|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   plesen, stena in kis
30.8.2007 0:31:10   
Olivija
Sem preizkusila z iskalnikom in nisem našla podatka, ki ga iščem. Pred časom je bil nekje na enem forumu nasvet za odstranjevanje plesni s kisom - meni se zdi, da je bil jabolčni kis user posted image . Nisem pa niti 100%, če je bil res kis ali pa kaj podobnega.

Če se kdo spomni, kaj je pisalo, naj mi prosim napiše - tiste variante s klorom mi  vse preveč smrdijo.

Thx
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: plesen, stena in kis
30.8.2007 8:52:41   
Spark
No jaz glede kisa ne vem. Mi je pa kolegica zadnjič rekla da je ona plesen odstranila z varekinouser posted image .
Mene tudi čaka ta poseg, pa se ga nikakor ne lotim.
Sporoči če boš dobila kak fajn recept.

(odgovor članu Olivija)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: plesen, stena in kis
30.8.2007 8:57:15   
Blejka26
jaz jo tudi odstranjam z varekino in pomagauser posted image

_____________________________

Neja 27.12.2005
Tjaša 22.10.2007
najlepši razlog zakaj živeti

(odgovor članu Spark)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: plesen, stena in kis
30.8.2007 9:24:51   
Anonimen
V obiju sem kupila spraj tekočino na bazi varekine,ki odstranjuje plesen s
sten,je pa hudo nadležnega vonja.Sicer pa najprej z suho krpo pobrisata plesen(gre precej stran)nato pa navadno varekino v šprico in pošpricat pri odprtih oknih,oziroma na prepihu,pa ne bo tako močnega vonja.
Z kisom še nisem zasledila.

(odgovor članu Blejka26)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: plesen, stena in kis
30.8.2007 9:30:55   
orhideja75
tudi mi smo jo imeli pred leti. vendar pozor! nikakor jo ne najprej brisati s suho krpo. plesen je živa in se jo tako prenaša. ona sicer v tistem trenutku zamre, potem pa spet začne "delovati-živeti". mesto pošricati z varekino, pustiti, da se posuši, potem pa s brusnim papirjem malo pobrusiti po tistih mestih. Kasenje še 1x pošrpicati in se jo karseda odstrani.  pri nas imamo zdej že ene 7 let mir.
za kis pa še nisem slišala.


_____________________________

Moji fantje so moj zaklad. :) Brez njih bi bil svet prazen.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: plesen, stena in kis
30.8.2007 10:20:50   
Shana banana
Ja, kis bi lahko pomagal, saj plesen ne preživi v kislem okolju. Mora pa biti močan (čim manj redčen). Pomagal bi tudi vinski, a bi se poznalo na belih stenah, zato je boljši jabolčni ali pa svetli vinski. Ne vem pa za koliko časa se boš plesni izognila (bi morala poskusit, škodovalo vsekakor ne bo).
Za preprečevanje plesni pa obstaja nekakšna goba, ki se jo namesti na tla, pod mestom, ki rado plesni. Res neverjetno absorbira vlago.

_____________________________

[img]http://www.youngnutrition.net/member/tickers/84587/ticker7.png[/img]

(odgovor članu orhideja75)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: plesen, stena in kis
30.8.2007 14:18:44   
Olivija
IZVIRNO SPOROČILO: Shana banana


Za preprečevanje plesni pa obstaja nekakšna goba, ki se jo namesti na tla, pod mestom, ki rado plesni. Res neverjetno absorbira vlago.


Thx punce,

sej sva pa tudi buteljna, tako gobo imava v kopalnici in res bi jo lahko še položila pod tisto omaro, kjer se nabira vlaga. Če je to ta zadeva user posted image - midva imava tisto, ki vleče vlago nase, je pa v črni škatli.

(odgovor članu Shana banana)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: plesen, stena in kis
30.8.2007 18:04:59   
Anonimen
jaz sem kupila šprej za plesen. Stane par evrov, odstrani pa vse. no steno so še vedno rdeče ostaleuser posted image

(odgovor članu Olivija)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: plesen, stena in kis
30.8.2007 18:23:41   
Anonimen
Jaz uporabljam Varekino, pa imam steno temno plavo pobarvano, pa za čudo barva ni šla doluser posted image .

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: plesen, stena in kis
30.8.2007 19:13:18   
MAJDA22
IZVIRNO SPOROČILO: Paštetov kruh

jaz sem kupila šprej za plesen. Stane par evrov, odstrani pa vse. no steno so še vedno rdeče ostaleuser posted image


Lepo prosim povej mi kje si kupila ta sprej. Nam tudi varekina ne pomaga.
Hvala!!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: plesen, stena in kis
1.9.2007 12:43:41   
Anonimen
tam kjer barve za malanje prodajajo. Pri nas imamo Mavrico

Sprej se kliče Mega belo in čisti tudi fuge, nagrobni kamen in kao razmaščuje

< Sporočilo je popravil Paštetov kruh -- 1.9.2007 12:47:43 >

(odgovor članu MAJDA22)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: plesen, stena in kis
1.9.2007 18:19:00   
Šaki
jz sm to odpravla s šnopsomuser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: plesen, stena in kis
1.9.2007 20:38:21   
Anonimen
a so se ga napile od odskakljale...zdaj pa ne najdejo več poti domov user posted image user posted image user posted image

Samo...a ni škoda šnopsa? user posted image

(odgovor članu Šaki)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: plesen, stena in kis
1.9.2007 20:40:42   
Šaki
IZVIRNO SPOROČILO: Paštetov kruh

a so se ga napile od odskakljale...zdaj pa ne najdejo več poti domov user posted image user posted image user posted image

Samo...a ni škoda šnopsa? user posted image


ne resno no,sj ga ne daš veliko.pri meni je delovalo...pa meni tudi!user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: plesen, stena in kis
2.9.2007 0:52:39   
Olivija
IZVIRNO SPOROČILO: bad girl

jz sm to odpravla s šnopsomuser posted image


... to mi je pa znano user posted image ... ampak je bilo v tistih časih brez sušilca tako hudo, da mi je šnopsa zmanjkalo user posted image

Letos bomo najprej probali z zračenjem, obvezno vsak dan, ampak res vsak dan. Sva včeraj premaknila omaro v spalnici in ugotovila, da ni plesni, samo čisto malo jo je  pod stropom - sem se prav oddahnila.user posted image

(odgovor članu Šaki)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: plesen, stena in kis
2.9.2007 16:59:58   
bamby
IZVIRNO SPOROČILO: domennatalija

jaz jo tudi odstranjam z varekino in pomagauser posted image


Pri nas isto, le da potem še prebelimo in ravno tako dodamo nekaj varekine v belenje. Vonj se pa itak z zračenjem izgubi.

(odgovor članu Blejka26)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: plesen, stena in kis
11.12.2017 9:14:08   
Kalinero
Tema je stara, a vseeno rangira v iskalniku. Da bodo ostale prave informacije in hkrati pomagale drugim iskalcem.

1. @olivija Kis plesen res začasno odstrani vendar hkrati ustvari tudi podlago za ponovno rast. Plesen namreč uspeva na kisli podlagi, ki ji jo tako zgolj optimiziramo. Povečini se plesen kmalu še bolj razbohoti.

Če že takšne alternative, potem uporabite proizvode na bazični osnovi. Recimo soda. Osebno z njo sicer nisem imel pozitivnega uspeha, vendar je veliko prebranega, da naj bi delovala. Pri strankah zato uporabljam namenske proizvode.

2. @anonimen Plesen se nikoli ne odstranjuje na suho brez, da jo najprej uničimo. S tem širimo trose v zrak, ki jih hkrati tudi vdihujemo. Obvezno najprej uničiti, potem pa lahko drgnete.

Tukaj pa tudi blog/forum, kjer najdete največ konkretnih vprašanj in odgovorov o sanaciji plesni na enem mestu: Plesen forum

(odgovor članu bamby)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: plesen, stena in kis
26.8.2019 12:08:27   
Jakaraja
Kar se tiče odstranjevanja plesni so najboljši rezultati, če se stvari lotiš celostno. Najprej se vprašaš, zakaj je plesen sploh nastala in stvar saniraš tako, da odpraviš vrzork plesni. Vzroki so lahko preveč vlage v prostoru, temperaturne razlike, nepravilno prezračevanje itd. Več o tem si lahko prebereš na https://www.mojmojster.net/clanek/108/V_boj_proti_plesni_v_stanovanju_preprecevanje_nabiranja_vla

Če je problem res hud, recimo vlažne stene, prodiranje podtalnice ali kaj podobnega, lahko da bo potrebna hidroizolacija(lahko tudi notranja), ki po mojih izkušnjah kar dobro deluje. Nekaj dobrih mojstrov lahko najdeš tukaj https://www.mojmojster.net/imenik/sanacija_vlage/ljubljana
Stvari se lahko lotiš tudi sama ali ti kdo pomaga, je pa zbijanje sten kar precej umazano delo...

< Sporočilo je popravil Jakaraja -- 26.8.2019 12:09:01 >

(odgovor članu Kalinero)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: plesen, stena in kis
9.9.2019 12:33:19   
mpritr1
Soda, kis, eterično olje, ... Tukaj boste našli kar nekaj naravnih načinov za odstranjevanje plesni: https://omisli.si/nasvet-strokovnjaka/plesen/plesen-in-vlaga-v-stanovanju-cena-trajno-odstranjevanje-plesni/

(odgovor članu Olivija)
Neposredna povezava do sporočila: 19
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
"Nosečnost me je pomladila."
Z Manco Izmajlovo smo se pogovarjali o nosečnosti pri 46tih letih, o tem, kakšna mama je bila prej in kakšna je zdaj ter...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
5 TOP destinacij za letošnje poletne počit...
Še ne veste, kam bi se letos odpravili na poletne počitnice? Pripravili smo vam 5 TOP predlogov, pri katerih lahko izkor...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?