|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Podedovano na vasi
22.9.2014 7:52:16   
mayble
Hipotetično vprašanje kaj bi vi storili v dani situaciji - mama zodraslo hčerko z družino in prav tako preskrbljenim sinom z družino dobi podedovano staro hišo z več njivami na vasi. Ker sama nima namena delati na njivah in vzdrževati hiše, vseeno pa jo noče prodati, si želi to posest dati otrokom, vendar: sin bi si želel imeti vikend na vasi in obdelovati par njiv, bolj za užitek, hčer pa, ker ima sama majhno stanovanje, obremenjeno s kreditom, bi posest ali prodala ali se preselila in živela v stari hiši. Kako bi se vi odločili, da bi bilo vsem prav, predvsem da v družini ne bi bilo kreganja. Otroka sta si namreč zelo različna karakterja, vsak s svojo družino in bi se težko razumela, če bi se ta posest nekako delila na pol...
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Podedovano na vasi
22.9.2014 8:10:56   
petea
Kmetovanje se sliši zelo idilično.
Ponavadi pa se izkaže, da je treba delati veliko več in po možnosti ravno ob takšnih dnevih, ko bi si človek želel biti kje drugje, morda na dopustu, na lenarjenju pred TV ali pa kakšni zanimivi prireditvi.

In ker je pri delu velikokrat lažje in hitreje, če se ga loti več ljudi hkrati, je trk interesov in želja vključenih lahko še večji.
In vložek tudi pogosto ne pokrije pridelka. Razen v obliki osebnega zadovoljstva.


Pišeš, da bi sin obdeloval samo nekaj zemlje. Kaj pa bi z ostalim - bi pustil zaraščanju, prodal ali kaj tretjega?

Kaj je tako groznega v deljenju posesti, če sorojenca ugotovita, da jima je cela posest breme, polovica pa ravno idealno za vikend sprostitve v naravi.


Ali je možno postaviti še kakšen objekt, npr. kakšno brunarico za brata, če bi se sestra želela preseliti v hišo?
Ali sestra želi le novo domovanje ali si tudi kmetovati?
Ali je zemljišče v naravi možno in smiselno ustrezno deliti?

Ali je njuna želja po zemlji in kmetovanju premišljena odločitev ali samo (kratkoročna) izpolnitev kakšnih otroških sanjarjenj, na dolgi rok pa bo breme, kaj narediti s kmetijo?


Zakaj pa najprej ne bi poskusili svojih želja nekako preizkusiti v praksi in se npr. čez eno leto odločiti, kaj narediti z dediščino?

(odgovor članu mayble)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Podedovano na vasi
22.9.2014 15:57:43   
Paštetka
Otroka dedujeta pol pol. Naj se sama zmenita, kateri bo katerga izplačal. Sin lahko prevzame kmetijomin proda preostali neobdelani del,ki mu bo odveč in izplača sestro. Če s prodajo dobi premalo za izplačilo sestre, jo pač kako drugače izplača. Ali obratno.
Volk sit in koza cela.
Meni npr. niti na kraj pameti ne pride, da bi delala razliko med otrokoma. Pol-pol. Vsi so enaki z enakimi pravicami.

< Sporočilo je popravil Paštetka -- 22.9.2014 15:59:59 >


_____________________________

http://www.220stopinjposevno.com/220730-food-styling.html



(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Podedovano na vasi
22.9.2014 17:15:52   
mateyka
čeprav se mi pojavljajo praktična vprašanja kot jih ima petea, pa vseeno - ne morem mimo paštetkine filozofije, ki jo tudi jaz s vsem srcem zagovarjam; ni razlike med otroki, pol-pol in vsi z istimi pravicami. meni ni bilo nikoli jasno zakaj bi recimo bili bolj sposobni otroci spregledani na račun problematičnih ali manj sposobnih sorojencev recimo. torej, pol-pol je edino fer, četudi ima hči slabšo finančno situacijo.

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Podedovano na vasi
22.9.2014 17:43:49   
petea
Kolikor razumem, ta kmetija ni edino premozenje babice, tako da se da se z drugim pokompenzirati deleze cim blizje polovickam, ce je ze zelja ali potreba po tem.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Podedovano na vasi
22.9.2014 18:06:48   
Paštetka
Jah, če je tega več, se pa naj lepo vsi vsedejo za šefovo mizo, predebatirajo, razdelijo pravično, zapišejo in to je to.
Lahko pa tudi kakšen advokat od tega živi. user posted image user posted image

_____________________________

http://www.220stopinjposevno.com/220730-food-styling.html



(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Podedovano na vasi
22.9.2014 18:41:02   
Dashenka
Če prav razumem je mama podedovala po svoji mami (babici) posest.
Zdaj pa nastane težava, ker si njena odrasla otroka ne moreta sporazumet kako koristit to posest, ki pa btw sploh ni njuna, ampak od matere?

Moj nasvet:
Če podedovana posest povzroča kreg med potomci, potem je najbolj pametno, da jo mati čim prej proda.
Z izkupičkom pa si privošči križarjenje okrog sveta, s preostankom pa vse do smrti (oz. dokler ji ne zmanjka denarja) 2x letno počitnice oz potovanje.



< Sporočilo je popravil Dashenka -- 22.9.2014 18:53:29 >

(odgovor članu mayble)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Podedovano na vasi
22.9.2014 18:52:28   
LuLu
tudi mislim, da je v mami problem. Če jo bo obdržala bodo problemi, če jo proda in zapravi denar magari vse za sebe, njena stvar in ji noben nima kaj očitat.

(odgovor članu Dashenka)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Podedovano na vasi
22.9.2014 19:09:03   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka
Lahko pa tudi kakšen advokat od tega živi. user posted image user posted image


Ti so verjetno najbolj veseli, ko se deli pogače (beri: družinsko premoženje) ...
user posted image

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Podedovano na vasi
22.9.2014 19:23:33   
Vijoličarka

IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka

Otroka dedujeta pol pol. Naj se sama zmenita, kateri bo katerga izplačal. Sin lahko prevzame kmetijomin proda preostali neobdelani del,ki mu bo odveč in izplača sestro. Če s prodajo dobi premalo za izplačilo sestre, jo pač kako drugače izplača. Ali obratno.
Volk sit in koza cela.
Meni npr. niti na kraj pameti ne pride, da bi delala razliko med otrokoma. Pol-pol. Vsi so enaki z enakimi pravicami.


Kar semle se bom podpisala.


Dodala bi še, da se prevečkrat pri takih zadevah upošteva trenutno situacijo. Situacija brata in sestre se lahko v prihodnje spremeni in takrat ne bo več mogoče še enkrat deliti. Tako da: pol / pol.

_____________________________

When you stand before God, you cannot say "but I was told by others to do thus" or that "virtue was not convenient at the time."

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Podedovano na vasi
22.9.2014 21:49:29   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: mayble

Kako bi se vi odločili, da bi bilo vsem prav, predvsem da v družini ne bi bilo kreganja.


Na to ne vplivaš s tako odločitvijo, ampak s tem, kako si otroka vzgojil.

Popolnoma pravična delitev je lahko sama finančna, torej prodam in delim na pol. Vse ostalo so samo bolj ali manj slabe hipoteze, ker če je bila vzgoja slaba, bo v vsakem primeru kreg.

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu mayble)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Podedovano na vasi
22.9.2014 22:27:56   
josephine27
Ja deduje se pol pol ampak po smrti. Ta ženska bo lahko še dolgo živela, kmetijo je dobila zdaj in če je ne bo nihče obdeloval in nihče v hiši živel bo začela propadati. Če se brat in sestra ne moreta dogovorit med samo je nemara res najbolje, da jo proda.

_____________________________



(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Podedovano na vasi
23.9.2014 8:18:48   
Paštetka
IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

IZVIRNO SPOROČILO: mayble

Kako bi se vi odločili, da bi bilo vsem prav, predvsem da v družini ne bi bilo kreganja.


Na to ne vplivaš s tako odločitvijo, ampak s tem, kako si otroka vzgojil.

Popolnoma pravična delitev je lahko sama finančna, torej prodam in delim na pol. Vse ostalo so samo bolj ali manj slabe hipoteze, ker če je bila vzgoja slaba, bo v vsakem primeru kreg.


No, s tem se ne morem strinjati. Ljudje imamo različne potrebe, različne poglede, želje, spomine na dediščino. Enim lahko hiša pomeni ogromno emocij, drugemu težavo. Hočem povedati, da so otroci z različnimi emocijami navezani na isto nepremičnino. Pomeni, da je popolnoma pravična delitev, da najprej vsi vržejo karte na mizo, se odkrito pomenijo, in razdelijo. V končni fazi, saj obstajajo tudi cenilci, ki vrednost premoženja ocenijo in se potem otroci odločijo kako in kaj naprej.
Zato jaz še vedno pravim, premoženje se "tala" -da na papir (v narekovajih!!) v času življenja in ne po smrti. Prav tako, preden se dva poročita oz. zaživita skupaj dorečeta o premoženju. Vem, vsem se to zdi nesmiselno, ko se še cedi med, ampak potem, ko je pa vojna, je pa grdo. In ko se premoženje razdeli po ne vem kolikih letih vojne, ko le-to izgubi ceno, se pa jeza preusmeri na advokate, ko zahtevajo plačilo. In na koncu ne bo noben priznal, da je sam veliko k temu pripomogel, ker enostavno ne more požret svojega ega in popustiti za tisti centimeter vogala hiše.


< Sporočilo je popravil Paštetka -- 23.9.2014 8:19:22 >


_____________________________

http://www.220stopinjposevno.com/220730-food-styling.html



(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Podedovano na vasi
25.9.2014 20:37:39   
liliana
Jaz se pa strinjam s Stanislavo.....popolnoma pravično, pol - pol je lahko le tako, da se proda in razdeli do centa natančno.....vse druge delitve niso nikoli točne pol - pol....ne glede na cenilce, čustvene vrednosti do nepremičnin, dve različni nepremičnini ne moreš nikoli čisto pravično razdeliti pol - pol....in je torej vse prepuščeno dogovoru, ki pa je pogojen z vzgojo.......

In kreg in nesoglasja lahko nastanejo tudi v času življenja, ko se premoženje deli.....saj izročilno pogodbo tudi ni kar tako podpisati.....se je potrebno lepo "vzgojeno" sesti za mizo in se pomeniti.....ker pol pol nikoli ne more biti.....in kar hitro se eden od bratov ali sestra lahko čuti oškodovanega......

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Podedovano na vasi
26.9.2014 18:39:01   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka

IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

IZVIRNO SPOROČILO: mayble

Kako bi se vi odločili, da bi bilo vsem prav, predvsem da v družini ne bi bilo kreganja.


Na to ne vplivaš s tako odločitvijo, ampak s tem, kako si otroka vzgojil.

Popolnoma pravična delitev je lahko sama finančna, torej prodam in delim na pol. Vse ostalo so samo bolj ali manj slabe hipoteze, ker če je bila vzgoja slaba, bo v vsakem primeru kreg.


No, s tem se ne morem strinjati. Ljudje imamo različne potrebe, različne poglede, želje, spomine na dediščino. Enim lahko hiša pomeni ogromno emocij, drugemu težavo. Hočem povedati, da so otroci z različnimi emocijami navezani na isto nepremičnino. Pomeni, da je popolnoma pravična delitev, da najprej vsi vržejo karte na mizo, se odkrito pomenijo, in razdelijo. V končni fazi, saj obstajajo tudi cenilci, ki vrednost premoženja ocenijo in se potem otroci odločijo kako in kaj naprej.


In kaj je to drugega kot finančno pol pol user posted image

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Podedovano na vasi
27.9.2014 8:37:21   
josephine27
In kreg in nesoglasja lahko nastanejo tudi v času življenja, ko se premoženje deli.....saj izročilno pogodbo tudi ni kar tako podpisati.....se je potrebno lepo "vzgojeno" sesti za mizo in se pomeniti.....ker pol pol nikoli ne more biti.....in kar hitro se eden od bratov ali sestra lahko čuti oškodovanega......



Se strinjam, da je kreg lahko v vsakem primeru in ponavadi se starši prav zaradi tega skušajo izognit vsemu skupaj, ker ni lepo gledat dveh svojih otrok, ki sta sprta med sabo. Samo za časa življenja lahko tud sarši kaj rečejo in izrazijo svojo željo komu bi kaj dali. Včasih lažje sprejmeš kaj če veš, da je bila to želja tvoje mame ( navsezadnje je to njena lastnina) kot če brat/sestra nekaj zahteva. Starši tud znajo bolj umirit zadeve. Je pa res dogovor odvisen od čisto vseh vpletenih. Včasih človek ne gleda pač vsa strogo na pol. Moji straši imajo napr. veliko kmetijo in hišo. Brat še živi doma in tud na kmetiji jima pomaga skoz, jaz pa ne že odkar sem se pri 18 letih odselila in res se mi ne zdi fer, da bi zahtevala to kmetijo ( ker nimam niti želje delat na njej).
Po moževi strani je pa že vse dogovorjeno in zapisano. Samo zelo zelo dolgo je trajalo, da so se vsi dogovorili, več kot 5 let.


_____________________________



(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Podedovano na vasi
27.9.2014 16:06:25   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: josephine27

Se strinjam, da je kreg lahko v vsakem primeru in ponavadi se starši prav zaradi tega skušajo izognit vsemu skupaj, ker ni lepo gledat dveh svojih otrok, ki sta sprta med sabo. Samo za časa življenja lahko tud sarši kaj rečejo in izrazijo svojo željo komu bi kaj dali. Včasih lažje sprejmeš kaj če veš, da je bila to želja tvoje mame ( navsezadnje je to njena lastnina) kot če brat/sestra nekaj zahteva. Starši tud znajo bolj umirit zadeve. Je pa res dogovor odvisen od čisto vseh vpletenih. Včasih človek ne gleda pač vsa strogo na pol. Moji straši imajo napr. veliko kmetijo in hišo. Brat še živi doma in tud na kmetiji jima pomaga skoz, jaz pa ne že odkar sem se pri 18 letih odselila in res se mi ne zdi fer, da bi zahtevala to kmetijo ( ker nimam niti želje delat na njej).
Po moževi strani je pa že vse dogovorjeno in zapisano. Samo zelo zelo dolgo je trajalo, da so se vsi dogovorili, več kot 5 let.




Ti ne bi....nekdo drugi pa mogoče bi......ker se nekomu drugemu zdi fer, da se ne dela razlik med otrokoma in da vsakemu pripada enako.....pol - pol.....

(odgovor članu josephine27)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Podedovano na vasi
30.9.2014 10:06:35   
ronja
Sin si želi kmetovat, ampak ne cele zemlje, hči si želi živet v hiši (verjetno bi obdelovala tudi vsaj kak vrtiček, ne?) Meni se zdi najboljša rešitev, kjer bi bili lahko vsi zadovoljni ta od petee: da postavijo eno brunarico az vikend za brata ali razdelijo hišo tako, da bo lahko hči not živela in imel on svoj vikend not, če je hiša seveda dovolj velika za to. Tako bo vsak lahko delal to, kar si želi - sin si želi obdržat njive, hči si želi živet tam.

Kar se tiče delitev, imam sama sicer drugačno mnenje - mislim, da otroci niso enaki in kar bo enemu glih komaj dovolj, bo drugemu preveč (recimo pozornosti) in razmišljam podobno kot Josephine.
Mislim, da mama ni hotela dat vsega skup hčerki in sina pozabit. Hočem samo rečt, da finančno pol pol ni nujno najboljša rešitev - da vse prodajo in se naj vsak znajde po svoje. Je najlažja, ni pa nujno najboljša. Sicer ni nič narobe s to rešitvijo, če se vsi vpleteni strinjajo. Je pa verjetno ceneje za vse, da obdržijo to, kot pa da bi sin s tem denarjem kupoval novo parcelo in hči novo stanovanje. Sicer pa lahko hči brata izplača iz prodaje svojega premalega stanovanja za tisto, kar bo ona več dobila, če bo dobila ona hišo, sin pa obdrži parcele, ki so mu v veselje. Po moje se vsi usedite za mizo in preštudirajte možnosti. Če se onadva razumeta, jima bojo verjetno fajn met nekaj blizu. Če se že zdaj bolj postrani gledata, pa res rajši prodaj.

< Sporočilo je popravil ronja -- 30.9.2014 10:08:29 >


_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu mayble)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Podedovano na vasi
30.9.2014 16:21:38   
Kerensa
IZVIRNO SPOROČILO: Dashenka
Moj nasvet:
Če podedovana posest povzroča kreg med potomci, potem je najbolj pametno, da jo mati čim prej proda.
Z izkupičkom pa si privošči križarjenje okrog sveta, s preostankom pa vse do smrti (oz. dokler ji ne zmanjka denarja) 2x letno počitnice oz potovanje.

Podpis.

Otroka, ki sta se pripravljena kot prvo skregati med sabo, kot drugo pa skregati še celo familijo v zameno za nekaj m2 zemlje in nekaj kg starega betona... ne, ne - naj si življenje kar lepo po svoje uredita, kakor vesta in znata (če ne znata, naj se pa naučita), mama pa naj vse skupaj proda in s tem denarjem uživa. In, če bo dobre volje, hčerki plača en obrok kredita, sinu pa najemnino za vrt blizu njegovega doma.

_____________________________

I am not what happened to me.

I am what I choose to become.

I lost my mind, but I found my soul.

(odgovor članu Dashenka)
Neposredna povezava do sporočila: 19
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?