novorojenček v avtu (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Starši čvekamo



Sporočilo


mojčika -> novorojenček v avtu (24.4.2006 9:17:02)

Kje imate avosedeže, spredaj ali zadaj, kakšna so pravila glede vožnje dojenčka, sama bi sedež imela spredaj, da jaz vidim mojo punčko in ona mene, ko vozim.
Lp




ursi -> RE: novorojenček v avtu (24.4.2006 9:32:32)

V kolikor vozim sama, imam lupinico spredaj, v obratni smeri vožnje. V kolikor iamte airbag, je le tega potrebno za sovoznikov sedež izklopiti. Tudi če je lupinica zadaj, mora biti obrnjena v nasprotni smeri vožnje (gledati mora nazaj).

Lp




ajdaN -> RE: novorojenček v avtu (24.4.2006 9:41:31)

Jaz ga imam spredaj da ga vidim in če je treba (kakšno bruhanje) ustavim. Pa na semaforju  ga mal pogledam pa mal "počvekava" pa dudo mu popravim pa gremo naprej.

Sem pa dala izklopit airbag. Če imam fantov avto je pa zadaj, ker airbag ni izključen. Meni je lažje če ga med vožnjo vidim kaj dela.




sazi -> RE: novorojenček v avtu (24.4.2006 9:50:49)

Lupinica mora biti obrnjena v obratni smeri vožnje, pa na sprednjem sedežu ne sme biti, če imate airbag (oz. lahko, če se ga da izklopiti).
Mi malega vozimo zadaj, ne glede na to, koliko se nas pelje. In se je kar navadil. Bo po mojem tudi potem lažje, ko bo šel v večji sedež in bo že navajen sam sedeti zadaj.




zoya24 -> RE: novorojenček v avtu (24.4.2006 9:53:22)

Mi smo tudi malega vedno v lupinici vozili zadaj. Je pa res, da se ful rad vozi in ponavadi itak vedno zaspi.




Anonimen -> RE: novorojenček v avtu (24.4.2006 12:44:06)

Mi ga vedno vozimo za sovoznikovim sedežem, obrnjenega kontra. S tem, da novorojenčka (to je do 1. meseca starosti) NIKOLI nisem vozila sama. Šele pri treh mesecih sva se na krajše vožnje odpravila sama. Na daljše (cca 130 km)pa zaenkrat še ne upam.





soncek&luna -> RE: novorojenček v avtu (24.4.2006 16:26:36)

do 4.meseca v lupinici spredaj (izklopljen airbag) .... zdaj pa v sedezku zadaj... uziva full k naprej gleda




makica -> RE: novorojenček v avtu (24.4.2006 21:07:27)

Jaz sem nehala prakticirati vožnjo spredaj, ker sem se zaradi tega z avtom zaletela. Sem malo sem pogledala proti njej in nisem opazila, da je avto pred mano naglo zabremzal in kljub temu, da varnostna razdalja ni bila tako majhna sem se mu zaletela v rit. Sicer škode ni bilo veliko, vendar pa me je izučilo. Od takrat tudi če sem sama z njo se vozi zadaj. 




KODA -> RE: novorojenček v avtu (24.4.2006 21:13:52)

Oba smo vozili zadaj.




katja pv -> RE: novorojenček v avtu (27.4.2006 17:26:19)

Jaz sem svojega [sm=duda.gif] od prvega dne dalje vozila zadaj in to za voznikovim sedežem, ker sem imela tako lažji vstop in namestitev v avto. Prav iz razloga kot ga navaja makica, sem se raje odločila, da nimam otroka spredaj, saj odvračanje pozornosti s ceste ni varno tako zate kot za otroka. V kolikor se je jokal sem se pa ustavila in pogledala kaj je. Lupinice so tako narejene, da se kljub bruhanju otrok ne zaduši, saj ima dvignjeno vzglavje. S sedenjem zadaj nismo imeli težav in jih niti ne pričakujem.




Pajaca -> RE: novorojenček v avtu (27.4.2006 23:31:46)

Iz porodnišnice smo se peljali tamala zadaj, jaz spredaj in tako je ostalo do sedaj.... no ja sedaj ima družbo. Če sem sama ali smo vsi, vedno je tako. Sem se pa res kmalu začela voziti sama okoli z mulcem, pa nobenih problemov....




SaaS -> RE: novorojenček v avtu (29.4.2006 7:41:11)

Jaz, sem ga od vsega začetka vozila zadaj. Tudi jaz sem tega mnenja kot Katja, če bi bil spredaj, bi se preveč ukvarjala z njim in premalo gledala na cesto. Mali je bil večinoma priden, če pa je jokal, pa se je hitro pomiril, če sem mu kaj zapela. Če je bilo pa hudo, sem pač ustavila. Največkrat je pa itak takoj zaspal.




Lejči -> RE: novorojenček v avtu (29.4.2006 12:25:08)

skoz smo jo vozili zadaj, nikoli problemov [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image].




Stran: [1]