|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   zdrava prehrana
31.3.2014 14:03:26   
mini86
kaj to sploh je..vsi o tem govorijo kaj točno pa je pa..

verjetno riž, ričet, segedin, golaž, čevapčiči oz žar to ni ane..seveda mišljeno brez zabele al kako vi temu pravite..


kaj zdravega si pripravite doma, za kosilo
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: zdrava prehrana
31.3.2014 14:15:13   
Izabelina
čemaževo juho, k smo lih včeri nabrali polno čemaža v gozdu... bolj zdravo kot to ne gre user posted image

_____________________________

Naj tvoje srce razposajeno zazvončklja,
kot mu je usojeno!

(odgovor članu mini86)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: zdrava prehrana
31.3.2014 14:16:20   
mini86

IZVIRNO SPOROČILO: Izabelina

čemaževo juho, k smo lih včeri nabrali polno čemaža v gozdu... bolj zdravo kot to ne gre user posted image


tole pri moji izbirčni riti nebi šlo čez

_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!

(odgovor članu Izabelina)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: zdrava prehrana
31.3.2014 14:34:24   
petea

IZVIRNO SPOROČILO: mini86


IZVIRNO SPOROČILO: Izabelina

čemaževo juho, k smo lih včeri nabrali polno čemaža v gozdu... bolj zdravo kot to ne gre user posted image


tole pri moji izbirčni riti nebi šlo čez


Ne maraš čemaža ali juhe?



(odgovor članu mini86)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: zdrava prehrana
31.3.2014 14:36:18   
mini86

IZVIRNO SPOROČILO: petea


IZVIRNO SPOROČILO: mini86


IZVIRNO SPOROČILO: Izabelina

čemaževo juho, k smo lih včeri nabrali polno čemaža v gozdu... bolj zdravo kot to ne gre user posted image


tole pri moji izbirčni riti nebi šlo čez


Ne maraš čemaža ali juhe?





čemažauser posted image
juhe pa tko tko..če že moram

_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: zdrava prehrana
31.3.2014 14:38:56   
Izabelina
lol, potem ti pa ni pomoči user posted image

za moje pojme je zdrava prehrana vsega po malo... jemo tut belo moko in bel sladkor in ne vem kaj je še vse na prepovedani listi živil... pa noben nima težav z zdravjem niti s težo, to zame pomeni, da mamo vredu hrano na jedilniku user posted image

_____________________________

Naj tvoje srce razposajeno zazvončklja,
kot mu je usojeno!

(odgovor članu mini86)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: zdrava prehrana
31.3.2014 14:41:08   
mini86
no, o teži bi se dalo pri meni jauser posted image

zato pa sprašujem kako pa kaj..se mi zdi da jemo kot "vsi", nič pretresljivega

_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!

(odgovor članu Izabelina)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: zdrava prehrana
31.3.2014 18:02:33   
Stanislava_
To je hrana, po kateri se počutiš poln energije. Dovolj kalorična, da te dvigne, a ne toliko, da te položi na kavč.

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu mini86)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: zdrava prehrana
31.3.2014 18:18:12   
LuLu

IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

To je hrana, po kateri se počutiš poln energije. Dovolj kalorična, da te dvigne, a ne toliko, da te položi na kavč.


čokolada, čokolada in še enkrat čokolada user posted image

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: zdrava prehrana
31.3.2014 21:19:10   
petea

IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

To je hrana, po kateri se počutiš poln energije. Dovolj kalorična, da te dvigne, a ne toliko, da te položi na kavč.



zdaj mi je marsikaj bolj jasno

glede fikusov, kavčev in dvignjenih stvari ...

user posted image

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: zdrava prehrana
31.3.2014 21:31:04   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: LuLu


IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

To je hrana, po kateri se počutiš poln energije. Dovolj kalorična, da te dvigne, a ne toliko, da te položi na kavč.


čokolada, čokolada in še enkrat čokolada user posted image


Če ješ samo čokolado, je to to user posted image .

Če ješ čokolado na pomfritin pohanje, to ni več to..

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: zdrava prehrana
1.4.2014 14:55:27   
ronja
Zame je zdrava prehrana predvsem raznovrstna oz. pestra. Težko imaš nečesa zelo preveč ali premalo, če ješ zelo raznovrstno. Sicer pa je zame to to:
- veliko zelenjave in sadja, tudi suho sadje ima veliko vlaknin
- ogljikovi hidrati: čim več sestavljenih čim manj enostavnih (beri: žita ja, cuker ne - tega se glih ne držimo prav fejst;)
- dobre maščobe (olivno olje, oreški,... omega m. kisline itd..., čim manj trans nasičenih maščobnih kislin (slabe margarine)
- beljakovine veliko tudi rastlinskega izvora, ne samo živalske
- mlečni izdelki
- ne preveč gob, ker so težke, pa seveda pazit, da niso strupene
- čim manj fast fooda
- čim manj kupljenih sladkarij, đanka, čipsa ipd...
- čim manj gaziranih pijač; sok če že, potem dober (narejen iz sadja - Fruktal, recimo;) - rajši malo dobrega gostega soka kot veliko neke umetne sladke zadeve
- ne dodajam monoglutamata, čeprav si še nisem dokončno naredila mnenja (odkar imam otroke ne uporabljam stvari, o katerih nisem ziher, tudi namesto margarine zdaj uporabljam maslo, itd...)
- čim več doma pripravljene hrane: če narediš recimo tortilje, bo v njih moka in voda (ali masa harina in voda). Če jih kupiš, pojdi pogledat, koliko imaš raznih" stabilizatorjev, emulgatorjev, zadrževalcev vlage in konservansov" not. Me vsakič mine in potem doma valjam, ko valjam, si vsake drugič rečem, da naslednjič jih bom pa kar kupla, ko jih mam v rokah, pa jih vedno nazaj odložim:D.
- domač kruh je bolj zdrav od kupljenega, ker - je manj bel, je manj slan in nima drugih vzhajalnih sredstev razen kvasa (ali pa še to ne, odvisno od vrste kruha)
- namesto soli rajši več začimb
- ne preveč krompirja, pri rižu vedno dava zraven še kak drug riž, ne samo belega, testenine kuhava al dente - tako imajo zadeve manj enostavnih oh in manj dvignejo sladkor v krvi

Kaj to pomeni v praksi?
- pijemo vodo in nesladkani čaj, sok pa ob posebnih priložnostih, takrat pa dobrega:)
- kosilo kuhava sama
- zelenjavo dobimo večinoma doma pridelano
- meso kupimo od ljudi, za katere vemo, kako gojijo te živali in ga jemo zelo redko
- ribe jemo, kadar jih dobimo sveže (mamo stručkota doma, tak da ni problem;)
- pri gobah sva ziheraša, ker mava male otroke
- kruh velikokrat pečemo doma
- mleko gremo kdaj iskat h kmetu, odvisno od časa
- jajca dobimo domača ali kupimo domača, če to ni, pa talno rejo

Kaj so minusi tega sistema?
- več dela
- dalj časa traja, da pripraviš obrok, ker ni nič že narejeno, spucat je treba ogromno zelenjave, itd...

Kaj bi lahko popravili:
- cuker zmanjšali in belo moko zmanjšali

Pa vi?


_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu mini86)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: zdrava prehrana
1.4.2014 14:59:01   
ronja
To je hrana, po kateri se počutiš poln energije. Dovolj kalorična, da te dvigne, a ne toliko, da te položi na kavč.

potem so to energetske pijačeuser posted image . Po moje je fajn še na dolgi rok pogledat. Mene dvigne pocket coffe, vroča čokolada in karkoli s tavrinom, pa ne bom rekla, da je to zdrava hrana:D. Čeprav sem gledala, pa baje tavrin niti ni neki nezdrav, prej obratno. Ampak vseeno mislim, da te zadeve (redbul & co) niso zdrave.
Sicer se pa v osnovi strinjam - da si sit, ampak ne "najeden oz. nažrt".

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: zdrava prehrana
1.4.2014 15:35:16   
ronja
Za spremenit prehranjevalne navadne na boljše so pa super otroci: dajo ti motivacijo, zaradi njih poizkusiš in posvojiš jedi, ki jih prej nisi ravno oboževal (pred taveliko sva si mogoče 3x na leto skuhala juho, odkar jo imava, jo jemo vsaj 3x na teden... ona obožuje juhe... in so zdrave, tu ni kaj... valjada ne bom otroka stradala zdravih reči? Juha it is.)

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: zdrava prehrana
1.4.2014 16:10:22   
Jabček
Ronja, kako je pa z vitamini in minerali, juhca se kuha pa to? Ne provociram, sam to vedno razmisljam, ko kuham juho. Jaz juh ne jem, ampak zaradi preprostosti priprave jo kuham tut 3x tedensko :) poizkusam pa kuhat cimbolj sezonsko, trenutno cemazeva in juha z belusi. Drugace pa nas obozuje tut porovo, korenckovo z gresom, paradiznikovo. Kuham res cist vse, kar najdem, pa da je dobro ;))) drugace pa - zdrava prehrana - recimo jaz imam eno fitnes dieto, ki ni dieta in jes ko pujs (fuuul), ampak ti v kombinaciji z treningom topi mascobe na polno. Sam ce pa enga vegana al pa presnojedca vprasas, jim je pac njihova hrana dalec najbolj zdrava.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: zdrava prehrana
1.4.2014 16:12:25   
Jabček
:)

< Sporočilo je popravil Jabček -- 1.4.2014 16:13:22 >

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: zdrava prehrana
1.4.2014 16:26:52   
ronja
Ronja, kako je pa z vitamini in minerali, juhca se kuha pa to?

ja, to, da kuhanje uniči vitamine, je bil vedno moj glavni argument proti juham, ker kot rečeno - nisem glih oboževalec... Vitamini so v veliki večini termolabilni to je res, zato jih kuhanje uniči. Je pa res, da ni treba, da je juhica taka kot od naših mam, ko so vse razkuhale v juhi v nepovrad, lahko je bolj taka tajska varianta, da je zelenjava not še čvrsta...
Kar se mineralov tiče, pa je juha super, ker če zelenjavo kuhaš v vodi, potem minerali splavajo ven - in jih ne dobiš. Če kuhaš juho, popiješ tudi to vodo okoli (to je pač juha:D). Tak da - kar se mene tiče, je isto, če poješ zelenjavno jed, pa spiješ en ornk kozarc vode zraven:D. Če mojo mamo vprašaš, pa seveda neuser posted image . Goveje pa še svoj živi dan nisem naredila, niti niso tamali glih feni goveje juhe, tako da ni glih na top listi, kaj moram še skuhat v bližnji prihodnosti:D.

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu Jabček)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: zdrava prehrana
1.4.2014 17:28:23   
Paštetka
IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Zame je zdrava prehrana predvsem raznovrstna oz. pestra. Težko imaš nečesa zelo preveč ali premalo, če ješ zelo raznovrstno. Sicer pa je zame to to:
- veliko zelenjave in sadja, tudi suho sadje ima veliko vlaknin
- ogljikovi hidrati: čim več sestavljenih čim manj enostavnih (beri: žita ja, cuker ne - tega se glih ne držimo prav fejst;)
- dobre maščobe (olivno olje, oreški,... omega m. kisline itd..., čim manj trans nasičenih maščobnih kislin (slabe margarine)
- beljakovine veliko tudi rastlinskega izvora, ne samo živalske
- mlečni izdelki
- ne preveč gob, ker so težke, pa seveda pazit, da niso strupene
- čim manj fast fooda
- čim manj kupljenih sladkarij, đanka, čipsa ipd...
- čim manj gaziranih pijač; sok če že, potem dober (narejen iz sadja - Fruktal, recimo;) - rajši malo dobrega gostega soka kot veliko neke umetne sladke zadeve
- ne dodajam monoglutamata, čeprav si še nisem dokončno naredila mnenja (odkar imam otroke ne uporabljam stvari, o katerih nisem ziher, tudi namesto margarine zdaj uporabljam maslo, itd...)
- čim več doma pripravljene hrane: če narediš recimo tortilje, bo v njih moka in voda (ali masa harina in voda). Če jih kupiš, pojdi pogledat, koliko imaš raznih" stabilizatorjev, emulgatorjev, zadrževalcev vlage in konservansov" not. Me vsakič mine in potem doma valjam, ko valjam, si vsake drugič rečem, da naslednjič jih bom pa kar kupla, ko jih mam v rokah, pa jih vedno nazaj odložim:D.
- domač kruh je bolj zdrav od kupljenega, ker - je manj bel, je manj slan in nima drugih vzhajalnih sredstev razen kvasa (ali pa še to ne, odvisno od vrste kruha)
- namesto soli rajši več začimb
- ne preveč krompirja, pri rižu vedno dava zraven še kak drug riž, ne samo belega, testenine kuhava al dente - tako imajo zadeve manj enostavnih oh in manj dvignejo sladkor v krvi

Kaj to pomeni v praksi?
- pijemo vodo in nesladkani čaj, sok pa ob posebnih priložnostih, takrat pa dobrega:)
- kosilo kuhava sama
- zelenjavo dobimo večinoma doma pridelano
- meso kupimo od ljudi, za katere vemo, kako gojijo te živali in ga jemo zelo redko
- ribe jemo, kadar jih dobimo sveže (mamo stručkota doma, tak da ni problem;)
- pri gobah sva ziheraša, ker mava male otroke
- kruh velikokrat pečemo doma
- mleko gremo kdaj iskat h kmetu, odvisno od časa
- jajca dobimo domača ali kupimo domača, če to ni, pa talno rejo

Kaj so minusi tega sistema?
- več dela
- dalj časa traja, da pripraviš obrok, ker ni nič že narejeno, spucat je treba ogromno zelenjave, itd...

Kaj bi lahko popravili:
- cuker zmanjšali in belo moko zmanjšali

Pa vi?



1. Ronja, tvoj prvi članek, ki sem ga prebrala do konca. Strinjem se do zadnje pike. user posted image

Dodala bi še samo pri mlečnih izdelkih, da čeprav je mlečna maščoba ena hujših, raje izberem mleko, jogurt z več mm, kot manj, ker je v teh mnogo več dodatkov. Sadni jogurt naprimer raje sami naredimo.

user posted image user posted image user posted image

Super napisano Ronja.

< Sporočilo je popravil Paštetka -- 1.4.2014 17:31:48 >


_____________________________

http://www.220stopinjposevno.com/220730-food-styling.html



(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: zdrava prehrana
1.4.2014 17:36:53   
Paštetka
IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Ronja, kako je pa z vitamini in minerali, juhca se kuha pa to?

ja, to, da kuhanje uniči vitamine, je bil vedno moj glavni argument proti juham, ker kot rečeno - nisem glih oboževalec... Vitamini so v veliki večini termolabilni to je res, zato jih kuhanje uniči. Je pa res, da ni treba, da je juhica taka kot od naših mam, ko so vse razkuhale v juhi v nepovrad, lahko je bolj taka tajska varianta, da je zelenjava not še čvrsta...
Kar se mineralov tiče, pa je juha super, ker če zelenjavo kuhaš v vodi, potem minerali splavajo ven - in jih ne dobiš. Če kuhaš juho, popiješ tudi to vodo okoli (to je pač juha:D). Tak da - kar se mene tiče, je isto, če poješ zelenjavno jed, pa spiješ en ornk kozarc vode zraven:D. Če mojo mamo vprašaš, pa seveda neuser posted image . Goveje pa še svoj živi dan nisem naredila, niti niso tamali glih feni goveje juhe, tako da ni glih na top listi, kaj moram še skuhat v bližnji prihodnosti:D.


No, tukaj bi te pa Ronja opomnila na osmozo in prehajanje soli. Pri kuhanju juh in zelenjave je pomembno, kdaj zadevo soliš. Npr. govejo juho solimo čim bolj proti koncu, da soli, minerali ... iz mesa in zelenjave prehajajo vodo in jo naredijo okusnejšo.
Pri kuhanju zelenjave, pa vodo takoj osolimo, da zelenjava ohrani svoj okus, minerale oz. da le-ti ne prehajajo v vodo. Seveda pa se skoraj vsa zelenjava lahko je surova, zato ju tudi v juhi kuhamo le par minutk. user posted image .

< Sporočilo je popravil Paštetka -- 1.4.2014 17:39:41 >


_____________________________

http://www.220stopinjposevno.com/220730-food-styling.html



(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: zdrava prehrana
1.4.2014 17:42:32   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: ronja

To je hrana, po kateri se počutiš poln energije. Dovolj kalorična, da te dvigne, a ne toliko, da te položi na kavč.

potem so to energetske pijačeuser posted image . Po moje je fajn še na dolgi rok pogledat.


Rok trajanja ni naveden user posted image .
Energetske pijače te "eksplodirajo", ne samo dvignejo..

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: zdrava prehrana
1.4.2014 18:20:48   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Zame je zdrava prehrana predvsem raznovrstna oz. pestra.
- kosilo kuhava sama


Predvsem to dvoje, s čim več sveže pripravljene sezonske hrane in brez pretiravanja pri čemerkoli... + poslušanje, kaj si naše tole želi (razen čokolade user posted image ).

< Sporočilo je popravil Stanislava_ -- 1.4.2014 18:21:47 >


_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: zdrava prehrana
13.4.2014 22:55:18   
mala zirafa
Naj še to pripomnim, trije tihi ubijalci so sol, sladkor in bela moka.Mi se tega zelo izogibamo, na manj slano se tudi navadiš.Pa bio prevladuje pri nas.Sladkarij ni , če pa že morajo bit, jih pripravim doma običajno veganske, ker so bolj zdrave. Za sladila imamo med, agavao, včasih pa jav. sirup, tudi stevia,.rjav cuker je še vedno cuker.Pa domača jajca strogo, od poštarja mimgredeuser posted image

Zelenjavo si pridelujemo sami za sproti, sadje pa bio oz. s tržnice, mleko ekološko z mlekomata, pa iz njega tudi skuto naredim doma.Poleg tega imajo mleko in ml. izdelke od ene kmetije v bližnji tgovini. Božanski okusi, takega masla ali jogurta ne dobiš v mercatorju ali šparu.Cena pa ni višja.

Rafiniranih olj nimamo pa cvremo ne.Kokosova mast je zakon, tudi palmnova za čebulo dušit.

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: zdrava prehrana
14.4.2014 22:53:07   
ronja
Rok trajanja ni naveden user posted image .

To že nekaj poveuser posted image
Energetske pijače te "eksplodirajo", ne samo dvignejo..

Odvisno, koliko si koma, hehe. Če si spal, potem te eksplodirajo, če pa si totalno neprespan, pa glih dovolj dvignejo, da še delašuser posted image .

Paštetka, mi mesnih juh ne kuhamo - parkrat sem naredila ribjo, pa še to samo zato, da sem mela osnovo za druge rečiuser posted image . Goveje še svoj živ dan nisem skuhala (me še čaka, samo če noben ni navdušen, kaj naj...), kokšje tudi ne... Tako da - zelenjavne navadno kar začinim z raznimi drugimi rečmi, sem pa poizkušala tudi že solit čebulo, ko jo pražiš (eni pravijo, da je tako boljše, sama nisem opazila razlike), večinoma če že solim, naredim to kar s taščino domačo vegeto, je itak slana.

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 23
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Regratov med
Zdravilna rastlina regrat je poznana vsakemu. Zdravilni so listi, korenina in tudi cvetovi. Iz cvetov lahko pripravite ...
Danes so na jedilniku šparglji
photo
Šparglji so znani po svojem zdravilnem učinku. Preverite kuharske trike, ki jih morate poznati pri pripravi jedi iz špar...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?