|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   balkonske zasaditve
4.4.2008 9:44:47   
cuddy
    Pozdravljene.
No 'kmalu' bo čas da posadimo rožice v balkonska korita.
Rada bi prosila za kak predlog zasaditve. Imam cca 7 koritov, malo večjih se pravi po 3 sadike v korito.
Lansko leto sem imela kombinacijo belih in rdečih bršljink ter enega zeleno belega visečega zelenja. Je pa lega balkona na sončni strani, tako da morajo biti kake rožice, ki sonce dobro prenašajo. Mislila sem na sulfinije, sam ne vem, pravijo da je veliko dela z njimi.
Hvala za predloge


_____________________________

I'm not always RIGHT, but I'm never WRONG!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: balkonske zasaditve
4.4.2008 9:45:27   
Volga
Jaz imam letos kar jagode. mesečne.

(odgovor članu cuddy)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: balkonske zasaditve
4.4.2008 9:47:22   
Anonimen
Na ograji bodo zmajeva krila, na okenski polici(k je na balkonu) bodo jagode, na mizici na balkonu pa razna zelišča kot vedno. Pa mogoče bom nekam vmes še kakšno marjetico dala, ker lani so mi fenomenalno cvetele.

(odgovor članu Volga)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: balkonske zasaditve
4.4.2008 9:50:12   
cuddy
hmmm
kaka pa so zmajeva krila? Sem pogledala. hmmm jaz bi nekaj bolj visečega.
No Volga jaz jagod ne bom imela ker jih imam že na vrtu veliko, če so te jagode na balkonu tudi užitne.

< Sporočilo je popravil cuddy -- 4.4.2008 9:51:23 >


_____________________________

I'm not always RIGHT, but I'm never WRONG!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: balkonske zasaditve
4.4.2008 10:30:58   
Volga
hmmm jaz bi nekaj bolj visečega.


Enkrat sem imela viseče sulfinije, mislim, da se tako napiše, pa so mi zelo lepo delale. pa je tudi na balkonu popoldnasko sonce. Morda kaj takega user posted image

(odgovor članu cuddy)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: balkonske zasaditve
4.4.2008 11:22:06   
lelaval
Jaz imam od 10-11 in do sončnega zahoda sonce na balkonu. Pa mi najbolje uspevajo surfinije. Jih zalijem zjutraj preden grem v službo, ko pridem domov in včasih še 1x zvečer. Dam pa samo tiste "štoplčke" z železom pri vsaki rožici, pa lepo uspevajo. Samo, ko grem na dopust, mi jih pozabijo zalivat user posted image

_____________________________

V življenju sta nam dani 2 čaši, sladka in grenka: vsi moramo izpiti obe, življenje pa nam obe čaši toči nepredvidljivo.

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: balkonske zasaditve
4.4.2008 11:28:05   
~Biba~
surfinija je lepa, ampak zahteva redno zalivanje, pa skoraj vedno jo napadejo ušiuser posted image
manj komplicirane so pelargonije, ampak te ež ima skoraj vsaka hiša. Poskusi med pelargonije, dodati kako necvetečo, visečo rastlinico( zimzelen)

na arboretum strani sem našla
PREDLOGI BARVNIH ZASADITEV
modro - rumena rumena lantana - modri slak – modra felicia – sanvitalija – modra salvija 'Rhea'

vijolično - bela
brachikoma – bela kalibrahoja – vijolična torenija – purpurni sladki krompir - bela gavra - vijolična angelonija

 rdeče – oranžna miška torpedo – oranžna kalibrahoja – rdeča zmajeva krila – oranžna thunbergija



(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: balkonske zasaditve
4.4.2008 11:43:45   
BAMBINA_
IZVIRNO SPOROČILO: kleja

surfinija je lepa, ampak zahteva redno zalivanje, pa skoraj vedno jo napadejo ušiuser posted image

Pa odcvetele (lepljive user posted image ) cvete je treba obirati, če želiš, da lepo zgleda. Jaz jih sigurno ne bom več imela. So pa zmajeva krila res izredno hvaležne rože, upirajo se vsem vremenskim neprilikam (pripeka, veter...), pa če jih kakšen dan pozabiš zaliti, tudi ni nobene krize. Pa še lepe so.


_____________________________


•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•
*...*..:::: ...*...*...*...*...*...*...*...*...:::::..*...*
•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•

(odgovor članu ~Biba~)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: balkonske zasaditve
4.4.2008 12:24:04   
Volga
Aja, surfinije so, tega pa res nisem vedela. Hvala. tako kot večina pravi bršljinke, so pa bršljanke. Vsaj zdi se mi user posted image

So pa take:

user posted image

(odgovor članu BAMBINA_)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: balkonske zasaditve
4.4.2008 12:25:40   
cuddy
ja surfinije so lepe, pa tudi veliko dela je z njimi, tako da jih imam namen imeti samo na 2 oknih ki sta v okviru balkona z enimi srebrnimi grmički, ki so zelo lepi in so trenutno v koritu s trobenticami.
Saj drugače bom šla pa kr v Gašperlina v Moste pa mi bodo tam kej svetovali.
Kleja pa hvala lepa, so res lepe zasaditve, sam upam da niso predrage rožice, ker cenovno so bršljinke še najbolj ugodne.

saj drugače bom šla pa kar s slikcami v vrtnarijo pa rekla tole pa tole user posted image .



< Sporočilo je popravil cuddy -- 4.4.2008 12:34:11 >


_____________________________

I'm not always RIGHT, but I'm never WRONG!

(odgovor članu ~Biba~)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: balkonske zasaditve
5.4.2008 10:30:55   
Anonimen
Mi imamo pa velika korita (80 cm). V njih pa imamo moljevko, 3 bršljanke, krompirjevko in za ozadje eno travo (taka so korita po celem balkonu), v sredini sta pa dve koriti z rumenimi rožami (2 kom) in tremi bršljankami in seveda trava za ozadje. Balkon imamo na južno stran in je skozi cel dan zelo vroče sonce. Pa z bršljankami ni veliko dela, lepo rastejo. Vedno pa damo neko novo kombinacijo zraven. Smo imeli eno leto surfinije pa so bile grozno grde. Zalivali smo jih, gnojili tudi, nekajkrat je bil zelo nor dež in balkon ni pod streho pa je šlo vse k user posted image  tak da jih nimamo več. Smo pa lansko leto imeli zmajeva krila na enem drugem mestu, pa smo jih velikokrat pozabili zaliti pa so bila zelo lepa.

(odgovor članu cuddy)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: balkonske zasaditve
6.4.2008 14:56:38   
zaljubljena23
Tukaj se pogovarjajo tudi o zasaditvah, mogoče najdeš kakšno idejo

http://www.rastline.com/viewtopic.php?t=6169


_____________________________

23.4.2009, plusek...17.5.2009 si odšel med angelčke...
23.4.2010, plusek...17.12.2010 si prijokal na svet...
23.4.2012, plusek... 26.12.2012 PDP...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: balkonske zasaditve
11.4.2008 22:32:28   
Peteršilj
na mojih okenskih policah bodo letos okrasne koprive, pa mogoče kaj vmes.

_____________________________

poljubček, pozdravček po zraku leti, pa tam se ustavi, kjer moj dragi živi

(odgovor članu zaljubljena23)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: balkonske zasaditve
16.4.2008 9:58:49   
Saša27
Doma imam dva okna zelo nizka, zatorej tam ne morem imeti visečih rož. Ravno včeraj sem naredila dve "trajni" zasaditvi, ki sta lahko zunaj poleti in pozimi. V metersko korito sem dala na vsako stran po eno mini cimpreso (zelo cart), potem po en timijan, na sredino pa še nizki najgelček. Izgleda zelo lepo, pa še noro diši.

_____________________________

True friends are hard to find, harder to live and impossible to forget!

Having a dream doesn't make you smart. Knowing it wont come true, that does.

(odgovor članu Peteršilj)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: balkonske zasaditve
16.4.2008 19:49:20   
kepa*
Ali že sadite rožice v korita?

Gledam sosede, pa imajo že vse na oknih rože. Jaz pa še kar vztrajam z jesensko-zimsko posaditvijo.
Sploh se ne morem odločit, kaj bi letos dala v korita.

Kaj mi svetujete, da naj posadim v obešanke na polsenčno stran, da bi res lepo in obilno rastlo navzdol, se povešalo?


_____________________________

Letos pa bo!

(odgovor članu cuddy)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: balkonske zasaditve
16.4.2008 19:59:10   
kepa*
IZVIRNO SPOROČILO: kepa*

Ali že sadite rožice v korita?

Gledam sosede, pa imajo že vse na oknih rože. Jaz pa še kar vztrajam z jesensko-zimsko posaditvijo.
Sploh se ne morem odločit, kaj bi letos dala v korita.

Kaj mi svetujete, da naj posadim v obešanke na polsenčno stran, da bi res lepo in obilno rastlo navzdol, se povešalo?

Pa še to: katero zemljo uporabljate za balkonske enoletnice (asef, plantela ...)? Katera je najboljša?



_____________________________

Letos pa bo!

(odgovor članu kepa*)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: balkonske zasaditve
16.4.2008 21:01:15   
Peteršilj
Moje viseče mačehe so tudi tak lepe, da mi jih je škoda že zavreči. Jaz še ne bom dajala rož ven, imela bom okrasne koprive, te pa so tak bolj občutljive na temperaturo.
Bom počakala še kaki mesec dni, dajem pa jih čez dan ven, ko ni vetra, da se navadijo.

< Sporočilo je popravil Peteršilj -- 16.4.2008 21:02:08 >


_____________________________

poljubček, pozdravček po zraku leti, pa tam se ustavi, kjer moj dragi živi

(odgovor članu kepa*)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: balkonske zasaditve
23.4.2008 15:51:33   
zaljubljena23
Jaz imam korita že zasajena (zmajeva begonija v kombinaciji z črnooko suzano , nekaj korit pa v kombinaciji zmajeva begonija in neka srebrna travica, ki raste v dolžino, v obešankah pa imam nasajene viseče vodenke), ampak še počivajo v zaveterju na balkonu pri steni

_____________________________

23.4.2009, plusek...17.5.2009 si odšel med angelčke...
23.4.2010, plusek...17.12.2010 si prijokal na svet...
23.4.2012, plusek... 26.12.2012 PDP...

(odgovor članu Peteršilj)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: balkonske zasaditve
24.4.2008 9:24:28   
Anonimen
Kaj pa kakšni viseči nageljčki? Saj se dobijo tudi enoletni (dianthus)
****sije so tudi lepe, samo so bolj zahtevne rožice
Verbene tudi pridejo v poštev

(odgovor članu zaljubljena23)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: balkonske zasaditve
24.4.2008 9:33:02   
Anonimen
user posted image user posted image user posted image
Zgleda, da forum sam blokira morebitne nesprejemljive besede, glede na zvezdice v zgornjem postu. MIšljene so ufksije (zamenjajte prvi dve črki user posted image ).

Pa še nekaj idej: http://www.valentinsvetuje.si/index.php?id=86

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: balkonske zasaditve
25.4.2008 22:47:46   
pokica_
Meni je danes uspelo zasaditi moje balkonske rožice....moram pa mojega lubija pohvalit, ko je bil feeejst priden in mi je full pomagal. Tako da mama najine prve skupne rožice.
Posadila sem pa kombinacijo vijolične pelargonije (temne)- miljon zvončkov v rumeni barvi. Jaz upam, da mi bojo fajn rastleuser posted image .

_____________________________

Pa smo dočakali najino največjo srečo...sinka Aneja

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: balkonske zasaditve
26.4.2008 9:19:52   
Felicita
midve z mami greva pa danes v vrtnarijo, verjetno bo pa letos kaj v rumeni / oranžni barvi. je pa problem, ker se nam sonce večino dneva direktno upira v balkon, tako da vse 'normalne' rože (begonije, ****sije,...) dobesedno zažge, tko da mamo vsako leto kakšno eksotiko.
Lansko letoa pa smo imeli: savansko travo, čokoladni cosmos, batato in neke male roza rožice (torej smo imeli rozno - rjavo kombinacijo).


_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu pokica_)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: balkonske zasaditve
26.4.2008 9:42:00   
Blejka26
jaz sem bila pa že pridna in sem vse posadila..mam pa rdeče bršljanke,ker mi vedno lepo delajo,potem pa imam vmes svetlo zelen sladek krompir..ponavadi sem mela molovle in belo čudo..

_____________________________

Neja 27.12.2005
Tjaša 22.10.2007
najlepši razlog zakaj živeti

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: balkonske zasaditve
26.4.2008 9:42:41   
Blejka26
aja..surfrinije ne delajo dobro na vročem soncu..vem iz izkušenj

_____________________________

Neja 27.12.2005
Tjaša 22.10.2007
najlepši razlog zakaj živeti

(odgovor članu Blejka26)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: balkonske zasaditve
26.4.2008 10:34:57   
kepa*
Jaz imam tudi že vse posajeno, ampak čisto različno glede na stran hiše. Od begonij do milijon zvončkov. Na police pa bom rožce postavila takoj, ko se vrnemo z dopusta tam nekje 4. maja. Zaenkrat jih imam še zavarovane na balkonu na tleh.

< Sporočilo je popravil kepa* -- 26.4.2008 10:36:57 >


_____________________________

Letos pa bo!

(odgovor članu Blejka26)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?