|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Želiš imeti čisto svoj koledarček?
PRIJAVI se in prejemaj novičke s koristnimi, zanimivimi in zabavnimi vsebinami na svoj elektronski naslov.

Mami v 38. tednu



Že odštevate zadnje ure? Imate že vsega dovolj? Vas zanima, kakšnega dojenčka boste dobili?

Veliko nosečnic ob koncu nosečnosti v nogah in nožnici občasno začuti, kot bi jih rahlo stresla elektrika ali pa jih peče vzdolž noge. To ni nič nevarnega, le plod pritiska na posamezne živce.

Zdaj se lahko pojavljajo tudi lažni popadki, ki pa so lahko precej močni. Glavna razlika med pravimi in lažnimi popadki je v njihovem zaporedju. Pravi popadki si sledijo v rednih intervalih, lažni pa ne. Druga razlika je v mestu popadka. Pravi popadki se vedno začnejo na vrhu maternice in se nato razširijo po celi maternici, lažne pa lahko občutite na različnih delih telesa –  hrbtu, križu, medenici. Prave popadke prepoznate tudi tako, da postajajo vedno močnejši in daljši. Popadek mora trajati vsaj 50 sekund, da ga lahko opredelimo za pravega.

Večina slovenskih porodnišnic ima naziv »dojenčku prijazna porodnišnica«. To pomeni, da v njih spodbujajo mamice k dojenju.

Večina mamic sicer vsaj poskusi dojiti, le nekatere se odločijo, da bodo dojenčka hranile po steklenički. V premislek na tem mestu zapišimo samo to: dojenje je naraven način hranjenja novorojenčka in dojenčka. O ostalih podrobnostih se lahko seznanite na spletni strani La Leche League Slovenija, društva za podporo in pomoč doječim materam.

Dojenje je najbolj enostaven in zdrav način hranjenja dojenčka, čeprav se vsaj s trditvijo o enostavnosti v prvih dneh nikakor ne boste strinjale. Kot pri vsaki novi stvari, tako vi kot novorojenček potrebujeta nekaj vaje. Precej novih mamic na začetku bolijo bradavice, nekaterim celo razpokajo, zato ne čakajte na morebitne bolečine, ampak si jih že takoj začnite mazati z Bepanthen mazilom oziroma podobnimi mazili, ki so seveda del opreme za v porodnišnico.


Preberite še


>>  Plod v 38. tednu
>>  Očka v 38. tednu




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?