Kdaj dva gosta obroka? (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Uvajanje goste hrane



Sporočilo


Minka Pobalinka -> Kdaj dva gosta obroka? (27.3.2006 20:10:08)




Kdaj ste začele z 2 obroki?






poliloni -> RE: Kdaj dva gosta obroka? (27.3.2006 21:17:56)

Ravno to tudi mene zanima, saj je naš ta mal star 7 mes. in smo že tako bolj pozno začeli uvajati gosto hrano (alergije na vse živo) in mu bom sedaj najbrž dopoldne začela dajati en obrok sadja - za kosilo ima pa obrok zelenjave...
Me prav zanimajo še ostali odgovori....




tulip -> RE: Kdaj dva gosta obroka? (27.3.2006 21:44:37)

Kmalu po prvem gostem obroku. V bistvu smo iz tega, da je jedel ob 10h sadje+piškot in se ob 12h dojil, prešaltali na ob 10h sadje+piškot, ob 12h mineštrco, dojenje kasneje (13.30, 14h) .
Ko je postal lačen za se dojit, je dobil mineštrco oz. zelenjavo, pa se ni upiral.
To je bilo kmalu po 6mes in pol, z uvajanjem smo začeli pri 4mes, prvi obrok pri 6mes, brez mleka in podobnega - sum na alergijo. 




muha1 -> RE: Kdaj dva gosta obroka? (27.3.2006 21:46:07)

Po sedmem mesecu. Zjutraj mleko 230ml, potem malica: košček sadja. Ob 12h kosilo, popoldanski obrok: sadna kaša, skuta,... Za večerjo pa spet mleko 250ml. In to je vse [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image]




tincci -> RE: Kdaj dva gosta obroka? (5.4.2006 13:14:00)

Jaz ji že sedaj kombiniram.
-  zjutraj sadno kašico (beri nekaj žličk: jabolko, banana, hruška) in zvečer riževo kašico (1-2 žlici suhe snovi), ALI
-  zjutraj sadno kašico (beri nekaj žličk)in za kosilo zelenjavo (nekaj žličk: korenček, bučke, danes bomo sprobali cvetačo) ALI
- za kosilo zelenjavo (nekaj žličk) in zvečer riževo kašico (1-2 žlici suhe snovi)

Skratka, po filingu, odvisno kaj ji paše. Velikokrat dobi tudi samo en obrok, odvisno od dneva.




soncek&luna -> RE: Kdaj dva gosta obroka? (5.4.2006 13:49:36)

mojemu sem ta teden zacela uvajat 3 obroke bolj goste hrane... ker je zacel zavracat mleko, mi drugega ni preostalo....
no zjutraj dobi mleko+piskotek (bolj redko)
za kosilo - zelenjavna kasica + caj
popoldan - sadna kasica +caj+ vcasih mleko
zvecer - mleko zgosceno z rizevimi kosmici, vcasih dam not se piskotek




smrka -> RE: Kdaj dva gosta obroka? (8.4.2006 22:49:59)

Tam nekje od 7 mesca starosti bi otrok moral dobit 2 obroka goste hrane. Jest nasi dajem za kosilo in zvecer.




Dashenka -> RE: Kdaj dva gosta obroka? (9.4.2006 9:37:20)

Kmalu po začetku uvajanja prvega. pri 4m.

Dva mlečna obroka smo tako v celoti nadomestili z sadnim oz. zelenjavnim pri 6m.




Stran: [1]