velikost posteljice in oblačil (Polna verzija)

Forum >> [Nosečnost] >> Kaj potrebujem za novorojenčka?



Sporočilo


A_A -> velikost posteljice in oblačil (10.7.2006 9:11:45)

do katere starosti se uporablja posteljica velikosti 140x70 in do katere 120x60

do katere starosti se uporabljajo oblačilca št. 56 in do katere št. 62

npr. za povprečno velikega otroka?




Gina -> RE: velikost posteljice in oblačil (10.7.2006 9:17:22)

Za posteljico ne vem. Če ti kaj pomaga - košek smo uporabljali pri bolj majhnem otroku do 5. meseca, pri večjem pa do 4. meseca. Meni se zdi,da imamo na morju posteljico dolgo 120cm, pa bo letos, pri dveh letih lahko še spal notri - je pa bolj velik (95cm), torej mu bo bolj tesna, saj bo imel zgoraj 10 in spodaj 15cm, če si lahko predstavljaš.

Oblačila 56 je otrok, ki je bil velik 51 in imel 2980, ko se je rodil, nosil 1 mesec, otrok, ki se je rodil s 4kg, in imel 54 cm pa niti enkrat samkrat - mu je bilo vse premajhno.

Št. 62  se mi zdi, da so vsi trije nosili vsaj 3 mesece ali celo več - ker te številke niso vse enake - nekatere prav rastejo z otrokom, zdržijo še par mesecev več.  




baby baby -> RE: velikost posteljice in oblačil (10.7.2006 9:36:46)

Posteljico z ograjco smo uporabljali do 2 L. V začetku smo imeli tudi košek v katerem je večinoma spala čez dan ali pa v košari od vozička - tja do 3 - 4 meseca. Nato pa izključno posteljica. Košek priporočajo za potrebe dnevnega spanja, da se otrok nauči razlikovati med nočjo (postelja) in dnevnim spanjem (košek).

Oblačila 56 - 62 uporabljaš prve mesece; odvisno od velikosti otroka in kako hitro napreduje na teži - tja do 4 - 5 meseca. Če kupuješ, upoštevaj, da od začetka rabiš bolj pajacke v katerih otrok večinoma spi in se hrani - ne kupuj kakšnik fensi smensi pulovrčkov, kavbojk, oblekic...začetne mesece so bolj svetli pajacki, ki jih lahko pereš na 90 - 60 stopinj. Madeži bodo večinoma od mleka, saj se otrok še ne plazi po tleh in ne je druge hrane...




Anonimen -> RE: velikost posteljice in oblačil (10.7.2006 10:01:39)

Mi imamo veliko (140-70) posteljo, da jo bo lahko čim dlje uporabljal. In to takšno, da se stranice lahko odstranijo, pa je navadna postelja. Pod posteljo so pa še predali, ki nam zeloooooooo prav pridejo. Kot novorojenček je podnevi je spal v zibki, ponoči pa v posteljki, da je lahko bolj ločil dan od noči. Uporabljali jo bomo pa sigurno do eni 4. leta, odvisno kako velik bo naš korenjak [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]

Oblačil 56 pa že v porodnišnici nismo mogli obleči, sploh bodi, je moral biti odpet. Pa ni bil velik oz. težki novorojenček. Teža 3135 velikost 51 cm. Št. 62 je uporabljal nekje do 3. meseca. Problem je, da če imaš široko povijanje, bodijev 56 skoraj ne dobiš gor, pa tudi 62 postanejo hitro premajhni. Sploh, če imaš doma sušilni stroj je boljše kupiti za začetek 62 in ne 56.




Anonimen -> RE: velikost posteljice in oblačil (10.7.2006 14:56:51)

140 x 70 smo imeli do skoraj 4. leta, 56 nam je bila pa že na štartu premajhna.




Anonimen -> RE: velikost posteljice in oblačil (10.7.2006 19:55:23)

140 x 70 lahko tudi do šestega leta, če je otrok "povprečne velikosti".

Oblačila 56 do 2. meseca.
Oblačila 62 do 4. meseca.

Trajanje je zelo odvisno od znamke oblačil in velikosti otroka. Napisano je samo za orientacijo.




Mateja82 -> RE: velikost posteljice in oblačil (10.7.2006 22:26:51)

 imela je  3430 g velika je bila 50cm, Za v porodnišnico  sem vzela 62 in   56 pa ji je bila  še 56 prevelika.  potem pa je zelo  hitro rastla in ji je bilo pri enem mesecu vse premajhno. Bodiji, ki sem jih nabavila v Avstriji št.  50 - 56  pa so kar rastli z njo jih je nosila še tri mesece enega še zdaj pri štirih mesecih. se pa številke precej razlikujejo med sabo, odvisno od proizvajalca.




Lara28 -> RE: velikost posteljice in oblačil (20.7.2006 13:28:46)

Mi smo imeli porodno težo 3100 in 50,5 cm. Sedaj je star 2 meseca. Številke oblačil so p ful odvisne. Sedaj ima 5 kg in je dolg 57. Imamo pa še vedno št.56 od H&M, pa ni  čisto nič premajhna, Sparky nosi že 68 ali celo 74, od Mothercare pa 3-6 mesecev. Od Clara stvari (baby center) nosi sdaj že 62, so pa še nekatere 56 prav. V glavnem ful različno. Ob firme, materiala. Priporočam, da ne nabaviš preveč in potem, ko bo otrok dokupiš. Maš bolj filing. Jaz sem veliko stvari kupila premajhnih, nekaj pa neprimernih na letni čas in velikost, tako da jaz bi drugič raje malo počakala. Pa malo primerjaj različne firme oz. znamke. Smo dobili tudi en kompletek - n vem kak firma, je pisalo od 0-3, pa niti kolegici ki ima starega sina 65 mesecev ni bilo prav. Preveliko!
Veliko sreče pri izbiri!




Lara28 -> RE: velikost posteljice in oblačil (20.7.2006 14:02:25)

Aha - še glde posteljice: mi imamo taveliko (140/70). Sedaj moramo seveda še imeti na veliko obloženo - smo dali noter blazine, ker se mali kar zgubi, je pa uporabna seveda doalj časa. To je pri nas pretehtalo izbiro. Dobiš pa teke kul blazine v Bauhausu - iz pene, take trše, v obliki trikotnikov, valjev.  in potem samo zašiješ prvleke in je to to. Nam se krasno obnese. Zmanjšat pa moraš tudi ležišče v oni 120/60, da se otrok varneje počuti. Blazine pa so potem tako še uporabne za kaj drugega, ko jih vzamež ven.




A_A -> RE: velikost posteljice in oblačil (21.7.2006 9:52:29)

najprej vsem hvala za nasvete:
čisto prvi kompletek sem kupila že takoj ko sem izvedela da sem [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/nosecka.gif[/image] in seveda pametno kupila št.50 [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]

no sedaj vidim, da sem čisto mimo usekala
sedaj sem kupila kar od vseh številk nekaj stvari: št.52, št.56 in št.62, največ v H&M za katerega pravite da so že tako malo večje številke; za začetek bo, potem bomo pa sproti videli

posteljo pa 140x70, imamo še ravno zadosti prostora v sobi, tako da smo se odločili za večjo




Lara28 -> RE: velikost posteljice in oblačil (21.7.2006 12:41:55)

Sploh ni nujno da si mimo usekala. mi smo 50 nosili 3 tedne (Clar in H&M). Boš videla!
Lepo nosečnost in srečno materinstvo! 




_katka_ -> RE: velikost posteljice in oblačil (21.7.2006 21:18:19)

V H&M sem tudi jaz kupila 56 body in se mi zdi kar velik. (Se je strinjala tudi kolegila, ampak obe čakava prvega otroka, tako da ...).  Ampak glede na to, da se tu strinjate, da so njihove številke velike, bom zagotovo kupila tudi kakšnega še manjšega. Pa čeprav bo samo za iz porodnišnice domov. Meni je tako žalostno videti novorojenčke v full prevelikih oblačilih.




ajdaN -> RE: velikost posteljice in oblačil (21.7.2006 21:51:01)

No naš je imel 56 cm ob rojstvu pa je bodije iz HM-a (št. 56) nosil skoraj 2 meseca. Tako da čisto odvisno od firme. HM ima sigurno velike.




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (22.7.2006 12:23:48)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (22.7.2006 12:25:17)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




Anonimen -> RE: velikost posteljice in oblačil (22.7.2006 12:52:14)

moja tamala stara 2 m in 3 tedne nos že zdej cifro 68. tut 62 ji je še prov sicer ampak res na knap. je pa velika čez 60 cm in tehta bliz 6 kg. v koš gre že komej, tko da ga mamo sam še čez dan, ponoč je v pojstli 120x60. dvoletnica pa že pol leta spi v tavelki pojstli nič več v tej 120x60 ker se je zaletavala v stranice ponoč.




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (28.7.2006 7:43:03)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




Anonimen -> RE: velikost posteljice in oblačil (5.8.2006 12:25:14)

IZVIRNO SPOROČILO: _katka_

Meni je tako žalostno videti novorojenčke v full prevelikih oblačilih.


Joooj meni tud! Pa ko jim namesto rokavičk proti praskanju dajo gor nogavičke [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley13.gif[/image], sem kupila dvojne take rokavičke, samo, da ne bo kot en revček [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley13.gif[/image].
Saj vem, da mogoče pretiravam, ampak se mi ful smilijo ko jim tisto gor navlečejo [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (5.8.2006 20:10:12)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




Stran: [1]