|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Želite obvladljivega otroka? Ukinite sladkor..
2.11.2006 17:49:27   
Seven*
Ena punca mi je glede zivahnosti nasega Jakoba svetovala, da ukinem ves sladkor, ki je ociten. Odpadli so vsi cokolinoti, linoti in podobna sranja. Res je, da pri nas ze tako ne pojemo veliko sladkarij, zdaj smo omejili se preostalo svinjarijo. Sok redcimo do nerazpoznavnega stanja, ce je mogoce ponudimo samo vodo.
Seveda dobi tudi piskote, vendar polnozrnate od Alnature ali Medexa.

Moram priznati, da je razlika ocitna. Fant je obcutno bolj umirjen.. Poskusite..

< Sporočilo je popravil primoza -- 3.11.2006 19:29:10 >


_____________________________

Gospa sem.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Zelite obvladljivega otroka? Ukinite slad...
2.11.2006 18:10:37   
didi1
Za to sem pa že slišala, pa rada verjamem. 

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Zelite obvladljivega otroka? Ukinite slad...
2.11.2006 18:29:35   
triša
Mi ne uporabljamo nobenega sladkorja, ker jo nočem navajat na cukr, pije tudi nesladkan šipkov čaj pa je kljub temu zelo živahna.

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Zelite obvladljivega otroka? Ukinite slad...
2.11.2006 18:47:52   
Primoza
Verjamem da je učinek viden, še posebno, če še nima razvite vzdržljivostne presnove temelječe na učinkoviti pretvorbi maščob v sladkor.

Ampak vprašanje če je odtegnitev energetskih zalog rešitev problema, navsezadnje so včasih otrokom dajali iz istega razloga nezrele makove glavice v mleku.

Pa pomislite na, posebno ženski spol, ki jim v službi "pade cukr" potem so pa kot žolca in ni nič od njih.






(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Zelite obvladljivega otroka? Ukinite slad...
2.11.2006 20:57:24   
NRMM
IZVIRNO SPOROČILO: primoza


Pa pomislite na, posebno ženski spol, ki jim v službi "pade cukr" potem so pa kot žolca in ni nič od njih.




user posted image user posted image user posted image

Živahnost gor al pa dol, da pa še mojemu otroku ves cuker ukinem potem pa tak brezveze vseskup. Čeprav bi bilo tudi pri nas potrebno mal tole živahnost omejit, ampak z eleminiranjem cukra pa ziher ne.

_____________________________

Moji dve nagajivki :-):

Maruša 24.12.2005
Maša 26.6.2007


(odgovor članu Primoza)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Zelite obvladljivega otroka? Ukinite slad...
2.11.2006 21:09:50   
Anonimen
Sem že slišala.

Po tej teoriji bi morala biti jaz mega agresivna....ma, kaj pa vem, bom malo razmislila o zmanjšanju zalog...user posted image

(odgovor članu Seven*)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Zelite obvladljivega otroka? Ukinite slad...
2.11.2006 21:16:05   
Ro-La
če mu ukinem cuker, ga lahko postavim v vitrinouser posted image

_____________________________

NE, ne grem več rodit....JASNO!?

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Zelite obvladljivega otroka? Ukinite slad...
2.11.2006 21:21:11   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: če mu ukinem cuker, ga lahko postavim v vitrinouser posted image


Hudo!! user posted image

(odgovor članu Ro-La)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Zelite obvladljivega otroka? Ukinite slad...
2.11.2006 21:59:03   
david
Kaj sladkor, ukineš mu vso hrano pa po par dnevih ne bo več niti mignil. user posted image

(Jaz ne vem kakšne otroke imate vi, samo jaz moram našim dati nekaj sladkega, da se umirijo. Pa potem čez nekaj časa zopet.)

d.

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Zelite obvladljivega otroka? Ukinite slad...
2.11.2006 23:17:04   
lelaval
Jaz ne vem kakšne otroke imate vi, samo jaz moram našim dati nekaj sladkega, da se umirijo. Pa potem čez nekaj časa zopet.)


Pri nas tudi tako delujejo sladke stvari. Očitno je to dokaz, da smo ljudje različni z različnimi zahtevami.

_____________________________

V življenju sta nam dani 2 čaši, sladka in grenka: vsi moramo izpiti obe, življenje pa nam obe čaši toči nepredvidljivo.

(odgovor članu david)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Zelite obvladljivega otroka? Ukinite slad...
3.11.2006 9:33:36   
bini
ja, cukr tud pri nas deluje pomirjevalno oz. proti-trmalno... se mi zdi, da ji da energijo in potem bolj trezno razmišlja user posted image ..


_____________________________

Svet je lep!!

(odgovor članu lelaval)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Zelite obvladljivega otroka? Ukinite slad...
3.11.2006 9:38:25   
Katrin
Seven, zanimiva teorija. Hvala!


Lp, katrin

_____________________________

Be the Peace and Harmony you desire...



(odgovor članu bini)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Zelite obvladljivega otroka? Ukinite slad...
3.11.2006 9:44:21   
Gina
Seven, pri naših to zihr ne drži. Ta velik in ta mali sta oba precej pri ta mirnih, vodljivih in nasploh neagresivnih. Ta mali je tolk cukrast, da bi samo od cukrov živel, če bi bilo treba. Ta velik pa res da malo manj, ampak je tudi v zgodnjem otroštvu živel na ta najbolj sladkih korn fleksih, kruhu in sladkih pijačah, pa sadju, ki je tudi en sam cukr, saj sama veš.
Edina razlika v hranjenju mojih otrok je bila ta, da je ta srednja v ranem otroštvu oboževala meso (zdaj ga ne več), fanta ga pa skoraj ne probata. Ampak to pri tebi ne bi smelo predstavljati problema, ker menda itak ne jeste mesa (ali najbrž vsaj ne veliko).

Če mene vprašaš, otrok je bolj živahen ali bolj miren zaradi genov, pa nič drugega. Z vzgojo lahko pa to malo v okvire spraviš ali pa malo ojačaš agresijo. Prav spremenit pa se karakterja ne da, pa če še tolk nič cukrov ne bo jedel.

(odgovor članu bini)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Zelite obvladljivega otroka? Ukinite slad...
8.11.2006 6:19:33   
Grascakinja
Mi jemo čokolado samo "ob nedeljah" (beri zelo poredko), pijemo vodo, namesto piškotov je Wasa kruhek, čokolina ne mara, edini beli rafinirani sladkor je občasen sadni jogurt in zvečer steklenička kakava. To prakticiramo že skoz, pa tudi v vrtcu se ravnajo po načelih zdrave prehrane.
Naša je zelo živa in non stop zahteva pozornost, NE ima v besednjaku ko sama česa noče, da bi pa upoštevala, pa itak da ne user posted image . Kaj bi bilo šele, če bi jo s sladkorjem futrala?user posted image user posted image

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Želite obvladljivega otroka? Ukinite slad...
8.11.2006 14:08:18   
piščanc
pričakovala sem malo več strokovnih nasvetov v tej temi, no mogoče se pa še razvije.

strinjam se z zmanjševanjem vnosa sladkorjev v telo. poleg sladkorjev še bele moke, mleka ipd. pri vnosu hitro prebavljivih snovi se le te hitro prebavijo, telo dobi kar naenkrat veliko energije in potem tudi hitro pade. če pa telo dobi počasneje prebavljive snovi (polnozrnata moka, čokolada z več kakava, sadje, ...) sicer naval energije pride počasneje, ampak traja dalj časa.

v to skupino spadajo tudi vsi mlečni izdelki za otroke, ki vsebujejo ogromno sladkorja in umetnih barvil, bljak

čeprav jaz ne odobravam redčenja soka do nerazpoznavnosti ali pitja vode ( v soku so poleg sadnega sladkorja tudi vitamini in minerali) - bolje je piti 100% sadni sok, brez dodanega sladkorja in mislim da je tako bolje, kot pa samo vodo



_____________________________

iz malega zraste veliko

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Želite obvladljivega otroka? Ukinite slad...
10.11.2006 14:41:35   
nejcko
Tudi sama sem že slišala za to teorijo, sploh hiperaktivni otroci naj bi se izogibali sladkarijam. Verjamem, da je gotovo nekaj na tem, in verjamem, da lahko maljšemu otroku (tja do 3 let) še nekako uspešno "izmikaš" sladkarije.

Potem pa se začne
- rojstni dnevi, parazniki, ko otrok dobi v roke svoje darilo, ki ga velikokrat sestavljajo same sladkarije (kako naj mu to darilo vzamem in rečem, da tega pa ne smeuser posted image ) - teh sladkarij je ponavadi toliko, da jih jemo še par mesecevuser posted image
- v trgovini otrok velikokrat ni več v vozičku, pri blagajnah pa zaklaaaadi (ok, to se še da rešiti)
- praznovanje rojstnih dnevov v vrtcu; mar naj edini od 24 otrok ne je bonbonov in čokolad in kako naj to preprečimuser posted image
- rojstni dnevi in razna praznovanja drugod, ko se mize tudi šibijo od dobrot in še in še je takih primerov.

Jaz bi našemu divjaku z veseljem ukinila ali vsaj omejila sladkor, ampak pri 5 letih je to zelo težko. Počakajte, da vam otroci malo zrastejo in molite, da ne bodo sladkosnediuser posted image

Aja, še to bi dodala. Pri starejšem smo uspešno omejevali sladkarije do cca njegovega 3 leta, pri tamali pa smo veliko manj uspešni, saj jo je big brather hitro upeljal v svet sladkarij, samo ona itak ni tako zelo živahna, da bi ji to škodilo. No, sin je bil pa živ, kaj živ, neobvladljivuser posted image že od rojstva, torej tudi v času, ko je bil samo na mojem mleku (jaz pa nisem sladkosneda).

(odgovor članu piščanc)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Želite obvladljivega otroka? Ukinite slad...
20.1.2007 23:02:22   
Iztok18
Predlagam da si preberete januarski članek v reviji Otrok in družina. Tema je ravno o sladkarijah, ki naj bi po tej "teoriji" delovale hiperaktivno. V večini primerov to ne drži, saj v bistvu čokolada in co pomirja hkrati pa vsebuje sestavine, ki imajo tudi zdravilen učinek. Veliko več sladkorja kot s sladkarijami pa otroci dobijo v sadnih sokovih.

Lp Iztok

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Želite obvladljivega otroka? Ukinite slad...
21.1.2007 16:10:46   
via_2
nekaj besed o čokoladi, ki pa niso zrasle na mojem zelniku:

ČOKOLADA je zelo priljubljena ne-hrana, sestavljena iz drog, ki nas ubijajo počasi, vendar zanesljivo; in zakaj je čokolada/cocoa škodljiva? Zato, ker vsebuje stimulanse, kot so teobromin, kofein, teofilin, ki povečujejo srčni utrip in stimulirajo adrenalne žleze in centralni živčni sistem, ker dviguje nivo sladkorja v krvi. S prestimuliranjem adrenalnih žlez, te takoj sprostijo adrenalinske substance, ki stimulirajo jetra, da sprostijo glukozo v kri in s tem povzroča, da telo pospešeno izgublja svoje energetske rezerve. Teobromin v kavi je osnovni metilksantin, povzroča tudi srbenje, nespečnost in strah. Škodljiva je zato, ker vsebuje oksalno kislino, ki moti absorbcijo kalcija, ker vsebuje škodljiv beli sladkor v velikih količinah, ker vsebuje hidrogenska olja, ki lahko povzročijo srčne napade, ker vsebujejo dodatke, kot so iztrebki insektov, dele insektov in vosek, gošča, usedlina kakava, kombinirana z sečno kislino in drugimi koloidi skupaj prispeva k tvorbi uratov (kristali), ki se kopičijo v tkivih organizma in povzročajo reumatizem, artritis in ledvične kamne. Uživanje čokolade moti presnovne funkcije organizma in povzroča vrenje v celotnem prebavnem traktu.
Higienski kriteriji za čokolado so: v CUP enoti je v čokoladi dovoljeno 120 delov mrčesa, 2 dlaki glodalcev, z insekti je lahko onesnaženih do 4% zrn kakava, izločki živali pa lahko dosegajo vrednost 10mg na funt, enostavno povedano: v 3 žlicah kakava je lahko le 75 delov mrčesa ...(glej: http://www.svet-je-lep.com/prehrana/naravna_higiena/tumorji_rak/06_stran.php)

Sedaj pa naj še kdo reče, da je čokolada zdrava!

(odgovor članu Iztok18)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Želite obvladljivega otroka? Ukinite slad...
21.1.2007 17:59:39   
Primoza
 
Link so napisali prehrambeni ekstremisti, ki zvečine jedo surovo zelenjavo za katero pa prav tako ne vedo, kateri mrčes se je nanjo podelal ali na kakšni zemlji je zrasla.

http://www.svet-je-lep.com/narocilnice/narocilnica.php?nid=7


Bolje je poskusiti prebrati kak bolj zanesljiv vir, kot tisti od "rastlinožerov":

http://www.nlm.nih.gov/medlineplus/news/fullstory_41310.html

http://www.nlm.nih.gov/medlineplus/ency/article/002099.htm

Glede na to, da prekomerno uživanje čokolade ne povzroči debelosti ampak anoreksičnost je to dobra novica tudi za tiste ki jih skrbi da se bodo zaradi čokolade zredili:

http://toxnet.nlm.nih.gov/cgi-bin/sis/search/f?./temp/~ToIaFD:1

Bolje je jesti vse kar ti pride pred oči, živalskega, rastljinskega, nedefiniranega izvora. Med drugim tudi čokolado, pa kavo, ipd. Le tako si lahko zagotoviš dovolj zdravo prehrano da se ne predoziraš z škodljivimi snovmi le ene vrste npr:

http://www.bfr.bund.de/cd/5983

(odgovor članu via_2)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Želite obvladljivega otroka? Ukinite slad...
22.1.2007 19:45:36   
via_2
čokolada je nažalost škodljiva v prvi vrsti zaradi sestavin, ki jih vsebuje (glej moj prejšnji post). to, da so v čokoladi delci mrčesa, izločki živali, dlake glodavcev,... si ni nihče izmislil, gre za dokazljiva dejstva. verjamem pa, da tega ne bo v nobeni reklami za čokolado, ali v kakšnem "strokovnem" članku, posredno ali neposredno sponzoriranem s strani prehrambene industrije.

sama se uvršam v skupino "rastlinožerov" kot nam sklijovito praviš. zagovarjam vsakovrstno prehrano, le da ne jem živali.

v končni fazi je pomembna raznovrstna prehrana, košček čokolade gor ali dol. gre pa zato, da se zavedamo, kaj dajemo vase.

(odgovor članu Primoza)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Želite obvladljivega otroka? Ukinite slad...
22.1.2007 19:55:05   
Primoza
Seveda, tudi evolucija je naredila to kar smo s tolikšno dolžino črevesja, kot jo imamo. Tudi prežvekovati ne znamo, zato je dobro hrano kuhati ali peči. Takšni dolžini najbolj paše kombinirana prehrana.

Iz linka sem pa res dobil občutek, da tam ne gre za vegeterijance, ampak zagovornike uživanja surove zelenjave, kar pa je res precejšen ektremizem.

Saj ne trdim, da ne vsebuje čokolada mušjih drekcov, ampak pravim, da jih dihamo in jemo vsakič ko gremo le 100 metrov po kaki ulici, ali pa po gozdu. Saj to je vse naravno. Ali pa če kolesariš pa poješ muho skupaj z vsem kar ima muha v sebi.

Če bi vsebovala čokolada preveč smeti bi jo prvič izločili ivzjevci drugič pa bi oboleli vsi, ki jedo večje količine čokolade.


< Sporočilo je popravil primoza -- 22.1.2007 20:30:52 >

(odgovor članu via_2)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Želite obvladljivega otroka? Ukinite slad...
23.1.2007 18:13:36   
via_2
sklijovito
= slikovito. se opravičujem za napako.

glede ekstremizma: za nekatere je plezanje ekstremen šport. pa vemo, da gre za filozofijo bivanja. enako je pri prehrani. jaz sem se od raznih "ekstremistov" veliko več naučila kot od "normalnih" ljudi. spoštujem pa tako ene kot druge.


(odgovor članu Primoza)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Želite obvladljivega otroka? Ukinite slad...
23.1.2007 18:39:48   
Primoza
Pri prehranjevanju ne izgubimo veliko, če ekstreme odsekamo. Že tako je ogromno nenaravnih načinov prehranjevnaja in odklonov ravno posledica tega da smo vsega presiti. Ne moremo pa zanikati dejstva da smo še pred manj kot stoletjem imeli hude lakote tudi pri nas. In da smo skozi celotno evolucijo bili neke vrste pobiralci, pobrali in pojedli smo vse kar se je pobrati ali upleniti dalo. Iz tega razloga je manj škodljivo pojesti kako mišjo dlako ali kakec kot se iti neko usmerjeno prehranjevanje, ki je neke vrste posilstvo telesa.

(odgovor članu via_2)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Želite obvladljivega otroka? Ukinite slad...
23.1.2007 19:42:04   
bobek05
Hmmm, moj sine poje bore malo sladkega (tu pa tam samo kaj slanega), ker (še) ni nekaj extra mahnjen na sladko... je pa včasih prava jedrska bomba. Za sabo pusti v dnevni pravo upostošenje, vedno je v pogonu, en hip je tu, naslednji ga več ni... Mož pravi, da sem za njegov "temperament" kriva jaz, ker sem v nosečnosti poslušala namesto Mozarta, Linkin Park user posted image  in zdaj je rekel, da ko bom drugič noseča, da bom imela strogo na sporedu samo "klasično glasbo" user posted image

_____________________________

Najin sonček Anej se je rodil 16.6.2005.

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Želite obvladljivega otroka? Ukinite slad...
23.1.2007 20:15:01   
Anonimen
Iz tega razloga je manj škodljivo pojesti kako mišjo dlako ali kakec kot se iti neko usmerjeno prehranjevanje, ki je neke vrste posilstvo telesa.


Meni se pa zdi, da je itak bolj škodljiv ves rompombom in kompliciranje okrog sladkarij kot čokolada sama.

Pa vsi ti ekstremizmi okrog hrane...ok, dokler je to svobodna odločitev posameznika in predvsem dokler vsak čuti, da mu spremenjene prehranske navade pašejo. Ko pa s svojo filozofijo začne "posiljevati" okolico je pa bolj nasilen in zdravju škodljiv od "napačne" prehrane.

(odgovor članu Primoza)
  Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ustvarite si velikonočno čarobnost kar doma
Pripravili smo nekaj idej, ki bodo zagotovo prinesle veliko veselja in čarobnosti v vaš praznični dom. Skupaj bomo spekl...
Pravila in pogoji nagradne igre HiPP: Hval...
Pravila in pogoji nagradne igre HiPP: Hvala mama.




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?