|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Članek o vpisu v 1 razred
19.3.2014 22:27:44   
m a j c i k a
Pozdravljene!
Vabljene k branju mojega članka o vpisu naše deklice v 1 razred, ki nama ni ostal v lepi luči user posted image
Vesela bom vsakega vašega všečka pod prebranim člankom in mnenja, hvala user posted image

http://mojpogled.net/kje-tiste-stezice-ki-vcasih-bile/
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Članek o vpisu v 1 razred
20.3.2014 6:57:44   
CUKRČEK
tak vpis ste imeli? Pri nas pa lutk.predstava, delavnice in podobne zadeve naredijo za otroke ob vpisu. Luštno:)

_____________________________

*prvič smo naredili enega otroka
*drugič smo naredili dvojčke
*sedaj se sploh ne upamo več delat otrok, da ne bodo
slučajno trojčki:))

(odgovor članu m a j c i k a)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   [Brisano sporočilo]
20.3.2014 7:38:10   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu CUKRČEK)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Članek o vpisu v 1 razred
20.3.2014 7:40:08   
Plus minus
Ma ne vem no, to je samo vpis user posted image . Ponekod sploh ne gredo otroci zraven. Pri nas je bilo podobno, no nesramen ni bil nobeden, so bile pedagoginje zelo prijazne, dobila je bonbon in suho sadje, drugače pa nič posebnega, sva pa potem šli midve še v slaščičarno user posted image .
Zato pa je res nekaj posebnega 1.9., ampak ji ga naredi tudi ti, ne pričakuj vse od šole. So pa že prej 3x imeli razna srečanja v šoli - glasbeno, pravljično in športno - in ji je bilo zelo všeč. Po moje so bila tvoja pričakovanja prevelika in temu primerno je tudi razočaranje. Kako pa je bilo pri prvi deklici?

< Sporočilo je popravil Plus minus -- 20.3.2014 7:44:08 >

(odgovor članu CUKRČEK)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Članek o vpisu v 1 razred
20.3.2014 8:03:46   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: Plus minus
Ma ne vem no, to je samo vpis user posted image .


men tudi ni jasno - koliko časa pa naj traja vpis (če ne cirka 5-10 min) in kaj naj se drugega zgodi kot to, da se izpolni prijavnica? sem prvo mislila, da govori o septembru, pa se članek začne z zimo in mi je potem kapnilo, da je to prijava in izpolnitev ene pole papirja. ok, tečna študentka, to štekam, ni fajn, samo da bi tak članek zato napisala? user posted image

plus, eno pripombo imam - mislim, da mama sploh ni razložila otroku kaj je vpis in zato na koncu otroško vprašanje, kdaj je bosta vpisali. če bi ji mati že doma povedala, kaj to pomeni in da je treba en papir izpolnit z njenimi podatki, verjetno ne bi bila tako zelo razočarana, ko je mama "samo" izpolnila en list papirja in nič več? user posted image

(odgovor članu Plus minus)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Članek o vpisu v 1 razred
20.3.2014 8:31:38   
saruška
Čisto dramatiziranje!
Ko sem jaz sina vpisala v prvi razred, sem malega pustila doma, šla na šolo, v dveh minutah izpolnila papir in to je bilo to. Pred dejanskim vstopom v šolo je bil organiziran sestanek, na katerem smo dobili vse potrebne informacije. Meni osebno se zdi bolj pomemeben prvi dan v šoli, to si otrok zapomni, in pri nas so se res potrudili...
Ne vem, no, jaz nebi zganjala takega cirkusa.

< Sporočilo je popravil saruška -- 20.3.2014 8:32:08 >

(odgovor članu m a j c i k a)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Članek o vpisu v 1 razred
20.3.2014 8:50:23   
petea
Pričakujem, da vsebina članka sledi njegovemu naslovu, tega pa tukaj ni ne na RR, ne na blogu, tako da sem jaz potem ob branju takšnih člankov razočarana, ker se počutim 'zavedena'.

Sploh pa ne gre za vpis v EN (1) razred, ampak v PRVI (1.) razred. user posted image

IZVIRNO SPOROČILO: m a j c i k a
http://mojpogled.net/kje-tiste-stezice-ki-vcasih-bile/

Ni mi jasno, kaj imajo nekdanje stezice z današnjim vpisom v šolo.


Drugače pa - jaz imam dobre izkušnje z vpisnimi pedagoginjami, s katerimi sem imela stik. Pri prvem otroku mi je bil pomemben prvi vtis šole in osebja, pri drugem pa več ne, saj je otrok že tako ali tako spoznaval šolo preko starejšega bratca.
Verjamem pa, da je bila punčka razočarana, saj ji je očitno bila vpisna procedura opisana, predstavljena drugače, kot da bo več poudarka na komunikaciji z njo, ne na birokraciji, ki jo mora izpolniti starš.



P.S.: A mušice res letajo pozimi zunaj v mrazu?

(odgovor članu m a j c i k a)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Članek o vpisu v 1 razred
20.3.2014 9:01:01   
aprilčica07
Za moje pojme preveč drame. user posted image

Ko smo mi vpisovali ta večjega, je šel na vpis partner sam. Jakob je bil normalno v vrtcu, na vpis zraven pa ni šel. K šolski psihologinji sva šla kasneje. Tam je nekaj risal, pa povedal s kom bi rad bi v razredu, pojedel nekaj bonbonov in to je bilo to. user posted image

Prvega septembra pa smo šli vsi skupaj, ko je ceremonija sprejema prvošolčkov končala, na krof in sok. To je to. Brez drameuser posted image

_____________________________


Jakob, 23.04.2007, 3570g/55cm
Julija, 30.08.2009, 3570g/52cm


(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Članek o vpisu v 1 razred
20.3.2014 9:03:00   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: petea
P.S.: A mušice res letajo pozimi zunaj v mrazu?


pri nas ne. user posted image lahko je pa tako bolj dramatično in poetično opisano nestrpno pričakovanje kasneje golobo razočarane matere (in otroka).

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Članek o vpisu v 1 razred
20.3.2014 9:17:06   
petea

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

razočaranega ... (otroka).


otrok je zadevo veliko boljše razumel kot mama - mu je bilo jasno, da je naloga administratorke opraviti formalizem vpisa ter da ji je bilo vseeno, kaj ima za povedati otrok

in bonboni so tisto, kar si bo punčka zapomnila o vpisu, glede na to, da 'In minuto za tem že pozabi in se loti bonbončkov.' user posted image


če bo le mama pustila, da bo tako ...

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Članek o vpisu v 1 razred
20.3.2014 10:06:35   
lily32
Preveč dramatiziraš. Vpis v šolo je formalnost, ki jo lahko opravijo starši sami. Ponekod psihologinje dodajo vljudnostno gesto zraven in simbolično obdarijo otroke, ki se morebiti udeležijo vpisa, a to ni pravilo. Se strinjam, da si imela ti prevelika neupravičena pričakovanja. Da pišeš članek o tem, pa se mi zdi že malo smešno.

»…ja vsak ima kdaj slab dan, samo naj ga ima potem, ko gremo ven,« praviš. Torej meniš, da se bodo vedno vsi samo zelo prijazno obnašali do tvojega otroka. Menim, da je prav, da otrok spoznava življenje takšno, kot je. Ne moremo ga zavijati v vatko. Hčerki bi lahko mirno pojasnila, da je bila gospa utrujena in slabe volje, vsi smo kdaj takšni.

To je bilo zate razočaranje, zaradi katerega so se si orosile oči?! Ne vem no … Meni se zdi vse skupaj malo banalno.user posted image

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Članek o vpisu v 1 razred
20.3.2014 10:25:43   
RIJA*

IZVIRNO SPOROČILO: m a j c i k a

Pozdravljene!
Vabljene k branju mojega članka o vpisu naše deklice v 1 razred, ki nama ni ostal v lepi luči user posted image
Vesela bom vsakega vašega všečka pod prebranim člankom in mnenja, hvala user posted image

http://mojpogled.net/kje-tiste-stezice-ki-vcasih-bile/



Hahahaha....ka pa si čakala? rdeč tepih in fanfare, ker boš ti svojo princesko izvolila vpisati v prvi razred?

ja, hudo...poiški kakšnega dr. Phila....da po pozdravil travme tvojemu otroku....sicer bo mala zavožena do konca življenja....

bentiš no....ene ste pa res....user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu m a j c i k a)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Članek o vpisu v 1 razred
20.3.2014 10:59:06   
LuLu
sama v šolo, oddala podatke, klicala na drugo šolo, "vpisala" preko telefona, prepis na pravo šolo, podpis ponovno... to je bil naš vpis, 2x.
Tik pred začetkom pa sprejem za prvošolčke in starše, pogostitev in predstava.

Sam vpis pa je uradni birokratski del, ki ga starši pač morajo narediti. kaj čem otroka peljati s sabo, niti povabljen ni bil. Ene šole jih povabijo. Naša jih ni.

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Članek o vpisu v 1 razred
20.3.2014 11:15:19   
Izabelina
lol, js sm tole njeno vabilo razumela, da preberem in komentiram napisano, v stilu dobra dramaturška zgradba, super prispodobe... ker slogovno mi je zgodbica všeč... vsebinsko vsak pač piše kar če, js gledam zgodbo kot prozo in mi je zanimivo, lepo se inkluzijsko zaključi s stopnjevanjem... skratka za stil pisanja dobi mamica iz moje strani user posted image

v šolo pa še nism vpisvala, zadnjič v vrtec, sva s tamalo vkorakali not, ona je mal pogledala okol po vrtčevski telovadnici js sm izpovnla papirje, oddala, ji je psihologinja rekla, naj si izbere eno darilce (igračke, ki so jih nardil otroci v vrtcu) in toj blo to user posted image

aja pies tole pomoje ni članek, ker je preveč osebnostno obarvan, zaznamovan, je bolj kolumna ali osebna izpoved...

< Sporočilo je popravil Izabelina -- 20.3.2014 11:16:12 >


_____________________________

Naj tvoje srce razposajeno zazvončklja,
kot mu je usojeno!

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Članek o vpisu v 1 razred
20.3.2014 11:24:04   
alda
IZVIRNO SPOROČILO: petea

Pričakujem, da vsebina članka sledi njegovemu naslovu, tega pa tukaj ni ne na RR, ne na blogu, tako da sem jaz potem ob branju takšnih člankov razočarana, ker se počutim 'zavedena'.

Sploh pa ne gre za vpis v EN (1) razred, ampak v PRVI (1.) razred. user posted image

IZVIRNO SPOROČILO: m a j c i k a
http://mojpogled.net/kje-tiste-stezice-ki-vcasih-bile/

Ni mi jasno, kaj imajo nekdanje stezice z današnjim vpisom v šolo.


Drugače pa - jaz imam dobre izkušnje z vpisnimi pedagoginjami, s katerimi sem imela stik. Pri prvem otroku mi je bil pomemben prvi vtis šole in osebja, pri drugem pa več ne, saj je otrok že tako ali tako spoznaval šolo preko starejšega bratca.
Verjamem pa, da je bila punčka razočarana, saj ji je očitno bila vpisna procedura opisana, predstavljena drugače, kot da bo več poudarka na komunikaciji z njo, ne na birokraciji, ki jo mora izpolniti starš.



P.S.: A mušice res letajo pozimi zunaj v mrazu?




podpis !!!

_____________________________

Kdor govori za menoj, govori z mojo ritjo!!

I saw an angel become the devil
Still they look pretty good hand in hand
Well baby, I don't need any of them
Heaven nor hell
Volbeat!!

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Članek o vpisu v 1 razred
20.3.2014 11:31:20   
Paštetka
Tudi meni se zdi ena sama dramatizacija in pretiravanje. Nič posebnega. Saj na vpisu vpišeš podatke. Tudi pri nas se hodi ponavadi brez otrok na vpis. Jaz sem sicer šla z obema otrokoma, ampak sta vedela, da vpis pomeni, da vpišeš podatke svoje in nista/nismo pričakovala nobenih "metuljčkov, stezic" in ne vem kaj še vse.
Pa saj so imeli oglede šole, pa po vpisu se bodo spoznavali.

_____________________________

http://www.220stopinjposevno.com/220730-food-styling.html



(odgovor članu alda)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Članek o vpisu v 1 razred
20.3.2014 11:35:41   
Paštetka
Kdaj sta se pa vpisaovale, da je ulična razsvetljava gorela? ker pri nas je zdaj marca še ob šestih zeloooo svetlo? In ni ne duha ne sluha videti plesa kakšnih senc.

< Sporočilo je popravil Paštetka -- 20.3.2014 11:38:13 >


_____________________________

http://www.220stopinjposevno.com/220730-food-styling.html



(odgovor članu alda)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Članek o vpisu v 1 razred
20.3.2014 13:19:37   
Najaa
Pri nas je tudi bilo ene 5 min vse skupaj s tem, da je socialna delavka prijazna in topla oseba, večji del se je pogovarjala s hčerko. Sicer pa že v štartu nisem delala nek big deal iz tega. Je velik dan ja ampak prvi šolski dan je pa še večji dan.
Se spomnem svojega vpisa v 1.razred. Sem šla z mamo (to je bilo takrat redko) in ravno ko sem šla na stranišče, je šla mama noter. Joj jaz sem mela pa toliko za povedat tisti gospe, ki bi me vpisala. user posted image Pa mi zaradi tega ni šola ostala nič v slabem spominu.

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Članek o vpisu v 1 razred
20.3.2014 19:28:42   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: petea


IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

razočaranega ... (otroka).


otrok je zadevo veliko boljše razumel kot mama - mu je bilo jasno, da je naloga administratorke opraviti formalizem vpisa ter da ji je bilo vseeno, kaj ima za povedati otrok

in bonboni so tisto, kar si bo punčka zapomnila o vpisu, glede na to, da 'In minuto za tem že pozabi in se loti bonbončkov.' user posted image


če bo le mama pustila, da bo tako ...



Definitivno.
Btw, kje je bil pa oče na tako pomemben družinski dan?
In btw, bila je #samo# študentka, ki je bila tam od jutra do večera, ko sta prišli.

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Članek o vpisu v 1 razred
20.3.2014 19:34:47   
petea

IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_
Btw, kje je bil pa oče na tako pomemben družinski dan?


Stanislava_,
do vstopa v šolo je še nekaj obveznosti, kjer se bodo lahko družinski člani izmenjavali ali pa v različno velikih zasedbah sodelovali oz. spremljali punčko na njeni poti do šolanja ...
user posted image

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Članek o vpisu v 1 razred
20.3.2014 19:38:06   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: petea


IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_
Btw, kje je bil pa oče na tako pomemben družinski dan?


Stanislava_,
do vstopa v šolo je še nekaj obveznosti, kjer se bodo lahko družinski člani izmenjavali ali pa v različno velikih zasedbah sodelovali oz. spremljali punčko na njeni poti do šolanja ...
user posted image



Glede na pričakovane fanfare bi se spodobilo, da je tudi družinska zasedba popolna; če že babice in dedki ne, vsaj oče.

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Članek o vpisu v 1 razred
20.3.2014 20:06:48   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: m a j c i k a

Pozdravljene!
Vabljene k branju mojega članka o vpisu naše deklice v 1 razred, ki nama ni ostal v lepi luči user posted image
Vesela bom vsakega vašega všečka pod prebranim člankom in mnenja, hvala user posted image

http://mojpogled.net/kje-tiste-stezice-ki-vcasih-bile/



Zakaj pa naj damo všečka pot tako izpoved, ki je sodelujoče tako zelo prizadela......user posted image

(odgovor članu m a j c i k a)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Članek o vpisu v 1 razred
20.3.2014 21:38:21   
josephine27
Preveč dramatiziraš. Vpis v šolo je formalnost, ki jo lahko opravijo starši sami.


No pri nas je na vabilu izrecno pisalo, da mora priti otrok na vpis zdraven z debelimi črkami.


Naša izkušnja dva tedna nazaj je taka.Trajalo je nekje 5-10 minut. Vpisnica je bila v bistvu že napisana ( so že sami dobili podatke) jaz sem morala samo prekontrolirat če je vse ok in podpisat. Otrok je ta čas moral nekaj narisat, se podpisat, prepoznat osnovne barve in preštet do 10. Na koncu je tudi pri nas dobil bombon. Nisem čakala nekega pompa in tudo otrok ne. Zmotil me je pa odnos šolske pedagoginje, Zelo robata, kar mal skritizirilala njegovo risbo. Vse lopo in prav ampak na vpisu ravno tega ne čakaš, ker si pač želiš da bi otok imel o šoli dober prvi vtis. Sicer vem, da je ženska tik pred penzijo, ker je bila na šoli že takrat ko sem jaz hodila v osnovno šolo ampak vseeno. Ena deklica pred nami je prišla ven objokana user posted image



_____________________________



(odgovor članu lily32)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Članek o vpisu v 1 razred
20.3.2014 22:13:31   
Katy78
Pri nas je tudi pisalo, da mora otrok priti zraven, pa ga nismo vzeli zraven. Sicer bomo vpis odložili vendar ga tudi naslednje leto ne bom vzela s seboj. Zakaj že? Tudi niso nič vprašali, kje je otrok, tako da... Brezveze.

(odgovor članu josephine27)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Članek o vpisu v 1 razred
21.3.2014 6:32:47   
josephine27

IZVIRNO SPOROČILO: Katy78

Pri nas je tudi pisalo, da mora otrok priti zraven, pa ga nismo vzeli zraven. Sicer bomo vpis odložili vendar ga tudi naslednje leto ne bom vzela s seboj. Zakaj že? Tudi niso nič vprašali, kje je otrok, tako da... Brezveze.


Dandanes je itak že vse brezveze.

_____________________________



(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ustvarite si velikonočno čarobnost kar doma
Pripravili smo nekaj idej, ki bodo zagotovo prinesle veliko veselja in čarobnosti v vaš praznični dom. Skupaj bomo spekl...
Pravila in pogoji nagradne igre HiPP: Hval...
Pravila in pogoji nagradne igre HiPP: Hvala mama.




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?