|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   veliko lulanja
10.1.2015 10:04:44   
romy
Zdravo,

Sigurno ima kakšna podobno izkušnjo, zato bi prosila za pomoč, nasvete.

Pri sinu 4,5 let že kar nekaj časa opažam da zeloooo veliko lula. Res, v eni uri gre npr. 7x, s tem da v tej uri ne pije.
Ponoči ima še vedno plenico user posted image ki je totalno polna vsako jutro. Čez dan je suh že od 2. leta.

Zadnjič smo se peljali od LJ do PO in smo morali 5x ustavit da je lulal, s tem da v avtu ni pil user posted image Ampak dejansko lula, ni samo par kapljic.
Pije normalno (po moje ravno prav, niti premalo niti preveč).

A me mora kaj skrbeti?

Drugih težav ni, ga ne peče ko lula, nič ga ne boli,...nič..

hvala vam za kakšne napotke, lp
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: veliko lulanja
10.1.2015 10:09:37   
RIJA*
kaj pa vem...to mi nekak ni logično...ker če je input, mora biti tudi output....

mogoče pa res veliko pije, le da se tebi ne zdi to taka velika količina user posted image

idi do pediatra...

(odgovor članu romy)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: veliko lulanja
10.1.2015 12:18:25   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: romy

Pri sinu 4,5 let že kar nekaj časa opažam da zeloooo veliko lula. Res, v eni uri gre npr. 7x, s tem da v tej uri ne pije.

Zadnjič smo se peljali od LJ do PO in smo morali 5x ustavit da je lulal, s tem da v avtu ni pil user posted image


Lula tisto, kar je spil prej. Ne vem, koliko časa je potrebno, da se popita tekočina izloči, ampak zagotovo se ne takoj.

Opazuj torej količino prej in naredi povezavo.

Koliko je fantek star? Včasih na začetku (ko se odvadijo plenice) nimajo občutka in zmožnosti zadržati kapljico, in hodijo prevečkrat na wc.

Če ne najdeš odgovorov, stopite do pediatra.

Sicer pa ponoči lula kar nekaj otrok. Ne vem, zakaj, ker tega nismo doživeli, sem pa v Muellerju videla plenice za velike, mislim, da je bila starost do 15 let na embalaži. To pomeni, da več ljudi lula, če to prodajajo.

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu romy)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: veliko lulanja
10.1.2015 12:40:47   
liliana
Če je iznenada začel veliko in pogosto lulati brez, da bi veliko pil in to pogosto lulanje traja že nekaj časa in ne preneha, stopita do pediatra, da mu vzame vodo......lahko ni nič, lahko pa je kaj resnega.....na vodi se bo takoj videlo......

(odgovor članu romy)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: veliko lulanja
10.1.2015 20:14:33   
patrino

IZVIRNO SPOROČILO: romy

Zdravo,

Sigurno ima kakšna podobno izkušnjo, zato bi prosila za pomoč, nasvete.

Pri sinu 4,5 let že kar nekaj časa opažam da zeloooo veliko lula. Res, v eni uri gre npr. 7x, s tem da v tej uri ne pije.
Ponoči ima še vedno plenico user posted image ki je totalno polna vsako jutro. Čez dan je suh že od 2. leta.

Zadnjič smo se peljali od LJ do PO in smo morali 5x ustavit da je lulal, s tem da v avtu ni pil user posted image Ampak dejansko lula, ni samo par kapljic.
Pije normalno (po moje ravno prav, niti premalo niti preveč).

A me mora kaj skrbeti?

Drugih težav ni, ga ne peče ko lula, nič ga ne boli,...nič..

hvala vam za kakšne napotke, lp


Ne bi te rada strašila, vendar ne odlašaj z obiskom pri pediatru. Če boš šla brez veze- hvala Bogu. Kolegičin sine je podobno počel pri treh letih in ko se ni nehalo je šla k zdravniku, kjer so žal ugotovili da ima sladkorno. So lahko prisotni tudi drugi znaki kot je hujšanje,vonj po acetonu...vendar je takšno pogosto lulanje brez povečanega vnosa tekočine v telo tudi eden izmed pogostih znakov.

_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu romy)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: veliko lulanja
10.1.2015 20:43:13   
liliana
Pri sinu moje kolegice je bilo enako......

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: veliko lulanja
10.1.2015 21:34:29   
mateyka
ja, sem hotela omenit sladkorno, samo fant, ki mi je opisoval to stanje (ko se je njemu pojavilo kot otroku), je omenjal tudi žejo (zato nisem omenila - ker fant ni žejen)..
vseeno pa - čimprej k pediatru, se strinjam.

< Sporočilo je popravil mateyka -- 10.1.2015 21:36:27 >

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: veliko lulanja
10.1.2015 22:00:28   
LuLu
poznam dve ženski, ki imata ta problem pogostega uriniranja. Kakšne so njihove težave ne vem natančno, je pa z mehurjem povezano, nimata sladkorni.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: veliko lulanja
30.1.2015 8:53:44   
rozilu
Evo, dve podobni temi, ki sta tudi pri nas na udaru: lulanje podnevi in ponoči. Pa da takoj potolažim avtorico teme: moja 5-letnica nima sladkorne in nič ni fizično narobe, samo luuuuuulaaaaaa dosti.

Čez dan: ni glih kot pri tvojem sinu Romy, ki tudi do 7x lula, ampak glih malo manj. Moja sicer pije zelo malo, če pa se zgodi, da spije veliko (če dobi kaj dobrega: sok, mleko, sadni čaj): pol gre pa tudi ene 4x v uri lulat. To se mi splošno ne zdi velika količina tekočine (max 2 deci - in to je treba it 3x-4x polulat), nekako normalna, samo za njo je tu mač. Samo res drugače zelo malo pije - in ne hodi prav zelo pogosto lulat; ker očitno to sovraži in zadržuje in na koncu seveda uide... Mogoče pa tudi več lula, ko je neka trenutna "stresna" situacija: ko moramo kam iti itd. Tako da pri petih absolutno sploh še ni suha čez dan user posted image , čeprav je že skoraj 3 leta brez plenic.

Seveda smo že bili pri pediatru: najprej smo beležili koliko (kdaj) pije in koliko (kdaj) lula. Je tak easy vprašalnik in notri si označuješ. Tam se mogoče vidi kaj na kar nisi bila pozorna (npr. da je pred vožnjo spil veliko naenkrat). OK, pediater ni znal neke logike iz tega potegnit, zato nas je poslal h nefrologinji. Nardili UZ, teste urina... vse OK. Poslala nas k nevrologinji, EEG, pregled - vse OK. Ko sva odhajali od prvega pregleda pri nefro me je mala vprašala: a zdej pa ne bom več lulala v hlačke? In res ni, en mesec!!! Pol pa počasi spet začela... Nefrologinja: hja, očitno ni nič fizičnega, ampak samo vse v glavi... Vedenjska terapija. Očitno se mora samo odločit, zakaj se pa še ni, pa nobenemu ni jasno.

Nočno lulanje: ko sem jo odvajala od plenice, pri 2,5 letih in preden je šla v vrtec, sem probala še ponoči: v tednu je bila suha.... in tako je bilo 1,5 let. Ponoči se je zbudila, šla lulat in nazaj spat; ajde par nesreč. Pred kakim letom: ponoči začela spet lulat; enostavno se ne zbudi. Sej za to nočno se absolutno ne sekiram, jo dam lulat preden grem jaz spat in pol je OK. To bomo že rešili... ma to podnevi je pa.... user posted image . In septembra v šolo user posted image

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 9
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Pravila in pogoji nagradne igre HiPP: Hval...
Pravila in pogoji nagradne igre HiPP: Hvala mama.




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?