|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: subvencija za vrtec in otroški dodatek
22.11.2011 17:46:36   
Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Istočasno pa je podana tudi tale uradna informacija (na spletni strani MDDSZ):

ALI BOM LAHKO V PREHODNEM OBDOBJU SAM IZBRAL TISTI SISTEM, KI BO ZAME BOLJ UGODEN?

Ne. Ko bo center za socialno delo odločil po novem zakonu, vam bodo pravice po stari zakonodaji prenehale veljati.


ALI MI Z DNEM UVELJAVITVE ZAKONA, TOREJ OD 1. 1. 2012, UGASNEJO VSE DOSLEJ PRIZNANE PRAVICE?

Ne. Večina pravic, ki jih že imate, vam velja do izteka veljavnosti odločb. Lahko pa od 1. 12. 2011 oddate novo vlogo in v tem primeru bo CSD o vseh pravicah, ki jih doslej že prejemate, odločil po novem zakonu.

Še vlog se ne da oddajati, pa že ista ustanova daje medsebojno skregane informacije? user posted image

Meni se ta dva odgovora ne zdita nič skregana ... če imaš že priznane pravice in ne boš odda nove vloge decembra, boš imel te pravice priznane do poteka odločbe, če pa oddaš novo vlogo, ti pravice po starem zakonu prenehajo in pričnejo pravice po novem zakonu ... a ni tako?

(odgovor članu Kerensa*)
  Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: subvencija za vrtec in otroški dodatek
22.11.2011 17:48:18   
Kerensa*
Nisem mislila, da sta skregana ta dva odgovora v citatu med sabo... temveč ta dva s tistim, kar je citirala Petea.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: subvencija za vrtec in otroški dodatek
23.11.2011 8:45:33   
zaspancek1
Kerensa, se strinjam. Možno pa je (kot je že večkrat bil primer na DURS-u, ko so naknadno spreminjali uradno razlago pri dohodnini), da bo zaradi preobsežnosti na koncu veljala tista peteina razlaga s prehodnim obdobjem. user posted image kakorkoli že, upam, da se bodo ene razlage držali potem vsi CSD-ji. Zdaj pa grem vsaj približno preračunavat, ali se mi ne glede na to splača vložiti novo vlogo.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: subvencija za vrtec in otroški dodatek
23.11.2011 8:47:30   
Kerensa*
Saj če so sami omenili prehodno obdobje, potem to zagotovo bo.

Problem vidim v tem, da sta za isto stvar podani dve nasprotujoči si uradni informaciji - za prehodno obdobje.

(odgovor članu zaspancek1)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: subvencija za vrtec in otroški dodatek
1.12.2011 14:34:00   
Brbs
A lahko še jaz prosim za pomoč, če se kateri da?user posted image

v vlogi:
- točka III/h: ali se jubilejna nagrada tudi navede? Bruto ali neto? Kaj ne bodo tega podatka videli v moji dohodnini?
- točka III/i: torej nič ne podpišem, če nisem prejemala nobene socialne pomoči več kot 12krat v zadnjih 18 mesecih? Otroški dodatek se verjetno ne šteje kot socialna pomoč, sicer pa ga nisem prejela še 12krat...

podatke o dohodkih in premoženju si verjetno pridobijo sami - kaj pa avto? Včasih smo morali to vpisovat. Pa podatke o naložbah itd., kak je zdaj s tem?
Vlogo sem namreč zelo hitro izpolnila in mi je malo sumljivo user posted image
Hvala za odgovore!

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: subvencija za vrtec in otroški dodatek
1.12.2011 21:10:34   
PC Baby
A je res treba poleg izpolnjenega obrazca imet s sabo tudi odrezek od dohodnine 2010?

(odgovor članu Brbs)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: subvencija za vrtec in otroški dodatek
1.12.2011 22:36:56   
mavo
IZVIRNO SPOROČILO: PC Baby

A je res treba poleg izpolnjenega obrazca imet s sabo tudi odrezek od dohodnine 2010?


Ali je treba osebno odnest vlogo na CSD? Saj menda jo lahko pošlješ priporočeno po pošti, ali ne?

< Sporočilo je popravil mavo -- 1.12.2011 22:37:40 >


_____________________________

Nekoč bomo tudi mi dobili vrtec...

(odgovor članu PC Baby)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: subvencija za vrtec in otroški dodatek
2.12.2011 20:36:43   
PC Baby
Ni več treba kopije dohodnine. Jo pridobijo sami.

(odgovor članu mavo)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: subvencija za vrtec in otroški dodatek
3.12.2011 17:04:35   
madam
Pozdravljene,
Tudi mene zanima isto kot uporabnico Brbs:
- kam se vpisuje vrednost avtomobila, parcele, itd.?



(odgovor članu PC Baby)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: subvencija za vrtec in otroški dodatek
4.12.2011 9:04:15   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: Brbs
- točka III/h: ali se jubilejna nagrada tudi navede? Bruto ali neto? Kaj ne bodo tega podatka videli v moji dohodnini?

Vse podatke s tvoje dohodninske odločbe bodo pridobili sami z DURS-a.
- točka III/i: torej nič ne podpišem, če nisem prejemala nobene socialne pomoči več kot 12krat v zadnjih 18 mesecih? Otroški dodatek se verjetno ne šteje kot socialna pomoč, sicer pa ga nisem prejela še 12krat...

Otroški dodatek ni socialna pomoč, se ti bo pa štel v dohodek, ne glede na to, kolikokrat si ga prejela.
podatke o dohodkih in premoženju si verjetno pridobijo sami - kaj pa avto? Včasih smo morali to vpisovat.

Podatek o lastništvu avtomobila bodo dobili iz evidenc UE. Vrednost avtomobila bodo določili po lestvici, ki jo imajo za to. Kakšna je oz. kakšna bo, ne vem (ker lestvica ni nikjer javno objavljena), dvomim pa, da bo kaj dosti drugačna od tiste, ki jo imajo zavarovalnice (kakšen EuroTax ali podobno).
IZVIRNO SPOROČILO: PC Baby
A je res treba poleg izpolnjenega obrazca imet s sabo tudi odrezek od dohodnine 2010?

Ne.
Imajo pa pravico zahtevati, da ga naknadno prineseš (original na vpogled ali fotokopijo), če bi bilo potrebno karkoli razjasniti.
IZVIRNO SPOROČILO: mavo
Ali je treba osebno odnest vlogo na CSD? Saj menda jo lahko pošlješ priporočeno po pošti, ali ne?

Oddaš jo lahko osebno, priporočeno po pošti in po novem menda tudi elektronsko (čeprav jaz še nisem zasledila, na kakšen način bi bilo to slednje).
IZVIRNO SPOROČILO: madam
Tudi mene zanima isto kot uporabnico Brbs:
- kam se vpisuje vrednost avtomobila, parcele, itd.?

Nikamor.
Podatke bodo dobili sami od UE, DURS-a in GURS-a.

(odgovor članu Brbs)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: subvencija za vrtec in otroški dodatek
4.12.2011 10:59:27   
Anonimen
kam pa po novem napišeš oprostitev plačila vrtca za drugega otroka?

(odgovor članu Kerensa*)
  Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: subvencija za vrtec in otroški dodatek
4.12.2011 11:01:44   
Kerensa*
Nikamor (kolikor jaz vem).

Otroka samo vpišeš kot družinskega člana in če imaš dva, ki po starosti spadata v vrtec, bo za drugega CSD avtomatsko odobril oprostitev plačila.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: subvencija za vrtec in otroški dodatek
4.12.2011 11:07:35   
Anonimen
se mi je zdel. hvala. Zgleda, da je čist preprosta vloga, sam jest kr neki kompliceram.user posted image

(odgovor članu Kerensa*)
  Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: subvencija za vrtec in otroški dodatek
4.12.2011 11:45:57   
tjasaoasis
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*
Oddaš jo lahko osebno, priporočeno po pošti in po novem menda tudi elektronsko (čeprav jaz še nisem zasledila, na kakšen način bi bilo to slednje).

Po vsej verjetnosti se bo elektronsko oddajalo enako kot so se lahko do sedaj ostale vloge in sicer preko portala e-uprave. Jaz sem vlogo za otroški dodatek ter prejšnja leta tudi za bivališče oddajala vedno elektronsko, je pa res da za to potrebuješ kvalificirano digitalno potrdilo (certifikat).

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: subvencija za vrtec in otroški dodatek
5.12.2011 11:58:51   
Brbs
kerensa hvala za odgovore. Vloga je torej čisto enostavna, očitno si bodo vse podatke pridobili sami (končno). Ne vem pa zakaj punce po forumu toliko sprašujejo, katere prihranke vse morajo vpisat - a govorijo o kakšni drugi vlogi ali kaj?

pa še to: subvencija vrtca - kaj je to? Znižano plačilo za vrtec? Drugi otrok zastonj?

lp

(odgovor članu tjasaoasis)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: subvencija za vrtec in otroški dodatek
5.12.2011 14:43:25   
čipka
Ja Kerensa, hvala za odgovoreuser posted image .
Tut meni pod točko razno ni bilo nič jasno, no, še zdaj mi ni vse, meni moraš povedati 6x, pa ne vem če bom prav razumela.user posted image Ja, bolj počasne pameti-ni kajuser posted image .
imam še jaz vprašanje glede vloge subvencije vrtca, kar mi ni jasno-torej od začetka:

-v točki 1.
navedem mene-itakuser posted image in tam kjer piše *oziroma*----ime in priimek osebe, ki se upošteva pri ugotavljanju materialnega položaja, če izplačilo vlagatelju ni mogoče, ter njegovo davčno in št trans.računa

vprašanje je:
ali morem partnerja navesti ali ne pod 1. točko??
Ker pod drugo točko vem da ga moram. Ni mi čisto jasno zakaj rabijo 2x na istem listu ist podatkeuser posted image


-točka 3

priimek (zgoraj) in (spodaj) ime otroka, pač emšo, naziv vzgojno izobraževalnega programa--->to je naslov vrtca kajneuser posted image user posted image kaj pa potem spodaj napišem,  ko piše izobraževalni program??

naprej...
točka     j) torej ALI MORAM navesti naziv zavarovalnice, kjer imamo sklenjeno prostovoljno zdr. zavarovanje ali ne. Ker sem nekaj brala, da to napišejo samo tisti , kateri dobivajo socialno pomoč.


Hvala za vkakršno pomočuser posted image

(odgovor članu Brbs)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: subvencija za vrtec in otroški dodatek
5.12.2011 19:06:38   
petea

IZVIRNO SPOROČILO: čipka

-v točki 1.
navedem mene-itakuser posted image in tam kjer piše *oziroma*----ime in priimek osebe, ki se upošteva pri ugotavljanju materialnega položaja, če izplačilo vlagatelju ni mogoče, ter njegovo davčno in št trans.računa

vprašanje je:
ali morem partnerja navesti ali ne pod 1. točko??
Ker pod drugo točko vem da ga moram. Ni mi čisto jasno zakaj rabijo 2x na istem listu ist podatkeuser posted image


ne, ne rabiš

-točka 3

priimek (zgoraj) in (spodaj) ime otroka, pač emšo, naziv vzgojno izobraževalnega programa--->to je naslov vrtca kajneuser posted image user posted image kaj pa potem spodaj napišem,  ko piše izobraževalni program??

1. starostna skupina, kombinirana skupina, 2. starostna skupina

naprej...
točka     j) torej ALI MORAM navesti naziv zavarovalnice, kjer imamo sklenjeno prostovoljno zdr. zavarovanje ali ne. Ker sem nekaj brala, da to napišejo samo tisti , kateri dobivajo socialno pomoč.

ne vem

Hvala za vkakršno pomočuser posted image




sicer nisem Kerensa, upam pa, da sem ti vsaj malo pomagala

(odgovor članu čipka)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: subvencija za vrtec in otroški dodatek
6.12.2011 14:38:28   
čipka
IZVIRNO SPOROČILO: petea


IZVIRNO SPOROČILO: čipka

-v točki 1.
navedem mene-itakuser posted image in tam kjer piše *oziroma*----ime in priimek osebe, ki se upošteva pri ugotavljanju materialnega položaja, če izplačilo vlagatelju ni mogoče, ter njegovo davčno in št trans.računa

vprašanje je:
ali morem partnerja navesti ali ne pod 1. točko??
Ker pod drugo točko vem da ga moram. Ni mi čisto jasno zakaj rabijo 2x na istem listu ist podatkeuser posted image


ne, ne rabiš

-točka 3

priimek (zgoraj) in (spodaj) ime otroka, pač emšo, naziv vzgojno izobraževalnega programa--->to je naslov vrtca kajneuser posted image user posted image kaj pa potem spodaj napišem,  ko piše izobraževalni program??

1. starostna skupina, kombinirana skupina, 2. starostna skupina

naprej...
točka     j) torej ALI MORAM navesti naziv zavarovalnice, kjer imamo sklenjeno prostovoljno zdr. zavarovanje ali ne. Ker sem nekaj brala, da to napišejo samo tisti , kateri dobivajo socialno pomoč.

ne vem

Hvala za vkakršno pomočuser posted image




sicer nisem Kerensa, upam pa, da sem ti vsaj malo pomagala



user posted image   si hvala ti...

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: subvencija za vrtec in otroški dodatek
15.12.2011 13:31:22   
Krysia
No, še tole: včeraj našla na e-upravi: Vlogo elektronsko oddate tako, da natisnete obrazec, ga izpolnite, poskenirate, poskenirate še priloge in vse to po možnosti v eni datoteki (ki ne sme presegati 1Mb) pošljete na uradni e-naslov vašega CSD-ja ... Hm, no, ni ravno moj pojem elektronskega oddajanja vloge ...

čipka, mislim, da ti ni treba izpolniti tiste zavarovalnice - pri vlogi za znižano plačilo vrtca nič ne piše, da bi morala izpolnjevati karkoli iz točke III.

Imam pa še eno vprašanje - točka IV. 1. - življenjska zavarovanja .. a to moramo tudi izpolnit in kako? Mislim, če plačujem življensko zavarovanje - a napišem mesečni obrok ali vrednost police na določen datum  (kateri?). Če slučajno katera ve, ker na našem CSD ne vejo ...

< Sporočilo je popravil Krysia -- 15.12.2011 13:33:34 >

(odgovor članu čipka)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: subvencija za vrtec in otroški dodatek
16.12.2011 10:17:12   
lenčy

IZVIRNO SPOROČILO: Krysia


Imam pa še eno vprašanje - točka IV. 1. - življenjska zavarovanja .. a to moramo tudi izpolnit in kako? Mislim, če plačujem življensko zavarovanje - a napišem mesečni obrok ali vrednost police na določen datum  (kateri?). Če slučajno katera ve, ker na našem CSD ne vejo ...

sva ravno danes oddala, tako da vem odgovor- js imam mesečni obrok in sm tako tudi napisala, moj ima pa letno plačilo oz. enkratno in sva tako tudi napisala. pa zraven dopiši, da se gre za živ. zav. če si pa že kaj izplačila dobila, moraš pa tud to napisat. tako so nama povedali.

_____________________________

24.03.2010 ob 20.13 sva postala ponosna starša malemu Aleksu.
Rada te imava!!

(odgovor članu Krysia)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: subvencija za vrtec in otroški dodatek
16.12.2011 14:52:09   
beti 1
Evo uradno odgovor z ministrstva glede življenjskih zavarovanj:

V zvezi z upoštevanjem življenjskega zavarovanja kot premoženje, vas obveščamo, da se v času plačevanja, le-ta kot premoženje ne upošteva, zato mora stranka na vlogi (IV.) obkrožiti samo, ali ga ima, ali ne, in če ga ima, zapisati mesečni znesek vplačila. Ta podatek je potreben zaradi ugotavljanja morebitnega obstoja posredno ugotovljenega dohodka. Dokazila o višini plačila, se od strank zahteva tako le, če center za socialno delo ugotovi, da ne izkazujete dohodka in bi lahko šlo za posredno ugotovljeni dohodek, drugače dokazila ob vložitvi vloge niso potrebna.

(odgovor članu lenčy)
Neposredna povezava do sporočila: 46
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





Norice ali vodene koze
photo
Norice ali vodene koze so najpogostejša nalezljiva bolezen z izpuščaji. Bolezen se pojavlja skozi vse leto, v večjem šte...
Kdaj je čas za kahlico?
Tako kot na skoraj vseh področjih otrokove vzgoje se tudi pri navajanju na kahlico teorija in praksa skozi čas spreminja...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?