|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   [Brisano sporočilo]
24.1.2011 10:37:25   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kaj je potrebno imeti za dvojcka....
24.1.2011 11:20:59   
irenav
Najprej dobre živce in veliko potrpljenja :)). Drugače pa cunjc in ostalega dvojno, razen tistega kar potrebuje mamica za sebe :).
Dojenje: spet isto kot pri enem...nekaterim uspe, drugim spet ne. Meni je šele po 5 mesecih. No trudila sem se prvi mesec, pa jima je bila ljubša flaša. Mleka ni in ni hotela zmanjkat in tako sem bila prisiljena črpati ko je že preveč bolelo in tako je mleko nastajalo, jaz pa sem ga zlivala proč, saj ga tudi po flaški nista hotela. Po 5 mesecih ko mi je mleka končno res že zmanjkovalo pa se je naša fraljica začela dojiti...stisnila se je k meni in vleeekla do 20 meseca starosti:))).


< Sporočilo je popravil irenav -- 24.1.2011 11:27:18 >


_____________________________

2.9.08 sta se rodila moja sončka!

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kaj je potrebno imeti za dvojcka....
24.1.2011 14:06:02   
babylove
Mirno kri, organizacijske sposobnosti, pa kakšen dodaten par rok bi bil dobrodošel. Pa denar za plenice!

Dvojčki se dojijo enako kot en otrok, ali vsak posebej ali pa pač oba hkrati.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   [Brisano sporočilo]
24.1.2011 14:11:14   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu babylove)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kaj je potrebno imeti za dvojcka....
31.1.2011 15:00:26   
hedviga
IZVIRNO SPOROČILO: metulj333

a ste imele problem s kolicino mleka?

Nekako se strinjam s predhodnicami-predvsem dvojne živce in kako babico user posted image In kak evro viškauser posted image
Sicer pa ja, po dvojno nekako, kasneje pa odvosno od tega s kakšnim tempom rasateta. Naša dva sta že tako različno velika, da Špela mirno ponosi kaj od Mihata od prejšnje sezone, mulc jo je skoraj 5 kg prešišal.
Izključno dojila sem dober mesec, potem še črpala za Špelo, ker je bila precej zaspana, potem pa je začelo počasi primanjkovati in nekje po dobrih 3 mesecih je utrujenost naredila svoje...user posted image  Kaj češ, mi je bilo nekaj časa hudo, ampak narediš kar lahko.. Če gre, gre, če ne pa ravno tako zrastejo.

_____________________________

Špelca in Mihec 9.2.2009


(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kaj je potrebno imeti za dvojcka....
1.2.2011 10:48:55   
ANIME
Dojila se nikoli nista. Črpala sem si do 5 meseca (malo dodajala Aptamil, potem sem imela vsega pol kufer in nadaljvelala z gosto hrano in aptamilom :)

- Kot so že rekle, večino stvari kar x 2 (body, majčke, hlačke, pajacke, kape, deke, nogavice)
- posteljnino sem imela jaz za vsakega po dve in eno nevtralno
- 4x brisače za kopanje
- ogromno tetra plenic (mislim, da sem jih imela čez 50 kom), pa je šlo včasih za nohte - sta polivala
- prav pridejo kakšni ležalniki, počivalniki (nekateri odsvetujejo, stvar odločitve)
- če se ne doji (skoraj nihče se ne doji 100% (je treba dodajat) je potrebno veliko flašk, cucljev
- fajn je imeti parni sterilizator (vsaj prve par mesecev)
- prsno črpalko (tudi če se doji, je fajn imeti na rezervi, da se dojka popolnoma izprazni) - jaz sem si jo sposodila
- mi smo imeli tisti "lonček kuhaj" kateremu si nastavil na koliko naj pogreje vodo (40°C) in je bil fantastičen - krvavo prav pride predvsem ponoči



_____________________________

Kot pravi pregovor: Be careful what you wish for.
03.10.08 sva dobila kar dva razgrajača.

(odgovor članu hedviga)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kaj je potrebno imeti za dvojcka....
1.2.2011 11:13:01   
hedviga
O Anime! Ti si še živa?! user posted image user posted image

_____________________________

Špelca in Mihec 9.2.2009


(odgovor članu ANIME)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Kaj je potrebno imeti za dvojcka....
1.2.2011 22:57:46   
evelinxx
Da še jaz dodam svojo izkušnjo.
Mi nismo imeli dvojnih stvari,ker sta nam babi in dedi podarila sušilni strojuser posted image ,tako da smo v par urah imeli spet vse čisto za ponovno uporabo.
Kot je že rekla ANIME mi smo ležalnike res dolgo uporabljali,ker sem čez dan sama sem ju tako imela vedno ob sebi,da sem lahko tisto najnujnejše postorila.
Jaz sem moji punčki 10m izključno dojila in res nisem čisto nič dodajala,je pa res da sem si mleko črpala in dajala po flaški,pa tudi ponoči sem vstajal in črpala ker se ga je nabralo,a to sem potem dala v skrinjo in uporabila ko je bilo potrebno.Če rabi črpalko jo še imam.
Sterilizatorja nisem imela,zato ker so mi sestre v bolnici rekle naj nebom preveč sterilna ker so nekatere bakterije tudi koristneuser posted image .
Imam še Aventov grelnik hrane ki mi je še vedno v veliko pomoč,ko sem eni segrela mleko in sva jedli se je mleko segrevalo še za drugo.Zdaj pa segrevamo domače kravje mleko.
Moja izkušnja glede vozička je ta,da imamo Peg Perego,Aria twin,sem zadovoljna,kupila rabljenega.Sem pa kupila še marelo in mi je žal ker smo jo uporabili le 1x in to na morjuuser posted image .
Moj nasvet je čim manj komplicirat pa bouser posted image .
Lp


(odgovor članu hedviga)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   [Brisano sporočilo]
2.2.2011 8:28:49   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu evelinxx)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Kaj je potrebno imeti za dvojcka....
2.2.2011 9:31:35   
trsica
Moja dvojčka sta trenutno stara šele par dni.

Glede dojenja smo se mi zorganizirali tako, da enega podojim na eni in dodam umetno mleko, nato podojim drugega na drugi in nato dodam umetno mleko. Če načrpaš, ker imaš preveč mleka, pa nikar stran zlivat! Mleko se sme zamrznit za 3 mesece. Meni je pri prvem otroku prišlo prav okoli tretjega meseca, ko sem začela izgubljat mleko in smo malo poštukali. user posted image

Dvojno imam lupinici, posteljici (sedaj sta še v eni, predvidoma do tretjega meseca), komodi, dekici, povšterčka in ekstra zalogo plenic in robčkov. Cunje pa so večinoma nevtralne, imam samo ene par rozastih stvari, ker imam fantka in punčko.

< Sporočilo je popravil trsica -- 2.2.2011 9:32:55 >


_____________________________

da bomo fit,
100 TREBUŠNJAKOV v rit,
pa še malo seksa,
da nam ne bo treba čokoladnega keksa.

:D

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   [Brisano sporočilo]
2.2.2011 14:03:53   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Kaj je potrebno imeti za dvojcka....
2.2.2011 15:33:53   
hedviga
Metulj, ročno črpalko imam nekje doma zabasano tudi jaz na razpolago. Pri naslednjih dvojčkih bom itak samo dojila :-)))
Povej kako je opremljena z ostalo opremo?

_____________________________

Špelca in Mihec 9.2.2009


(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   [Brisano sporočilo]
2.2.2011 15:44:02   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu hedviga)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Kaj je potrebno imeti za dvojcka....
2.2.2011 15:48:22   
hedviga
KAtastrofalno veliko. Malo naj prečekira tele akcvije za dvojčke. Mislim, da se dobi ceneje v kolinski. Vsekakor pa se nakupom ne bo mogla izognit. ma, saj to tudi ti veš user posted image
Jaz ji z veseljem odstopim,m je ročna aventova. Pomoje bi našla tudi parni sterilizator avent za v mikrovalovko. Pa zihr še kaj.

_____________________________

Špelca in Mihec 9.2.2009


(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   [Brisano sporočilo]
2.2.2011 15:52:15   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu hedviga)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Kaj je potrebno imeti za dvojcka....
3.2.2011 11:00:32   
evelinxx
Posreduj naslov pa črpalko pošljem po pošti če trebauser posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   [Brisano sporočilo]
3.2.2011 19:32:53   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu evelinxx)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Neverjeten trik: Uspavajte dojenčka v eni ...
video
Po internetu je zakrožil nenavaden trik. Neki očka, ki je poskušal na vse mogoče načine uspavati dojenčka, je uspel z ze...
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?