|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   spontani splav
6.8.2015 13:57:25   
NatTim
ojla, punce!
žal se je moja nosečnost prekinila pri 9 tednu, s čiščenjem s tabletko. zanima me sledeče: 30.8 sem imela čiščenje s tbl, krvavitev se je trenutno ustavila, oz. je še malenkost rjavega izcedka. tiste, ki ste to dale čez; kdaj ste dobile menstruacijo in po kolikem času ste ponovno probale in načrtovale nosečnost? berem forume, različna mnenja, izkušnje. nekatere probajo po 2 ciklih, nekatere čakajo tudi po pol leta..
rada bi šla čim prej naprej, novim zmagam naproti..

LP
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: spontani splav
6.8.2015 14:51:31   
JozicaH
Menstruacijo sem dobila čez ca. 1 mesec, a sem počakala še po tem raje 2 meseca, ker se nisem počutila psihično dovolj pripravljeno na nove izzive, teste in morebitna razočaranja in solze. Potem, čez 2 meseca pa je bil plusek in ... zdaj zdaj čakam, da bomo spoznali to malo pikico, ki je zrasla v trebuščku :) Pa srečno!

Mi je pa G rekla, da lahko po sporžitvi splava s tabletami začnemo z novimi poskusi po dobljeni menstruaciji, da ni ovir za to, da ne bi. Običajno je sluznica še malo odebeljena in je nekoliko večja verjetnost oploditve.

(odgovor članu NatTim)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: spontani splav
12.8.2015 3:03:33   
NatTim
hvala za odgovor.. čakam na m in potem na delo veselo :)

(odgovor članu JozicaH)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: spontani splav
31.8.2015 13:24:43   
Pia*

Punci bi lahko ena opisala malo postopek s tabletko.

So res bolečine neznosne ali imajo kaj za lajšat bolečine?
Nekatere pravijo, da jim vzamejo kri zakaj to?
Ali si tabletke lahko vstavim sama?
Koliko časa ste ležale v porodnišnici?
Koliko časa po tem ste okrevale, ste imele bolniško?

Iz srca bom hvaležna, če mi bo katera opisala potek namreč mojemu plodu je v 9tednu nehalo biti srce in me ta postopek čaka v sredo :(

(odgovor članu NatTim)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: spontani splav
31.8.2015 13:51:18   
NatTim
Pia, živjo!! najprej user posted image , ampak glavo pokonci..
lahko ti opišem, kako je bilo z mano.. po obisku G sem šla v bolnico, kjer sem dobila za spit
tabletko za sproščanje materničnega vrat, čez 2 dni sem bila sprejeta
na ginekološki oddelek, kjer ti sestra vstavi 4 vaginalne tabletke. lahko dobiš
tudi kakšno tableto proti bolečinam- jaz sem dobila analgin. in potem moraš
ležati in mirovati vsaj urco. v bolnici sem bila 4 urce, ampak krvaveti nisem začela.
G na oddelku te pregleda, pol greš domov. jaz sem doma začela krvaveti, prvi dan bolj malo,
naslednji dan se je začelo izločati. bolečine: hmm, jz imam že drugače kar močne menstrualne, tako
da so bolečine kot ena orng manstruacija. ni bilo tako hudo.. krči kot krči.. vzami kakšen nalgesin ali kar
ti sede na želodec.. krvavitev se je končala po enem 5 dnevu, močnejša. pol sm pa še krvavela par dni, čisto malo..

upam, da sem ti odgovorila. če te zanima še kaj, vprašaj..

lahko ti pa povem, da sem naslednjo menstruacijo dobila ravno 30 dan od posega (splav sem imela 30.8).. in ravno prvi dan morja :))

Pia, glavo pokonci, drži se.. vse bo ok.. **

(odgovor članu Pia*)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: spontani splav
31.8.2015 13:53:26   
NatTim
aja, na bolniški sem bila 14 dni- res, da si fizično po splavi ok že par dni, ampk jz sm si vzela čas in se sproščala
in mislila na boljše čase.. vse je v glavi- sprijazniti se je treba, veliko se pogovarjaj s partenerjem in vse se uredi. in pa..
novim zmagam in priložnostim na proti.. verjemi...

(odgovor članu NatTim)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: spontani splav
31.8.2015 14:55:51   
Pia*

Najlepša hvalauser posted image . Probam čim manj razmišljati ampak pridejo momenti, ki te podrejo na tla. user posted image

Stalno se sprašujem zakaj jaz! Kaj sem takega naredila, da moram čez to.


(odgovor članu NatTim)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: spontani splav
31.8.2015 15:03:37   
NatTim
Pia, a je bil to prvi otroček? tudi midva sva se spraševala oba: zakaj, zakaj??
ampak poglej- boljše, da narava naredi svoje, ti se na novo pripraviš
in počakaš na pravo priložnost.. verjemi, da je tako boljše!!!
tudi meni je bilo izredno hudo in težko nekaj dni. ampak si v glavi rečeš,
da je pač moralo bit tako, mladi smo, zdravi, imamo se radi. pa probaš
ponovno, z upanjem na najboljše!! verjemi, tako je prav..

vzami si čas zase, daj to čez, žaluj (ker moraš in lahko)..

(odgovor članu Pia*)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: spontani splav
31.8.2015 15:31:47   
Pia*
Prvi ja. Ratalo nama je v prvem poskusu in sva bila 1. presrečna, 2. pa malo šokirana da je tako hitro prišlo do plusa saj sva se pripravila, da pa nama v prvo res ne bo uspelo.

Ampak ja od nepopisne sreče da nepopisne žalosti je bilo samo par tednov.

Če povem po pravici me je trenutno strah pomislit na naslednjo nosečnost, stalno mi zveni v glavi kaj pa če se bo zopet ponovilo.

Sicer, ko berem zgodbe uporabnic si včasih rečem pa kaj hudiča je treba da nekatere prehodijo tako težko pot do otroka. Pred vsem pa se bojim, da ne bo tudi moja pot taka.

Sem optimist ampak po tem pa ne moreš da te ne bi nekaj glodalo in ti odmevalo v glavi kaj pa če...

NatTim kdaj planirata iti v naslednji krog?

< Sporočilo je popravil Pia* -- 31.8.2015 15:37:00 >

(odgovor članu NatTim)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: spontani splav
31.8.2015 15:49:05   
NatTim
tudi nama je ratabo v prvo in bila sva presrečna, da je tako preprosto. ampak kot si rekla,
samo za par tednov. kot pravim, bila sva preserečna, ampak še vedno previdna. in žal, se
je zgodilo to.. rekla sva si, da sva močna in da bova to prebrodila. in sva.. čim prej se
sprijazniš, boljše je. včasih, ko po TV gledam oddaje o nepričakovanih nosečnostih, ko ženske sploh
ne vejo, da so noseče in so otročki čisto ok, si sama pri sebi mislim, da manj bom komplicirala
boljše bo. in tudi za naprej tako mislim- trenutno sva na dpustu za 14 dni- pijem, kadim, se imam fino fajn.
oba se imava. živiva življenje in to s polno žlico. bolj se bova obremenjevala, slabše bo. po dopustu seveda neham
z alkotom in cigareti- že zaradi same sebe. in začneva na novo. pa kar bo, bo.. seveda v upanju na plusek in
normlani in uspešni nosečnosti. samo brez kakšnega planiranja, vse bo sproščeno, spontano. enx bo uspelo!!

tako misli tudi ti. prvo žaluj, preboli to in potem obrni nov list. vedi, da če je enx uspelo, bo drugič tudi.. le polahko,
spoščeno. prvo bodi ženska, ljubi sebe, razvajaj sebe, pa bo.. velja??

drži se, Pia.. sem z mislimi s tabo..

(odgovor članu Pia*)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: spontani splav
31.8.2015 17:24:57   
Pia*
NatTim ne vem kako naj se ti zahvalim za vse besede. Izuser posted image hvala za vse.

Se slisiva. Upam, da kmalu vidiva magični plus in da se vse razvije po planih.

Želim vama lep dopust ( naju hvala bogu se caka v 2 polovici septembra) vse lepo.

(odgovor članu NatTim)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: spontani splav
31.8.2015 18:30:58   
NatTim
Pia, čim prej okreval, predvsem pa uživajta, rada se
imejta in vse pride samo od sebe!!
Se slišiva, baj

(odgovor članu Pia*)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: spontani splav
7.9.2015 11:31:36   
Pia*

NatTim samo da se javim.

Sem ok, zadeva je potekala točno tako kot si mi napisala. Bolečina je bila ampak daleč od tako hude kot so nekatere pisale. Vse se je dalo zdržati tudi protibolečinskih tablet nisem vzela. Danes je tretji dan pa lahko rečem da se počutim odlično. Brez bolečin!

Hvala za vse informacije. Uživajta v dopustu, mene čaka točno čez 10 dni.

Sedaj bova lepo zadihala počakala bova 1 tečko in potem počasi začela delati na novem članu.

(odgovor članu NatTim)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: spontani splav
7.9.2015 19:13:48   
NatTim
Pia, živjo! lepo in hvala, da si se oglasila in javila. potem si ok? super..
kot sem napisala, vse doživljamo to drugače. in izgubo in bolečino. kmalu se tu bo
"stanje" normaliziralo in potem jovo na novo.. uživajta na dopustu. ampak
res uživaj!!! privošči si VSE, naredi kaj, česar nikoli ne bi. potem
pa na novo.. daj si duška..
meni se dopust počasi končuje, oz. imam še slab teden. vreme je super,
družba odlična. res uživam na polno!!!!

tebi pa želim popolnoma isto!!!

lepo bodi, čau

(odgovor članu Pia*)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: spontani splav
16.9.2015 10:42:51   
Pia*

NatTim zdravo.

Super sem. Probam bolj malo misliti o tem kaj se mi je zgodilo. Pa ti si že v službi?

Imam še eno vprašanje ali je bil prvi pregled samo UZ ali tudi vaginalni?

(odgovor članu NatTim)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: spontani splav
16.9.2015 19:42:47   
NatTim
Pia, živjo! Si uživala na dopustu??
Jz sm že na delovnem mestu od ponedeljka, težko je 😁
Ampk kaj čmo, treba delat..
Prvi pregled po SS sem jz imela vaginalno, kjer je
pregledala vse. Pri meni je bila vidna še ena pikica
krvi not, ampk se je izločala počasi in ni bili omembe
vredno.. Tako da se je vse spucalo..
Kako si ti? Kdaj imaš pregled?

(odgovor članu Pia*)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: spontani splav
8.10.2015 12:31:27   
lillith82
Ojla.
Ker sem totalno zmedena, so sle besede zdravnikov mimo mene, ko sem zaslisala besedo splav.
Danes zjutraj mi je bil potrjen ss oz. propadla nosecnost. Krvavela sem od 26.9. in sem to krvavitev najprej zamenjala za redno menstruacijo. Ker pa mi je bilo nekaj zadev cudnih, sem vseeno naredila test, ki je bil pozitiven. Takoj odsla h ginekologu ki mi je potrdil nosecnost glede na vsebnost B-hcg v krvi, vendar ploda ni bilo nikjer. Tudi danes, ko sem bila na ponovnem pregledu, ploda ni bilo, zato so zakljucili da je prislo do splava...kdaj tocno se ne ve, ce bi bilo vse v redu, bi bila zdaj v 7 tednu. Se vedno imam rjav izcedek (13. dan). Kdaj se ti izcedki nehajo po vasih izkusnjah? Ste potem dobile kmalu menstruacijo? Meni zdaj ni nic jasno.

_____________________________

I don`t know where i`m going...but i sure know where i`ve been

(odgovor članu NatTim)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: spontani splav
9.10.2015 10:29:45   
mateja001
Pozdravljena,

izcedek bo slej ko prej minil. Jas sem ga imela skoraj 3 tedne samo sem pa bila na čiščenju ker še v 9 tednu ni bilo ploda. Pri meni je menstruacija prišla kar hitro, nekje mesec in pol po čiščenju.
Telo se kar hitro povrne v svoj ritem nazaj.

(odgovor članu lillith82)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: spontani splav
9.10.2015 11:56:23   
lillith82
Hvala za odgovor.
Pri meni ciscenje naj nebi bilo potrebno ker se je vse izlocilo samo, hormon pa pada in je ze skoraj negativen. Tako da ne vem od kje prihaja ta izcedek. Je pa vedno bolj blag. Saj bom na kontroli se vprasala, ampak vceraj so mi mozgani totalno zablokirali...danes je ze boljse. Sicer se vedno tuhtam zakaj se je to zgodilo...lahko bi bilo krivo rtg slikanje ker se nisem vedela da sem noseca, bolecine zaradi pretrgane misice, tablete proti bolecinam, itd... Tako da me poleg vsega zre se obcutek krivde. Ampak upam da bo pocasi tudi to minilo.

_____________________________

I don`t know where i`m going...but i sure know where i`ve been

(odgovor članu mateja001)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: spontani splav
9.10.2015 14:00:03   
mateja001
razlogov je lahko tisoč in nikoli ne boš izvedela zakaj.
Jas mislim, da ti je lahko v tolažbo to, da ni bilo ploda in da ni odmrlo nič že živega. vsaj pri meni je to v tolažbo.
Pri meni ni bilo nič stresnega, nobenih zdravil itd. in je bila nosečnost brez ploda. Mi je ginekologinja rekla, da je lahko razlogov nešteto. Ali se plod sploh ni razvil, ali je motiral ali odmrl, ...

Zdaj samo to prebolet pa bo boljše. Samo vprašanje pa se bo nam do konca življenja postavljalo kaj če?

(odgovor članu lillith82)
Neposredna povezava do sporočila: 20
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...
Zgodnji znaki nosečnosti: Izcedek
Zanositev povzroči številne spremembe v ženskem telesu in ena od teh je trdnost in položaj materničnega vratu. S spremlj...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?