|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Jok med hranjenjem
17.7.2006 13:59:13   
Bejba
Z našim 2,5-mesečnikom imava pri vsakem hranjenju prave boje. Ko dobi cucelj v usta (se ne dojiva, ker ni in ni bilo mleka) se začne dret kot bi ga iz kože dajali. Ga skušam potolažiti, se mogoče malo umiri, mu dam cucelj v usta, spet dretje, zvijanje nogic k trebuščku, skratka cel kažin user posted image .
Ker imamo že od vsega začetka težave, smo zamenjali že kar nekaj mlekov, bili smo tudi na Pregominu, ker je obstajal sum, da bi bil alergičen na kravje mleko, vendar ni bilo nič dokazano. Sedaj smo nazadnje pristali na Novalacu. Pa se mi zdi, da je vedno slabše. Včasih je še kakšen obrok pojedel normalno, posebej ponoči je jedel čisto v redu, sedaj pa se že pri čisto vsakem obroku dere.
Je imela katera podobne probleme in kaj bi lahko bil temu vzrok? Jaz sem že čisto obupana, enostavno se bojim ure, ko se je potrebno spet hraniti user posted image . Ko kam gremo, gledamo da bomo v treh urah nazaj, da mi ga ne bo treba kje drugje hranit. Pa smo bili že pri pediatru, pa v pediatrični...pa noben ni nič pametnega pogruntal.

Prosim za vašo pomoč.

LP; Bejba

_____________________________

Odločitev, da boš mati, je usodno pomembna.
Takrat izbereš, da bo tvoje srce
za zmeraj hodilo po svetu zunaj tvojega telesa.
(Elizabeth Stone)
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Jok med hranjenjem
17.7.2006 14:35:18   
Aja32
Živjo,

lahko, da mu mleko ni všeč... A si poskusila Bebo od Nestlea... Naša pediarinja je rekla, da še tako občutljivi dojenčki Bebo obrajtajo, ker ima malo okusa po vaniliji. In res - naš ga je jedel z veseljem.

Poskusi. LP A

(odgovor članu Bejba )
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Jok med hranjenjem
17.7.2006 14:41:59   
Pobalami
Pri mojem je bilo isto. Ko je vlekel cucelj ga je močno zvijalo. Z mlekom vem, da ni bilo nič narobe ker ga je imel rad. Hranila sem ga celo večnost. Mogoče probaj povečati luknjo na cuclju da bo lažje teklo. Men se je tudi rolalo. Minilo je ko mu je dozorel prebavni sistem.

(odgovor članu Aja32)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Jok med hranjenjem
17.7.2006 14:47:45   
Bejba
Cucelj smo že povečali, sedaj ima 2 luknji, tako da v redu teče.
Faca, kdaj pa se je uredila ta prebavni sistem pri vas, ker meni se res že meša?

Aja32, saj bi probala še kakšno drugo mleko, pa se mi revček že smili, ker jih je v dveh mesecih že toliko zamenjal. Za vsak slučaj pa kje se kupi Beba od Nestlea?

Hvala

_____________________________

Odločitev, da boš mati, je usodno pomembna.
Takrat izbereš, da bo tvoje srce
za zmeraj hodilo po svetu zunaj tvojega telesa.
(Elizabeth Stone)

(odgovor članu Pobalami)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Jok med hranjenjem
17.7.2006 15:05:07   
Pobalami
Bejba moj odgovor ti ne bo všeč. Pri 4,5 mesecihuser posted image .

Je imel tudi Luka znake alergije na mleko, krče, zelo suho kožo, znake AD... sem tudi jaz zamenjala polno vrst mleka. Pregomina pa sploh ni hotel piti. Potem je pristal na Hipp1, sicer boljše ni bilo ampak ga je vsaj pil.

Na konkurenčnem forumu sem prebrala, da sedaj svetujejo (nasvet patronažne) žličko probiotičnega jogurta na dan. Tudi pri tako majhnih. S tem povečaš število bifidus in podobnih bakterij in pomagaš pri prebavi. jaz sem mu začela ta jogurt LCA dajati pri 3 mesecih.

Bi pa lahko res poskusila Beba1, ker ima notri tudi te bakterije. Luka zdaj pije Beba3. Kupi se v Mullerju in tudi v DM-u ampak je tu dražje. Vmes je imel Hipp 2 -ta rozast z bakterijami (se dobi samo v Mullerju). Še zdaj skoraj pri 10 mesecih ima težave s krči samo je res 100x boljše.

Moja razlaga zakaj ga je zvijalo. Ko otroci sesajo se pospeši peristaltika črevesja. Zato se recimo takrat tudi pokakajo. Pri bolj občutljivem črevesju pa to krčenje bolj boli.

Drži seuser posted image

(odgovor članu Bejba )
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Jok med hranjenjem
17.7.2006 15:57:19   
Mateja82
mi smo imel čist isti problem pri enaki starosti, se nam je že mešal od vseh teh scen.
Pa sem zamenjala cuclje na dve luknjici, ampak to vidim da si že naredila. Mogoče pa zamenja  položaj hranjenja mi jo od takrat ko je jokala med hranjenjem  naprej  hranimo leže, vem da je čudno ampak pri nas  je delovalo. pa poiskusita  kupčka večkrat podirat.
če ne pa res poskusi mleko zamenjat. Mi ga nismo menjal  ker ga je vredu prenašala  pa tud zdaj nima težav z njim.
Sem pa poklicala na pediatrijo  kaj naj naredim pa je dala enako razlago kot jo je napisala faca.

(odgovor članu Pobalami)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Jok med hranjenjem
17.7.2006 16:15:13   
Aja32
Jaz sem kupovala v Mullerju - najcenejši je tam. Jaz mislim, da ima tudi krče, zato se pa upira pitju... Si poskusila kakšne kapljice dat pred hranjenjem?



(odgovor članu Mateja82)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Jok med hranjenjem
17.7.2006 19:34:24   
SašaR
Kaj pa zamenjava flaše oziroma preiti na drugo obliko cuclja?

Mogoče mu pa oblika ne paše preveč.


_____________________________

21.2.2006 se je rodila naša princeska Neja

(odgovor članu Aja32)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Jok med hranjenjem
17.7.2006 19:44:09   
Bejba
Kakor jaz ugotavljam, je po moje s flaško in cucljem vse v redu, saj vidim da ga res zvija takrat, saj nogice vleče k sebi in prdi, pa tudi potolažiti ga je nemogoče. Po nekaj minutah se vsa ta scena neha in normalno poje do konca.
Verjetno bo res držalo kar je Faca napisala.
Pa mislite, da ni nič narobe, če bi sedaj probali še mleko Beba? Lahko kaj zafrknemo, ker toliko mleka menjamo? Pa ali ga moram tudi postopno uvajati kot Pregomin ali lahko takoj prešaltam?
In tole z jogurtom - a je zihr? Da ne bom kaj zamočila in ga bo še olj zvijalo?

Hvala vam za pomoč, upam da skupaj pogruntamo najboljšo rešitev (res sem vas pogrešala ta dva meseca).

LP; Bejba

_____________________________

Odločitev, da boš mati, je usodno pomembna.
Takrat izbereš, da bo tvoje srce
za zmeraj hodilo po svetu zunaj tvojega telesa.
(Elizabeth Stone)

(odgovor članu SašaR)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Jok med hranjenjem
17.7.2006 19:45:50   
Seven*
Bejba, mogoce pa se enostavno ne more umiriti. Poskusi ga nezno zibati in nositi med hranjenjem. V tisini, rahli poltemi. Umiri ga in poskusi..

_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu Bejba )
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Jok med hranjenjem
17.7.2006 19:58:38   
Pobalami
Bejba, kar se tiče menjave mleka čisto razumem tvojo skrb. V mojem primeru menjava ni pomagala, ker tisti ki najdejo pravo mleko imajo kar srečo.

Za jogurt sem ti link prilimala:

http://med.over.net/phorum/read.php?f=156&i=535&t=519&v=f

Mislim, da kratkoročno ne bo nič pomagalo, mogoče samo malo lajšaš (enako je s kapljicami) težave.

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Jok med hranjenjem
17.7.2006 19:59:37   
Bejba
Seven, poskusili smo že vse. Leže, sede, med nošenjem, zibanjem,.....pa ni kaj dosti pomagalo. Mogoče je bilo za par sekund dobro, potem pa spet jok, tako da nisem več pametna, res ne. Tako se mi smili naš mali muc, čeprav priznam, da sem zaradi vsega včasih jezna nanj, pa revežek ni nič kriv, le mamici vedno bolj popuščajo živčki user posted image .

_____________________________

Odločitev, da boš mati, je usodno pomembna.
Takrat izbereš, da bo tvoje srce
za zmeraj hodilo po svetu zunaj tvojega telesa.
(Elizabeth Stone)

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Jok med hranjenjem
17.7.2006 20:02:35   
Bejba
Faca, najlepša hvala. Torej to kupim navaden probiotični jogurt LCA?
Kdaj si mu ga pa ti dajala - zjutraj, popoldne, zvečer?


_____________________________

Odločitev, da boš mati, je usodno pomembna.
Takrat izbereš, da bo tvoje srce
za zmeraj hodilo po svetu zunaj tvojega telesa.
(Elizabeth Stone)

(odgovor članu Bejba )
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Jok med hranjenjem
17.7.2006 20:06:10   
Pobalami
Ja, jaz sem kupila navaden LCA jogurt. Dala sem mu pa dopoldan v primeru, če bi ga zvijalo oziroma bi dobil kako reakcijo.

(odgovor članu Bejba )
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Jok med hranjenjem
17.7.2006 20:09:10   
Bejba
Hvala, takoj jutri šibamo kupit jogurt. Sporočim, če bo kaj pomagalo user posted image .

LP; Bejba

_____________________________

Odločitev, da boš mati, je usodno pomembna.
Takrat izbereš, da bo tvoje srce
za zmeraj hodilo po svetu zunaj tvojega telesa.
(Elizabeth Stone)

(odgovor članu Pobalami)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Jok med hranjenjem
17.7.2006 21:52:32   
Pupica
gal joka(no pa tut Tia je) kadar se pripravlja na kakanje. Takrat revček bogi, kar ne ve ali bi grabil in pil, ali me tolkel z ročicami ali...Ko se pokaka zaspi. Tko da pomoje so krčki.

(odgovor članu Bejba )
Neposredna povezava do sporočila: 16
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Neverjeten trik: Uspavajte dojenčka v eni ...
video
Po internetu je zakrožil nenavaden trik. Neki očka, ki je poskušal na vse mogoče načine uspavati dojenčka, je uspel z ze...
Metode uspavanja, ki škodijo otrokovemu ra...
Namesto, da bi poslušali sebe in otroka, se preveč pogosto zanašamo na mnenje strokovnjakov, sorodnikov in znancev. Le r...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?