|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   zajtrk - večerja
30.1.2014 13:35:59   
dayya
Kaj dati za zajterk ali večerjo otroku, pa da sestavine niso živalskega izvora?

< Sporočilo je popravil Shorty RR -- 3.4.2014 18:49:14 >
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: zajter - večerja
30.1.2014 13:37:44   
Kerensa
Kosmiče.

_____________________________

I am not what happened to me.

I am what I choose to become.

I lost my mind, but I found my soul.

(odgovor članu dayya)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: zajter - večerja
30.1.2014 13:42:59   
dayya
Ja kosmiči so predvsem zelo umetni, pa naj jih zalijem z čajemuser posted image

(odgovor članu Kerensa)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: zajter - večerja
30.1.2014 13:44:56   
Kerensa
Lahko poskusiš, ja. user posted image

_____________________________

I am not what happened to me.

I am what I choose to become.

I lost my mind, but I found my soul.

(odgovor članu dayya)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: zajter - večerja
30.1.2014 13:53:06   
naninka
verjetno kaj rastlinskega?

(odgovor članu dayya)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: zajter - večerja
30.1.2014 13:54:36   
ZARA

IZVIRNO SPOROČILO: dayya

Ja kosmiči so predvsem zelo umetni, pa naj jih zalijem z čajemuser posted image


Jah, je že tako, da je dandanes vse umetno. Od-do.

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu dayya)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: zajter - večerja
30.1.2014 13:58:41   
saragr
Jap, danes je vse več ali manj umetno. Kaj je alergik? Daj mu čaj pa kruh, pa veliko sadja, katero nasiti. Vprašaj pedijatra, kaj ti svetuje.

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: zajter - večerja
30.1.2014 14:00:18   
bskrle
Proseno kašo s češpljami -se kuha na vodi
Vso zelenjavo?
Čežano?
Kruh?
Zakaj pa kompliciraš?

_____________________________

Mama štirih deklic in 5ra

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: zajter - večerja
30.1.2014 14:04:23   
dayya
ja sem mislila da tukaj več glav več ve ...
No ne moremo vsak dan mazati marmelade na kruh, paštete in razni namazi so pa vsi živalskega izvora ... nam pa je zdravnik svetoval da naj vnašamo čim manj take hrane, sedaj me pa resno zanima kaj ve dajte svojim malčko, dajte mal pobrskat po svojem spominu, ...
Saj za kosilo se kar znajdem je precej lažje ampak zajterki in večerje so pa res kar krizni. Mogoče je tu kaj vegetarjancev user posted image user posted image

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: zajter - večerja
30.1.2014 14:06:15   
dayya
čežane in kaše ne mara, rad ima kruh samo problem kaj dat gor ?

(odgovor članu dayya)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   [Brisano sporočilo]
30.1.2014 14:07:27   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu bskrle)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: zajter - večerja
30.1.2014 14:08:09   
nyna84
Pod nič živalskega izvora najbrž misliš tudi jogurte, mleko in jajca? Kaj pa maslo?

Kruh, marmelada, med (a to je tudi živalskega izvora? user posted image ), domač smoothie ... tu mi pa zmanjka idej.

Mi brez mleka in jogurta umremo od lakote user posted image

(odgovor članu bskrle)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: zajter - večerja
30.1.2014 14:09:28   
Kerensa
Zajtrk. Ne zajterk.

_____________________________

I am not what happened to me.

I am what I choose to become.

I lost my mind, but I found my soul.

(odgovor članu nyna84)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: zajter - večerja
30.1.2014 14:11:57   
nyna84
Aja, marmelade imate dovolj ...

Zakaj pa nič živalskega izvora ne sme jesti, če smem vprašat?

Kaj pa ribe (namazi)? Ne, tudi to je s sirom ali skuto. Šit, ampak je res povsod nekaj.

Si pobrskala kaj po internetu glede vegetarijanskih obrokov?

(odgovor članu nyna84)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: zajter - večerja
30.1.2014 14:13:27   
nyna84
Evo, prvi link, ki mi je prišel pod roke na googlu: http://www.zeleniponedeljek.si/

(odgovor članu nyna84)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: zajter - večerja
30.1.2014 14:13:58   
dayya

IZVIRNO SPOROČILO: Gromska

Sveže sadje, suho sadje, kruh + zelenjevne paštete/marmelade/kikirikijevo maslo/tofu/ajver/itd., mleko v raznih jedeh lahko nadomestiš z rastlinskimi mleki (riževo, sojino, kamutovo, mandljevo itd.), tako lahko narediš razne pudinge, palačinke, polente ... Čuda enih rastlinskih reči je za v goltanec. user posted image

tofu


Super Gromska, hvalauser posted image , sedaj bom pa sigurno kaj našla

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: zajter - večerja
30.1.2014 14:26:17   
saragr
Mene tudi zanima zakaj ne sme nič živalskega, če ni alergik?

Pri nas je za zajtrk ali večerjo: palačinke, raznorazni namazi ( lahko tudi doma narediš sama, da boš vedela, da ni preveč umetno, recimo avokadov namaz, tunin namaz itd ), jajca pečena na 101 način, cmoki, mlečni riž in gris, rižev narastek, njoki s kompotom ali čežano, špinačna juha, cvetačina juha, mešana kuhana zelenjava itd.

Sem vesela, da nam ni nikoli pedijater rekel, naj zmanjšamo vnos sestavin živalskega izvora, ker imajo one v sebi ogromno vitaminov, mineralov in drugih hranljivih snovi, in zato ne potrebujemo raznih lekarniških nadomestkov ( umetnih zvarkov ).


(odgovor članu dayya)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: zajter - večerja
30.1.2014 14:29:14   
dayya
Ja , da iščem sestavine brez živalskega izvora je ta , sicer smo vsejedi, ampak je imel sin pri vstopu v šolo povišan holesterol, sicer na meji tako da zdravila niso potrebna, je pa zelo priporočljivo da se vnaša v telo čim manj živalske in konzervirane hrane.
Ker pa ima mali zelo rad meso mu ga rajši dam za kosilo pa še to ne vsak dan, ampak kot sem povedala za kosilo se znajdem .... problem je zajtrk in večerja da ni vsak dan isto … saj kdaj dobi tudi kaj takega, ampak res mi je že zmanjkalo idej, rada bi mu dala še kaj novega da bi z veseljem pojedel.
Je pa zelo neješč in suh (sem se glede tega povišanja kar začudila ker je suhec in zelo aktiven)

(odgovor članu saragr)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: zajter - večerja
30.1.2014 14:47:52   
RIJA*
samo holesterola pa tak ne boš zmanjšala....user posted image

predvsem poglej, katera živila ga ne vsebujejo oz. vsebujejo pozitivnega...

tudi naš sosed ima enak problem: zgleda ko dachauski vajenec, pa povišan holesterol...tak, da kar verjeti ne moreš.

pa še eno podvprašanje: v katero vrsto zelenjave spadajo ribe?

(odgovor članu dayya)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: zajter - večerja
30.1.2014 14:53:52   
dayya
je kdo napisal da so ribe zelenjavauser posted image
jemo ribe in belo meso purana in piščanca, pa ravno tega otroku ne morem vsak dan kuhat za zajtrk in večerjo user posted image user posted image

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: zajter - večerja
30.1.2014 14:54:53   
kajalin*
ti nekaj povem, da tudi naša ga je imela mal nad mejo,pa je dr. naštel stvari ala kisla smetana, hrenovke,..da te hrane ne sme jest,in bla, bla, pa velik gibanja. No na drugem pregledu ni bilo niti sluha o holesterolu.Ničesar ji nisem prepovedala jest, ker nikol nismo pretiravali s prepovedano hrano, gibanja je imela 3x tedensko treninge kot pred sistematiko, v glavnem mal dvomim o njihovi pravilni meritvi...

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: zajter - večerja
30.1.2014 14:58:04   
1buba
Vam je zdravnik malo preveč na splošno predlagal, saj je dokazano da npr.živila bogata z omega 3 maščobnimi kislinami pomagajo pri zniževanju holesterola, tu so seveda predvsem plave ribe, pa losos...kar je tudi živalskega izvora. Mogoče bi se dalo narediti tudi eno kuro z omega 3 dodatkom. Pa avokado- kot dodatek v zeleni solati ali namazan na kruh z malo soli... Pa jogurt z mlečnokislinskimi bakterijami ali kefir tudi ugodno vplivata na raven holesterola.
Ali pa- meni je odličen zajtrk za otroka palačinke, ki se seveda lahko brez jajc in mleka. Mleko se nadomesti z nrp.riževim, jajca pa so nepotrebna, če se uporabi pirina moka. Ali pa prosena kaša kuhana na vodi s kakšnim svežim sadjem ali kompotom.
Tudi pri sladkarijah je potrebno paziti da jih ni preveč, pa čimveč polnozrnatih stvari jest.

(odgovor članu dayya)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: zajter - večerja
30.1.2014 15:00:23   
dayya
Ja mi smo imeli na ponovnem pregledu za spoznanje nižjega, pa ima tudi trikrat na teden trenig + dodatno telovadbo tako da mu gibanje res ne manjka, tudi vikende ima zelo aktivne, šport ima zelo rad ...
No ja sem misla da bom med vami dobila kak nov predlog no ne rečem da ga nisem, nekaj bom že.

(odgovor članu kajalin*)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: zajter - večerja
30.1.2014 15:02:42   
RIJA*

IZVIRNO SPOROČILO: dayya

je kdo napisal da so ribe zelenjavauser posted image




ne ti user posted image

ampak mi je vedno hecno, ko napiše nekdo, da nekaj neživalskega...drugi pa redlaga ribe user posted image
pa vegetarijanci, ki jejo ribe....my ass pa tak vegičuser posted image

(odgovor članu dayya)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: zajter - večerja
30.1.2014 15:02:53   
dayya

IZVIRNO SPOROČILO: 1buba

Vam je zdravnik malo preveč na splošno predlagal, saj je dokazano da npr.živila bogata z omega 3 maščobnimi kislinami pomagajo pri zniževanju holesterola, tu so seveda predvsem plave ribe, pa losos...kar je tudi živalskega izvora. Mogoče bi se dalo narediti tudi eno kuro z omega 3 dodatkom. Pa avokado- kot dodatek v zeleni solati ali namazan na kruh z malo soli... Pa jogurt z mlečnokislinskimi bakterijami ali kefir tudi ugodno vplivata na raven holesterola.
Ali pa- meni je odličen zajtrk za otroka palačinke, ki se seveda lahko brez jajc in mleka. Mleko se nadomesti z nrp.riževim, jajca pa so nepotrebna, če se uporabi pirina moka. Ali pa prosena kaša kuhana na vodi s kakšnim svežim sadjem ali kompotom.
Tudi pri sladkarijah je potrebno paziti da jih ni preveč, pa čimveč polnozrnatih stvari jest.


Hvala, veliko tvojega naštetega že uporabljamo

(odgovor članu 1buba)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?