|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: 5letnik se vedno lula v posteljo
15.2.2014 16:52:10   
mateyka
tole o nezavednem jokanju je pa malo hud "strech".

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: 5letnik se vedno lula v posteljo
15.2.2014 17:53:10   
tashq

IZVIRNO SPOROČILO: Gromska

S področja psihoterapije lahko povem, da otrok moči posteljo, kadar starši na nezavednem nivoju zadržujejo solze. Tako pravzaprav otrok ponoči joka namesto staršev. Običajno se, ko starš to ozavesti, tudi ta "problem" neha.

meni pa to ni jasno...user posted image
potem vsi otroci takih staršev(ki nezavedno zadžujejo solze-btw:kaj naj bi to točno pomenilo?)močijo posteljo?in obratno?torej vsi starši nezavedno zadržujemo solze,dokler otrok ni suh?torej minimalno 2 leti(če predpostavimo,da se otrok odvadi od plenic pri dveh letih)?strokovnjaki si pa itak niso edini v tem,kdaj naj bo otrok suh!
močenje postelje(po mojem laičnem mnenju,čeprav nismo imeli težav s tem) je odvisno od ogromnoooooo dejavnikov,kaj pa velja za določenega otroka,je pa drugo.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: 5letnik se vedno lula v posteljo
15.2.2014 20:24:21   
liliana
Naša je "postala ponoči suha", ko je imela pet let in pol.......jaz sem to povezovala s tem, da je pač takrat "posatala zrela" za lulanje ponoči......nisem pa prej delala neke panike okrog tega in letala okoli doktorjev zaradi tega.....in če se ne motim, so tudi nas starši govorili, da smo pri petih in šestih letih še precej močili posteljo, čeprav so nam plenico že daven dan odvzeli.......tako da je pa mogoče res kaj tudi na tem, da otrok okrog petega in šestega leta "dozori" tudi za uravnanavanje lulanja ponoči.....in da ni treba iskati raznih čuri muri variant, zakaj naše dete pri petih letih še moči posteljo.......


(odgovor članu tashq)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: 5letnik se vedno lula v posteljo
11.3.2014 10:50:23   
HuAnita
Jaz sem imela to težavo do 13. (!!!) leta. Tako da pač iz tega vidika pri 5, 6 to odpravljat, splos s hormonskimi tabletami, ne vem, no, jaz ne bi...
Sin razen redkih nesreč, ko je prehlajen ali boln, ne moči postelje od 2. leta. Hči pa jo zna še pri 9ih.... Pediatrinja mi je sama odsvetovala hormonske tabletke (tudi zato, ker kot ste ene izkusila, traja 9 mesecev, da 'delujejo' ), prav tako 5-dnevno šolo lulanja, ki jo organizirajo nekatere bolnišnice. Glede na to, da sem imela te težave že jaz, je rekla, da je gotovo nekaj na tem. Po nasvetih z RR in drugih mamic smo jo nekaj časa puščali, da bi se sama zbudila, a čeprav že ledena (od polulanega) je do jutra spala kot top. In ko sem pediatrinji omenila to, je rekla, naj jo dajemo v spanju, če ne gre drugače. Ja, itak da spi, ampak vsaj mokra ni zjutraj in s tem na novo prehlajena.
Vem, kakšne travme sem imela jaz zaradi lulanja, kam vse nisem upala iti, kam vse me starši niso upali poslati, ker so se enkrat žlahtniki norčevali iz mene, češ kako lahko pri 11-ih letih lulam ponoči. Tako da mi pač potrpežljivo čakao, da mine. Zdaj se to zgodi, da ji uide, HB mogoče 1 x na 3 mesece... in ne več vsako noč, tudi po 2x....

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: 5letnik se vedno lula v posteljo
11.3.2014 11:33:10   
mateyka
HuAnita, tako mamo mi in tudi ne vem kaj čem. mi je kar tesno, ko me vpraša zakaj ona ponoči lula (oz. zakaj ne čuti ponoči, da jo lulat, zakaj se ne zbudi in zakaj ne ve, da lula). user posted image pri nas noben v družini ni imel takih težav afaik..

(odgovor članu HuAnita)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: 5letnik se vedno lula v posteljo
11.3.2014 15:11:29   
Katy78
Naš fant je bil star 5 let pa ima tudi ponoči še plenico. Če ga pustim brez, se polula in spi moker do jutra (se nikakor ne zbudi) kar pač ne gre. Da bi ga ponoči nosila na wc pa tudi odpade, ker 20kg enostavno ne zmorem nest na wc. Zelo trden spanec ima, enostavno ga nič ne prebudi, se lahko na glas zraven njega pogovarjaš, gori luč ipd. pa tudi trzne ne. P mi je rekla, da je tam do 6. leta še normalno oz. da večina do takrat postane suhih ponoči pa da tudi po 6. letu ni nujno tabletk, da večina pač preraste. Je pa sicer zelo motiviran, da bi bil brez plenice, ker mu tudi ni več udobno itd. ampak enostavno ne gre...

< Sporočilo je popravil Katy78 -- 11.3.2014 15:12:51 >

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: 5letnik se vedno lula v posteljo
11.3.2014 16:29:35   
pipapopa
Še ena, ki se srečuje z močenjem postelje

Hči je stara 5 let, suha je od drugega leta. Skos lepo hodila lulat, tudi ponoči. Cca. pol leta nazaj pa se ji je nehalo dati klicati. in se luštno polula in celo noč spi v mokrem. s tem da je nagnjena k vnetju ledvic in mehurja. Enostavno ji je vseeno, če je mokro. Reče, da bova pač oprala posteljino. Ne pali nič. Ne obljube kaj bo če ne bo mokra postelja, ne grožnje,..nič. edino tik pred rojstnim dnevom je vedela,da pridejo prijateljice k njej na zabavo in je spet cel teden lepo hodila. je bila zabava mimo, ponovi vajo. podobna zgodba je bila pred pustom. in ko je bil mimo, zopet luža.

vem da v njenem primeru ni potrebno, da dobi tabletke,ampak da je to psihično. Se probam kontrolirat, da vsako jutro ne ponorim. Sva jo že nagrajevala, ampak tudi to ni vedno unčinkovito (npr. zjutraj je bila suha postelja, in smo šli v gledališče, da je vidila kako je fino ko je lepa postelja,..) .

Včeraj jo skopam, umijem lase, preoblečem posteljo, mi obljubi da bo jutri lepa postelja, da ji ne bodo laski smrdeli,.. pa nič.

Mi kaj svetujete?

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: 5letnik se vedno lula v posteljo
11.3.2014 18:49:09   
mateyka
pipapopa, jaz bi šla z njo v trgovino in izbrala največje plenice za njo, ji povedala, da je dovolj velika in če gre lahko na wc brez problema, ko ima prijateljice povabljene, da ji posteljnine ne boš prala, ker je to lenoba. da ji boš pomagala, če ne more, ne boš pa bila služkinja lenobi. in da zato naj ima plenico kot dojenček in naj si jo sama gor natakne zvečer in naj zjutraj vstane pol ure prej, gre na wc in jo sama da dol in v smeti ter se stušira spodaj preden se boleče in greste v vrtec.

jaz bi probala narest tako, da ji ne bi bilo komot to počet. da so neprijetne posledice, če "lenari" pri lulanju.

naša je na žalost kot od Katy78 - totalna koma ko spi. user posted image edina, ki lahko spi ko bubica ob očju, ko ta smrči user posted image

(odgovor članu pipapopa)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: 5letnik se vedno lula v posteljo
11.3.2014 19:02:30   
pipapopa

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

pipapopa, jaz bi šla z njo v trgovino in izbrala največje plenice za njo, ji povedala, da je dovolj velika in če gre lahko na wc brez problema, ko ima prijateljice povabljene, da ji posteljnine ne boš prala, ker je to lenoba. da ji boš pomagala, če ne more, ne boš pa bila služkinja lenobi. in da zato naj ima plenico kot dojenček in naj si jo sama gor natakne zvečer in naj zjutraj vstane pol ure prej, gre na wc in jo sama da dol in v smeti ter se stušira spodaj preden se boleče in greste v vrtec.

jaz bi probala narest tako, da ji ne bi bilo komot to počet. da so neprijetne posledice, če "lenari" pri lulanju.

naša je na žalost kot od Katy78 - totalna koma ko spi. user posted image edina, ki lahko spi ko bubica ob očju, ko ta smrči user posted image

Sem ji že rekla da bo imela plenico. je rekla ok. ima namreč 2 mlajša pod sabo ki sta še v plenici ponoči. ne pali nič user posted image

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: 5letnik se vedno lula v posteljo
16.5.2014 19:42:56   
annie
Da povem še našo izkušnjo z lulanjem. Sin sedaj star 6,5 let je do pred kratkim tudi še lulal ponoči v plenico in smo poizkušali res vse mogoče, od spanja brez plenice, do zbujanja ponoči, pil je tudi zeliščni čaj kreatininček od Majesa, kateri bi naj baje pomagal, kontrolirali smo pitje čez dan in se držali tistega urnika pitja, potem pa nam P pri 5.letih na sistemaskem predpisala Minirin tabletke, jih je jemal več kot pol leta, ampak tudi brez uspeha. Nato nas je poslala k nefrologu in tam so nam svetovali uporabo Rodger hlačk z alarmom in neverjetno, po 14 dneh uporabe teh hlačk je sin postal suh user posted image Tako, da res vsem priporočam uporabo teh hlačk, ker so nam takoj pomagale user posted image

(odgovor članu pipapopa)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: 5letnik se vedno lula v posteljo
18.7.2014 21:54:39   
LuLu30
bibi, ti jaz povem mojo zgodbo lani. Naša punca je lulala v posteljo non stop, plus tega je imela še flaško za pitje (ja tisto za dojenčke), Lulala v posteljo vsakodnevno. Vse sem probala. Ponoči jo dvigovat da sede na školjko in ji je vseeno ušlo. U glavnem 1 teden pred njenim 5 rojstnim dnevom smo šli na morje. Tam je spoznala punčko, staro leto več in videla da ona pije brez flaške (čeprav ima doma sosede prijateljice, ki so brez flaške). Jaz sem bila čisto tiho Zvečer mi pa pravi "mami, veš kaj, ne rabim flaške jaz sem že velika punca. Je sama vrgla flaško v smeti. Nikoli več vprašala ni za fflaško. Čez 3 dni sta s to punčko skupaj malo zaspali zvečer ko smo se mi še pogovarjali. Drugi dan, pojstla suha, tretji dan, tudi, itd...Bila sem tiho, da vidim če bo kaj rekla. Zadnji dan mi pa pravi "mami, ali ti imaš plenice s seboj? Sem rekla da imam. In pravi veš kaj, jaz ne rabim več plenice, sem že velika punca. Od takrat se tudi ekrat ni polulala v posteljo, razen enkrat ko je popoldne zaspala, ko je bila bolana z vročino. Se pravi, mogoče rabi nekoga (isto starega) novega prijatelja in če je suh, naj sam pride do tega da tudi on ne bo. Naša je sicer imela v vrtcu prijatelje, ki so bili "suhi", a vendar je vseeno potrebovala nekoga "novega", ki ji je pokazal na svoj način.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: 5letnik se vedno lula v posteljo
28.9.2014 10:04:16   
m_o_i
odvajanje od plenic? poslusati otroka
tudi mene je zaneslo in sem bila enkrat huda, ker pri 4ih letih se nosi plenico. pa sem si vzela 10 min, se skulirala(jezna itak nisem bla zard plenice, ampak sesuta iz sluzbe prisla) in sla do mulca in mu rekla, da mi je prav, ce bo plenico se za v sluzbo nosil in si jo bo, ko bodo drugi sli na kavo(strasno si zeli piti kavo-kot mama), sam menjal. od takrat sem samo se obcasno spustila kaksno kratko-rdeca rita je zaradi plenicke, pinci ga pece zard plenicke...
prejsnji teden sem mu po kosilu zamenjala plenico, potem sem sla v stacuno in ko sem nazaj prisla, je bil mulc v gatikah in me pricakal na vratih, da ne bo vec plenice mel. sem se tut kr razjokala od veselja, noo
za ponoci sem mu jo se dala, ceprav je ni najbolj zelel (nisem imela postelje pripravljene oz. tiste nepremocljive rjuhe-sem pozabila, priznam)
naslednje jutro je sel v vrtec s plenico, ko sem prisla ponj, je bil brez...
naslednji dan cel dan brez, ponoci gor.
dogajajo se nesrece in menjam polulane cotke, vcasih gre v 10in minutah 100x na skoljko sedet, danes je v fazi "imel bom plenico", popoldan bo mogoce brez.
v vrtcu imam totalno podporo-ze drugo leto je en in edini v skupini, ki ima plenico; sram ga nic ni... plenico mu menjajo, ga pa tudi na stranisce povabijo in to uspesno.

skratka-poslusam mulca in ne psihiram...je pa blizu dan, ko bo totalno brez user posted image KO BO DOVOLJ ZREL user posted image

_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

(odgovor članu LuLu30)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: 5letnik se vedno lula v posteljo
28.9.2014 13:56:30   
LuLu

IZVIRNO SPOROČILO: m_o_i
in mu rekla, da mi je prav, ce bo plenico se za v sluzbo nosil in si jo bo, ko bodo drugi sli na kavo(strasno si zeli piti kavo-kot mama), sam menjal.



user posted image

a te je debelo pogledal? čudna mama user posted image

(odgovor članu m_o_i)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: 5letnik se vedno lula v posteljo
28.9.2014 14:58:51   
m_o_i
eh, lulu, tota mama cudno zgleda, ko grenko tursko kavo pred mulcem skriva; ce jo ima na dosegu roke, mi jo spije user posted image user posted image
za tisti stavek mi je pa rekel: zmenjeno user posted image

_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: 5letnik se vedno lula v posteljo
28.9.2014 15:12:06   
LuLu
user posted image

a je potem naspidiran? po kavi?
(pridi kaj na obisk user posted image )

(odgovor članu m_o_i)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: 5letnik se vedno lula v posteljo
28.9.2014 15:16:43   
m_o_i
a ves, da ga opazujem, ce mi jo spije-pa se mi zdi, da ni nobenih sprememb?! se srcek malo spremljam, sploh, ce mi zeksa pol salceuser posted image
cujes, mam v planu v tiste konce it enkrat tote jesenske dni-pa brez skrbi, da poklicem prejuser posted image

_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: 5letnik se vedno lula v posteljo
28.9.2014 15:59:45   
LuLu

IZVIRNO SPOROČILO: m_o_i

cujes, mam v planu v tiste konce it enkrat tote jesenske dni-pa brez skrbi, da poklicem prejuser posted image


po šalce? user posted image
ej, ja... sem že pozabila kako izgledaš user posted image
super, pokliči ja

(odgovor članu m_o_i)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: 5letnik se vedno lula v posteljo
10.10.2014 13:37:53   
dreamhorse
IZVIRNO SPOROČILO: Tippi

IZVIRNO SPOROČILO: bibi30

Lep pozdrav
Čisto sem ze obupana.Od maja imamo tabletke minirin,zadnje 3 mesece smo na dveh tabletkih zvečer.Efekta nobenega.Mogoče se zgodi da je dve noči suh potem pa spet tri polulan.Kaj naj naredim?Imamo ze napotnico za nefrologa in tam je rekla pediatrinja da nas bodo prijeli na trdo glede pitja.Naj povem da tam okoli 7 zvečer se mogoče spije deci ali dva.Kako pa naj mu odrečem če bi pa rad pil.Probali bomo se z enim gospodom ki zdravi z čaji če bo kaj pomaglo.Kako točno pa zgleda pregled pri nefrologu?Prej sem vztrajala in ga dajala spet brez plenic zdaj pa mu spet dajem plenice.
Punce kaksen nasvet kaj se lahko naredimo.Druog leto gre v solo sploh ne vem kako bo če bodo kam sli za več dni.
lp


jaz sem nedolgo nazaj zasledila nekje, da odvajanje otroka od plenic pri dveh, treh letih, ni naravno. ne, čisto resno govorim. ena strokovnjakinja je o tem pisala. bemti da zdej ne najdem tega, kje sem to prebrala. ampak govori o tem, da je otrok psihično in fizično zrel za odvajanje od planic šele tam nekje pri petih letih in da naj bi bil do vstopa v šolo suh. torej potemtakem se nimaš še kaj sekirat. otrok mora enostavno dozoret. ni druge. to, da so suhi že pri dveh letih, nekateri tudi prej, je pa pač bolj volja staršev, da se čim prej znebijo plenic. tako pravi ta teta od strokovnjakinje user posted image



Tole je sicer staro ampak ne morem mimo... Moja hči je bila pri 2,5 leti suha... tudi ponoči, in nismo prav posebej študij delali okrog tega. Se je pač odvadila in hodila na stranišče čez dan. Ponoči ni lulala, torej ni potrebovala plenice. A bi jo naj do 5. leta zavijala v plenico še ponoči, ker to pač ni naravno, da je otrok pri 3 pač brez plenice?

Verjamem, da ni bilo tako mišljeno, da je bilo verjetno bolj želeno rečt, da če je pri 5 še v plenicah ponoči, ni treba delat panike...

< Sporočilo je popravil dreamhorse -- 10.10.2014 13:41:56 >

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: 5letnik se vedno lula v posteljo
11.10.2014 10:00:32   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: dreamhorse

Verjamem, da ni bilo tako mišljeno, da je bilo verjetno bolj želeno rečt, da če je pri 5 še v plenicah ponoči, ni treba delat panike...


Tudi jaz sem razumela, da je bilo tako mišljeno......user posted image

(odgovor članu dreamhorse)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: 5letnik se vedno lula v posteljo
6.11.2014 12:23:51   
bibi30
Pozdravljene punce,evo mi smo končno suhi pri 6 letih.Bili smo pri nefrologinji ki nam je priporočila alarm ki otroka zbudi ko se polula.Najprej sva bila z mozem skeptična ampak na koncu sva ga kupila in fant je bil v 14 dneh suh.Tako da priporočam če ste ze tako obupane kot sem bila jaz.LP

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 45
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





BLOG: Danes sem slaba mama
Slaba mama. Danes sem slaba mama. Zjutraj sem ti oblekla prvo stvar, ki mi je prišla pod roke, niti pogledala nisem ali ...
Še zadnjič: besede, ki jih mora prebrati v...
Ko ženska postane mama, se življenje obrne na glavo. Nič ni več tako kot prej. Vsaki mamici se kdaj zgodi, da hrepeni po...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?