivet v majhno stanovanje.

Pari, ki se kar naprej puscajo, so v vecini primerov obsojeni na propad!!

Zakljucek- ce je hisa tvoja oz. bo sigurno tvoja ( to razcisti z lastnikom-verjetno starsi) potem bi jaz tipa pustila, ker jaz osebno se ne znam kregat in se tudi ne maram, in mi to puscanje vsak teden in kreganje nista vsec.
Ce pa hisa ne bo tvoja, mu ponudi moznost, da se preselita na svoje.

Vendar sem mnenja, da se noce preseliti in isce izgovore- ni garaze, ni ograjeno...bla bla.




Anonimen -> RE: zaživeti skupaj (15.3.2006 18:02:06)

Moram ti priznat, da se popolnoma strinjam z misekom in mačico.



Ko se 2 ljubita o takšnih stvareh niti ne rabita razmišljat...ni je stvari, ki bi ju ločevala.
Težko sem si predstavljala, da imajo ljudje pri teh letih takšne težave, ampak kaj čmo[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley13.gif[/image]




Vilma -> RE: zaživeti skupaj (15.3.2006 20:17:29)

Sem imela eno tako mono, ti ne morem drugače reč.
Imel je trisobno stanovanje, pa je mencal.
Da bo stanovanje premajhno, ko se bom preselila.
Da je omar premalo.
Pa da on nobene slike ne bo dal s stene, ker je zavezan nanje...
Sem ga poslala v tri krasne!
Nista stara 20 let, da se bosta še tri leta za rokice držala, pa potem še lepo gledala. Leta čez trideset nakazujejo na to, da je treba hitreje odreagirat.

No pa da ne bom pregroba imam še drugo varianto.
Glede na to, da ti ne bi k njemu in on ne k tebi izberita tretjo varianto - najamita stanovanje.




tehnofil -> RE: zaživeti skupaj (15.3.2006 21:30:59)

IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen
ker (starejša) hiša ni prepisana name,
Za sabo že imam dolgo in neuspelo zvezo in nebi rada ponovno zapravljaja časa! Želim si partnerja, skupnega življenja z njim in družine.

Nisem bral samo ti bo kalbo povedal kako pomembno je, da je prepisana nepremičnina. Te stvari niso hec in zato to uredi sedaj. Potem edinega pametnega vzroka več ne bo in boš hitro vedela pri čem si. Ograjo se pa menda še da postaviti.




*Karmen* -> RE: zaživeti skupaj (16.3.2006 11:02:49)

Anonimna, danes ljudje ne gredo več v nobeno zadevo kar na slepo. Vse mora biti črno na belem. Tudi midva sva živela v hiši, ki je bila najprej last moje mame. Jaz sem seveda v njej živela brezskrbno, saj sem edinka. Toda moj srček se je počutil nelagodno. Vlagati v adaptacijo hiše, za katero nikoli ne veš ali bo tvoja ali ne, je milo rečeno  neprijetno. Zato sva se z mojo mamo kar na hitro pogovorili in hišo je prepisala name. Midva pa sva po najhitrejši poti hišo delila na delež 50-50. Torej vsakemu polovica. Četudi se sliši grozno, če partner noče živeti v tuji hiši, ga kar razumem. Postavi sebe v njegovo kožo. Če hiša ni vsaj nekoliko tudi njegova je vedno možnost, da izvisi kot "čampelj". In v današnjih časih zna biti to kar zoprna zadeva. Zato se ne sekiraj preveč in skušaj čimprej urediti zadevo tako, da bo dobro za vaju oba.




k1 -> RE: zaživeti skupaj (17.3.2006 6:22:50)

nisem brala vsega, ampak po moje je že to zapravljanje časa, če je  tako kot si napisala. živita lajf, ki je podoben življenju kakega 24 letnika in ne dveh, ki sta že v "resnih" letih - vsaj kar bi se naj skupnega življenja tikalo.

nisi več rosno mlada, da bi kar čakala in čakala, kdaj mu bo, da skupaj zaživita. kdaj pa bo potem čas za otroke?





Maček Muri -> RE: zaživeti skupaj (17.3.2006 8:48:11)

Že njegovi razlogi proti ti lahko povejo odgovor.




tehnofil -> RE: zaživeti skupaj (17.3.2006 9:19:11)

IZVIRNO SPOROČILO: Maček Muri
Že njegovi razlogi proti ti lahko povejo odgovor.

ali pomenijo kaj je potrebno spremeniti.
  
ali pomenijo izgovor.

Muca Muri, moraš bit bolj jasen.




Anonimen -> RE: zaživeti skupaj (17.3.2006 11:59:30)

Pa to so samo bedasti izgovori.Ko človek ljubi, potem ta ista ljubezen pretehta takšne misli kot so npr...joooj jaz pa ne morem vlagat v nekaj kar ni moje, pa moti me garažica,....ma to je za kozlat-ko da je star 5 let.
Človek pa pri teh letih ne razume, da s skupnim življenjem vlaga v njuno ljubezen in nič drugega-on pa to noče.




Anonimen -> RE: zaživeti skupaj (17.3.2006 12:18:28)

Nivess, jaz pa mislim, da človek ravno pri teh letih pomisli na to, da življenjskih prihrankov ne bo zmetal v nepremičnino, ki ni njegova. Ljubezen gor ali dol. Če bi jih, bi bil vsaj nepremišljen, če že ne kaj drugega.

Konec koncev je to denar, ki je njegova last. In v tem primeru je vsaj modro, da ve da vlaga v skupno prihodnost, ne pa da čez par let, ko bodo tudi otroci, ostane brez strehe nad glavo in brez prihrankov.

No zase vem, da niti toler mojega osebnega premoženja ne bi šel tja, kjer bi že v štartu vedela, da ni nič moje. Ali pa nikoli ne bo. Vem kako je če ostaneš brez vsega, po tem ko si vse svoje življenje, znanje in ustvarjalne moči vložil v nekaj in tega ne uživaš ti ali tvoja ljubljena oseba, ampak nekdo drug. Žal. Jaz osebno, pa ljubezen gor ali dol, ne dam niti tolarja tja kjer ni nič moja last. In razumem take, ki tako razmišljajo. Osebna izkušnja pač.

Vse ostalo, ograja itd..., so pa res butasti izgovori.

Pa še nekaj. Pri teh letih, so ljudje že toliko izdelani, kot osebnosti mislim, da se težje prilagajajo drugemu, sploh če niso bili nikoli v daljši vezi. In to zna bit problem. Če sta partnerja skupaj v času, ko osebnostno rasteta je laže, lažje sklepata kompromise, lažje si ustvarita skupne vrednote. Pri teh letih pa te vrednote že imaš. Vrednostna lestvica je izdelana in če partnerja nimata podobnih (ne nujno enakih) je težko. In kompromise sprejemat je pa še teže. Je pa tudi res, da smo ljudje lena bitja in gremo vedno po liniji najmanjšega napora. In če nekdo stalno popušča ali prepušča, da potek dogodkov usmerja drug, je ta drug navajen da je pač po njegovo. In zakaj ne bi bilo? A ni fajn, če se ti ni treba trudit?




Anonimen -> RE: zaživeti skupaj (17.3.2006 13:10:52)

Kaj pa recimo tiste družine, ki živijo v podnajemniškem stanovanju? Tudi oni vlagajo v nekaj kar ne bo njihovo. Ampak nekje morajo živet-SKUPAJ!!!
Če pa ima ta njen gospod tako dragocene prihranke zakaj potem ne živi pri 36 letih na svojem? Al ima namen v kratkem it na svoje? Tega ne vem....samo dvomim, ker bi potem anonimna bila brez skrbi in bi malo še počakala...
Tak pa je sama rekla, da se ne znata zmenit in da živita po šolsko.
Koliko parov je štartalo od nule pa imajo zdaj ne vem kaj vse....on pa niti ne upa štartat od nule pri teh letih. Ma daj, za mene ni d od deda. Najbolj žalostno pa je da to kar imata niti ni nula! Če pa bi se on manjvrednega počutil v njeni hiši pa je to njegov problem. Ogromno ljudi živi na naslovih, ki niso uradno njihovi-pa kaj zdaj! Glih tak morajo živet. Kolikor razumem anonimno, mislim, da ji glih ne grozi izselitev[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]
To pa, da on misli, da nima DOVOLJ-ja čaki malo...saj noben ne išče milijone...bo pač treba malo stisnit-a ne? Za ljubezen pa res-če je to sploh ljubezen[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley13.gif[/image]
Eh brez veze govorit o tem...poznam nekaj mlajših pubecov, ki jih čakajo velike sobe v praznih hišah-pa so se raje odločili da živijo SAMI podnajem. Taki so za mene vsaj dosti bolj pogumni in mogoče malo manj premišljeni-ampak očitno vejo kaj hočejo v življenju.
Skratka življenje se dogaja medtem ko mi planiramo in premišljujemo v nedogled, čas pa beži...




Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>