|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kako je z s.p-jem in polovičnim delovnim časom?
22.6.2014 9:54:56   
zlatolasek
Živjo,

iščem informacije pa jih nikjer ne najdem, zato bi še tukaj vprašala, če slučajno katera ve....

Skratka, imam odprt s.p. malo manj kot leto dni, plačujem prispevke za 40. ur, se pravi sem "zaposlena" za polni delvni čas. Kako je z bolniško mi je jasno (na bolniško si ne želim, če res ni nujno), ni mi pa jasno kako je npr. če bi me zdravnica hotela dati na polovični (20 urni) delavnik zaradi zdravstvenih razlogov (rada bi še delala, a toliko kot do sedaj, ne bom zmogla). Ali je to sploh možno pri s.p?

Hvaležna bom vsakega nasveta ali informacije. Sicer pa, kam se lahko obrnem da dobim odgovore? Na DURS, CSD ali kam drugam, malo me bega vse skupaj...user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   [Brisano sporočilo]
22.6.2014 10:26:58   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu zlatolasek)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kako je z s.p-jem in polovičnim delovnim ...
22.6.2014 14:51:15   
petea
Seveda se da. Urediti si moras status za drugih 20 ur - bolniska ali invalidska.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kako je z s.p-jem in polovičnim delovnim ...
5.7.2014 0:58:47   
ZmajTolovaj
Jaz imam 20-urni teden, ampak na račun otrok, ker so še majhni. Kako je z invalidskimi, ne vem, jaz sem urejala na CSD in ZZZS.

_____________________________

The only man who had his work done by Friday was Robinson Crusoe.

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kako je z s.p-jem in polovičnim delovnim ...
5.7.2014 22:08:10   
Tasika

IZVIRNO SPOROČILO: zlatolasek

če bi me zdravnica hotela dati na polovični (20 urni) delavnik zaradi zdravstvenih razlogov



Če te da zdravnica na polovični delavnik, pomeni da imaš bolniško za 4 ure, preostale 4 pa delaš.
Drugače kot na bolniško te zdravnica ne more dati.

Invalidsko npr. ti da pa zpiz.

Je pa vse to mogoče tudi pri s.p., tako kot pri zaposlenih. Pri bolniški konkretno si še 30 delovnih dni (za 4 ure ) plačuješ prispevke sama, od 31.delovnega dne (neprekinjene bolniške) naprej pa ti prispevke plačuje ZZZS.

_____________________________

Lep pozdrav
tasika

(odgovor članu zlatolasek)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kako je z s.p-jem in polovičnim delovnim ...
22.9.2014 9:51:06   
HuAnita
Kako pa je s skrajšanim delovnim časom v JU? Ko ne moreš več koristiti tega, ko so otroci nekoliko večji?
Kolegica je šla na lastno željo na polovični delovnik v JU, pa me zanima, če veste, kateri zakon to ureja in ali se mora strinjati tudi delodajalec, ali je to lahko samostojna odločitev zaposlenega...

(odgovor članu zlatolasek)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kako je z s.p-jem in polovičnim delovnim ...
22.9.2014 10:12:57   
petea
HuAnita, napisano je le moje razmišljanje, vem za en primer takšne krajše zaposlitve na željo delavca:

Delavec se lahko odloči za polovični delovni čas, kar seveda pomeni, da mu delovna/pokojninska doba teče počasneje. Razloga ne rabi navajati, skleniti pa je treba ustrezno novo pogodbo.

Seveda pa se mora delodajalec s tem strinjati. Kajti to pomeni vpliv na organizacijo dela ter v končni fazi tudi zanj predstavlja več stroškov: če namreč za preostali čas zaposli še drugega delavca, pomeni, da mora obema kriti polna(!) nadomestila za malico in prevoz, prav tako (mislim da) obema pripadata celotna regresa.

Ni pa v primeru KDČ po želji delavca tako strogih omejitev glede nadur, kot to velja pri uveljavljanju zaradi starševstva.


Področje pa pokrivajo predvsem Zakon o delovnih razmerjih, Zakon o delavcih v javni upravi, Zakon o javnih uslužbencih, kolektivne pogodbe.


< Sporočilo je popravil petea -- 22.9.2014 10:21:16 >

(odgovor članu HuAnita)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Kako je z s.p-jem in polovičnim delovnim ...
22.9.2014 21:17:08   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: HuAnita

Kako pa je s skrajšanim delovnim časom v JU? Ko ne moreš več koristiti tega, ko so otroci nekoliko večji?
Kolegica je šla na lastno željo na polovični delovnik v JU, pa me zanima, če veste, kateri zakon to ureja in ali se mora strinjati tudi delodajalec, ali je to lahko samostojna odločitev zaposlenega...



Ja pa kaj še.....vse pa vseeno ni samostojna odločitev zaposlenega in njegova pravica........v tem primeru se mora delodajalec s krajšim delovnim časom strinjati.......itak se pa podpiše nova pogodba, kjer se krajši delovni čas dogovori, torej se mora delodajalec s tem strinjati...

(odgovor članu HuAnita)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Kako je z s.p-jem in polovičnim delovnim ...
23.9.2014 12:59:23   
HuAnita
Liliana,
sj zato sprašujem, ker sem si mislila, da ni kar tako.... Konkretno ta oseba je nadomeščena s 'polovičko', tako da ja, mi je jasno, da mora biti delodajalec za.
Zanima me samo, kje je ta člen v zakonu.
---

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Kako je z s.p-jem in polovičnim delovnim ...
23.9.2014 13:21:00   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: HuAnita
da mora biti delodajalec za.
Zanima me samo, kje je ta člen v zakonu.



ZDR,
členi, povezani s tem, so predvsem: 25., 26., 31., 49., 65.

(odgovor članu HuAnita)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Kako je z s.p-jem in polovičnim delovnim ...
23.9.2014 19:19:31   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: HuAnita

Liliana,
sj zato sprašujem, ker sem si mislila, da ni kar tako.... Konkretno ta oseba je nadomeščena s 'polovičko', tako da ja, mi je jasno, da mora biti delodajalec za.
Zanima me samo, kje je ta člen v zakonu.
---


Spraševala si med drugim ali gre za samostojno odločitev zaposlenega ali se mora tudi delodajalec strinjati......

Točno to, da bi moral biti delodajalec za v "tvojem" dotičnem primeru verjetno v zakonu ne boš našla.....boš pa našla, da se mora podpisati nova pogodba o zaposlitvi s krajšim delovnim časom....torej morata biti za tako delodajalec in delojemalec......



(odgovor članu HuAnita)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Kako je z s.p-jem in polovičnim delovnim ...
24.9.2014 0:25:56   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

IZVIRNO SPOROČILO: HuAnita

Liliana,
sj zato sprašujem, ker sem si mislila, da ni kar tako.... Konkretno ta oseba je nadomeščena s ''''''''polovičko'''''''', tako da ja, mi je jasno, da mora biti delodajalec za.
Zanima me samo, kje je ta člen v zakonu.
---


Spraševala si med drugim ali gre za samostojno odločitev zaposlenega ali se mora tudi delodajalec strinjati......

Točno to, da bi moral biti delodajalec za v "tvojem" dotičnem primeru verjetno v zakonu ne boš našla.....boš pa našla, da se mora podpisati nova pogodba o zaposlitvi s krajšim delovnim časom....torej morata biti za tako delodajalec in delojemalec......



po mojem je to, kar išče, tisto, kar je podčrtano v spodaj navedenem členu ZDR:
''8. Sprememba ali sklenitev nove pogodbe o zaposlitvi zaradi spremenjenih okoliščin

49. člen (splošno)

(1) Spremembo pogodbe o zaposlitvi ali sklenitev nove pogodbe o zaposlitvi lahko predlaga katerakoli stranka.

(2) Če se spremenijo pogoji iz tretje, četrte, pete ali šeste alineje prvega odstavka 31. člena ter v primerih iz 91. člena tega zakona, se sklene nova pogodba o zaposlitvi, razen v primerih, ko gre za spremembe, ki so posledica uveljavitve pravice do dela s krajšim delovnim časom v skladu s predpisi o zdravstvenem zavarovanju ali predpisi o starševskem varstvu.

(3) Pogodba se spremeni oziroma nova pogodba velja, če na to pristane tudi nasprotna stranka.

(4) Če se sklene pogodba o zaposlitvi za določen čas v primerih iz prve, druge, tretje, pete, šeste, osme, enajste, dvanajste in štirinajste alineje prvega odstavka 54. člena tega zakona z delavcem, ki je že zaposlen pri delodajalcu za nedoločen čas, v času opravljanja dela po pogodbi o zaposlitvi za določen čas mirujejo pravice, obveznosti in odgovornosti iz pogodbe o zaposlitvi za nedoločen čas.''

< Sporočilo je popravil petea -- 24.9.2014 0:27:52 >

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Kako je z s.p-jem in polovičnim delovnim ...
24.9.2014 6:13:32   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: petea


(3) Pogodba se spremeni oziroma nova pogodba velja, če na to pristane tudi nasprotna stranka.




To velja pri vsaki pogodbi in vsaki spremembi pogodbe......

Drugače pa ne vem, če je to to, kar išče......ker če gre za pravico do krajšega delovnega časa v skladu s predpisi o zdravstvenem zavarovanju ali predpisi o starševskem varstvu tudi obe strani podpišeta, vednar da iniciativo delavec (ker je to njegova iz zakona izhajajoča pravica, delodajalec pa se mora strinjati in mora pristati na spremenjene okoliščene, ker je to delavčeva pravica.......

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Kako je z s.p-jem in polovičnim delovnim ...
24.9.2014 8:32:25   
HuAnita
Ne, liliana, ste mi pomagali, ne iščem pravice zaradi malih otrok...
Iščem prav to, na željo zaposlenega krajši delovni čas... Hvala.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Kako je z s.p-jem in polovičnim delovnim ...
24.9.2014 19:18:26   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: HuAnita

Ne, liliana, ste mi pomagali, ne iščem pravice zaradi malih otrok...
Iščem prav to, na željo zaposlenega krajši delovni čas... Hvala.


Ja....samo delodajalec se mora vseeno strinjati.....ker želja zaposlenega vseeno ni pravica, ki od nekod izhaja.....da karikiram: moj delodajalec se recimo z mojo željo, da bi dela 4 ure namesto 8 ur ne bi strinjal.....in bi mi po vsej verjetnosti dal dve opciji: ali ostane 8 ur ali pa knjižica......

(odgovor članu HuAnita)
Neposredna povezava do sporočila: 15
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
"Nosečnost me je pomladila."
Z Manco Izmajlovo smo se pogovarjali o nosečnosti pri 46tih letih, o tem, kakšna mama je bila prej in kakšna je zdaj ter...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
5 TOP destinacij za letošnje poletne počit...
Še ne veste, kam bi se letos odpravili na poletne počitnice? Pripravili smo vam 5 TOP predlogov, pri katerih lahko izkor...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?