|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Študije o varnosti cepiv so metodološki z...
8.8.2015 23:08:09   
Tippi
In mimogrede,prebrala sem knjigo....odlicna je. In z ljudmi ki napamet streljajo o njeni vsebini,brez da bi si prebrali vsaj deset strani,se ne mores pogovarjat.vsaj jaz se ne bi....bi me bilo sram streljat napamet

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Študije o varnosti cepiv so metodološki z...
9.8.2015 8:13:19   
Dashenka
Ps.v avstriji in se ostalih 80 posto drzav v eu kjer imajo svobodno odlocanje se kar zivijo.niso se izumrli in nic vec niti manj bolezni ni kot pri nas..zanimivo....eh


Imaš čisto prav.
Ker so to razvite družbe, ker so njihovi državljani izobraženi, razgledani in odgovorni, ker zaupajo svojim institucijam - vključno zdravstvom, si marsikatera družba to svobodo lahko privošči. In če verjameš ali ne - precepljenost otrok je v državah, ki jih navajaš cca 95% - primerljiva oz celo boljša kot pri nas.

Proti sezonski gripi pa se cepi celo 2-3 krat več ljudi kot pri nas.

Vse to ljudje v razvitih državah počno prostovoljno, ker se zavedajo pomemembnosti precepljenosti celotne populacije ter s tem zaščito tistih, ki si iz zdravstvenih razlogov ne smejo cepiti.

Žal naša družba še ni na tej stopnji, zato je obvezno celjenje kar prava odločitev.

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   [Brisano sporočilo]
9.8.2015 8:27:35   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu mateja_c)
  Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Študije o varnosti cepiv so metodološki z...
9.8.2015 8:42:03   
Tippi
Dasenka spet neki napamet? Po obisku pediatrinje v avstriji sem sla domov bogatejsa za eno info in ta je da je precepljenost v avstriji 86 in ne 95. Ti pa lahko se naprej verjames zgodbicam nijz

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Študije o varnosti cepiv so metodološki z...
9.8.2015 8:49:03   
Tippi
Ankica to je to.registr je prazn ker pediatri ne prijavljajo su.zdravnica od moje hcere jevztrajala da ima virozo s kasljem....dokler jaz nisem bila se bolj vztrajna in smo na inf.kliniki potrdili oslovski kaselj ki ga je pa potem morala prijavit saj gre za otr.bolezen.na vprasanje kako to da je zbolela tri leta po zadnjem cepljenju (5x je bila cepljena za diteper) pa je rekla da ne prime pri vseh cepivo haha ko sem pa vpradala da ce jaz ne bi bila vztrajna bi ostalo pa pri virozi,je bila ze rahlo zivcna haha

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Študije o varnosti cepiv so metodološki z...
9.8.2015 9:03:06   
Tippi
Beat res se je treba bat da se bo npr. Tetanus vrnil k to je hudo nalezljiva bolezen.poudarek na nalezljiva haha jaooi kaksne neumnosti pises! Dejte mal razmislit predno take strelate haha

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Študije o varnosti cepiv so metodološki z...
9.8.2015 11:35:16   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Tippi

Ps.v avstriji in se ostalih 80 posto drzav v eu kjer imajo svobodno odlocanje se kar zivijo.niso se izumrli in nic vec niti manj bolezni ni kot pri nas..zanimivo....eh


Mogoče je v ostalih 80 % držav v EU prebivalstvo bolj zrelo za samostojno odločanje in prevzemanje odgovornosti.......če bi bilo tam 80 % ljudi kot ti in ribica bi mogoče tudi hitro uvedli nazaj obvezno cepljenje......

Recimo v avstriji klopnega menengitisa praktično ne poznajo......ker se ljudje gredo cepit, pa čeprav je prostovoljno.....pri nas je to cepljenje prostovoljno oz. se ljudje sami odločimo ali se bomo cepili ali ne.......pa se jih vseeno večina ne cepi......in imamo precej klopnega menengitisa......

Takšnap propaganda, kot jo vrši ribica "vklopite malo svoje sive celice", "razmišljajte s svojo glavo", kar v prevodu pomeni "neumni ste in niste spregledali" ne vodi k temu, da bi pri nas bilo tako kot v ostalih 80 % EU držav.......

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Študije o varnosti cepiv so metodološki z...
9.8.2015 11:51:58   
Tippi
Liliana tudi jaz sem mocno proti obsojanju in zaljenju. Konec koncev je moja hci cepljena po programu in nisem bila neumna,niti sem zdaj ker sina ne bom cepila. Gre se samo zato,koliko ves o necem,koliko si informiran in konec koncev v katero zgodbo verjames. Sem verjela,zdaj ne vec. A to ne pomeni da sem bila neumna. In se....tudi izkusnje so me pripeljale do danasnje odlocitve.
Cepite,jaz ne bom. :)

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Študije o varnosti cepiv so metodološki z...
9.8.2015 14:32:04   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Tippi

Liliana tudi jaz sem mocno proti obsojanju in zaljenju. Konec koncev je moja hci cepljena po programu in nisem bila neumna,niti sem zdaj ker sina ne bom cepila. Gre se samo zato,koliko ves o necem,koliko si informiran in konec koncev v katero zgodbo verjames. Sem verjela,zdaj ne vec. A to ne pomeni da sem bila neumna. In se....tudi izkusnje so me pripeljale do danasnje odlocitve.
Cepite,jaz ne bom. :)


Pa se ne bi smelo iti o tem......o tem v katero zgodbo verjameš......ker 100 % sigurnosti nikjer ni......pa saj smo odrasle osebe in bi to morali vedeti, da ni čudežev.......da ima poleg prednosti, še tako dobra zadeva tudi slabosti......in ni potrebno zgolj prednost izpostavljati, prav tako pa ni potrebno zgolj slabosti izpostavljati......normalno pa je, da če je zadeva v 95 % prez stranskih učinkov in v 5 % s stranskimi učinki, da pa se izpostavljajo bolj prednosti kot slabosti in ne obratno......še posebno, če je stvar družbeno učinkovita.......jaz spadam recimo med tiste, ki so alergični na penicilin (oz. pri meni imajo stranski učinki zdravila precej negativne posledice, spadam pač med tisti mali % ljudi, ki negativno reagirajo na uporabo teh zdravil).......vendar to še ne pomeni, da zavračam uporabo teh zdravil pri moji hčeri, ker njej pa pomagajo in ne reagira negativno na njihovo uporabo....

In tako je pri cepivih.....določen % ljudi negativno reagira na njih......vendar je ta % zanemarljiv v primerjavi s pozitivnimi učinki cepiv in v primerjavi s tistimi, ki nimajo nobenih reakcij na cepivo.....

Ne sme se iti zgolj zato, v katero zgodbo verjameš in da se moraš odločiti za eno in drugo stran.......v dobi informacij imamo to možnost, da pretehtamo prednosti in slabosti in se na podlagi tega odločimo in se ne odločimo zgolj na podlagi svoje negativne izkušnje, čeprav verjamem, da ta lahko predstavlja velik element pri sprejemanju odločitve in je ni lahko preseči......

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Študije o varnosti cepiv so metodološki z...
9.8.2015 17:56:07   
zvezdica_1
mateja_c

strinajm se, cepiva so zlo. testirana ali nestirana, današnja farmacevtska industrija obrača preveč € da bi jim bilo za verjeti. ampak tudi evrobirokrati niso nedolžni-prodaja vodnih virov, tipp, sankcije proti rusiji so samo dokaz, da ne razmišljajo v dobro evropejcev, ampak svojih gospodarjev preko luže. ta isti, ki so objavili študijo, na katero se sklicuješ, podpirajo gensko spremenjene organizme in prodor monsanta na evropski trg.


osebno sem zelo proti cepljenju. ampak če je pri nas nekaj izkoreninjeno, še ne pomeni, da je povsod po svetu. in samo srečna sem lahko, da sta moja starša mene dala cepit. ker se lahko potepam po celem svetu. in verjemi, ni prijetno gledati otrok z oslovskim kašljem, otroško paralizo. verjemi, ošpice niso najhujše, kar te doleti. doma ti najverjetneje ne b nič, tudi v propad generacije naših vnukov ne verjamem. ampak glede na globalizacijo in prehajanje mej (koliko beguncev bomo že sprejeli) je dovolj, da pride v necepljeno populacijo par ljudi z virusom. njihova telesa so navajena prebolevati te bolezni, ker prejšnje generacije niso bile cepljene, naša pa žal ne.

in ja, kljub temu, da ostro nasprotujem vsem cepljenjem, sem otroka dala cepit. z vso odgovornostjo, da prevzamem travme zaradi vboda in rdečine (nisem vedla, da je treba pediatru prijavit stranski učinek). naj hodi po svetu svobodno in z odpritmi očmi in se sam odloča. ampak dokler mu lahko izberem veroizped, ga krstim, spreobrnem v islam, ga imam pravico tudi cepiti

(odgovor članu mateja_c)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Študije o varnosti cepiv so metodološki z...
9.8.2015 19:27:30   
Tippi
Zvezdica da! In prav bi bilo da imam tudi jaz pravico necepiti. Hb zaenkrat nam gre dobro po zaslugi pediatra 'odprte glave'.
Liliana zal tako je.ko se enkrat vse spreobrne v vojno,kot se je ze pri mnogih receh v slo,si pac na enem bregu.in vedno bos zagovarjal tistega na katerem si.vsaj vecina. Jaz pa sem 'le' za svobodno pravico.v ostalem se mi pa ne da diskutirat.to sem ze dala cez z mnogimi ki zagovarjajo cepljenje.se obrnem in ti recem,srecno ;)

(odgovor članu zvezdica_1)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Študije o varnosti cepiv so metodološki z...
9.8.2015 19:46:38   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Tippi

Zvezdica da! In prav bi bilo da imam tudi jaz pravico necepiti. Hb zaenkrat nam gre dobro po zaslugi pediatra 'odprte glave'.
Liliana zal tako je.ko se enkrat vse spreobrne v vojno,kot se je ze pri mnogih receh v slo,si pac na enem bregu.in vedno bos zagovarjal tistega na katerem si.vsaj vecina. Jaz pa sem 'le' za svobodno pravico.v ostalem se mi pa ne da diskutirat.to sem ze dala cez z mnogimi ki zagovarjajo cepljenje.se obrnem in ti recem,srecno ;)


Ne dramatiziraj.......ti prav tako kot jaz nimaš pojma kaj je vojna.......ko bi prišlo do resnične vojne pa bi hitro pozabila na "svobodno pravico" odločanja za katero se zdaj tako boriš......

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Študije o varnosti cepiv so metodološki z...
9.8.2015 22:04:39   
ribica.
Wow, vidim da ste me pogrešale, vsaj tako ste se vrgle name.

Da samo na kratko povzamem, ne sploh ne vidim nobenih zarot, samo malo spremljam zadeve. Če se kdo boji zarot, so to tisti ki, se bojijo davice in tetanusa, ane!

O kakšni precepljnosti pa vendar govorite! saj niti blizu precepljnost ne pridemo, Cepiva pa ja "delujejo" (če verjameš) samo cca 5 let. Kot recimo cepivo proti hepatitisu, s katerim cepijo prvošolce. Do takrat, ko bi potencialno sploh imeli šanse da ga staknejo, cepivo že zdavnaj ne bo več "delovalo" . Da o starejših populacijah sploh ne govorim. Torej ko sešteješ ves folk, je to vse skupaj daleč od takozvane, precepljenosti na katero se sklicujete. In katero mi mečete pod nos, da jo hočem skvarit.

V bistvu se mi ne da več tule razglabljet. In moj namen ni nikor prepričati, samo hotela sem dati dobro namerne besede. Navreči par dejstev, ki bi odstrle nov zorni kot. Znotraj sebe se smejim, ker vem da imam prav. Nekega dne se bo izkazalo za resnico :)

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Študije o varnosti cepiv so metodološki z...
9.8.2015 22:21:14   
zvezdica_1
@tippi

ne nakladaj. se spominjam 10-dnevne vojne za slovenijo. in na našo srečo so to bile samo praske, čeprav so jih nekateri plačali z življenjem. ni treba daleč, da ugotoviš, kaj je vojna, in kaj prinese. in ne primerjaj tega z obveznim cepljenjem, ker je neokusno in nespoštljivo do žrtev, med katerimi so tudi otroci. drugače pa za info: ko je v državi vojna, se preneha z obveznim cepljenjem. pa si poglej statistiko o boleznih kar v 1 generaciji-nemci imajo recimo sedaj grozne probleme z bosanci, ki so emigrirali k njim, zaradi enormnega števila okužb z ošpicami. seveda je povsem naključno, da so zbolijo in širijo virus bosanci, ki niso bili cepljeni zaradi vojne....

@ribica

hepatitisa v SLo mogoče res ne boš staknila, ampak nekateri hodimo še kje drugje kot po lastnem dvorišču. in ne gre se za to, kdo ima prav, ampak kako preživeti s čimmanj boleznimi. in zame je cepljenje osnova. kot je za nekatere krst. se pa čudim, da še nihče ni zahteval ustavne presoje zakonskih določil, če je zadeva tako jasna in zdravju škodljiva. zase vem, da če bi bila v nekaj popolnoma prepričana, ne bi popustila, in bi premaknila zid za zdravje svojega otroka. nasprotniki cepljenja pa imate društva, povsod samo jadikujete, da bi pa zahtevali spremembo zakonodaje in si omogočili izbiro, pa ne. pasivnost ali strah pred odgovornostjo?
pa lep večer....


< Sporočilo je popravil zvezdica_1 -- 9.8.2015 22:23:06 >

(odgovor članu ribica.)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Študije o varnosti cepiv so metodološki z...
10.8.2015 6:38:42   
liliana
Saj so zahtevali......že pred 10 leti......vendar je Ustavno sodišče odločilo, da je obvezno cepljenje povsem ustrezen ukrep za preprečevanje in širjenje nalezljivih bolezni......dodali pa so upravičene razloge za opustitev cepljenja.......

Torej ustavno sodišče je odločilo, da v primeru obveznega cepljenja splošna oz. družbena korist prevlada nad koristjo posameznika......

(odgovor članu zvezdica_1)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Študije o varnosti cepiv so metodološki z...
10.8.2015 7:44:16   
Tippi

IZVIRNO SPOROČILO: zvezdica_1

@tippi

ne nakladaj. se spominjam 10-dnevne vojne za slovenijo. in na našo srečo so to bile samo praske, čeprav so jih nekateri plačali z življenjem. ni treba daleč, da ugotoviš, kaj je vojna, in kaj prinese. in ne primerjaj tega z obveznim cepljenjem, ker je neokusno in nespoštljivo do žrtev, med katerimi so tudi otroci. drugače pa za info: ko je v državi vojna, se preneha z obveznim cepljenjem. pa si poglej statistiko o boleznih kar v 1 generaciji-nemci imajo recimo sedaj grozne probleme z bosanci, ki so emigrirali k njim, zaradi enormnega števila okužb z ošpicami. seveda je povsem naključno, da so zbolijo in širijo virus bosanci, ki niso bili cepljeni zaradi vojne....

@ribica

hepatitisa v SLo mogoče res ne boš staknila, ampak nekateri hodimo še kje drugje kot po lastnem dvorišču. in ne gre se za to, kdo ima prav, ampak kako preživeti s čimmanj boleznimi. in zame je cepljenje osnova. kot je za nekatere krst. se pa čudim, da še nihče ni zahteval ustavne presoje zakonskih določil, če je zadeva tako jasna in zdravju škodljiva. zase vem, da če bi bila v nekaj popolnoma prepričana, ne bi popustila, in bi premaknila zid za zdravje svojega otroka. nasprotniki cepljenja pa imate društva, povsod samo jadikujete, da bi pa zahtevali spremembo zakonodaje in si omogočili izbiro, pa ne. pasivnost ali strah pred odgovornostjo?
pa lep večer....



zvezdica ti pa si drzna user posted image poglej...žal nisi dojela, kaj sem imela v mislih, ko sem rekla vojna. vojna med kadilci in nekadilci, vojna med cepilci in necepilci, vojna med vegetarijanci in mesojedci in ne vojna o kateri ti pišeš. jezuskristus ne bo ti škodila, kakšna ura slovenščine več!
in očitno problematiko cepljenja tako dobro poznaš, da niti ne veš, da se za svobodno odločanje borimo že več kot deset let. aj jaj jaj. kaj čem ti rečt....ti teraj svoje, jaz bom svoje...skup itak ne bomo prišle. a ni škoda živcev? user posted image

(odgovor članu zvezdica_1)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Študije o varnosti cepiv so metodološki z...
10.8.2015 7:49:01   
Tippi

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Saj so zahtevali......že pred 10 leti......vendar je Ustavno sodišče odločilo, da je obvezno cepljenje povsem ustrezen ukrep za preprečevanje in širjenje nalezljivih bolezni......dodali pa so upravičene razloge za opustitev cepljenja.......

Torej ustavno sodišče je odločilo, da v primeru obveznega cepljenja splošna oz. družbena korist prevlada nad koristjo posameznika......


veš liliana, jaz sem v svoj prav in v svojo odločitev tako zelo prepričana, da ne potrebujem zelene luči od nobenega sodišča. verjemi, da tisti, ki ne želi cepit, bo našel načine, da se bo izognil kazni in bo otrok ostal necepljen, tako ali drugače. škoda in žalostno je le to, da se moramo starši hoditi v avstrijo, kljub temu da smo slovenski državljani, da plačujem davke in da sem zavarovana. se pri pediatrih lagati in izmikati in ne vem kaj še vse. ampak nič hudega. če je to tista cena,ki jo moram plačati, da imam mir pred agresivneži, ki želijo mojega otroka cepiti, potem je to najmanj kar lahko storim zanj.
zdaj pa šibam na fejsbuk, nimam več cajta zate. pa pa user posted image

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Študije o varnosti cepiv so metodološki z...
10.8.2015 9:45:43   
respect
user posted image user posted image user posted image
Tole svobodno mi gre kar na jok od smeha seveda.
Potem pa pustite otroka naj se sam svobodno odloča ali bo bil na facebooku ali ne user posted image
Pa naj se on svobodno odloča ali mu boste dali zdravilo proti bolečinam,ki by the way ima lahko tudi stranske učinke,kot cepivo ( pa hrana ,ki VESTE da ni zdrava in povzroča raka )itn.

Aja,ni dovolj star,zato se vi namesto njega.
Greste res v skrajnost,tko zapnete za eno stvar a delate toliko napak na drugi .

Chicken fajt user posted image

< Sporočilo je popravil respect -- 10.8.2015 9:48:52 >

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Študije o varnosti cepiv so metodološki z...
10.8.2015 10:44:50   
Tippi

IZVIRNO SPOROČILO: respect

user posted image user posted image user posted image
Tole svobodno mi gre kar na jok od smeha seveda.
Potem pa pustite otroka naj se sam svobodno odloča ali bo bil na facebooku ali ne user posted image
Pa naj se on svobodno odloča ali mu boste dali zdravilo proti bolečinam,ki by the way ima lahko tudi stranske učinke,kot cepivo ( pa hrana ,ki VESTE da ni zdrava in povzroča raka )itn.

Aja,ni dovolj star,zato se vi namesto njega.
Greste res v skrajnost,tko zapnete za eno stvar a delate toliko napak na drugi .

Chicken fajt user posted image
tako je.jaz se odlocam zanj....tako glede cepljenja kot fejsbuka.kaj vam ni jasno? Smejte se pa le,smeh je pol zdravja...vam ne zamerim ;) celo privoscim vam ga! Cetudi na moj racun :)
Glede ostalega bom ignorirala....ne poznate me....niti mene niti mojd druzine in ne veste kako zivimo in kako se zdravimo.ampak nic hudega....tud to vam ne zamerim da ste vsevedi :)
Pa pa

(odgovor članu respect)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Študije o varnosti cepiv so metodološki z...
10.8.2015 17:59:55   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Tippi

veš liliana, jaz sem v svoj prav in v svojo odločitev tako zelo prepričana, da ne potrebujem zelene luči od nobenega sodišča.


Pijanec je tudi prepričan v svoj prav, ko sede za volan in se zapelje na cesto.......koji k.urac od zakona mu bo prepovedoval razpolagati s svojim vozilom......

verjemi, da tisti, ki ne želi cepit, bo našel načine, da se bo izognil kazni in bo otrok ostal necepljen, tako ali drugače. škoda in žalostno je le to, da se moramo starši hoditi v avstrijo, kljub temu da smo slovenski državljani, da plačujem davke in da sem zavarovana. se pri pediatrih lagati in izmikati in ne vem kaj še vse. ampak nič hudega. če je to tista cena,ki jo moram plačati, da imam mir pred agresivneži, ki želijo mojega otroka cepiti, potem je to najmanj kar lahko storim zanj.


Verjamem.....to je slovenska nacionalna folklora......na katero smo celo ponosni.....izigravanje zakonov.....ker zakone itak pišejo sami agresivneži.......ki nam omejujeo svobodno odločanje.......

zdaj pa šibam na fejsbuk, nimam več cajta zate. pa pa user posted image


ne verjamem.....že ene trikrat si se poslovila......user posted image

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 45
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





Očetje, častite žensko, ki vam je rodila o...
Dragi očetje, tole je za vas: pomembni razlogi, zakaj morate postaviti spomenik ženski, ki vam je rodila otroka oziroma ...
"Nosečnost me je pomladila."
Z Manco Izmajlovo smo se pogovarjali o nosečnosti pri 46tih letih, o tem, kakšna mama je bila prej in kakšna je zdaj ter...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?