|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   trganje kože z ustnic
9.2.2015 2:26:49   
illusion
Pozdravljeni!
Stara sem 16 let in imam težavo. Že približno 3 leta si trgam suho kožo z ustnic. Ponavadi se mi zgodi, da mi začne iz rane teči kri. Kljub bolečinam trganje nadaljujem in se ne oziram na kri.
To pogosto počnem nezavedo, ampak se včasih tudi zavedam, pa ne morem prenehati. Ob večerih, ko berem kakšnjo knjigo se mi zgodi, da si začnem trgati kožo in medtem nezavedno preneham z branjem knjige, šele čez čas pa se zavem kaj delam in da sem medtem nehala brati.
Moje ustnice so zato v groznem stanju in me zelo pečejo, včasih tudi otečejo.
Ker želim to ustaviti, si na ustnice pogosto nanesem balzam, ampak si ga nato čez nekaj časa obrišem iz ustnic in ponovno začnem s tem trganjem - nezavedno.
Nekajkrat mi je uspelo, da sem ustnice ohranila 'zdrave', ampak sem kasneje vseeno našla nek delček, da sem lahko ponovno začela s tem.
Prosila bi za kakšen nasvet, s katerim bi prenehala to zgodbo.
Hvala:)
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: trganje kože z ustnic
9.2.2015 13:27:00   
pefika90
Pozdravljena,

menim, da gre za obliko samopoškodovanja. To je oblika zasvojenosti.

Običajno je samopoškodovanje posledica/simptom globljih stisk, obremenitev in napetosti pri mladostnikih.

Priporočam posvet s psihologom ali posvet pri kakšnem terapevtu.


Srečno in vse dobro želim,


Maja

(odgovor članu illusion)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: trganje kože z ustnic
10.2.2015 1:03:24   
ronja
Podpis. Sploh glede na to, da ne moreš prenehat celo, kadar se dobiš pri tem, da to delaš. Razmisli, kaj te muči in pojdi mogoče do šolske psihologinje, morala bit znat svetovat, saj imajo verjetno veliko takih primerov.
Vso srečo!

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu pefika90)
Neposredna povezava do sporočila: 3
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Čarobni gozd v Supernovi
Supernova Ljubljana Šiška v marcu in aprilu prinaša pomladna doživetja za otroke Čarobni gozd.
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?