|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  22 23 [24] 25 26   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: nuhalna svetlina
8.4.2010 14:50:23   
stelavita
Živijo!
Sem stara več kot 35. let in se moram kmalu prijaviti na merjenje NS. Po tem letu naj bi bila ta preiskava zastonj. Ali ima katera izkušnjo z merjenjem nuhalne svetline v ljubljanski porodnišnici? Kakšne ultravzvoke (ali tudi 3D) imajo in ali ti zapečejo tudi film?
Ali je bolje, da se kljub temu odločim in plačam ca. 60 EUR in grem privat komu?
Hvala za vaše mnenje že vnaprej.

(odgovor članu aleunam)
Neposredna povezava do sporočila: 576
   RE: nuhalna svetlina
10.4.2010 14:21:56   
Anonimen
A ni pri starosti več kot 35 let brezplačna AC ali BHR ali pa nuhalna oz. ena od teh preiskav. Ne vem sicer natančno, ampak če je tako, potem bi se jaz raje odločila za AC kot nuhalno in bi si nuhalno plačala (manj je 60€ kot pa 600 za AC). Odvisno od posameznika

(odgovor članu stelavita)
  Neposredna povezava do sporočila: 577
   RE: nuhalna svetlina
13.4.2010 15:04:56   
Božička09
AC je brezplačna po 35 letu. Vsekakor bolj zanesljiva izbira, kot NS.

_____________________________

Rasti, rasti - pazim te, že zdaj si mi vse :*

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 578
   RE: nuhalna svetlina
13.4.2010 16:03:03   
prizma
AC je brezplačna po 37. letu. Nuhalna pa po 35.

(odgovor članu Božička09)
Neposredna povezava do sporočila: 579
   RE: nuhalna svetlina
13.4.2010 16:23:57   
Božička09

IZVIRNO SPOROČILO: prizma

AC je brezplačna po 37. letu. Nuhalna pa po 35.


Ja? Se opravičujem za dezinformacijo user posted image

Kaj pa biopsija HR?

_____________________________

Rasti, rasti - pazim te, že zdaj si mi vse :*

(odgovor članu prizma)
Neposredna povezava do sporočila: 580
   RE: nuhalna svetlina
14.4.2010 14:21:11   
prizma
BHR je enako kot AC - na napotnico po 37. letu.

(odgovor članu Božička09)
Neposredna povezava do sporočila: 581
   RE: nuhalna svetlina
20.5.2010 12:21:52   
suziflo
Pozdravljene...

Se opravičujem vendar mi je preveč za brat zato vas prosim za kontakt zdravnikov ki imajo licenco za opravljanje Nuhalne svetline v Mariboru.

Če ima katera št. od dr. faris mujezinovič bi lepo prosla..


hvala in lp špela

(odgovor članu prizma)
Neposredna povezava do sporočila: 582
   RE: nuhalna svetlina
16.8.2010 16:27:16   
Ninocka_
Ali je katera že bila na NH pri dr. Premru v Ljubljani - leonišče?

(odgovor članu suziflo)
Neposredna povezava do sporočila: 583
   RE: nuhalna svetlina
23.8.2010 11:20:05   
Anonimen
Zdravo!

Prej je bila NS brezplačna na Jesenicah, pri dr. Tratnjeku, zdej jo pa baje ne dela več! A je še kje brezplačna oz. kje na gorenjskem jo sploh delajo?

Hvala

(odgovor članu Ninocka_)
  Neposredna povezava do sporočila: 584
   RE: nuhalna svetlina
4.10.2010 14:12:19   
nejra
ali ima katera sploh pozitivne izkušnje z dr.simono čopi
pa še nekaj
je katera bila pri dr.lukman(PTUJ)

(odgovor članu Babyy)
Neposredna povezava do sporočila: 585
   RE: nuhalna svetlina
4.10.2010 14:25:35   
vesna_b
evo, nekaj kontaktov je TUKAJ

(odgovor članu nejra)
Neposredna povezava do sporočila: 586
   RE: nuhalna svetlina
31.10.2010 6:12:04   
Ringarajčka
Pozdravljene, ko bom rodila, bom stara 37 let, tako da mi je ginekolog napisal napotnico za nuhalno za Porodnišnico Ljubljana. V petek sem jih poklicala, tam pa me niso hoteli naročiti, ker naj bi bila samoplačnica. Nuhalna svetlina naj bi mi pripadala po 35 letu, po 37 pa samo AC. Zanima me, če kaj veste o tem, jaz bom seveda poklicala še enkrat, saj za kaj takega slišim prvič.

(odgovor članu vesna_b)
Neposredna povezava do sporočila: 587
   RE: nuhalna svetlina
31.10.2010 7:57:13   
lily32
Mogoče res prvič slišiš, a tako je. user posted image
Lahko pa nuhalno seveda delaš samoplačniško


< Sporočilo je popravil lily32 -- 31.10.2010 7:58:15 >

(odgovor članu Ringarajčka)
Neposredna povezava do sporočila: 588
   RE: nuhalna svetlina
31.10.2010 8:02:09   
Anonimen
Mislim da lahko brezplačno delaš NS ALI AC, ne pa obojega.

(odgovor članu lily32)
  Neposredna povezava do sporočila: 589
   RE: nuhalna svetlina
2.11.2010 7:35:05   
Ringarajčka
Glede na različne informacije bi me zanimalo, ali je to kje napisano. Samoplačniško na pregled ne grem, ker za zdravstvo že dovolj plačujem.  

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 590
   RE: nuhalna svetlina
2.11.2010 8:53:22   
Ringarajčka
Res je, nuhalna je po 37. letu plačljiva, tukaj je citat iz Uradnega lista: "Nosečnice, stare med 35 in 37 let v času pričakovanega dneva poroda, imajo pravico do presejalnega testa, ki je lahko merjenje nuhalne svetline ali trojni presejalni test (THT). Po 37. letu starosti v času pričakovanega dneva poroda ima nosečnica pravico do kariotipizacije (horionska biopsija ali amniocenteza)."

(odgovor članu Ringarajčka)
Neposredna povezava do sporočila: 591
   RE: nuhalna svetlina
2.11.2010 14:44:52   
olimia
IZVIRNO SPOROČILO: Ringarajčka

Res je, nuhalna je po 37. letu plačljiva, tukaj je citat iz Uradnega lista: "Nosečnice, stare med 35 in 37 let v času pričakovanega dneva poroda, imajo pravico do presejalnega testa, ki je lahko merjenje nuhalne svetline ali trojni presejalni test (THT). Po 37. letu starosti v času pričakovanega dneva poroda ima nosečnica pravico do kariotipizacije (horionska biopsija ali amniocenteza)."


zakaj se pa ne odločiš za ac

(odgovor članu Ringarajčka)
Neposredna povezava do sporočila: 592
   RE: nuhalna svetlina
4.11.2010 9:51:53   
Ringarajčka
Na AC ne bom šla, ker je nevarna za plod (1-2 % možnosti za splav, s čimer se po 2 SS ne bom igrala), dela se kasneje v nosečnosti (v 16. tednu), čemur sledi še nekajtedensko čakanje na rezultate. Na nuhalno bi šla, da bi bolj mirno spremljala nosečnost, AC pa se mi zdi prenevarna in prepozna, rezultat (napake na nekaterih kromosomih) se mi glede na tveganje zdi preskromen.
Je pa zanimivo, da mi od zavarovalnice pripada preiskava za 600 evrov, medtem ko mi cenejša (60 evrov) in varnejša, ki v kombinaciji s presejalnim testom prinese (vsaj zame) dovolj natančne rezultate, ne pripada. Zanimivo je tudi, da je ne glede na starost kariotipizacije brezplačna po slabem rezultatu nuhalne:
"Opomba: Do kariotipizacije so upravičene – ne glede na starost – tudi nosečnice s pozitivnim presejalnim testom" (http://www.uradni-list.si/1/objava.jsp?urlid=200233&stevilka=1391). Kakšna je torej pravica nosečnic po 37. letu? Nuhalno si moram plačati sama, ob slabem rezultatu pa mi kariotipizacija pripada v vsakem primeru. Če bi zakonodajalec želel uvesti brezplačno pravico, bi morala biti brezplačna nuhalna (ali pa bi ženskam dal izbiro), tako pa imajo ta privilegij samo ženske od 35.-37. leta, ostale pa smo samoplačnice.


(odgovor članu olimia)
Neposredna povezava do sporočila: 593
   RE: nuhalna svetlina
4.11.2010 16:24:52   
Anonimen
Na AC ne bom šla, ker je nevarna za plod (1-2 % možnosti za splav, s čimer se po 2 SS ne bom igrala), dela se kasneje v nosečnosti (v 16. tednu), čemur sledi še nekajtedensko čakanje na rezultate. Na nuhalno bi šla, da bi bolj mirno spremljala nosečnost, AC pa se mi zdi prenevarna in prepozna, rezultat (napake na nekaterih kromosomih) se mi glede na tveganje zdi preskromen.

Odločitev je sicer res SAMO tvoja, pa vendar. Sama sem bila na AC, na BHR, sedaj grem ponovno na AC. Vem, da sem močno oklevala pri BHR, ker se izvaja tako zgodaj, ampak je bilo vse bp. Res pa sem se držala vseh navodil, počivala, kolikor sem potrebovala, nič dvigovala ipd.
Kar se rezultata tiče, pa je tako, da je AC ali BHR 99% zanesljiva, medtem ko NS je nekje dobrih 80, pa še to je le verjetnost... Jaz sem jo opravljala, imela odličen rezultat, na koncu pa se je izkazalo, da je bil izračun vseeno samo verjetnost.
Glej, odločitev je tvoja, napisala sem samo svoje mnenje. Želim ti prijetno in mirno nosečnost!

(odgovor članu Ringarajčka)
  Neposredna povezava do sporočila: 594
   RE: nuhalna svetlina
5.11.2010 11:59:19   
viktory
Zdravo!
Sem nova na forumu. Stara sem 34. let, noseča 8 tednov. To je moja 3. nosečnost. Rok imam 20.6.2011 ko bom že stara 35. let in me zanima če j v tem primeru nuhalna svetlina brezplačna.
Lp in hvala za odgovor

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 595
   RE: nuhalna svetlina
9.11.2010 10:07:28   
LunaSonce
Pozdravljene!
A mi lahko prosim katera pomaga?!
Sem iz primorskega konca in sem se naročila (26.11.) na nuhalno svetlino pri Petri Meglič v ZD Domžale (drugje nekako niso bili datumi taki, da bi jaz lahko šla-služba).
Ali ima katera izkušnje z zgoraj navedeno ginekologinjo?
Ne bi se rada vozila čez pol Slovenije, da potem ne bi bila zadovoljna. Sprašujem, ker sem še vedno v času, da poskušam dobiti kje drugje datum (dr. Strah...).
Vem, mogoče preveč panike in strahu, vendar je moja prva nosečnost in bi rada, da je vse v redu in nisem odpravljena na hitro, kot številka.

Hvala za pomoč in vsem srečno!

(odgovor članu viktory)
Neposredna povezava do sporočila: 596
   RE: nuhalna svetlina
10.11.2010 18:31:17   
Pikca
Petra Meglič je moja ginekologinja in sama sem z njo zelo zadovoljna, tako glede odnosa kot strokovnosti.


(odgovor članu LunaSonce)
Neposredna povezava do sporočila: 597
   RE: nuhalna svetlina
14.1.2011 12:54:32   
Šnofla
Živjo vsem user posted image

17. imam NS pri dr. Levakovi v Velenju. Do sedaj imam podatek, da je super, ampak da ne kličem ponovno me zanima, če ona lahko da slikce (mogoče celo filmček?) na CD/DVD oz. ali lahko vsaj sliko naredi in ali/koliko se to plača?

(odgovor članu Pikca)
Neposredna povezava do sporočila: 598
   RE: nuhalna svetlina
14.1.2011 13:05:48   
juhica
LunaSonce, Megličeva je zakon. je moja osebna ginekologinja že tretjo nosečnost, in tudi nuhalno mi je danes naredila. Si vzame čas, vse lepo razloži, posname na CD, strokovna in prijazna zelouser posted image

(odgovor članu Šnofla)
Neposredna povezava do sporočila: 599
   RE: nuhalna svetlina
14.1.2011 13:47:58   
mariy
Pozdravljene,
Zanima me, če katera ve ali je dr.Pelkičeva še vedno tako super kot ste jo hvalile v predhodnih sporočilih, namrerč jaz sem pri njej narožena ta mesec.

(odgovor članu juhica)
Neposredna povezava do sporočila: 600
Stran:   <<   < Prejšnja stran  22 23 [24] 25 26   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  22 23 [24] 25 26   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Kaj vzeti s seboj v porodnišnico?
Da česa ne bi pozabili, smo vam pripravili spisek stvari, ki jih vzemite s seboj v porodnišnico.




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?