|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  16 17 [18] 19 20   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: zakladki marčevk
7.4.2008 14:37:41   
perp
IZVIRNO SPOROČILO: tina50

lucalu čestitke za pregled. kako je lepo, če je vse ok. kar tako naprejuser posted image user posted image user posted image

Dinki čestitke, velik cartanja,zdravja,........user posted image user posted image

glede kupčka, pa tudi pri nam ga ne poderemo vedno, bi rekla tako pol-pol. včasih ga podere, če ga damo na trebuščka.tako so mi tudi v bolnici rekli, da naj naredim. kolca se pa nam tudi velikokrat. to jih menda ne moti


aja a na trebuška. ja pa tole kolcanje. je kar pestro, pa glasno. ampak res nehajo, če jih začneš dojiti. user posted image

(odgovor članu tina50)
Neposredna povezava do sporočila: 426
   RE: zakladki marčevk
7.4.2008 15:13:45   
lucalu
IZVIRNO SPOROČILO: paola

drugače pa naša Vesna tdi lepo napreduje, samo kuščka pa ne gre in ne gre podirati. Sicer redko kaj poliva, ampak včasih tudi. se ji pa verjetno zato začne pogosto kolcati. In jo revico tk grdo cuka, da jo pol pristavim spet nazaj na dojko in jo neha, ampak kupčka pa spet ne podre. Kako pa to vam ratuje?

Aja, pa Vesna je tudi dobila mozoljčke, podobno kot Tai od lucalu, če se ne motim. Upam, sam da njiju ne motijo in ju ne srbijo, pa da hitro minejo.



Kupčka tudi mi težko podremo... mogoče po vsakem tretjem obroku - Tai zaspi kot mali topek na rami... pa ga premetavam (kot so mi rekli v bolnici), pa ga dam čez koleno, pa na roko, pa nazaj čez ramo, pa nič ne pomaga. Poliva pa tudi ne, ampak večkrat se mu kolca... tako kot tvoji Vesni.
Za mozoljčke je pa meni pediatrinja rekla, da lahko trajajo tudi cel mesec, da so čistilni in naj jih z ničemer ne mažem. Je rekla, da, če bi ga srbelo, bi opazila, da mu je nelagodno... ampak meni se zdi, da ga ne motijo. Če pa bi bila kaka alergija, pa bi se pojavila baje tudi po telesu. user posted image

(odgovor članu paola)
Neposredna povezava do sporočila: 427
   RE: zakladki marčevk
7.4.2008 15:18:34   
lucalu
IZVIRNO SPOROČILO: katj

jst pa za ritko uporabljam od Tosame krpice, čist tanke ampak se ne strgajo. to mi je najboljš. sej jst ga še ne z vlažilnimi robčki, sam sem pozabla do kdaj mormo samo z vodo.



Jst mam tudi te krpice. user posted image
Se vidi, da je danes bolj slabo vreme - full več čvekamo!

(odgovor članu katj)
Neposredna povezava do sporočila: 428
   RE: zakladki marčevk
7.4.2008 15:29:27   
jagoga
Živjo mamice,
mi smo danes bili tudi v posvetovalnici in same lepe stvari smo sli8šali o našem Tomažeku. Zredil se je za točno celo kilo in zrastel za 2 cm, vse ostalo je pa ok.

Jaz mojemu ritko čistim z vato in vodo in bom s tem kar nadaljevala, če ne zaradi drugega se pri robčkih prišpara.
Zdaj je pa tavelik prišel iz vrtca, pa moram končat.

(odgovor članu lucalu)
Neposredna povezava do sporočila: 429
   RE: zakladki marčevk
7.4.2008 15:35:41   
perp
IZVIRNO SPOROČILO: lucalu

IZVIRNO SPOROČILO: katj

jst pa za ritko uporabljam od Tosame krpice, čist tanke ampak se ne strgajo. to mi je najboljš. sej jst ga še ne z vlažilnimi robčki, sam sem pozabla do kdaj mormo samo z vodo.



Jst mam tudi te krpice. user posted image
Se vidi, da je danes bolj slabo vreme - full več čvekamo!


tudi jaz uporabljam te krpice.

(odgovor članu lucalu)
Neposredna povezava do sporočila: 430
   RE: zakladki marčevk
7.4.2008 16:56:39   
perp
a ve jeste sadne jogurte al bolj navadne?

kakšenga zaspaneta imamo mi danes? včer je bil cel dan neki budna, danes pa že skoraj cel dan spi user posted image user posted image user posted image . zgleda da je sita in zadovoljna. a se vaši user posted image  tudi dostkrat smejčkajo, posebej med spanjem?

ej a ve te tetra majčke, ki so na štrikce, vzadaj zavežete?

Madona kolk danes piha.

(odgovor članu perp)
Neposredna povezava do sporočila: 431
   RE: zakladki marčevk
7.4.2008 17:50:21   
Zofy
IZVIRNO SPOROČILO: paola

drugače pa naša Vesna tdi lepo napreduje, samo kuščka pa ne gre in ne gre podirati. Sicer redko kaj poliva, ampak včasih tudi. se ji pa verjetno zato začne pogosto kolcati. In jo revico tk grdo cuka, da jo pol pristavim spet nazaj na dojko in jo neha, ampak kupčka pa spet ne podre. Kako pa to vam ratuje?



Mi imamo enake težave s kupčkom. Včasih rigne kot velika, včasih pa ne gre in ne gre. Najlažje ga podre, če jo držim pokonci - tako, kot da bi sedela. Ji pa zraven glavo in hrbtenico podpiram in včasih rata. Ali pa da jo čez roko držim, da je na trebuhu. Čez ramo pa skoraj nikoli kupčka ne podre. Malo mi je hudo, ko ne podre kupčka, saj je to lahko razlog za krčke (tako mi je rekla patronažna), samo več kot  toliko ji revici ne morem pomagatr. Sem se s prijateljicami pogovarjala in so imele nekatere iste težave, ena mi je celo rekla, da njena tamala ni kupčka nikoli podrla, tako da sem sedaj malo potolažena in se ne sekiram več toliko. Očitno nisem vsega jaz kriva...

(odgovor članu paola)
Neposredna povezava do sporočila: 432
   RE: zakladki marčevk
7.4.2008 18:02:19   
lucalu
IZVIRNO SPOROČILO: perp

a ve jeste sadne jogurte al bolj navadne?

kakšenga zaspaneta imamo mi danes? včer je bil cel dan neki budna, danes pa že skoraj cel dan spi user posted image user posted image user posted image . zgleda da je sita in zadovoljna. a se vaši user posted image  tudi dostkrat smejčkajo, posebej med spanjem?

ej a ve te tetra majčke, ki so na štrikce, vzadaj zavežete?

Madona kolk danes piha.


Jaz jem vse jogurte... mam pa raje navadne. Patronažna mi je pa rekla, da naj jem probiotične...
Naš Tai se tudi zelo veliko smeji - sploh med spanjem... to je baje še refleksno. Mislim, da pri dveh mesecih se začne zavedno smejati.
Tetra majčk mi nimamo... mislim pa, da se zavežejo spredaj... tako so vsaj Taiu zavezovali v bolnici.

(odgovor članu perp)
Neposredna povezava do sporočila: 433
   RE: zakladki marčevk
7.4.2008 18:02:21   
paola
IZVIRNO SPOROČILO: lucalu
Kupčka tudi mi težko podremo... mogoče po vsakem tretjem obroku - Tai zaspi kot mali topek na rami... pa ga premetavam (kot so mi rekli v bolnici), pa ga dam čez koleno, pa na roko, pa nazaj čez ramo, pa nič ne pomaga. Poliva pa tudi ne, ampak večkrat se mu kolca... tako kot tvoji Vesni.
Za mozoljčke je pa meni pediatrinja rekla, da lahko trajajo tudi cel mesec, da so čistilni in naj jih z ničemer ne mažem. Je rekla, da, če bi ga srbelo, bi opazila, da mu je nelagodno... ampak meni se zdi, da ga ne motijo. Če pa bi bila kaka alergija, pa bi se pojavila baje tudi po telesu.







Tudi jaz sem že pr teh mozoljčkih pomislila na alergijo, sam jih po telesu res nima. Samo, na ličkih ima tako pordelo kožo od mozoljčkov, da se še vedno sprašujem, če nisem sama s čim pripomogla k temu (hrana - čeprav kar pazim kaj jem) . Upam, da ne bo trajalo cel mesec. user posted image
lucalu, kaj pa umivaš jih z vodo ali s fiziološko?

(odgovor članu lucalu)
Neposredna povezava do sporočila: 434
   RE: zakladki marčevk
7.4.2008 18:06:24   
lucalu
Tai ima tudi čisto rdeča lička... in tako drobne mozoljčke, da, če ga pobožam je kar malo hrapavo. Pa še po glavici, ušeskih in vrateku jih ima (sicer manj kot na obrazku, ampak vseeno). Res se mi smili, ampak mi je pediatrinja danes zagotovila, da ga to ne moti in, da, če ni po telesu, ni alergija. Rekla je naj mu umivam z vodo, naj pa nič ne mažem, da se ne bi lojnice še bolj zamašile. Vsekakor bo zginilo. user posted image

(odgovor članu paola)
Neposredna povezava do sporočila: 435
   RE: zakladki marčevk
7.4.2008 19:13:47   
*medica*
IZVIRNO SPOROČILO: perp

a ve jeste sadne jogurte al bolj navadne?

kakšenga zaspaneta imamo mi danes? včer je bil cel dan neki budna, danes pa že skoraj cel dan spi user posted image user posted image user posted image . zgleda da je sita in zadovoljna. a se vaši user posted image  tudi dostkrat smejčkajo, posebej med spanjem?

ej a ve te tetra majčke, ki so na štrikce, vzadaj zavežete?

Madona kolk danes piha.



jogurte jem vse..tudi sadne..smejčka se pa tudi dosti v spanju..no tudi včasih tako ko je buden pa se kaj z njim zgovarjamo se mal posmeji..
te majčke pa jest ne vežem ampak dam tak eno stran čez drugo...ker so mu še vse prevelke ker če bi mu zvezala bi kar viselo na njem...bolj skup jo pa drži povijalna  k mu jo še čez dam..

glede kupčka podret mamo pa mi tud problem zadnje par dni..noče in noče podret..preh zaspi in pol je problem..podre ga pa edino če je ful na ramenu..tak da ubistvu ful čez rame gleda da ma skor trebušček gori..kolcanje pa user posted image nonstop po hranjenju in kupčka podiranju..že v trebuhu je ful kolcal zj pa istouser posted image
drgač pa že dva dni mi nekam nemirno spi..ful maha z rokami in se ustraši in pol ful joka...to čez dan čez noč je še miren ..hvala bogu..no in sem probala povit mal rokice in zj je končno zaspal ubistvu spi že skor dve urici..user posted image

(odgovor članu perp)
Neposredna povezava do sporočila: 436
   RE: zakladki marčevk
8.4.2008 7:57:25   
lucalu
Dobro jutro mamice! Kaj bo dobrega?
Mi smo spet spali dobro - z enim hranjenjem ob 2h in potem spet ob 6h! user posted image
Zdaj ga spet nekaj zvija in mislim, da bo dan spet pester... no, glavno, da so noči mirne. user posted image
Drugače je vse pod kontrolo, jaz sem ravno iz sprehoda, zdaj grem pa spit kavico.
Pridne bodite in cartajte se!

(odgovor članu *medica*)
Neposredna povezava do sporočila: 437
   RE: zakladki marčevk
8.4.2008 8:53:47   
mergetka
Ojla, marčevke! user posted image user posted image user posted image

Končno se vam malo javim. Vidim, da ste kar aktivne, da je Lucalu spet najbolj pridna s sprehodi in zgodnjim vstajanjem user posted image in da je tudi Dinki rodila, tko da smo zdaj kompletne user posted image . Jaz zaenkrat še bolj počivam, ker sem mela CR in še neki me oči bolijo, če berem al pa gledam tv. A vas tudi?

Tko kot ste ene že rekle, ni lepšega občutka, kot biti mama!! Jaz sem čist blažena in moj user posted image tudi! Matic je res pravi angelček. Ponoči se zbudi sam 1x al pa 2x za jest, pol pa takoj nazaj zaspi. Podnevi tudi dosti spi, sam zvečer ga vsak dan neki matra. Tud ne podre kupčka vedno, čeprav mu včasih rata že med dojenjem. V glavnem UŽIVAMO!

Mal o mojem porodu:
V P sem prišla okol 21h, odprta 4 cm. Pol so me rihtali do ene polnoči, v porodni so mi predrli mehur in okol treh sem dobila še umetne popadke. Ful sem predihovala in bila kr presenečena, da tko pomagajo! No, do kakih šestih zjutraj sem se čist odprla, mali pa se ni hotel spustiti. Babica je rekla, da je takoj vedela, da bo tko, ko ga je pretipala. Pol so mi pa ob 7:33 pomagali s Cr in Matica je za dve uri dobil za cartanje novopečeni tatko! Jaz sem ga dobila šele v intenzivni in se zaljubila v tega sončka takoj, ko sem ga zagledala!!! ITAK! Kak lep občutek je to bil!

Mali je bil velik 51 cm, težal 3610 in og 36 cm. Pa kako čupo ima... (ampak to ni za seznamuser posted image ).


LEPO SE MEJTE IN UŽIVAJTE S SVOJIMI DRUŽINICAMI!

_____________________________

NAŠEL ME JE ANGEL TISTO NOČ… TAM



(odgovor članu lucalu)
Neposredna povezava do sporočila: 438
   RE: zakladki marčevk
8.4.2008 8:54:01   
katj
dobro jutro.

mi smo tud jedl ob 2h in ob 5.30 in spal do 7.30, k nas je tavelk zbudil. tamali je še mal spal, midva sva se pa umila itd.

dežuje, tko da ne bo težav otroke ven spravit, al pa tud, bomo vidl kako se bo vreme razpletlo.

moj roki ma tud večkrat pikice in mozoljčke, kakšen dan več, drugič manj.



_____________________________

ROK 2.3.2008
MARK 22.11.2006

(odgovor članu lucalu)
Neposredna povezava do sporočila: 439
   RE: zakladki marčevk
8.4.2008 9:06:10   
Katy13
Pozdravljene!

Mi smo včeraj prišli domov.

Hvala vsem za čestitke, prebrat še nisem utegila vsega, bom pa prebrala vse.

Čestitke vsem mamicam, ki ste rodile.

Porodno zgodbo napišem v priliki.

_____________________________

Odlocitev, da boste imeli otroka, sprejmete v trenutku. Tako za vedno sklenete, da bo vaše srce hodilo zunaj vašega telesa.

(odgovor članu katj)
Neposredna povezava do sporočila: 440
   RE: zakladki marčevk
8.4.2008 9:18:08   
san
ooo margetka, helouuser posted image .
jaz tokrat z očmi nimam težav, samo včeraj ko sem testirala novi avto in sem šla en krog so me pa malenkost začele boletuser posted image . bo treba še kakšen teden počakat.

lucalu čestitke za pregled in tako lepo porast teže in višine.user posted image user posted image user posted image

pri nas se koža zaenkrat še ne čisti, tudi s krči še nimamo večjih težav. včeraj sva šla kljub vetru ven, sem ga zadekala in je blo prov super. danes pa ne vem, če ne bi šla tud, bom dala čez prevleko za dež pa je. no, v primeru da ne bi preveč deževalo, beri lilo kot iz škafa. zunaj potem tako lepo spi, oma pa sploh ne more več, gleda kot čukec, kaj se dogaja naokoli, pa se vidi da je zaspan, ampak on kar vztraja z odprtimi očmi.

glede jogurtov, jaz jem vse od navadnih pa do sadnih in skute in sire, samo mleka ne.

vidim, da so vsi pridni ponoči. no, naš je tudi, ampak samo takrat kadar spi pi meni, potem bi prespal celo noč od osmih zvečer, se zbudi okoli polnoči in poje - 5 ali 10 min in je sit, pa spi štrih ali petih in spet je in spi dalje do sedmih. pol pa je buden eno ali dve uri. če pa spi v svoji postelji se pa zbuja na uro do max dveuser posted image in pri meni bi pol jedu eno uro al pa več. lumpek maliuser posted image

aja, smo pa tudi že veliko manj rumeni zdej zadnje dva dni, samo beločnice so še fajn rumene, koža po telesu je pa že veliko bolj bela.

(odgovor članu katj)
Neposredna povezava do sporočila: 441
   RE: zakladki marčevk
8.4.2008 9:19:04   
san

IZVIRNO SPOROČILO: Katy13

Pozdravljene!

Mi smo včeraj prišli domov.

Hvala vsem za čestitke, prebrat še nisem utegila vsega, bom pa prebrala vse.

Čestitke vsem mamicam, ki ste rodile.

Porodno zgodbo napišem v priliki.


ooo, KATJ, DOBRODOŠLA NAZAJuser posted image
pa čestitke še enkratuser posted image

(odgovor članu Katy13)
Neposredna povezava do sporočila: 442
   RE: zakladki marčevk
8.4.2008 10:15:26   
san
PUNCE, NA FORUMU MARČEVKE SE JE JAVILA STIGMATAuser posted image user posted image user posted image user posted image

31.03.2008. je na svet privekal Gašper ....3660g in 54 cm


ampak se je oglasila na ta strem forumu marčevk 2007, sem slučajno videla njeno ime. sem ji napisala tja na tisti forum, da se oglasi tukaj pri nas, upam, da bo videlauser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu san)
Neposredna povezava do sporočila: 443
   RE: zakladki marčevk
8.4.2008 10:59:56   
gaya24
Lep pozdrav!

Mi smo danes spet dobro spali, s hranjenjem ob 1h in 5h potem pa smo spali kar do 9h. 
Sem mislila, da bova danes šla prvič ven, pa je tako slabo vreme, da bomo raje počakali še kak dan.

Katy13: Dobrodošla nazaj. Te moram vprašat, če si bla prejšnji ponedeljek zjutraj ob 8.30 na CTG-ju, ko smo ble tri? Js sem zadnja prišla not. Potem so pa sam tebe poslali domov. Ker kolker sem brala za nazaj sem vidla, da si šla domov tisti dan. Očitno sva ble eno noč pa le skupaj v P ampak js sem v soboto zjutraj že šla domov.

Glede krpic-js uporabljam Baby love od Mullerja ampak mi jih bo zmanjkalo in zaradi njih se ne bom vozla v mullerja 30km, bom pa probala od tosame, ker vidim, da jih hvalite.

Pri nas se je začel nek sonček kazat, ko bi le ostal do popoldne in da ne bi pihalo.

Dinki: Še tukaj ISKRENE ČESTITKEuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu san)
Neposredna povezava do sporočila: 444
   RE: zakladki marčevk
8.4.2008 11:59:30   
*medica*
pozdrav še od mene..
spanje je kar ok..zaspal je ob 23.30 in spal do 5.15..pol se je podojil tam okol cca.30min..vmes zaspal da sem ga kr mal prisilila da je jedu..user posted image pol pa zaspal in spal do 8.30...mal smo se crklal pol je pa zaspal...sam ga neki čudn zvija in se je zbudu..pol sem ga pa mal odvila da je bil brez pleničke in je bil tako miren pri očetu da ga je in polulal in pokakaluser posted image user posted image ..no pol je bil mir je spet jedu in nazaj zaspal..no upam da bo mel miren spanec..ampak bolje da je zj tak kot pa ponoč..

mergetka in katy dobrodošle nazaj med mamicami..user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu gaya24)
Neposredna povezava do sporočila: 445
   RE: zakladki marčevk
8.4.2008 13:48:48   
tina50
katy dobrodošla!user posted image

ponoči smo mi tudi vredu spali. od 22.30 do 4.40! samo podnevi mi pa noče kaj dosti spat! seveda edino v jajčku, če gremo ven ali na rokah. pa če mu dam koroške kapljice se takoj umiri in zaspiuser posted image
pa kar na zizi bi bil priklopljenuser posted image

danes je bila patronažna, pa ga je zvagala in imava že 4830guser posted image user posted image , mami ima dobro papico!

kako dolgo vi pustite, da se vaši malčki dojijo. men je ekla patronažna, da, če mleko teče, naj bi bil nahranjen v 15 minuser posted image user posted image user posted image
midva jeva kdaj po eno urouser posted image

(odgovor članu *medica*)
Neposredna povezava do sporočila: 446
   RE: zakladki marčevk
8.4.2008 13:58:12   
*medica*
tina jest ga hranim tako da je na eni 15min in na drugi 15 min..

(odgovor članu tina50)
Neposredna povezava do sporočila: 447
   RE: zakladki marčevk
8.4.2008 14:06:07   
Arabela
Hojla!

Naš mali ima danes spalni dan... cel dopoldne prespal seveda z vmesnimi hranjenji, zdaj paspet pančka v ležalniku... se pozna da je mir doma, ker velika je pri babici...
Ampak ponoči med 4 in 6uro pa ni šans da mi spimo..user posted image user posted image user posted image ... ga ful črviči pa ful jamra in joka...

Mozoljčke imamo tudi mi po obrazu...user posted image ... mu jih pa umivam s kamilicami...

Pleničke... Lidlove in pa Babydry Pampers.. imamo pa že št.3... včasih premoči včasih ne, odvisno tudi kako mali pančka in v kakšni pozi, ga pa čez noč 1x previjem...

Umivanje... če sem kje na obisku uporabim vlažilne robčke DM Babylove (s temi sem najbolj zadovoljna ker niso tako mastni so bolj suhi, s kamilico in aloe vero), doma pa uporabljam vodo in Tosama blazinice

Ven redno hodimo, ker če sva doma bi se ponoavadi samo cartal in dojil, v vozeku pa lepo pančka.. komaj čakam jutrišnji dan, pravijo da bo do 18st..user posted image user posted image user posted image ... upam da je pomlad končno tu..




_____________________________

KATARINA 19.9.2006
SERGEJ 25.2.2008

(odgovor članu *medica*)
Neposredna povezava do sporočila: 448
   RE: zakladki marčevk
8.4.2008 14:10:42   
Arabela
Tina, pri eni urci pa se mali že carta..user posted image user posted image user posted image .. midva se včasih dojiva po ure in ure z občasnimi premori, takrat ko je buden, nato pa ga zmanjka in lepo pančka...

_____________________________

KATARINA 19.9.2006
SERGEJ 25.2.2008

(odgovor članu Arabela)
Neposredna povezava do sporočila: 449
   RE: zakladki marčevk
8.4.2008 14:11:39   
lucalu
mergetka dobrodošla med mamicami!!!
user posted image
Ja, res je, čudovit občutek, ko prvič vidiš svoj zakladek... sploh ni besed, ki bi lahko opisale kaj sem takrat doživljala!!! Jaz ga še danes non-stop gledam in kar ne morem verjeti, da je moj!!! user posted image

(odgovor članu mergetka)
Neposredna povezava do sporočila: 450
Stran:   <<   < Prejšnja stran  16 17 [18] 19 20   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  16 17 [18] 19 20   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Pomladna potepanja z dojenčki in malčki
Lepi pomladni dnevi kličejo po dolgih sprehodih z dojenčki in kavico s prijateljico, kajne? Da bodo daljši sprehodi udob...
Seks po porodu: Ste vedeli?
Približno šest tednov po porodu, ko se konča čišča, naj bi par spet lahko pričel s spolnimi odnosi. Moški seveda nekolik...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?