[Brisano sporočilo] (Polna verzija)

Forum >> [Otrok] >> Otroci



Sporočilo


Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (5.7.2006 8:02:02)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




Mina1 -> RE: Leva ali desna (5.7.2006 8:24:16)

Nam so rekli že prej, ko je bil star par mesecev, da se mu ne sme "sugerirat" če me razumeš, da bo sam "ugotovil" kaj in kako, ali je levičar ali desničar.

In recimo, če bi bil levičar, da bi več škode naredila, če bi mu na silo "vsiljevala" stvari v desno rokico. Torej na silo mu ne preprečiti, če mu bolj leži leva stran.

A si recimo pediatrinjo že vprašala, kaj pa ona meni.




Jana4 -> RE: Leva ali desna (5.7.2006 8:36:09)

Jaz sem opazila pri približno enem letu, da bolj uporablja levo roko za risanje, hranjenje.
Prepričana pa sem bila ko sem ji podzavestno dala žličko v desno roko pa jo je sama prestavila v levo. Zdaj je stara skoraj tri leta in je levičar [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image].




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (5.7.2006 8:43:35)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




david -> RE: Leva ali desna (5.7.2006 8:55:36)

IZVIRNO SPOROČILO: morrak
Ja Mina saj za to ravno gre, da če je levičar, mu ne bi rada na silo nekaj vsiljevala, da mu ne bi škodovala. To smo začeli bolj opažati šele sedaj.

Kako to, da sploh razmišljaš o tem ? Imaš "pametne" babico/dedka/sorodnike ali imaš sama kak predsodek pred levičarji ?

d.




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (5.7.2006 9:01:40)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




srki -> RE: Leva ali desna (5.7.2006 11:46:24)

Pri približno enem letu, prej je vse delal z obema rokama. Samo mislim, da je naš kar oboje-levičar in desničar. Včasih še zdaj prime žlico z levo roko in z njo tudi tako lepo je, kot z desno. Se bo že sam odločil, kaj bo-levičar ali desničar, ali pa oboje.

To, da bi ga odvračala, se mi zdi pa največja neumnost. Jaz sem tudi levičarka, pa moja sestra tudi, pa bratranec, pa od sestre mož, pa nas ni noben odvajal od tega.




Stran: [1]