|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Policisticni jajcniki in laparaskopija
28.4.2019 22:16:41   
Mikica80
Pozdravljene
Imam pcos. Imam normalno težo, nimam težav s kožo, sem pa prekomerno poraščena. Pred 14 dnevi sem imela laparaskopijo. Opravili so driling jajčnikov. Vse ostalo je bilo ok, jajcevodi prehodni,partner je ok. Zanima me, če je še katera tako kot jaz in če ste po tem postopku zanosile in koliko časa po posegu? Zanima me tudi kdaj po posegu ste dobile menstruacijo? Za odgovore se vam iskreno zahvaljujem in vsem želim pluske❤❤❤
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Policisticni jajcniki in laparaskopija
29.4.2019 9:52:55   
Mariposa08
Pozdravljena


Jaz laparoskopije se nisem imela, me pa to ocitno se caka. Sem imela samo hsg in imam tudi pco, ostalo isto vse ok. Me nekaj zanima, si hsg potem verjetno tudi imela opravljen, ti je samo ciste na jajcnikih pokazalo, da so ti rekli, da jih moras laparoskopsko odstraniti? Drugace za M kdaj bi dobila po tem nevem, ti tam nic niso rekli, koliko casa naj bi trajalo potem, da do M pride po posegu? 
Verjetno ti bo katera ki je to dala skozi lazje kaj povedala, imas pa drugace tudi dosti forumov za nazaj o laparoskopiji.. Si lahko preberes. 

Ce bi rada malo poklepetala z puncami, ki imamo podobne probleme in vsak mesec cakamo na plusek, se nam lahko pridruzis v temi Noseca vsak mesec zmova. 

(odgovor članu Mikica80)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Policisticni jajcniki in laparaskopija
29.4.2019 20:53:08   
Mikica80
Pozdravcek,
Sem vesela da se je ena oglasila❤ meni so pcos ugotovili na uz. Dali so mi dabroston in klomifen, ki sem ga jemala tri cikluse. Tretji ciklus je ginekolog spremljal z uz in mi povedal, da se ne odzivam na klomifen. Dobila sem napotnico za kliniko za neplodnost. Na kliniki so me poslali na 3d slikanje maternice in na hormonski test. Z maternico je bilo vse ok in zato nisem sla na histero. Meni so rekli doktorji, da histeroskopija in pco nimajo nic skupnega, ker je to preiskava maternice. Pri laparaskopiji ti pa pregledajo celotna rodila in prehodnost jajcevodov. Meni so na vsak jajcnik navrtali pet luknjic. S tem naj bi zmanjsali volumen jajcnikov in spremenili presnovo. Naj bi zacasno zaceli pravilno delovati. Ta zacasnost pa naj bi bila priblizno okoli pol leta. Glede ciklusa pa noben ne ve, ker pravijo da je razlicno. Povedali so tudi, da po posegu zanosi 70% policisticnih bolnic, ce je vse ostalo ok. Tako da drzim pesti. Zakaj so pa tebe poslalu na histero? Si imela sum na pregrado v maternici ali kaj podobnega?? Vse dobro❤

(odgovor članu Mariposa08)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Policisticni jajcniki in laparaskopija
30.4.2019 10:32:04   
Mariposa08
Moja G je sumila na zamasene jajcevode. Jaz sem enkrat z klomidom in dabrosronom zanosila po 1 letu truda vendar je potem prislo do ss. Zdaj tudi po enem letu s klomidom in dabrostonom ni bilo uspeha, prej sem imela samo levi jajcnik policisticen, zdaj sta pa oba. Verjetno bom morala tudi jsz na laparoskopijo, da odstranijp te ciste in naredijo driling jajcnikov ali kako se temu pravilno rece, ko spodbudijo jajcnike, da pravilno delujejo. Tako kot di ti opisala, to je verjetni potem to ko te luknjice navrtajo 😀

Kako pa je potem okrevanje po laparo? Si morala ostati v bolnici 3 dni? Te je fajn bolelo po laparo? Ja dosti zenskam je uspelo po laparo zanositi, drzim pesti, da tudi tebi cimprej uspe 🤞😀🍀Koliko si pa stara, ce smem vprasati? V nicku imas verjetno svojo letnico rojstva? Koliko casa pa se ze trudita za otrocka? Se opravicujem, ce sem prevec firbcna, ce ni ok gocoriti o tem kar preskoci vprasanje 😀🌸

(odgovor članu Mikica80)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Policisticni jajcniki in laparaskopija
7.5.2019 8:06:29   
Mikica80
Stara sem 30 let. Pa ti? Na laparaskopiji pregledajo rodila v kompletu. Preverijo tudi prehodnost jajcevodov. Prvi dan sem imela predpripravo, potem sem sla domov. Dobila sem odvajalo v tabletah. Naslednji dan sem bila sprejeta v bolnico. Opravili so poseg se pravi driling- navrtanje jajcnikov. V vsakega 5 luknjic. Drugo niso delali, ker je bilo vse ok. Ce najdejo se kaj potem tudi to uredijo pri posegu npr. Endometriozo, pregrado, neprehodnost jajcevodov.... no in potem sem sla drug dan domov in danes je zadnji dan bolniske. Po posegu sem bila malo slabotna. Bolela so me ramena se en teden od co2, ko ti napihnejo trebuh, da vidijo organe. Po dveh tednih so mi odstranili sive. Zdej pa mazem rane s kremo. Mam pa 21.6 kontrolo. Menstruacije se nisem dobila. Ce te se karkoli zanima kar vprasaj. Bom poiskala temo, hvala❤ naj bi blo cimvec pluskov res, kaj mormo eni dajat vse skozi da bi lahko dobili nase soncke

(odgovor članu Mariposa08)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Policisticni jajcniki in laparaskopija
7.5.2019 10:47:33   
Mariposa08
Zdravo, tudi jaz sem 30 stara, še par mesecev potem pa že 31😀ko bom končno enkrat rodila bom očitno že leto ali dve starejša glede na to kako se stvari počasi odvijajo in nikamor ne pridem 😀



Aha no potem pa ni tako kompliciran poseg, sem brala na netu veliko o laparo amapk dokler sam ne greš čez to je itak vse tko tko, hehe. Ja to sem brala, da naj bi ramena po posegu najvolj bolela. A bolelo te pa nasplošno po posegu ni močno ali je? No sej meni bodo potem tudi očitno naredili driling jajčnikov, samo G mi mora napotnico dati, ker ostalo je kazalo, da je vse bp. Ja res je kaj vse moramo dat ženske skozi, da bi prišle do naših malih sončkov ampak tudi me bomo to dočakale 🤞🌸Jaz upam, da ti čim prej uspe in da te M čim prej obišče 😀

(odgovor članu Mikica80)
Neposredna povezava do sporočila: 6
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





5 vzrokov za bolečino pri ovulaciji
Ne glede na to, kako zelo močna je ovulacijska bolečina, ginekologi opozarjajo, da to ni bolečina, ki bi bila normalna, ...
Ko partnerju ni do seksa: 5 najpogostejših...
Največkrat za to, da eden od partnerjev ali oba več ne čutita seksualne želje, ne tiči v tem, da je partner premalo priv...