|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Neredna menstruacija-zanositev-simptomi-test
4.6.2018 12:49:49   
Marsena
Lepo pozdravljene,

vem že velikokrat predebatirna tema ampak upam, da razumete, vsaka izkušnja se malo razlikuje od osebne in včasih ne moreš, da ne bi vprašal še posebej zase. Bom poskusila napisati čim bolj na kratko ;) Recimo 1-2 na leto se mi zgodi, da nimam redne mesečne menstruacije, v povprečju se je zgodilo, da je zamujala od 56-60 dni, potem pa spet par mesecev redne. Tako si vpisujem v koledarček, ki mi potem izračuna neko povprečje-to pišem zato, ker ne vem natančno ali je novi datum menstruacije tako zelo natančen-verjetno neko povprečje. No v letošnjem letu sem imela tako menstruacijo redno do marca, v marcu potem ne, april ponovno. V maju sva se odločila za delo na otročičku (pričela sva tam od 13.5 naprej), koledarček pa mi je izračunal, da bi menstruacija morala priti 23.5 (po 38 od zadnje-verjetno je vzeto neko povprečje glede na elektronski izračun-tako da ne vem ali je celo vzeti preveč dni glede na ostale razlike med rednimi meseci 30-33 dni). Ko je zamujala prvi dan se mi še ni zdelo nič posebnega, malce sem seveda pomislila , če bi nama takoj uspelo ampak nisem želela preveč prehitevati.Danes načeloma zamuja 13 dni. Opravila sem že ene 4 teste v presledkih, 3 od iste znamke One Step (ker sem imela paketek teh). Dva že prejšnje dni, v petek First Sighn, danes pa še zadnji preostali One step. Vsi so bili negativni. Zakaj pa sprašujem in ne samo še počakam par dni user posted image Ker me zanima kako je s simptomi. Meni so se tam od 28.5 pričeli pojavljati določeni simptomi, najprej rahla slabost, napetost...od 30.5 si jih celo zapisujem :) Toliko vsega sem že prebrala, tudi to, da lahko gre za psihološke simptome zaradi želje, vendar ne vem, če bi si lahko vse to ustvarila v glavi user posted image Nekaj dni sme imela čuden kovinski okus, ničesar mi ni pasalo jesti-še sedaj ne, moja velika sladkosnednost je povsem poniknila. Slabo mi je včasih zjutraj, zadnjič enkrat zvečer, danes mi gre prav na bruhanje že celo dopoldne. Sedaj imam vseskozi občutek grozne napihnjenosti, vse me tišči, lulat hodim kar naprej, zadnje tri dni sem zaprta, pikalo me je v jajčnikih, tiščalo, kot občutek, da bo zdaj zdaj prišla menstruacija pa nič, tri dni nazaj me je en dan tako bolel križ, da sem mislila, da bom kar tja padla, včeraj sem imel kot nek manjši rjav izcedek, po trebuhu mi včasih prav brbota user posted image No danes sem ponovila test, negativen, meni pa slabo bolj kot kdaj prej, pa seveda konstanten občutek napihnjenosti, nobene lakote, nič mi ne diši....ne vem če je to lahko vse v glavi. Sem morda prehitro naredila test? Je mogoče, da mi morda pač ta dva testa ne pokažeta prav? Vem najboljše, da še malo počakam in poskusim ponovno ampak vsaka beseda, informacija mi pride prav...sedaj si bom šla po drug test baby check mini-koliko časa pa naj še počakam? Kot pravim ne vem ali je 13 dni zamujanja povsem natančnih...vendar me zanima kako zgodaj je mogoče, da pride do kakšnih takšnih simptomov, ki sem jih opisala. Ne vem kako naj razložim ampak jaz imam že skoz občutek,, da sem noseča, sploh ko vidim kaj se dogaja z mojim telesom, vendar testi zaenkrat slutnje ne potrdijo.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Neredna menstruacija-zanositev-simptomi-test
4.6.2018 13:15:30   
bucka*
Zivjo!
Vse simptome, ki si jih opisala, lahko povroca psiha. Lahko jih povzroca tudi kaj drugega. Lahko jih povzroca nosecnost. Testi bi zdaj ze naceloma morali kazat nosecnost, glede na kolicino opravljenih bi ti pa v prihodnje svetovala krvni test, ker tam pa naceloma ni vec ugibanja.
Naroci se h ginekologinji, povej kaksna je situacija in da delas na otrocku, da te naroci v dnevih ovulacije in vidi, kaj se dogaja.
Me nismo niti jasnovidne, niti zdravnice, vsaka situacija je zgodba zase, odgovora pa tu ne mores najti. Zal.
Srecno!

(odgovor članu Marsena)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Neredna menstruacija-zanositev-simptomi-test
4.6.2018 13:39:42   
Marsena
Hvala za odgovor. Saj se zavedam, da je vsaka situacija zgodba zase pa da ne morete ve vedeti, vendar upala sem, da bo katera razumela oziroma bolj delila neko podobno izkušnjo user posted image ....morda kakšen nasvet iz njene izkušnje, njena spoznanja in podobno. Vseeno še enkrat hvala.

(odgovor članu bucka*)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Neredna menstruacija-zanositev-simptomi-test
4.6.2018 13:56:04   
minanaa
Hej,

najprej bi blo fino vedeti, če imaš približno občutek kdaj si ovulirala. Koliko so dolge sicer redne menstruacije, in kateri dan cikla sta začela delati na user posted image . Pri nerednih menstruacijah je sicer ful težko določiti ovulacijo. Malo sumljivo mi je tudi to, da bi se ti že po dveh tednih razvili vsi ti simptomi in znaki.. Ni pa sicer nemogoče. Prvi mesec, ko sva midva začela poskušati sem jaz imela tudi vse po vrsti, pa potem na koncu meseca še menstruacijo user posted image .
Predlagam krvni test, potem pa v prihodnje, če se izkaže, da nisi noseča, da počakaš na menstruacijo, z naslednjim ciklom pa poskušaš določiti čas ovulacije - lahko si pomagaš z ovulacijskimi testi, merjenjem bazalne temperature, preverjanjem materničnega vrata in sluzi.
Vso srečo, pa sporoči, ko boš kaj več vedela!

(odgovor članu Marsena)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Neredna menstruacija-zanositev-simptomi-test
4.6.2018 15:10:22   
Marsena
Pozdravček tudi tebi minanaa,

jaz mislim, da se je moja ovulacija pričela pravzaprav tam nekje med 23-25.5. Takrat sem namreč zaznala občutek tiščanja kot, da bom dobila menstruacijo, opazila pa sem tudi kot nekakšno sluz. V tem času me je tudi bolela glava, občutek sem imela kot da imam vročino, vendar pa drugače nisem bila zdaj cela zdelana in utrujena user posted image Redne menstruacije mi sicer trajajo tam 4 dni, včasih kakšen dan več, vendar sedaj malo težje izračunam kateri cikel je bil, saj je en mesec prej nisem imela. No vseeno pa morda poskusim malo preračunati vse skupaj. Hvala za nasvete in ja bom sporočila kako se bo nadaljevalo user posted image

(odgovor članu minanaa)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Neredna menstruacija-zanositev-simptomi-test
4.6.2018 16:38:25   
minanaa
Ojla,

oprosti, malo sem se narobe izrazila. V bistvu ni toliko važno kako dolge so menstruacije, ampak kako dolgi so celotni cikli, tisti, ki trajajo normalno časa. Oz. kakšen je vzorec - če imaš npr. 10 ciklov na leto, ki trajajo 28 dni, pa dva, ki trajata 50 dni.
Če si ovulirala med 23. in 25.5. je neverjetno, da bi 28.5. že lahko občutila simptome - ker se hcg začne izločati šele po vgnezditvi, kar je v povprečju nekje 7 do 10 dni po ovulaciji, se pa malo razlikuje.
Najbolj ziher je pač to, da imata spolne odnose vsak drugi dan, na ta način ne moreta zgrešiti plodnih dni :).
Je pa definitivno bolje, če poskusiš čimbolj spoznati svoj cikel in ugotoviti če sploh in kdaj ovuliraš, kar zna biti malo težje, ne pa nemogoče :).
Vso srečo!

(odgovor članu Marsena)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Neredna menstruacija-zanositev-simptomi-test
4.6.2018 16:59:35   
Marsena
Hvala ti še enkrat za nasvete. Bomo videli ali je res kaj na tem user posted image . Mi je kar lažje počakat še nekaj dodatnih dni. Včasih se lahko vsaj na netu zaupaš komu če že v realnosti nekako ne gre ;)

(odgovor članu minanaa)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Neredna menstruacija-zanositev-simptomi-test
31.7.2018 9:33:56   
naty1989
Hey!

Kako je potem bilo? je prišla M, ali si mogoče res zanosila?

Iz svojih izkušenj ti lahko povem, da psiha dela marsikaj. Sploh če si še na začetku. Pa živčki delajo 100 na uro, pa stres, pa razmišljanje bom ali ne bom. In potem se ti ustvari v trebuhu še ta napihnjenost, pa tudi slabost, zdi se ti da ti hrana ne paše, pa še malo te križ boli, pa skoz je v trebuhu občutek da je nekaj not... Hja in potem pride M. Veliko je res na psihični bazi vse. Ali pa divjanje hormonov in se vse po trebuhi meša. Jaz sem imela na začetku ene 2,3 mesece pravo vojno v trebuhu. Zgleda, da so hormoni delali svoje in psiha.

(odgovor članu Marsena)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Neredna menstruacija-zanositev-simptomi-test
14.12.2018 20:25:03   
Lelly28 RR
Punce upam, da bo tale članek kateri v pomoč, ko bo v dvomih user posted image

http://www.ringaraja.net/clanek/trije-znaki-ki-kazejo-da-je-zenska-plodna_8454.html

(odgovor članu naty1989)
Neposredna povezava do sporočila: 9
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kako čim prej zanositi?
Za zanositev se mora ujeti veliko stvari, v vsakem primeru pa je izbira ustreznega časa resnično najbolj pomembna. Kako ...
Motnje menstrualnega ciklusa so precej pog...
Vsaka ženska obdobje pred menstruacijo in med njo doživlja drugače. Motnje menstrualnega ciklusa so različne in pogoste....




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?