RE: Materinska šola (Polna verzija)

Forum >> [Nosečnost] >> Nosečnost in porod



Sporočilo


baby blue -> RE: Materinska šola (29.5.2009 10:48:41)

Na Jesenicah se Šola za starše prične v ponedeljek, 01.06.209 ob 16 uri v Sejni sobi ZD Jesenice




a982 -> RE: Materinska šola (29.5.2009 16:52:44)

[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]Oj punce,
kdaj je materinska šola v ZD Domžale v juliju? A je treba se kej naročit ali samo prideš tja, pa še če veste kje v ZD je to? Kakšna št.sobe ali podobnega.
hvala in lp




babimaja -> RE: Materinska šola (8.6.2009 14:45:01)

Mamice, očki,
pri porodu imate tako vi kot vaš otročiček svoje pravice, kar pa v nekaterih okoljih ni samo posebi umevno. Preberite si spodnji link, da boste pripravljeni in da boste zahtevali,  kajti pri nas smo glede tega kar precej za svetom.

preberite si tukaj:
http://www.mamazofa.org/aktualno.php?id=118

Ker porod in bivanje v porodnišnici hitro mineta, po porodu pa boste zaposleni z nešteto stvarmi, so tudi neugodnosti v porodnišnici prehitro pozabljene in odrinjene na stran. Na ta način pa se nikdar nič ne spremeni, niti za vas na naslednjih porodih, kot tudi generacijsko. Ne morem razumeti, da je lahko odnos do matere na porodni mizi še vedno tak, kot je bil pred 30 leti, zato sem se oglasila.

Če hočemo kot družba SPREMEMBE na tem področju, se morate mladi starši tako ob pozitivnih dogodkih kot ob negativnih izkušnjah razumno ODZVATI - PISMENO pohvaliti, kar je za pohvalit, pokomentirat, kar vas moti, predlagat, kaj bi se moralo izboljšat, se razjezit, kadar je kaj nesprejemljivo, kajti le tako bo prišlo do pozitivnih sprememb.

Ko sem jaz porodila svoja dva otroka, sem se zelo pozanimala tako o porodnišnicah, ki so mi bile na dosegu. Takrat je bila najnapredneša kranjska porodnišnica in oba otroka sem rodila tam, čeprav sem iz Ljubljane.

Ko so me odpustili, sem napisala zahvalno pismo, v katerem pa sem omenila nekatere neprijetnosti - zaradi stare arhitekture ni bila zagotovljena zasebnost na poti od porodne sobe do stranišča po klistiranju- na eni strani vhod za nove paciente, ti pa mimo z golo ritjo do stranišča npr... to sem napisala in tudi svoje želje, da bi lahko drugič rodila čepe (to je bila za tiste čase nepredstavljiva revolucija). Od takih pisem se potem stvari počasi premikajo na bolje.

V porodnišnico gremo rodit zaradi varnosti - zaradi tistega  minimalnega procenta, ko se lahko kaj zaplete. Pozanimajte se, preden greste rodit. Obiščite porodnišnico, povprašajte, ozrite se naokrog. Že ob sprejemu boste zaznali, ali se za vas dovolj zanimajo in na kakšen način se do vas obnašajo. Povprašajte, kako ukrepajo, če se kaj zaplete - kdaj naredijo carski rez, koliko časa bodo čakali pred odločitvijo, imata starša kakšno besedo pri tem. Kar nekaj nesrečnih zgodb je iz zadnjega časa na to temo.

Tule pa vam dajem zelo koristen link,  MAMA ZOFA, kjer si lahko preberete marsikaj, še posebej, če se nagibate k alternativi.

http://www.mamazofa.org




babimaja -> RE: Materinska šola (8.6.2009 14:46:38)

Mamice, očki,
pri porodu imate tako vi kot vaš otročiček svoje pravice, kar pa v nekaterih okoljih ni samo posebi umevno. Preberite si spodnji link, da boste pripravljeni in da boste zahtevali,  kajti pri nas smo glede tega kar precej za svetom.

preberite si tukaj:
http://www.mamazofa.org/aktualno.php?id=118

Ker porod in bivanje v porodnišnici hitro mineta, po porodu pa boste zaposleni z nešteto stvarmi, so tudi neugodnosti v porodnišnici prehitro pozabljene in odrinjene na stran. Na ta način pa se nikdar nič ne spremeni, niti za vas na naslednjih porodih, kot tudi generacijsko. Ne morem razumeti, da je lahko odnos do matere na porodni mizi še vedno tak, kot je bil pred 30 leti, zato sem se oglasila.

Če hočemo kot družba SPREMEMBE na tem področju, se morate mladi starši tako ob pozitivnih dogodkih kot ob negativnih izkušnjah razumno ODZVATI - PISMENO pohvaliti, kar je za pohvalit, pokomentirat, kar vas moti, predlagat, kaj bi se moralo izboljšat, se razjezit, kadar je kaj nesprejemljivo, kajti le tako bo prišlo do pozitivnih sprememb.

Ko sem jaz porodila svoja dva otroka, sem se zelo pozanimala tako o porodnišnicah, ki so mi bile na dosegu. Takrat je bila najnapredneša kranjska porodnišnica in oba otroka sem rodila tam, čeprav sem iz Ljubljane.

Ko so me odpustili, sem napisala zahvalno pismo, v katerem pa sem omenila nekatere neprijetnosti - zaradi stare arhitekture ni bila zagotovljena zasebnost na poti od porodne sobe do stranišča po klistiranju- na eni strani vhod za nove paciente, ti pa mimo z golo ritjo do stranišča npr... to sem napisala in tudi svoje želje, da bi lahko drugič rodila čepe (to je bila za tiste čase nepredstavljiva revolucija). Od takih pisem se potem stvari počasi premikajo na bolje.

V porodnišnico gremo rodit zaradi varnosti - zaradi tistega  minimalnega procenta, ko se lahko kaj zaplete. Pozanimajte se, preden greste rodit. Obiščite porodnišnico, povprašajte, ozrite se naokrog. Že ob sprejemu boste zaznali, ali se za vas dovolj zanimajo in na kakšen način se do vas obnašajo. Povprašajte, kako ukrepajo, če se kaj zaplete - kdaj naredijo carski rez, koliko časa bodo čakali pred odločitvijo, imata starša kakšno besedo pri tem. Kar nekaj nesrečnih zgodb je iz zadnjega časa na to temo.

Tule pa vam dajem zelo koristen link,  MAMA ZOFA, kjer si lahko preberete marsikaj, še posebej, če se nagibate k alternativi.

http://www.mamazofa.org




ksena2 -> RE: Materinska šola (20.6.2009 23:37:56)

Hvala Babimaja, zelo koristen link in sem z zanimanjem prebrala. Moj prvi porod je bil v LJ porodnišnici prava travma, kljub porodnemu načrtu in strategiji, da se ne bom pustila obrniti na hrbet pač pa bom rodila kleče je bilo to za babico kot bi privič slišala - popolnoma so nepripravljeni za kakršnokoli alternativo klasičnemu porodu. V primerjavi z drugimi evropskimi državami smo v Sloveniji skrajno za časom. Dobro, saj nekatere porodnišnice se nekaj trudijo, ampak so odvisni predvsem od znanja porodnic, ki nekako vsilijo vse te novosti, sami pa so čisto nebogljeni, ker jim naša MEDICINA tega poglavja ne predava.






tanja040 -> RE: Materinska šola (23.6.2009 15:07:56)

Prosim vas za odgovor, moj partner je opravil hitri tečaj za očete v Ljubljanski porodnišnici in tam so mu rekli, da naj pride po diplomo čez par dni na blagajno in tam tudi plača za prisotnost pri porodu.
Odločila sva se, da bom šla roditi v Postojno in me zanima ali bo tam tudi moral plačati za prisotnost ali ne?
lp




tanja040 -> RE: Materinska šola (24.6.2009 15:23:31)

A res nobena nima odgovoora????




Hope2 -> RE: Materinska šola (24.6.2009 15:31:30)

v lj v materinski so nam rekli, naj ne hodimo pred porodom po potrdilo in naj ne plačujemo, če še ne vemo kje bomo rodile. Svetovali so nam naj potrdilo dvignejo pred ali po porodu, ker če bomo drugje rodile, bo treba tam spet plačat. Kaj je pa praksa pa ne vem. Sem rodila v lj, mož dvignil potrdilo po porodu




tanja040 -> RE: Materinska šola (24.6.2009 16:47:54)

hvala hope2




adrianaJecl -> RE: Materinska šola (27.9.2009 15:34:41)

Pozdravček!

Sem Celjanka in sem poleg standardne materinske šole hodila tudi v Šolo za starše, ki jo v našem koncu priprejamneko društvo, (spletna stran www.eteos.si) in mislim, da jutri začnejo z novo rundo. Ko sem bila na materinski sem mislila, da več ne bom rabila, pol me je pa kolegica napotila k njim, oba s partnerjem sva šla...tam pa sem dobila še toliko informacij, da sem bila prav šokirana, kolk mal izveš od materinskih šol. Jaz osebno jih ne morem prehvalit...čez en teden imam rok in komaj čakam, ker me popolnoma ničesar ni več strah.... V glanem Celjanke, ne bo vam žal če boste šle na to šolo - pa še kako vezo in poznastvo stakneš za naprej - vsaj jaz sem.




gupika -> RE: Materinska šola (7.10.2009 17:02:02)

Ali katera ve kako je s šolo za starše v Trebnjem , Novem mestu ali Ivančni Gorici?

lp




divans1 -> RE: Materinska šola (16.10.2009 17:33:30)

Mene pa samo zanima, kdaj se gre v materinsko šolo???




šrimpf -> RE: Materinska šola (28.11.2009 22:37:26)

okrog semdega meseca. če greš prej, precej pozabiš, če greš kasnej, se pa zna zgodit, da prej rodiš 




Anonimen -> RE: Materinska šola (30.11.2009 17:24:25)

a pa je ta materinska šola nujna al kko. a se morš sam vpisat al te g napoti. se mi je utnil še tole: a če ne greš v materinsko šolo pol ne morš rodit [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]. mal heca mora bit




Anonimen -> RE: Materinska šola (30.11.2009 17:53:05)

Mš ni nujna
Po želji




Zvezdici -> RE: Materinska šola (2.1.2010 18:39:04)

Ali katera ve, kdaj se začne MŠ v ZD šiška v januarju?
Iščem če bom našla kaj na internetu, pa nič ne najdem [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]. Očitno ne iščem prav.




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (19.1.2010 13:31:04)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




Maratonka -> RE: Materinska šola (20.1.2010 22:25:18)

Zdravo!
Mi lahko prosim katera pove, kako poteka šola za starše v Ljubljani, v kliničnem centru? Vem da lahko izbiraš med tremi urami, in vem da se začne 1.2., me pa zanima če je teh 10 predavanj 2tedna vsak dan, ali so cel mesec vsak drug dan, je kdaj tudi čez vikend??? na internetu ne najdem razporeda, samo datum začetka. Lepo prosim, me zelo zanima, da se bom glede na ostale obveznosti lažje odločila kam naj grem v to šolo - Ljubljana ali Postojna.
Lep pozdrav!




cestnidrikač -> RE: Materinska šola (21.1.2010 13:13:50)

Hej!

Če vam ni hodit za v ce, pa pejte recimo v šentjur. Sem bila in ne morem prehvalit...res so super. Je pa v pop času, kar nekaterim dost bolj odgovarja kot dop. termini. Pa majn ljudi je in se ti tak dost bolj posvetijo,...
Če katera želi lahko kar pokliče v ZD Šentjur in to je to...

lp




Abbott -> RE: Materinska šola (27.1.2010 9:21:38)

IZVIRNO SPOROČILO: Zvezdici

Ali katera ve, kdaj se začne MŠ v ZD šiška v januarju?
Iščem če bom našla kaj na internetu, pa nič ne najdem [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image] . Očitno ne iščem prav.



Sori, ne vem, kje bi našla. Sem pa od prijateljice slišala, da je MŠ v ZD Š zelo kul.




Zvezdici -> RE: Materinska šola (29.1.2010 10:54:00)

IZVIRNO SPOROČILO: Abbott

IZVIRNO SPOROČILO: Zvezdici

Ali katera ve, kdaj se začne MŠ v ZD šiška v januarju?
Iščem če bom našla kaj na internetu, pa nič ne najdem [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image] . Očitno ne iščem prav.



Sori, ne vem, kje bi našla. Sem pa od prijateljice slišala, da je MŠ v ZD Š zelo kul.



Hvala vseeno!
Sedaj tudi ne moram splo hoditi na MŠ, ker moram počivati, tako, da bom kar brez šole [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image].




Anonimen -> RE: Materinska šola (10.2.2010 14:09:01)

A je bila slučajno katera v MŠ v Šentjurju?-zanimajo me izkušnje...hvala [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




Anonimen -> RE: Materinska šola (18.2.2011 13:56:01)

pozdravljene!pred 4 leti sva z mozem obiskovala materinsko solo v lj st.porodnisnici!sem ponovno noseca,v 7.mesecu,tokrat ne bi obiskovala materinske sole!mogoce katera ve,ce moz je moz lahko prisoten pri poroduv lj.,ce ne obiskujeva materinske sole?HVALA




miki_miska83 -> RE: Materinska šola (6.10.2011 9:16:15)

Pozdravljene punce
Sama sem mamica 2 letnega fanta in še študentka multimedije in pripravljam diplomo. Prosila bi Vas, če bi lahko odgovorile na vprašanja o šolah za starše v slovenskih porodnišnicah. Vprašanj je 20 in večinoma se samo klika.
Anketa : http://www.kwiksurveys.com/online-survey.php?survey_ID=OKKNFH_88da2e95&preview
Lep dan in uživajte v nosečnosti, ker je to ena izmed lepših stvari, ki se dogajajo v življenju.
Hvala :) .




nokiamb -> RE: Materinska šola (6.10.2011 19:10:49)

tudi mene zanima če je v drugi nosečnosti spet treba hodit v materinsko
da bo mož lahko zraven?
Hvala




Stran: <<   < Prejšnja stran  6 7 8 [9] 10   Naslednja stran >   >>