|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   *dojenček in pes*
12.1.2008 21:44:10   
branka87
Doma imam malega kužka, ki zelo rado pusti dlako za sabo,
oz. ima zelo dolgo in trdo dlako.
Sicer je zelo prijazn ljudem, ampak tudi ljubosumn!!!

user posted image Bojim se, da bi dlaka prišla v dojenčkova usta....user posted image
user posted image   Bi znala biti škodljiva? user posted image
user posted image   Bi znal biti ljubosumen na dojenčka?user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: *dojenček in pes*
12.1.2008 21:48:01   
sasa84
Živjo!

Tud jaz imam kužata doma in me je kar malo strah, kako bo, ko bova imela dojenčka. Sicer šele delava na tem, ampak...vseen. Kolegica, ki je noseča je bila zadnjič na pregledu in je je zdravnica povedala, da pes ne prenaša bolezni. Vsaj to. Zaradi dlak pa tudi mene skrbi, ker ji ful odpadajo. Katerga psa pa imaš, da je tako ljubosumen?


(odgovor članu branka87)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: *dojenček in pes*
12.1.2008 21:48:04   
Anonimen
Redno sesanje pač zarad dlak.
Ljubosumen pa bo če mu otroka ne boste prav predstavili.

(odgovor članu branka87)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: *dojenček in pes*
12.1.2008 21:50:19   
branka87
mešanko med višavskim terierjem in maltežanom

(odgovor članu sasa84)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: *dojenček in pes*
12.1.2008 21:57:54   
Anonimen
Moja tašča ma maltežančka pa nč dlak ne puščauser posted image
Pač sesat je treba. Al pa une krpe za prah k se na tisto držalo dajo si kupte, se vse dlake gor primejo. Jaz jih uporabim če se mi ne da sesat. Drugač pa sesam vsak dan zarad mačk k so dlake.
V glavnem psu morate dojenčka takoj pokazat, pametno je da že iz porodnišnice oči kkšno pleničko al pa dekco prnese povohat psu, pa nikol ga ne smete odrivat stran, k bo ljubosumen ratal drgač.

(odgovor članu branka87)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: *dojenček in pes*
12.1.2008 22:00:36   
frutka_
Tako maltežani kot višavski terierji imajo svileno dlako. Razen če je mešanica katerega drugega...Mi imamo labričko in ima trdo dlako pa ni bilo nobenega problema. Sesaš in pometeš pa je. Pa psa je treba negovat, ga česat, da mu stara dlaka pade dol.
Naša ni nič ljubosumna. Prav fino se imata.
Če imate psa cepljenega po papirjih se ni kaj za bat.

(odgovor članu branka87)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: *dojenček in pes*
12.1.2008 22:00:46   
mateyka
jaz bi rekla na oba vprašanja ja (vsaj ko so dojenčki res mali). boš morala mal pazit, ko bo dojenček doma. ampak vse se da - velik ljudi ma domače živali in otroke obenem, tko da.. user posted image

(odgovor članu branka87)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: *dojenček in pes*
12.1.2008 22:05:36   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: frutka

Tako maltežani kot višavski terierji imajo svileno dlako.


Ne, višavci imajo resasto in izgleda, da ima ta njihov kuža potem dlako po višavcih, če ima trdo.

Ta dlaka je fajn, ker ne frči oziroma ne lebdi kar povsd po zraku in se potem kot ena kopena prijemlje vsepovsod. Če pa psa črtačiš, pa sploh ne izpada. Tako da glede tega se po moje nimaš kaj bat, če ima pes trdo dlako.

Jaz sem edino res pazila, da če sem dojenčka dala npr. na kavč ali na zakonsko posteljo ležat (povsod je tudi pes), da sem imela poseben kovterček za podložit in še celo stran sem imela označeno, katera pride navzgor. Tako da tam potem res ni bilo dlak.

Po mojem se nimaš kaj bat, edino dojenčka v dosegu psa ali obratno nikoli ne smeš pustiti mbrez nadzora.

(odgovor članu frutka_)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: *dojenček in pes*
12.1.2008 22:07:03   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: branka87

user posted image   Bi znal biti ljubosumen na dojenčka?user posted image



Po moje ne. Naša višavka ni bila nič. Če imate psa pravilno vzgojenega, da vas uboga, ko je treba, potem ne bi smelo biti problema.

(odgovor članu branka87)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: *dojenček in pes*
12.1.2008 22:14:32   
sasa84
To je pa res dobra ideja, da daš kakšno dekco al pa kovtrček, ki je samo za otroka, čez kavč al pa pojstlo.
Midva imava pitbullko in ma tako trdo dlako, da se ti povsod zapiči. Sploh se jih ne morem znebit. Povsod jih je dovolj. Zarad tega me mal skrbi, še bolj me pa skrbi, ker ni prav nič nežna-nima občutka, in se zato bojim, da bi lahko otroku ponesreči kaj naredila. Psička je krasna, zato je zarad otroka glih ne bi dala stran... Bo treba malo bolj paziti.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: *dojenček in pes*
12.1.2008 22:44:56   
vaney
midva imava ameriško stafordsko terierko in naju je tudi malo strah. je sicer poslušna in crkljiva, ampak je "nabita", mišičasta in ni kaj preveč nežna, če se zaleti vate. je sicer zunaj v svoji hišici. mislim pa, da je tudi edina rešitev (ker tudi midva nočeva dat psičke stran), da pes ni nikoli zraven dojenčka brez nadzora.

_____________________________

23.1.2008; veliki nagajivec Anže
10.2.2010: mala navihanka Daša

(odgovor članu sasa84)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: *dojenček in pes*
12.1.2008 22:48:23   
frutka_
Na to nisem niti pomislila. Na dlake po postelji. Naša psica ima prepovedan vstop na posteljo, kavč ipd.. Po tleh pa itak sesamo.
Splišni jaz sem mislila da imata obe pasmi svilene dlake. Ker višavci in maltežani so veliko bolj mehki kot  labradorci recimo, ko jih božaš.

(odgovor članu vaney)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: *dojenček in pes*
12.1.2008 23:26:12   
trnuljčica
Midva imava mehkodlakega belega višavskega terierja ( cezarja)user posted image - sta dve vrsti. Z mehko dlako-wooli,ti so bolj redki in s trdo dlako. Najinemu dlaka praktično ne izpada (v smislu, da bi jo mela po oblačilih, ali da bi sesala vsak dan). Ko psi menjajo dlako edino opazim na krtači, da je nekaj več dlake gor. Kar se dlake tiče in prihoda našega novega člana naju ne skrbi. Kaže pa že praktično od začetka nosečnosti znake "ljubosumja". Hudičuser posted image , midva sva prepričana, da ve, da pride še nekdo.user posted image Ga pa imava vzgojenega tako, da ve, da sva midva "glavna" in ne on. No, prvo mesto v krdelu ima mož, nato sem jaz, nato on.user posted image
Tako, da mu že sedaj kaževa oblačila, voziček... Sicer so enkrat v eni oddaji o psih in dojenčkih govorili ravno o tem. Pes, ki je pravilno vzgojen enostavno mora sprejeti novega člana, saj mu ne smeš pustiti izbire ( pod pogojem, da ni bil že prej glavni).
Bomo videli. Enostavno vem, da bo vse ok, saj se ne misliva odreči psu.

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: *dojenček in pes*
13.1.2008 8:21:26   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: frutka
Splišni jaz sem mislila da imata obe pasmi svilene dlake. Ker višavci in maltežani so veliko bolj mehki kot  labradorci recimo, ko jih božaš.


Ne, ne, višavci morajo imeti trdo dlako. Eni imajo res prav žimasto in taka mora biti.

(odgovor članu frutka_)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: *dojenček in pes*
13.1.2008 8:23:25   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: trnuljčica
Midva imava mehkodlakega belega višavskega terierja ( cezarja)user posted image - sta dve vrsti.


To pa nikakor ne drži. To vas je pa mogoče nahecal tisti, ki vam je kužka prodal. Višavci MORAJO imeti trdo dlako, mehka nikakor ni zaželena.

Tule si preberi o standardih:

http://members.tripod.com/gregorjanski/standard.htm

< Sporočilo je popravil Splišni -- 13.1.2008 8:27:16 >

(odgovor članu trnuljčica)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: *dojenček in pes*
13.1.2008 9:16:35   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: trnuljčica
Midva imava mehkodlakega belega višavskega terierja ( cezarja)user posted image - sta dve vrsti. Z mehko dlako-wooli,ti so bolj redki in s trdo dlako.


Ojoj, ne morem da ne bi. A prav to so vama rekli, prav poimenovali so to vrsto dlake?

Daj, še tole si preberi:

Coat
Very important and seldom seen to perfection. Must be double-coated. The head is shaped by plucking the hair, to present the round appearance. The outer coat consists of straight hard white hair, about two inches long, with shorter coat on neck and shoulders, properly blended and trimmed to blend shorter areas into furnishings, which are longer on stomach and legs. The ideal coat is hard, straight and white, but a hard straight coat which may have some wheaten tipping is preferable to a white fluffy or soft coat. Furnishings may be somewhat softer and longer but should never give the appearance of fluff.

Faults-soft coat. Any silkiness or tendency to curl. Any open or single coat, or one which is too short.


Saj jaz vem, da je najboj pomembno, da imata vidva vajinega kužka rada, ampak samo toliko, da boš vedela kaj o tej pasmi.

(odgovor članu trnuljčica)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: *dojenček in pes*
13.1.2008 11:38:01   
Klarita
Mi imamo shih-tzu samičko, ki je stara 7 let in je našega dojenčka zelo lepo sprejela, sedaj sta najboljša prijatelja, ona ga čuva in laja na mene, če nisem dovolj hitra s flaško, ko joka.
Psi in dojenčki/otroci grejo zelo lepo skupaj, samo s pravim pristopom jih moraš združit oz. predstavit.
Sicer naši psički dlaka ne izpada, ji pa sigurno kakšna odleti ven, ko se strese, to ne moreš čist preprečit, je pa prav da redno sesaš in predvsem neguješ tudi psa. Saj čist sterilno itak ne moreš imet in če otrok ni alergičen, ne bo nič narobe, samo navadil se bo vsega. Našega dojenčka včasih naša Pupa tudi poliže po uhici, rokici ali glavi. Rokice mu sicer vedno umivamo, ker si jih v usta tlači, če ga pa po glavici poliže pa mu tudi ne bo nič hudega.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: *dojenček in pes*
13.1.2008 11:41:32   
jaša2
kar se tiče dlak. jaz imam doma 2 mački, ki tud ful puščatadlaka, sploh pa čeju malo požuliš. jaz mam moji zaenkrat v kopalnici, na hodniku in poleti na balkonu, ker se naša mala plazi po tleh itd. če ne bi moj dragi tak paničaril s tem, bi ju imela tud v dnevni sobi, pač sesat je treba redno. ker, konec koncev, če niso dlake, je pa kaj drugega, kar nese v usta, pa tud ni čisto.

_____________________________

Žensko srce je kot globok ocean, poln skrivnosti...

(odgovor članu branka87)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: *dojenček in pes*
13.1.2008 14:02:51   
birdy
Naša psička je ful lepo sprejela mojo malo. Glede dlake, imamo tibetansko terierko, ki ma ful dlake in tud dolgo dlako. Je skoraj vsak dan posesano, pa Neli ma prov svojo dekco, da se na njej igra. Včasih ma mala tud kako dlako kje, tud v ustih, sam jst pravm, da če je pes čist nima bit kej.
Mamo pa zdej še mladičke, pa je Neli čoist navdušena nad njimi in se jim kr smeji vedno.

_____________________________

Moji otroci - moja sreča
Neli- 4.8.2007
Kristi- 8.2.2009
Lev- 3.12.2010


(odgovor članu jaša2)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: *dojenček in pes*
13.1.2008 21:36:38   
tinaaja
Ko prides iz porodnisnice, daj psu nek priboljsek, da prihod otroka poveze z necim dobrim zanj. Mora ga povohat in tud polizat, saj otroka umijes takoj. To je nacin spoznavanja za psa.

Glede dlak - ja dokler se nasa ni zacela plazit, smo jo imeli na posebni deki, ko pa se otrok enkat zacne gibat po prostoru, pa je nemogoce preprecit, da bi prisel v stik z dlako in "umazanijo", ki jo pes prinese (ala mi se lahko sezujemo, pes se ne more..)..

Jaz nasi kuzi 99% zaupam. je ze kar noro, kaj pusti Brini, da ji dela. Ampak zaradi unega 1% ju nikoli ne pustim samih, pa je kuza zeloooo mirna in tolerantna. Je nekaj najlepsega vidit to sozitje user posted image

V koncni fazi tudi teza igra vlogo, saj jih ima pes se 40 vec kot mala.




_____________________________

Preden si bila spočeta, sem si te želela, še preden si bila rojena, sem te ljubila in komaj si se rodila, bi zate umrla. To je čudež življenja. /Maureen Hawkins/

(odgovor članu birdy)
Neposredna povezava do sporočila: 20
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?