|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Prvič k zobozdravniku
3.12.2014 15:15:54   
Coolgirl
Pozdravljeni.

Moja hčerkica bo počasi dopolnila dve leti. Doma počasi razmišljamo, da bi jo peljali na prvi pregled k zobozdravniku. Menim, da je izbira slednjega zelo pomembna, zato bi prosil, če bi mi lahko svetovali oz. predlagali s katerim otroškim zobozdravnikom ste imeli dobre izkušnje in bi ga predlagali. Živime nekako med Mariborom - Mursko Sobot in Ptujem, tako da bi si želel predloge predvsem iz teh koncev.

Hvala za pomoč in še za morebiten dodaten predlog.

Lep pozdrav.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Prvič k zobozdravniku
10.12.2014 11:52:08   
Balerina
Ne vem sicer kako je pri vas ampak če gledam Kamnik mi nismo imeli možnost izbire katerega zobozdravnika bi. Ker vsako šolski okoliš je pripadal določenemu zobozdravniku. Torej ko sem jaz prvič poklicala me je najpraj vprašala kje živimo in potem so nam dali zobozdravnico.

(odgovor članu Coolgirl)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Prvič k zobozdravniku
26.2.2015 12:52:37   
dreamhorse
Tudi pri nas je tako... do 3 let eden, pot 3 letih drugi.. In oba sta bila super...

(odgovor članu Balerina)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Prvič k zobozdravniku
27.2.2015 21:52:34   
nananaja
pri nas imamo tudi eno samo in ni šans vpisat v sosednjih ambulantah.
je pa ta naša že od nekdaj tukaj, vsem nam je gledala v usta, mnogim uničila nasmeh...
njen odnos do pacientov je pa tak kot da imajo vsi v ustih mlečne zobe in so stari stili leta...
pa še kar v šolo hodi po paciente, četudi starši jasno povedo, da vozijo privat...

(odgovor članu dreamhorse)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Prvič k zobozdravniku
28.2.2015 13:59:29   
liliana
Mi smo šli v zdravstveni dom v Mursko Soboto......ker tudi iz šole hodijo tja in so tudi iz vrtca hodili.....samo jaz sem jo peljala šele prvič v osnovni šoliuser posted image ......z vrtcem so vsako leto namreč šli v zdravstveni dom na pregled k zobarju in je bilo vedno vse vredu z njenimi zobki, zato sva šli prvič šele takrat, ko so naju v šoli, ko so šli v zdravstveni dom tam naročili, za te premaze na stalne zobke.....

Meni se zobarca v zdravstvenem domu v MS zdi čisto ok.....sem pa videla, da so vse mlade zobarke tam.....so izgleda že vsi ostali šli privatuser posted image .....se finančno vseeno bolj splača......

< Sporočilo je popravil liliana -- 28.2.2015 14:01:12 >

(odgovor članu Coolgirl)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Prvič k zobozdravniku
28.2.2015 14:56:11   
RIJA*
jaz sem ga peljala k privat zobozdravniku, ker nisem želela, da dobi prvo izkušnjo slučajno slabo...in se je izkazalo za odlično. in še zdaj dobesedno rad hodi k zobozdravniku.
je pa vsako leto šole problem, ko gredo na pregled in ga matrajo, da nima zobozdravnika....ker pač nima nobenega podpisanega...letos so me celo na zagovor klicaliuser posted image iz zobne ambulante....ima pa vseeno edini v razredu zobre urejene v nulo...

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Prvič k zobozdravniku
1.3.2015 9:08:49   
liliana
Kako so to v nulo urejeni zobje......? Kake te ma......?

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Prvič k zobozdravniku
1.3.2015 10:08:01   
respect
liliana ne sprašuj neumnosti no user posted image
RIJA ga sekas no.
Drugi zobozdravniki niso dobri? Nimamo privat zobozdravnika,pa sta oba navdušena in z veseljem gresta k zobozdravniku
Aja pa mislim,da imata še bolj v nulo zobe urejene kot od RIJE user posted image hahahah .

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Prvič k zobozdravniku
1.3.2015 11:53:40   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*
jaz sem ga peljala k privat zobozdravniku, ker nisem želela, da dobi prvo izkušnjo slučajno slabo...in se je izkazalo za odlično. in še zdaj dobesedno rad hodi k zobozdravniku.


Rija,
moji otroci hodijo k 'javni' zobarki, ki zelo z občutkom dela z otroki, si vzame čas in jim na njim všečen način predstavi, kaj jim počne.
Tako da me ob odhodu iz ordinacije vedno sprašujejo, če bodo kmalu spet šli tja. user posted image

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Prvič k zobozdravniku
1.3.2015 13:52:34   
RIJA*

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Kako so to v nulo urejeni zobje......? Kake te ma......?

Brez luknjic in ocisceni....ker nimajo vsi tak. Po 6 luknjic si meli otroci...avro se vam zdijo porihtani zobjeuser posted image
In kaj vas mori privat zobozdravnik?
Ja, potrudil se je neprimerno bolj kot ona v zd. Pa ne vrta klasično pac pa z nekim peskom in se res ne cuti.
Hodite pa cisto po svoji presoji v zd ali privat. Mene ne mori ne eno ne drugo. Ampak glede na mojo eno slabo izkusnjo, ki mi je prinesla fobijo za celo zivljenje, sem se pac sama odločila, da ga prvic peljem k preverjenemu zobozdravniku.
In avtorica hoce nekaj podobnega...ali sem falila vprasanje?

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Prvič k zobozdravniku
1.3.2015 15:14:47   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*

Brez luknjic in ocisceni....ker nimajo vsi tak. Po 6 luknjic si meli otroci...avro se vam zdijo porihtani zobjeuser posted image
In kaj vas mori privat zobozdravnik?
Ja, potrudil se je neprimerno bolj kot ona v zd. Pa ne vrta klasično pac pa z nekim peskom in se res ne cuti.
Hodite pa cisto po svoji presoji v zd ali privat. Mene ne mori ne eno ne drugo. Ampak glede na mojo eno slabo izkusnjo, ki mi je prinesla fobijo za celo zivljenje, sem se pac sama odločila, da ga prvic peljem k preverjenemu zobozdravniku.
In avtorica hoce nekaj podobnega...ali sem falila vprasanje?



Moje dete ima tudi zobe brez luknjic......mlečne je imela take, pa sedaj stalne tudi......samo to me je zanimalo, kaki so potem v nulo urejeni zobje zaradi privat zobozdravnice......



(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Prvič k zobozdravniku
1.3.2015 17:21:37   
RIJA*

IZVIRNO SPOROČILO: liliana



Moje dete ima tudi zobe brez luknjic......mlečne je imela take, pa sedaj stalne tudi......samo to me je zanimalo, kaki so potem v nulo urejeni zobje zaradi privat zobozdravnice......





user posted image
verjetno sem se malo hecno izrazila...vseeno, privat ali ne, dete mora imeti zobe lepo urejene. in kar je resnica, da jih večina tega nima. pa ne vem zakaj ne. ne vem, kako ima lahko kar nekaj otrok v razredu nesaniranih 6 luknjicuser posted image

ker avtorica sprašuje za kakšnega fajn zobozdravnika, sem pač izhajala iz svoje slabe izkušnje. kot rečeno, sama imam iz mladosti (skoraj ne poznam nekoga iz naše generacije, da obožuje zobozdravnika user posted image ) in tudi pozneje....in pač iskala nekaj drugačnega za tamalega in našla pri teh zobozdravnikih. žal niso na koncesijo in je treba pač vse plačati.
verjamem, da so tudi posamezniki v zd odlični in otroci radi hodijo k njim....vendar smo se mi na podlagi dobrih priporočil odločili drugače. in hb je bila ta odločitev v našem primeru prava.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Prvič k zobozdravniku
1.3.2015 18:26:39   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*

verjetno sem se malo hecno izrazila...vseeno, privat ali ne, dete mora imeti zobe lepo urejene. in kar je resnica, da jih večina tega nima. pa ne vem zakaj ne. ne vem, kako ima lahko kar nekaj otrok v razredu nesaniranih 6 luknjicuser posted image



K temu delno vpliva dednost, delno pa umivanje zob......zobozdravnik verjetno manj.....razen, če otroku kak premaz da gor......

kot rečeno, sama imam iz mladosti (skoraj ne poznam nekoga iz naše generacije, da obožuje zobozdravnika user posted image ) in tudi pozneje....


Kaj te jaz vem.....meni so zablombirali 4 zobe v osnovni šoli......3 mi je Mikličeva, enega pa ena druga, ker Mikličeve ni bilo.......tista ena plomba mi je čez kakih 15 let padla ven (one 3 od Mikličove so še vse ostale do danes, bolelo je pa takrat po spominu zelo, samo je izgleda dobro opravila svoje delo)......so mi jo morali še enkrat dati noter (takrat me tudi ni tako zelo bolelo kot me je v osnovni šoli; verjetno so svedri med tem časom že napredovali).....drugače pa zobarja danes obiščem 1 krat letno, da me pregleda in to je vse......tako da kakih ekstra bolečih izkušenj z zobarjem jaz res nimam......

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Prvič k zobozdravniku
1.3.2015 19:06:10   
RIJA*
bodi veselauser posted image

meni je ena opica od zobarke pulila šestico brez injekcije....ker je bila dežurna in se ji očitno ni dalo...še en mesec po tem sem se ponoči zbujala cela prešvicanauser posted image in taka zadeva pač obsedi nekaj časa...tega ne pozabiš kot porodne bolečine recimo user posted image
fobije me je rešil samo moj prijatelj, ki mi zdaj rihta zobe in ve, kaj sem preživljala....

aja...dve plombici od Mikličeve mam pa jaz že 35 leto v zobeh...pa jih ne dam ven, ker so očitno večne user posted image za razliko od teh modernih

< Sporočilo je popravil RIJA* -- 1.3.2015 19:07:26 >

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Prvič k zobozdravniku
3.3.2015 14:27:09   
Balerina
No mine bolj čudi kako imam več otrok v razredu po 6 luknic. Ne da so nesanirane pač pa da sploh ima toliko luknic, koliko pa so stari 60+user posted image .
Mislim kaka pa je potem zobna preventive, ZD in seveda staršev. Predvsem na starših je da do luknjic sploh ne pride.
Ne vem no pri nas nič takega ne delamo z zobki pa so do sedaj vsi 3-je brez luknjic trkam na leseno bučo.

Je pa res tudi da če ima kdo luknjico bi pa moral zobar takoj sanirati in ne da čaka da jih nastane 6. Kako potem to sanirati user posted image

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Prvič k zobozdravniku
3.3.2015 14:49:08   
Jabček
Do treh let imajo pri nas vsi enotno zobozdravnico.
Potem sem sla po liniji najmanjsega odpora in ga vpisala k solski zobodravnici. Je ok, nobenih travm, prijazna, starejsa.
Pri ortodontu zadnjic so komentirali, da tolk lepih zobk ze dolgo ne. Imamo pa zgleda v familiji lepe zobe, tko da jaz verjamem, da je to vpliv genov in seveda higiena. Se nima kaksne luknjice oziroma plombice. Smo se pa drzali nasvetov zobozdravnikov, da se otroku do 7.leta redno preverja, kako si ocisti zobe, pa se to tu pa tam sedaj naredimo.
Nekateri pri nas vozijo otroke privat, k eni res dobri, ampak v koncni fazi je prva higiena doma, uporaba primernih zobnih scetk, past, nitk, kasneje tudi vodic.

(odgovor članu Balerina)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Prvič k zobozdravniku
3.3.2015 15:35:43   
Hope2
Zobar pa res nima neke hude vezeuser posted image .

Moj je bil pri zobarju prvic pri 2 letih, sem ga peljala cist tak brezveze, ampak v sloveniji je bla (ne vem ali je se )praksa, da se pelje ze pred 1 letom in mi smo ocitno krepko zamujali. Drugic smo ga peljali zdaj pri 6 letih, da mu je zalil vse 4 sestice. Pohvalil kako lepe zobke ima in vprasal, da otrok ocitno ne pije sokov in gaziranih pijac. za sladkarije pa je rekel, da ni nic narobe ce jih je, le da je za zobe bolje, ce se 1x na dan magari nabase, kot pa da bi veckrat na dan glodal malo po malo.

Luknjice nobene, mlecni zobki zelo lepi beli in nedotaknjeni. Glede genov pri nas ne drzi.

(odgovor članu Jabček)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Prvič k zobozdravniku
3.3.2015 18:54:20   
m_o_i
mene so zobarce v OŠ tako zatravmirale, da od SŠ rednih pregledov do svojega 34ega leta nisem sla k zobozdravniku. potem me je zdelal modrostni zob, katerega mi je spulil dezurni, ker sem res trpela, drugace bi mi moral pa moj zobar napotnico za kirurgijo napisat.
no, takrat sem se odlocila, da si poiscem zobarja.
sodelavka me je narocila pri svoji in ko sem prvic prisla, sem takoj povedala, da se je bojim ko hudic kriza. ona je gledala v usta in govorila in govorila. enkrat me je malo zaskelelo in je rekla: tako, en je gotov(popravljala mi je plombo). potem sem sla se 2x, da mi je se 3 plombe poporavila, zdaj pa hodim enkrat letno na preglede. zobe sem si umivala preveckrat, samo da mi ne bi bilo treba it tjauser posted image

mulcu od prvega zobka umivam zobe. ze nekje dve, tri leta ima na razpolago dve zobni pasti(ena rahlo mentolova, ena otroska), navadno in elektricno scetko, modro tekocino za obarvanje oblog(pred umivanjem; da se vidi, kje je potrebno mocno pritisnituser posted image ), otrosko ustno vodico in otroske zobne nitke.
vedno si lahko "izbere" s cim bova umivala-se mu cist fensi zdi, da lahko zbira user posted image
ve, da zobe potrebuje za jesti, govoriti in da jih mora cistiti. konec pika amen
od zacetka je tako in se tudi nikoli ne kregamo okol tega...


prvic so otroci pri nas pri zobozdravnici na sistematiki pri enem letu, nato se pri treh letih, kjer te preusmeri(odvisno od predela mesta, kjer zivis) k tvoji otroski zobozdravnici. v vrtcu imajo enkrat mesecno nenapovedan obisk medicinke, ki jim vsem pregleda zobke in razdeli stampiljke(zajcek, polzek in crvicek). imajo tudi scetke in si umivajo zobke po zajtrku, po ostalih obrokih si usta spirajo z vodo.

_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Prvič k zobozdravniku
3.3.2015 19:45:06   
Jabček

IZVIRNO SPOROČILO: Hope2

Zobar pa res nima neke hude vezeuser posted image .

Moj je bil pri zobarju prvic pri 2 letih, sem ga peljala cist tak brezveze, ampak v sloveniji je bla (ne vem ali je se )praksa, da se pelje ze pred 1 letom in mi smo ocitno krepko zamujali. Drugic smo ga peljali zdaj pri 6 letih, da mu je zalil vse 4 sestice. Pohvalil kako lepe zobke ima in vprasal, da otrok ocitno ne pije sokov in gaziranih pijac. za sladkarije pa je rekel, da ni nic narobe ce jih je, le da je za zobe bolje, ce se 1x na dan magari nabase, kot pa da bi veckrat na dan glodal malo po malo.

Luknjice nobene, mlecni zobki zelo lepi beli in nedotaknjeni. Glede genov pri nas ne drzi.

To se tudi strinjam, zdrava prehrana je predvsem pomembna. Pa nam je zobozdravnica tudi 1x omenila, da naj jabolko celo je, nikakor na rezlje, zaradi razvoja celjusti. Otroc morajo grist 😃

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 19
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kdaj se vaš otrok začne spominjati?
Noben otrok nikoli ne pozabi materinega glasu. "Eden najzgodnejših spominov je spomin na materin glas."
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?