|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Nizek krvni tlak
17.2.2010 12:09:29   
Zvezdici
Sama imam zelo nizek pritisk.
Sedaj, ko gre nosečnost proti koncu (sem v 36. tednu), pa sploh.
Po navadi ga imam okoli 93/59 včasih tudi manj.
Zadnje čase, pa se mi res vrti in temni pred očmi.

In me zanima, če ima še katera take izkušnje. Ter če bi lahko to bilo za user posted image nevarno in bi se bilo pametno iti pokazati v P?

Kako, pa ste si tudi same pomagale, oziroma zvišale pritisk.
Meni kava ne pomaga user posted image .


_____________________________

26.03 ob 23.32h je tudi zame posijal sonček z imenom Tija :)
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Nizek krvni tlak
17.2.2010 12:14:48   
ledenaa
Ni nevarno
Pač vstajaš se počasi  in podobno

(odgovor članu Zvezdici)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Nizek krvni tlak
17.2.2010 12:16:05   
Zvezdici
IZVIRNO SPOROČILO: ledenaa

Ni nevarno
Pač vstajaš se počasi  in podobno



user posted image user posted image
Hvala.. to me je najbolj zanimalo.


_____________________________

26.03 ob 23.32h je tudi zame posijal sonček z imenom Tija :)

(odgovor članu ledenaa)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Nizek krvni tlak
17.2.2010 12:17:50   
alexjera
Ni pomoči. Imela sem podobne probleme v drugi nosečnosti in sedaj po njej. Vstajati je treba počasi in potem malo postati, preden narediš korak.

Mogoče pa omeni to ginekologu, pa boš videla kaj bo rekel.

(odgovor članu ledenaa)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Nizek krvni tlak
17.2.2010 12:28:30   
Zvezdici
Me je sedaj souser posted image spomnila, da sol dviguje pritisk (informacija še za tiste, ki imate enake probleme).
Sem čisto pozabila na sol. Ker se sama soli kar dosti izogibam. Tako, da to upam, da bo res pomagalo user posted image .


_____________________________

26.03 ob 23.32h je tudi zame posijal sonček z imenom Tija :)

(odgovor članu alexjera)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Nizek krvni tlak
17.2.2010 12:29:12   
limonita
Nizek tlak v nosečnosti je super, je med drugim tudi znak, da posteljica deluje odlično - posteljica v nosečnosti namreč prevzame "kontrolo" nad krvnim tlakom in ga tudi uravnava na način, da plod dobi tisto kar potrebuje. Tako da glede tega bodi brez skrbi, ti pa verjamem, da je tako nizek tlak precej zoprna zadeva, zato le previdno pri aktivnostih za katere veš, da ti povzročajo težave. 

(odgovor članu alexjera)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Nizek krvni tlak
17.2.2010 12:32:19   
Zvezdici
limonita - aveš, da tega pa sploh nisem vedela.
Si me kar razveselila sedaj, da to pomeni nekaj dobrega, hehe.
Super, hvala user posted image .


_____________________________

26.03 ob 23.32h je tudi zame posijal sonček z imenom Tija :)

(odgovor članu limonita)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Nizek krvni tlak
17.2.2010 12:39:50   
limonita
Tudi jaz tega do nedavnega nisem vedela, pa sem malce pobrskala pri Pušenjaku, ker imam tudi sama nizek pritisk:

Da bo še strokovno:
http://med.over.net/forum5/read.php?19,5930567,5930852#msg-5930852
http://med.over.net/forum5/read.php?19,5631630,5662262#msg-5662262

(odgovor članu Zvezdici)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Nizek krvni tlak
17.2.2010 12:50:51   
legenda_m
oj mam tud bolj kot ne nizek pritisk, pomaga mi kava user posted image (ne pretiravam) pa sprehod po svežem zraku, pa mam to možnost da se grem lahko za pol ure mal zaspat...

(odgovor članu limonita)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Nizek krvni tlak
17.2.2010 13:12:23   
Zvezdici
limonita - hvala ti za linke! user posted image

legenda_m
- ja jaz tudi obožujem sprehode. Pa se zaradi pritiska, ko sem včasih čisto fuč, kar težko spravim ven, priznam user posted image . Ker sem v 4. nadstropju in preden priracam dol, sem že skorajda opravila svoj sprehod user posted image .


_____________________________

26.03 ob 23.32h je tudi zame posijal sonček z imenom Tija :)

(odgovor članu legenda_m)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Nizek krvni tlak
17.2.2010 17:01:38   
mišamaša77
ja meni tudi vedno nagaja nizek pritisk - ga imam vedno tam 80/45, groza. Edino pulz mi je čisto podivjal, saj sem ga pred nosečnostjo imela 42, zdaj pa je okorg 100 v mirujočem stanju, če pa malo več hodim poskoči v višaveuser posted image ...
Takrat pa tudi mene skoraj zmanjka, se moram usest!

(odgovor članu Zvezdici)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Nizek krvni tlak
17.2.2010 19:55:35   
Zvezdici
mišamaša - jaz imam tudi ponorel utrip!! Sicer imam že tako sama aritmijo ampak sedaj je pa čisto ponorel. Včasih imam tudi sama že zjutraj utrip 100 ali celo več. Groza. Te čisto razumem.
Pri meni tudi prevelik napor ne pride v poštev. Me tudi kar zmanjka. Saj upam, da se nam bo to vse po porodu izboljšalo!


_____________________________

26.03 ob 23.32h je tudi zame posijal sonček z imenom Tija :)

(odgovor članu mišamaša77)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Nizek krvni tlak
18.2.2010 11:26:36   
mišamaša77
ja meni je ta pulz čist mimo, čutim aritmijo že ves čas nosečnosti, prej s tem nisem imela problemov. Ja res upam da se potem umiri!
 

(odgovor članu Zvezdici)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Nizek krvni tlak
18.2.2010 11:41:17   
legenda_m
pulz je normalno povišan v nosečnosti, srce mora delat za dva, prečrpat več krvi pol pa mal hitrej dela... tko da to se pol umiri, brez panike. jst sm na začetku nosečnosti mislila, da mam vročino, k tkrt mam ponavad povišanga hi hi, vročine pol ni blo je bil pa user posted image user posted image .
zvezdici pol maš pa res fejst trening, vse tiste stopnice prehodt... pa krčnih žil ne bo ane. vseen je pa bolš met nizek pritisk k previsokega s tem se jst tolažm kdr sm kkšn dan res ko cunja...

(odgovor članu mišamaša77)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Nizek krvni tlak
18.2.2010 11:45:06   
legenda_m
sm hotla še to napisat d je zdle čas k mormo vse stvari na bl počas od telovadbe do ostalih akitvnosti. se mi zdi da bo po porodu vse spet bl hitr k bomo laufale najprej z pol pa za našimi otroci user posted image

(odgovor članu legenda_m)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Nizek krvni tlak
19.2.2010 8:13:02   
Zvezdici
legenda_m - ja sedaj so mi stopnice že za dol problem. user posted image Za gor, pa itak vse vemo, kako težko je racat navzgor ane user posted image . Sem se, pa tudi jaz sedaj začela tolažit, da boljše nizek kot visok. Recimo, da kvazi pomaga user posted image user posted image .




_____________________________

26.03 ob 23.32h je tudi zame posijal sonček z imenom Tija :)

(odgovor članu legenda_m)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Nizek krvni tlak
19.2.2010 11:26:35   
limonita
Ojoj punce, tako visok pulz imate - ste se glede tega posvetovale z ginekologom, kaj pravi? Je to normalno?

(odgovor članu Zvezdici)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Nizek krvni tlak
20.2.2010 11:04:58   
Zvezdici
Jaz sem za pulz omenila, ampak mi nikoli ni nič rekla, ker pač ve da imam aritmijo. Rekla mi je samo to, da če se bo bolj pogosto to dogajalo, da ji moram povedat.
Drugega pa ni ubistvu nič rekla.


_____________________________

26.03 ob 23.32h je tudi zame posijal sonček z imenom Tija :)

(odgovor članu limonita)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Nizek krvni tlak
21.2.2010 23:54:23   
Želvi
Jaz imam že nekaj let zelo nizek pritisk in se ta tudi med nosečnostjo ni nikoli povišal nad 105/60 oz. če sem ga imela toliko se mi je zdelo da imam "že visokega" user posted image Še celo ob sprejemu v porodnišnico na dan poroda po celodnevnih popadkih se je ta pomaknil samo na 100/59 user posted image . Nizek pritisk ni nevaren, vse kar je potrebno je to, da se ne dela -pre-hitrih gibov - tako kot so že pred mano napisale - počasno vstajanje je obvezno. Kar se pa soli tiče pa jaz na tak način nisem sprobavala povišati pritiska, ker sem že tako otekala kot nora - kar pa tudi ni nič neobičajnega, sploh za tiste ki smo rodile poleti user posted image

(odgovor članu Zvezdici)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Nizek krvni tlak
1.8.2014 18:31:43   
Tiara14
Jaz sem v 38 tednu nosečnosti in imam že od 30 tedna naprej probleme z kratkim materničnim vratom. Med vsem tem je bil stalno prisoten nizek krvni tlak. Pred tremi tedni sem dobila popadke in vsakič ko so mi merili pritisk v bolnici je bil pritisk nizek vendar nobeden ni rekel nič. Danes pa sem imela pregled ter omenila slabost, vrtoglavico, utrujenost, bruhanje in je zdravnica rekla da je to posledica nizkega pritiska. Jaz sem včasih imela spodnjo številko 46 zgornjo pa okoli 70. In je rekla če se počutje ne bo izbolšalo takoj nazaj zato da bodo sprožili porod. Drugače pa je rekla da z otročičkom ni nič narobe, da je lepo razvita itd. Tako da moje mišljenje je da najbolje da svoji zdravnici poveš če bo kakšno zelo slabo počutje. user posted image

(odgovor članu Zvezdici)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Nizek krvni tlak
2.8.2014 19:21:43   
Simona26
Sama sem v 27.tednu in imam že od prej nizek pritisk, v nosečnosti se je pa še znižal. G mi je rekla naj pijem kavo, ker je pa ne prenašam in tudi nima haska (vsaj pri meni) pijem zeleni čaj, ki mi pa pomaga. Kadar je res hudo spijem max 3 skodelice na dan. Sol naj bi tudi pomagala ampak je malo dvorezen meč, ker če imaš težave z zatekanje okončin se moraš pa soli izogibat user posted image . Drugače pa ja gibanje in počasno vstajanje ipd. Sama se na to počasno vstajanje nikakor nemorem privadit in me velikokrat kar malo ˝vrže˝, potem pa sama sebe kregam user posted image

(odgovor članu Tiara14)
Neposredna povezava do sporočila: 21
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





FOTO: Novorojenček v prvih sekundah po roj...
photo
Fotografije so precej nazorne, saj so posnete v prvih sekundah po porodu, ampak dejstvo je, da prikazujejo čudež rojstva...
Zgodnji znaki nosečnosti: Izcedek
Zanositev povzroči številne spremembe v ženskem telesu in ena od teh je trdnost in položaj materničnega vratu. S spremlj...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?