|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   strah, da ga ne poškodujem
19.12.2007 14:39:48   
Anonimen
Pozdravljene,
sicer sem že v 34 tednu user posted image in vem, da bo kmalu ta veselai dogodek tu. Vsega me je strah, vsega se bojim.Npr. strah me je da bi dojenčka v trebuščku zmučkala pri obračanju v postelji, pri obuvanju....Mogoče preveč berem te forume in verjamem starim čenčam.Sem še zelo mlada in res nevem kako te stvari potekajo, zanima me, če lahko s temi normalnimi stvarmi kako škodujem dojenčku v meni?Če se prepogibam,stegujem, ko se v postelji obračam....? Hvala za prijaznost in upam da se ne bo katera preveč smejala! yy

< Sporočilo je popravil Teni RR -- 20.12.2007 17:13:44 >
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: NAJ ME KATERA POTOLAŽI
19.12.2007 14:43:38   
Anonimen
Koliko si pa sploh stara? Otrok je v trebuhu varen, le paziti moraš, da se ne naprezaš preveč.. Jaz sem celo nosečnost skoraj no, spala na trebuhu... Otroku s tem ne škoduješ.. Naj te ne skrbi, kmalu bo otrok tu...

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: NAJ ME KATERA POTOLAŽI
19.12.2007 14:44:11   
gajka
Po mojem je že mati narava poskrbela, da so dojenčki varni v maternici.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: NAJ ME KATERA POTOLAŽI
19.12.2007 14:44:29   
Anonimen
ne! otroka ne moreš poškodovat s vsakodnevnim gibanjem. brez skrbi je varno zaščiten v tvojem trbušku, obdaja ga dosti vode, ki blaži tresljaje, udarce, mečkanja :) za poškodbo bi te moral en zares močno recimo brcnit v trebuh direkt, al pša da bi ful močno padla, al pa se z avtom zaletela. pa še to bi prišlo vrjetno bolj do prezgodnjega poroda k pa poškodbe otroka. drugače se pa res nimaš kaj bat

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: NAJ ME KATERA POTOLAŽI
19.12.2007 14:48:10   
Anonimen
Hvala pikice moje!

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: NAJ ME KATERA POTOLAŽI
19.12.2007 15:01:07   
lukec
Po moje tako varen kot je sedaj ne bo nikoli!

_____________________________

Meni nebö odprto se zdi,
kadar se v tvoje ozrem oči,
kadar prijazno nasmejaš se,
kar sem prestala, pozabljeno je.
(F. Prešeren)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: NAJ ME KATERA POTOLAŽI
19.12.2007 15:57:10   
Blejka26
pravijo da je biti noseč nekaj najlepšega-no saj je samo je pa prisotnih polno skrbi.nikar ne skrbi,otrok je varen in se ti ni treba bati.pač se izogibaš določenih del..

_____________________________

Neja 27.12.2005
Tjaša 22.10.2007
najlepši razlog zakaj živeti

(odgovor članu lukec)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: NAJ ME KATERA POTOLAŽI
19.12.2007 16:21:46   
Anonimen
Katerih del naj se izogibam?

(odgovor članu Blejka26)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: NAJ ME KATERA POTOLAŽI
19.12.2007 17:15:47   
Blejka26
težkega dvigovanja in takih del za katere misliš da niso primerne..ni pa treba pra komplicirat.Jaz sem celo nosečnost dvigovala prvo hčerkico ki ima dvanajst kil..res sem dobila dimeljsko kilo a sedaj je na srečo izginila

_____________________________

Neja 27.12.2005
Tjaša 22.10.2007
najlepši razlog zakaj živeti

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: NAJ ME KATERA POTOLAŽI
19.12.2007 17:28:16   
Naja30
Nič se ne boj, če bi se že hotla v postelji narobe uležt, bi te hitro kaj zabolelo in bi se drugače obrnila. TEBE bi zabolelo, otrok pa je varen v trebuščku. Kot je ena napisala, tako varen kot je zdaj, ne bo nikoli več. user posted image

(odgovor članu Blejka26)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: NAJ ME KATERA POTOLAŽI
19.12.2007 18:42:10   
mala pikica
Mislim, da bi te otroček zelo hitro opozoril, če mu kaj ne bi bilo všeč. Če mu recimo ne bi bilo všeč, da ležiš na trebuhu, bi verjetno zelo razgrajal dokler se ne bi obrnila user posted image Sicer pa mu zdaj verjetno ne moreš z ničimer škodit, sta že tako daleč, pa še vsa plodovnica ga zelo varuje. Tako kot je lukec rekla, tako varen kot je zdaj ne bo nikoli več. Vse lepo do konca.

_____________________________

Vsak dan nam sije sonček Gašper!


(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: NAJ ME KATERA POTOLAŽI
19.12.2007 18:48:33   
koala
Draga anonimna nikar ne vrjami starim babjim čenčam, ker ravno to so, čenče. Tvoj zakladek je zeloo zavarovan. V nosečnosti odsvetujejo dvigovanje težkih bremen, pa športe kjer lahko hitro pride do poškodbe, ampak poškodbe tebe in ne deteca, ker pol se samo po tepotrebnem sekiraš.
Vem da je težko, vendar se poskusi sprostit in uživat v koncu nosečnostii.

Ti povem kaj je meni G rekel, ko sem ga glede omejitev spraševala, rekel je naj živim normalno, v šali je pol dodal da ravno z padalom ne rabim it skakat.

_____________________________

Nisem vedela
koliko ljubezni imam v srcu,
dokler me ni nekdo poklical MAMA

(odgovor članu mala pikica)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: NAJ ME KATERA POTOLAŽI
19.12.2007 19:45:25   
Anonimen
Hvala pikice moje, zlate ste - res ste me potolažle

(odgovor članu koala)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: NAJ ME KATERA POTOLAŽI
19.12.2007 20:49:30   
valchy912
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Hvala pikice moje, zlate ste - res ste me potolažle

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: NAJ ME KATERA POTOLAŽI
19.12.2007 20:55:44   
Anonimen
Kaj pa tisto o tem, da sa naj nebi česa prestrašle - a to vpliva kaj na plod, pa o umivanju oken, pa obešanju cunj.....

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: NAJ ME KATERA POTOLAŽI
19.12.2007 21:13:55   
Alfabeta
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Kaj pa tisto o tem, da sa naj nebi česa prestrašle - a to vpliva kaj na plod, pa o umivanju oken, pa obešanju cunj.....


Jaz sem to prenehala delati pri 32 tednu. Ker pravijo da se pri stegovanju lahko ovije popkovina okoli vratu. Mene nič ne stane, če pač zavese ne bodo oprane sedaj ampak čez kak mesec. Bodo že počakale, ali pa naj jih opere kdo drug. Perilo pa obešam na stojalo, ki ga imam na tleh, tako da se ne stegujem. 
Aja, pa nisem govorila o pomivanju oken, ker to sem delala še par dni nazaj (35.teden), ampak o obešanju zaves. Da ne bo pomote.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: NAJ ME KATERA POTOLAŽI
19.12.2007 21:27:33   
Anonimen
Zanima me še samo o tistem, če se kaj ostrašiš - a to vpliva kaj na otročka v maternici?

(odgovor članu Alfabeta)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: NAJ ME KATERA POTOLAŽI
19.12.2007 21:30:08   
Alfabeta
Jaz mislim, da na samega otroka ne. Je pa meni to prvič sprožilo porod. Res sem bila že čez rok. Me je soseda tako zelo prestrašila, da mi je odtekla voda.

Ampak vprašanje kaj bi bilo, če ne bi bila tako visoko nosečauser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: NAJ ME KATERA POTOLAŽI
20.12.2007 11:14:52   
Polonca s piko
Hej, nehej brat forume :)
Drgač pa, pomoje mu čist neč ne moreš škodvat. Ko se men zarine z rito pod ena rebra in z okončinam pod druga, ga tud kar mal z rokami prestavim, mal potisnem, pa se nč ne prtožuje :D
Jst verjamem, da je narava nardila tako, da te prej opozori tvoje telo kukr da bi otročku kej blo.
Brez panike.

PS: Kolk si stara?

(odgovor članu Alfabeta)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: NAJ ME KATERA POTOLAŽI
20.12.2007 11:19:42   
Anonimen
Meni so edino rekli, da naj ne bi na hrbtu ležala, ker teža otroka + plodovnice takrat pritiska na glavno žilo v mojem telesu in potem po telesu ne kroži dovcolj krvi ali kako. Ali pa posledično ne pride dovolj krvi v posteljico ali nekaj takega. Tega se pa res spomnim.
Pa obešala tudi nisem in oken pomivala.

(odgovor članu Polonca s piko)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: NAJ ME KATERA POTOLAŽI
20.12.2007 11:30:53   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Zanima me še samo o tistem, če se kaj ostrašiš - a to vpliva kaj na otročka v maternici?


Pa a bi že nehala počasi user posted image  mislim....user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: NAJ ME KATERA POTOLAŽI
20.12.2007 12:51:14   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: al bina

IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Zanima me še samo o tistem, če se kaj ostrašiš - a to vpliva kaj na otročka v maternici?


Pa a bi že nehala počasi user posted image  mislim....user posted image


hehehe, mogoče je pa res zlo mlada? user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   [Brisano sporočilo]
20.12.2007 14:58:12   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu mateyka)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: NAJ ME KATERA POTOLAŽI
20.12.2007 15:16:23   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: al bina

IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Zanima me še samo o tistem, če se kaj ostrašiš - a to vpliva kaj na otročka v maternici?


Pa a bi že nehala počasi user posted image  mislim....user posted image


hehehe, mogoče je pa res zlo mlada? user posted image


Tudi 30.letnice tako sprašujejo... Boš rekla, da ko si bila prvič noseča, te ni bilo ničesar strah? TE NI ZANIMALO, KAJ JE RES IN KAJ NE? mISLIM... Eh ne da se popravljat črk...

(odgovor članu mateyka)
  Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: NAJ ME KATERA POTOLAŽI
20.12.2007 15:24:07   
špelin@
1. Otroka ne boš poležala.
 
2. Stegovanje pri obešanju perila, zaves ipd. je najbolj škodljivo za hrbtenico in nosečnici se še prej zvrti kot nenoseči osebi, drugo so čenče.
http://med.over.net/forum5/read.php?19,1039410,1039636#msg-1039636
http://med.over.net/forum5/read.php?19,1010516,1010516#msg-1010516
http://med.over.net/forum5/read.php?19,976113,976113#msg-976113
 
3. Če se ti ustrašiš, ne bo otroku nič!!!
 
4. Sicer nisem zasledila vprašanja, ampak se bo najbrž tudi pojavilo: če se ti zadereš, se otroku v maternici ne bo zgodilo nič hudega. Niti se ne bo pokakal, ne skočil ven,...
 
IZVIRNO SPOROČILO: Splišni
Meni so edino rekli, da naj ne bi na hrbtu ležala, ker teža otroka + plodovnice takrat pritiska na glavno žilo v mojem telesu in potem po telesu ne kroži dovcolj krvi ali kako. Ali pa posledično ne pride dovolj krvi v posteljico ali nekaj takega. Tega se pa res spomnim.

 
Tole pa edino preverjeno drži in ni vraža.
 
Sem še kaj pozabila??

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Druga nosečnost in rojstvo: dejstva in nas...
Se opogumljate, da bi se ponovno podali na pot? Za vas imamo nekaj koristnih nasvetov.




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?