|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Fluor-da ali ne?
17.12.2004 18:09:02   
Kenny
Mene pa zanima (ne vem, če ste že kakšno rekle na to temo) ali svojim sončkom dajete Fluoronatril tabletke. Nam jih je pediatrinja že pred kakšnima dvema mesecema predpisala, pa se ne morem odločit ali bi jih dajala ali ne, glede na polemike okoli škodljivosti fluora:zmeden:
Neposredna povezava do sporočila: 1
   Fluor-da ali ne?
17.12.2004 19:23:19   
Anonimen
O tem je že večkrat tekla debata, odločujoče je bilo pa verjetno vedno to, kar je rekla ... (spet vse mešam), da fluor v prevelikih količinah lahko povzroča raka. Mi jih ne dajemo in jih tudi ne bomo.

(odgovor članu Kenny)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   Fluor-da ali ne?
17.12.2004 19:26:18   
African queen
Hojla,
Jaz jih tudi ne dajem!

(odgovor članu Kenny)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   Fluor-da ali ne?
17.12.2004 20:25:43   
tralala
Mi damo kakšno tabletko vsake toliko, pribl. na 4 dni.

(odgovor članu Kenny)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   Fluor-da ali ne?
17.12.2004 20:39:14   
mojcanaja
Če že dajete otrokom fluor natril tab. jih morate dajati vsak dan, če ne je boljše da jih ne jemljejo. Iz prve roke vam povem da se teh tab. naj nebi več dajalo, ker je potrebn fluor že v vodi.(bila sem zaposlena v zobozdravstvu.)Jaz jih moji ne bom dajala. Lp:metulj::metulj:

(odgovor članu Kenny)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   Fluor-da ali ne?
17.12.2004 21:17:53   
viv_
Takole,

mi smo imeli ravno danes zobozdravstveni pregled ob 1. letu. Zdravnica je rekla, da priporoča te tabletke v primeru ko ima eden od staršev oz. oba starša slabe zobe. Tabletke naj bi se uživale vsaj eno uro pred ali po mlečnem obroku, sicer se fluor veže na kalcij in se izloči skozi urin in ne gre v sistem. Pravi, da v primeru, ko ima otrok dobro dedno zasnovo (starši dobre zobe) in če ima dovolj mlečnih obrokov, da tabletke niso potrebne. Je pa tako kot je napisala mojcanaja: vsake toliko časa ena tabletka ni nič. Treba jih je jemati redno. Dokazano pa je, da imajo otroci, ki so jemali te tabletke manj luknjic.
V nekaterih državah (Belgija) so te tabletke vzeli iz prodaje, ker je dovolj fluora v vodi, pa še bile so v prosti prodaji (ne tako kot pri nas samo na recept) in so jih potem nekateri jedli kot bombončke.

Odločitev ostaja stvar posameznika!

lp

(odgovor članu Kenny)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   Fluor-da ali ne?
17.12.2004 21:26:25   
SILVA
Mi smo jih prenehali dajati,ko je meni moj zobozdravnik rekel,da on svojim otrokom tega ne bi dajal.
lp

(odgovor članu Kenny)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   Fluor-da ali ne?
17.12.2004 22:18:33   
Erika 1
Ma čaki, kaj zdaj dajat tablete ali ne. Jaz svoji pediatrinji zelo zaupam in mi je kot vam predpisala tablete. Pa kaj to ni v redu?

(odgovor članu Kenny)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   Fluor-da ali ne?
17.12.2004 22:39:41   
Anonimen
Erika, o tem se je pred kakimi tremi leti zelo veliko pisalo. Do tkrat so vsi otroi dobivali te tabletke, takrat pa je pišlo na dan dejstvo, da preveč fluora preprečuje vnos nkaterih drugih snovi, celo mislim da kalcija. Pa menda v velikih količinah celo raka povzroča, tega pred tem forumom nisem vedela. Sedaj pa menda pediatri in zobarji bijejo boj, ali da ali ne. Samo če še strokovnjaki kao ne vedo, ali je to dobo ali škodljivo, potem jih jaz ne bi dajala. Tudi moja pediatrinja je bila takega mnenja.

(odgovor članu Kenny)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   Fluor-da ali ne?
17.12.2004 22:47:17   
taes
Mi jih ne dajemo. In jih ne bomo. Dobili smo jih kot bonbone. Sestra jih je vzela izpod pulta in rekla tole pa vsak dan eno tableto.... pa 400 jih je. Halo!
Zobozdravnica pravi, da jih priporočajo, ker pri nas ni flora v vodi. Preveč pa da ni dobro, ker se flor nalaga še drugje v telesu.
Eni so za, drugi so proti. Midva z možem sva jih pospravila.

(odgovor članu Kenny)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   Fluor-da ali ne?
17.12.2004 22:50:48   
Erika 1
Ma zdravstvo enaA s čtico! Hočeš vse naj naj za svoja otročka, pol pa tako. Jih bom tud jaz ukinla!

(odgovor članu Kenny)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   Fluor-da ali ne?
18.12.2004 3:00:37   
Anonimen
Polemike o teh tabletah so se začele že pred 7. leti v reviji Aura in se potem razširile tudi naprej.
Jaz svojemu teh tablet ne bi/ne bom dajala!
Mislim, da v teh časih, ko lahko z zdravo prehrano nadomestimo vse možne primanjkljaje, to ni potrebno.

(odgovor članu Kenny)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   Fluor-da ali ne?
18.12.2004 20:28:11   
Seven*
Nikakor ne mislim dajat. Raje otroka navadim na konkretno ustno higieno, pa je..

(odgovor članu Kenny)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   Fluor-da ali ne?
19.12.2004 0:06:25   
kepica
Se pridružujem mnenju viv.Tudi meni je zobozdravnik povedal enako mnenje in ker imava z možem dobre zobe,sem tabletke ukinila,čeprav nam jih je pediater,ki je zelo cenjen,predpisal. Odločitev je pa itak stvar vsakega posameznika.Jaz Nejcu raje vsak večer umijem zobe,čeprav ima samo 3 in pol :),pa se mi zdi to čisto dovolj.

Aja, pa mogla sem se oglasit,da pokažem našga Božička :)

:bravo: mamo novo slikco

lp
Kepica

(odgovor članu Kenny)
Neposredna povezava do sporočila: 14
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Neverjeten trik: Uspavajte dojenčka v eni ...
video
Po internetu je zakrožil nenavaden trik. Neki očka, ki je poskušal na vse mogoče načine uspavati dojenčka, je uspel z ze...
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?