|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: plesen - že stotič
2.7.2012 20:38:53   
Franko
V kolikor je krivo zamakanje ali kapilarna vlaga, boste seveda najprej ustrezno sanirali zid in potem nameščali zunanjo ali notranjo izolacijo ali premaze (razen, če zidu iz kakšnega vzroka ne morete sanirati in delate le začasno rešitev). Pomaga pa tudi ogrevanje-sušenje zidu z IR paneli.
Ustrezno zračenje pa potrebujete v vsakem primeru. 

(odgovor članu Franko)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: plesen - že stotič
14.3.2013 14:52:50   
tashq
bi še jz nekaj vprašala:

kako se znebiš plesni, ki je za radiatorjem?
radiator nam greje, "antiplesen" spreji pa ne dosežejo; tut če več našpricam, da skor teče dol, ne pobere vsega...

(odgovor članu sable)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: plesen - že stotič
14.3.2013 15:14:49   
Felicita
odšraufaj radiator s stene. Očisti (krtača, varekina), prebeli, našraufaj nazaj. sicer se ne boš nikoli popolnoma znebila + da je tu super nezdravo, ker ti topel zrak iz radiatorja spore plesni raznaša po celem prostoru.

_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu tashq)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: plesen - že stotič
14.3.2013 16:25:57   
tashq
šraufanje,ja...user posted image
sj neki tacga sem mela v mislih, da bi blo najbolš,sam je pa veeeeeeeeelik dela (+pa še vodo morm zapret al nekaj tacga)user posted image
bomo res verjetn to mogl narest, sam šele,ko bo konec kurilne sezone. user posted image
hvala*

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: plesen - že stotič
14.3.2013 16:52:04   
mamica deklicam
se vsi srečujemo s to nadlogo. Sva jo tudi midva podedovala s hišo in bo potrebno na pomlad odpravit. Nasvetov je pa kar nekaj

(odgovor članu tashq)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: plesen - že stotič
15.3.2013 9:36:20   
witch
Felicita žaluzije delajo vlago na oknu. Ker zrak ne kroži. Tak da žaluzije vsaj za del dneva dviguj.
Drugače pa pozimi bi naj bilo pravilno zračenje tak, da zjutraj odpreš vsa okna v hiši. Za ene 5 min naredi prepih. Potem pa jih cel dan ne odpiraj več.
Je pa problem v starih hišah, ko stara lesena okna zamenjajo z novimi plastičnimi. Prej je zrak non stop krožil, zdaj pa nova okna ne spustijo v hišo niti pikice zraka. Z menjavo oken, je pametno urediti tudi izolacijo hiše. Pa seveda pravilno zračiti.

_____________________________

V življenju nikoli ničesar ne zamudiš, ker k tebi pride samo tisto, kar ti je namenjeno!

(odgovor članu mamica deklicam)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: plesen - že stotič
31.3.2013 22:28:00   
somic

IZVIRNO SPOROČILO: Felicita

ponavad sem jest tista, ki pomaga pri teh problemih, ampak zdej sem pa čist... nemočna.
septembra sva se preselila v stanovanje (ne novo - staro 6 let, že prej vseljeno)... ta teden sem opazila da je v loži polno vode (kondenz teče z oken) in (posledično?) plesni. Kotne letvice in okvirji od oken (torej tam kjer je steklo s silikonom zalito na okvir) so polni plesni. in nimam pojma kaj nej nardim. stanovanje se lufta vsak dan, temperatura je med 20-22 stopinj v dnevni, v spalnici okrog 20 (včasih tudi pod). vlaga je okrog 40%, kar se men ne zdi neki ful. zadevo sem trenutno sanirala s sanitolom, ampak glede na to da bo zima še trajala, me zanima če je sploh kak način, da se temu izognem oz. zmanjšam?



odgovorov za nazaj nisem brala, morda je kdo že napisal moj "recept", ki je meni zelo pomagal.

v moji stari otroški sobi je bil konstanten problem s to plesnijo. probali vse živo, tudi strokovnjaki so hodili in vse možno, pa brez uspeha, razen konkretne sanacije, za katero pa niso mogli zagotoviti, da bo uspešna.

vmes sem živela na obali, kjer sem v enem od najemniških stanovanj imela tudi ta problem. sem pa popolnoma slučajno ujela pogovor med dvema starejšima gospema v kavarni, kjer se je ena pritoževala čez to plesen, druga pa je imela rešitev.

stene kjer je plesen se pošprica s kisom. in se pusti da se kis nekoliko vpije, potem pa se zbriše z mokro krpo, prostor se prezrači in ko so stene se po potrebi prebeli.

to je vse. meni je pomagalo v obeh primerih, res pa je, da sem špricala 2x na obeh lokacijah z domačim, nerazredčenim kisom.

probaj, meni ni žal, zgubiti nimaš kaj, razen to, da smrdi, da je treba veliko zračiti



_____________________________

največje veselje in užitek do sedaj je moj patrik (6.1.2010). bom dočakala še kakšno tako veselje??

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: plesen - že stotič
2.7.2013 13:35:39   
orchid
Super nasvet, če pa res ne pomaga to komu, pa res edina možna rešitev, da se tisti del knaufa odreže in novega doda, ker očitno je plesen prišla pod knauf in imajo stalno hrano...

Lp,

(odgovor članu somic)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: plesen - že stotič
18.5.2017 13:48:35   
Kalinero
Naletel na to temo in super, da se širijo rešitve odpravljanja plesni.

Če komu pomaga je tukaj tudi blog o "plesni", ki je namenjen izključno saniranju plesni in iskanju vzrokov.

Podani so odgovori na konkretna vprašanja, ki so jih zastavili uporabniki.

(odgovor članu orchid)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: plesen - že stotič
9.9.2019 12:24:56   
mpritr1
Razlogov za plesen na stenah je lahko veliko, odstranjevanja plesni pa se je vedno pametno lotiti pri vzrokih (vlaga), ne simptomih (plesen). Tukaj boste našli veliko odgovorov na vaša vprašanja: https://omisli.si/nasvet-strokovnjaka/plesen/plesen-in-vlaga-v-stanovanju-cena-trajno-odstranjevanje-plesni/

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 35
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
"Nosečnost me je pomladila."
Z Manco Izmajlovo smo se pogovarjali o nosečnosti pri 46tih letih, o tem, kakšna mama je bila prej in kakšna je zdaj ter...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
5 TOP destinacij za letošnje poletne počit...
Še ne veste, kam bi se letos odpravili na poletne počitnice? Pripravili smo vam 5 TOP predlogov, pri katerih lahko izkor...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?