|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Waldorfska šola
7.6.2011 8:23:48   
m.piccolina
Zanimajo me vaša mnenja, izkušnj?
LP piccolina
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Waldorfska šola
7.6.2011 18:44:11   
hermy1
Moji dve sta obe obiskovali osnovno šolo in smo bile vse zelo zadovoljne...meni je bilo izredno pomembno, da sta vsa leta z veseljem hodili v šolo in so jima ohranili veselje za učenje. Sedaj sta že obe na fakulteti (4 in 2.letnik), kar pomeni, da sta tudi uspešni. Zelo je pomembno, da je dober razrednik. V srednjo šolo nobena ni šla waldorfsko.

_____________________________

Kot sončni žarek nas vsak dan razveseljuješ!

(odgovor članu m.piccolina)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Waldorfska šola
7.6.2011 21:29:19   
livia
Jaz sem samo slišala, da imajo pri prestopu v navaden prgram malo težav pri navajanju na nov način.

(odgovor članu hermy1)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Waldorfska šola
8.6.2011 8:16:45   
mia14
imaš mail

(odgovor članu m.piccolina)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Waldorfska šola
15.10.2017 21:14:34   
SKYSUN
Spoštovani,
Z ženo sva bila zaradi težav z hcerko v drugem razredu postavljena pred dejstvo ali ponavlja ali jo forsiramo v tretji razred ali menjamo šolo.
Vsi smo se trudili da bi težave odpravili in kot družina zaradi učnega načrta , previsokih pričakovanj učiteljice ki jo sicer spoštujemo padli na vseh frontah. Hčerka je bila zelo nesrečna in
žalostna ker ni dosegala visokih zahtev njene učiteljice. Nismo konfliktna družina in smo iskali rešitev v javni šoli pri svetovalcih skratka postavljeni smo bili pred
hudo preizkušnjo. Hčerka je v dani situaciji izjavila da je popolnoma nesposobna , slaba , skratka uničeno je imela samopodobo .
Hčerka je bila na splošno žalostna, negativna do mene , večkrat do žene in celo negativna do igrač in okolice . Cela družina smo bili v krču zaskrbljeni in žalostni.
Prižgala se nam je rdeča luč, da potrebujemo neko generalno spremembo in to hitro. Kljub nenehnemu angažmaju žene in ostalih
članov družine smo bili neuspešni v šoli. Hkrati po primerjalnih testih pa povprečni na spodnji meji . Punčka je sicer popolnoma zdrava, inteligentna in do nedavnega polna življenja. Velik suport smo imeli od učiteljice na isti stopnji na drugi šoli ki nam je pomagala
pri reševanju stiske. Prijatelji,sorodniki ožji družinski člani so opazili da smo v stiski, posebno pa je bila stiske deležna hčerka.
Razvojno gledano je hčerka imela malce težave z koncentracijo in disleksijo , vendar .. drevo ki prvo leto ne obrodi sadežev še ni za za odstraniti.
Tako se je pokazala možnost obiska Waldorfske šole v Naklem na Gorenjsklem. Na predstavtveni sestanek sem odšel z ženo in presenetil me je pozitiven prijazen odziv in zares pravi angažma predstavnice šole. 2 uri so se vzeli časa za naju.
Na šoli ni bilo običajnega hrupa in živčnosti, ki sem jo bil vajen na javni šoli čeprav je bil obisk v času obratovanja šole in med odmorom. Predstavili so program, ki temelji na osebni rasti prilagajanje posamezniku in stika z relanim svetom na način da se
mladega človeka pripravi za življenje bolj človeško ne pa zgolj "drill" sistem učenja. Imeli smo možnost dati hčer za dva dni v razred na poizkus. Kasneje sva z ženo imela še sestanek z predstavnikom šole , kajti jasno je da
so za šolo tudi pomembni starši njihovi karakterji, nazori pričakovanja. Ob koncu šolskega leta smo bili obveščeni da smo sprejeti. Hčerko nismo med počitnicami več forsirali in počitnice zapeljali tako, da se je oddahnila od stalnih zahtev
pričakovanj skratka imela je počitnice, ki si jih vsak otrok zasluži. Septembra pa smo začeli tako hoditi v novo šolo. Z ženo sva bila malce v skrbeh, kako se bo vse obneslo vendar glede da je hčerka komunikativna in spet pozitivna sva kaj hitro
opazila hitro prilagoditev in povezanost. Zaživeli smo na novo. Naloge ne pišemo več z takim odporom, šola je postala zanimiva, želja po napredku je na novo vzklila in prav danes smo imeli srečanje z prijatelji, kjer so nas vprašali kako nam gre
in da opažajo da ima punčka zopet žar v očeh. Srečen sem da smo lahko tako elegantno rešili problem hčerke in posledično funkcioniranja cele družine. Hvaležen sem vsem dogodkom ki so se zgodili tudi tisti negativni. Se je že moglo tako zgoditi.
V življenju smo vedno postavljeni na preizkušnje. Naša je bila boleča vendar rešljiva z Waldorfsko šolo. Hčer ,računa, piše , se z veseljem uči , sama sestavlja vice, se uči pesmic, poje pesmice v nemščini sicer še bolj tako tako pa angleško se že
predstavi ( malo je talent za jezike), zanima jo tisto kar si pred pol leta niti predstavljal nisem da jo bo,
njen razred je podedoval njivo kjer se bodo učili kmetovanja, sicer niti še ne vem kako to poteka, skratka srečen sem da smo našli tako šolo. Oba z ženo sva visoko izobražena in se zavedava kako pomembno je znanje in sva pri tej oceni
kar se da realna in objektivna.
Skratka veliko negativnega sem prebral slišal mnoga pozitivna mnenja, in sem Vam moral povedati našo zgodbo.
Počasi smo že vpeti v izobraževalni sistem in mislim da je dober kajti gotovo nebi bilo 1300 šol po svetu.
Kot družina funkcioniramo zopet dobro in hvaležen sem vsem deležnikom, da je tako.

Gregor in družina







(odgovor članu m.piccolina)
Neposredna povezava do sporočila: 5
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Pravila in pogoji nagradne igre HiPP: Hval...
Pravila in pogoji nagradne igre HiPP: Hvala mama.
Ustvarite si velikonočno čarobnost kar doma
Pripravili smo nekaj idej, ki bodo zagotovo prinesle veliko veselja in čarobnosti v vaš praznični dom. Skupaj bomo spekl...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?