|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   6 članske družine, kakšen avto?
11.2.2011 17:49:18   
anchika
Pozdravljene mamice  6 članskih družin. Mi bomo kmalu postali velika družina in trenutno se ubadamo kakšen avto kupiti ali pa kombi? Nagibamo se k renoju traffic vendar je tako težkose odločit ker to je nakup za zelo dolgo časa? !!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: 6 članske družine, kakšen avto?
11.2.2011 18:11:46   
Luni
Mi smo sicer petčlanska, vendar bomo kdaj pa kdaj še enega prevažali, zato smo se odločili za tegale:

http://cdn1.siol.net/sn/img/10/190/634142857998618921_625-ka.jpg

Novi sharan, ga čakamo že 4 mesece.....



_____________________________



(odgovor članu anchika)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: 6 članske družine, kakšen avto?
11.2.2011 18:27:01   
melanija
Mi bomo letos postali 7 članska družina in imam Renault Traffica in ga ne zamenjam za nič na svetu. Je edino moje prevozno sredstvo, mož ima drug manjši avto za v službo. Ga ni boljšega, voziček kar zapelješ noter, ga ni treba zlagat, prostora za prtljago dovolj.

(odgovor članu anchika)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: 6 članske družine, kakšen avto?
11.2.2011 18:37:03   
bskrle
Mi imamo šarana, ostali imajo kombije.
Zagotov je šaran bolj udoben.

_____________________________

Mama štirih deklic in 5ra

(odgovor članu melanija)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: 6 članske družine, kakšen avto?
11.2.2011 18:37:04   
tix
zaenkrat še trićlanska in imamo tudi traffica :) zadovoljni

(odgovor članu melanija)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: 6 članske družine, kakšen avto?
11.2.2011 18:38:50   
NATAŠA35
mi smo 6 članska družina in imamo hondo FRV s šestimi sedeži, tri spredaj tri zadaj...zelo zadovoljni, razen cena je malo visoka...

_____________________________

Moja sreča so moji otroci: David, Luka, Jakob in Simon

(odgovor članu tix)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: 6 članske družine, kakšen avto?
11.2.2011 19:15:33   
ljupka
Mi imamo senika z 7 sedeži,sam v enoprostorcih z 7 sedeži ti ne ostane skoraj nič prostora za pritlažnik.Če vzameš avto z 6 sedeži ,da so 3 spredaj ,3 zadaj,mora bit en otrok star 12 let ,da spredaj sedi,pri nas ni bilo opcije,ker so vsi premajhni.
Sam ker nisva imela dovolj denarja sva se zadovoljila z senikom,drugač si je moj želel trafika.
Če le imaš možnost ti priporočam kombi.

< Sporočilo je popravil ljupka -- 11.2.2011 19:16:35 >

(odgovor članu NATAŠA35)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: 6 članske družine, kakšen avto?
11.2.2011 19:17:33   
eva1
IZVIRNO SPOROČILO: ljupka

Mi imamo senika z 7 sedeži,sam v enoprostorcih z 7 sedeži ti ne ostane skoraj nič prostora za pritlažnik.Če vzameš avto z 6 sedeži ,da so 3 spredaj ,3 zadaj,mora bit en otrok star 12 let ,da spredaj sedi,pri nas ni bilo opcije,ker so vsi premajhni.
Sam ker nisva imela dovolj denarja sva se zadovoljila z senikom,drugač si je moj želel trafika.
Če le imaš možnost ti priporočam kombi.


Glede avta ne vem, ampak to da mora biti otrok star 12 let nikjer ne piše! otrok mora biti visok 150 cm, ali pa mora imeti varnostni sedež ki je lahko nameščen tudi na sprednjem sedežu!

(odgovor članu ljupka)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: 6 članske družine, kakšen avto?
11.2.2011 19:21:36   
ljupka
IZVIRNO SPOROČILO: eva1

IZVIRNO SPOROČILO: ljupka

Mi imamo senika z 7 sedeži,sam v enoprostorcih z 7 sedeži ti ne ostane skoraj nič prostora za pritlažnik.Če vzameš avto z 6 sedeži ,da so 3 spredaj ,3 zadaj,mora bit en otrok star 12 let ,da spredaj sedi,pri nas ni bilo opcije,ker so vsi premajhni.
Sam ker nisva imela dovolj denarja sva se zadovoljila z senikom,drugač si je moj želel trafika.
Če le imaš možnost ti priporočam kombi.






Glede avta ne vem, ampak to da mora biti otrok star 12 let nikjer ne piše! otrok mora biti visok 150 cm, ali pa mora imeti varnostni sedež ki je lahko nameščen tudi na sprednjem sedežu!



To pa prvič slišim.Hvala na informaciji.

Namreč imam prijatla policaja in sva se pred kratkim o tem pogovarjala,pa mi je rekel ,da pred 12l ne,ga bom mal okregala naj si mal zakone ponovi,če ne spremlja novosti.


< Sporočilo je popravil ljupka -- 11.2.2011 19:23:23 >

(odgovor članu eva1)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: 6 članske družine, kakšen avto?
11.2.2011 20:31:31   
kajalin*
opel vivaro,boljši od vsakega osebnega avtomobilauser posted image

(odgovor članu ljupka)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: 6 članske družine, kakšen avto?
11.2.2011 21:56:40   
anchika
MELANIJA: ali imate podalšan traaffic ali kretek. Kaj priporočaš?

Kar smo gledali sta opel vivario in reno traffic ista, skor ni nobene razlike!!

(odgovor članu kajalin*)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: 6 članske družine, kakšen avto?
11.2.2011 21:58:12   
anchika
melania: pa še to. S kolkimi sedeži ga imate? Mi smo gledali da bi vseli s 7 sedeži. Spredaj voznik in sovoznik, pol 2 in pol še 3. Kaj misliš, kaj predlagaš?

(odgovor članu anchika)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: 6 članske družine, kakšen avto?
12.2.2011 10:15:29   
neanja duo
IZVIRNO SPOROČILO: kajalin*

opel vivaro,boljši od vsakega osebnega avtomobilauser posted image


Tudi mi ga imamo.Super!(5 članska...)

(odgovor članu kajalin*)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: 6 članske družine, kakšen avto?
12.2.2011 13:18:44   
melanija
Mi imamo  starejši model in ima 9 sedežev. Tri spredaj, tri na sredini in tri zadaj. Meni je super, ker ko je otrok v lupinici ga ima na dosegu roke, na prvem sedežu, ostali otroci so se sami postrojili, kjer so hoteli sedeti.

Opel Vivario je pa res isti kot Renautl Traffic, samo značko za znamko so zamenjali in notranja oprema zleda pri  oplu malo lepša.

Čez par let nameravamo menjat Traffica, sam ga bomo vzeli ponovno ali pa opla, bomo videli kaj bo bolj aktualno takrat. Definitivno pa ne grem nazaj na os. avtomobil, ker zavarovanja itak plačujem ravno toliko kot prej Za Renault Scienika pa tudi poraba ni bistveno višja.

(odgovor članu anchika)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: 6 članske družine, kakšen avto?
12.2.2011 13:25:34   
anchika
melanija: je podalšan ali kratek?

(odgovor članu melanija)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: 6 članske družine, kakšen avto?
12.2.2011 13:36:23   
DanijelaNeli
Samo ne vzet Renaulta Espace...ker so samo problemi z njimi.
Mi smo ga imeli,dizla 2.2.

Sem pa se res navadila na velik avto in mi ga je blo res žal.
Bili smo 3-članska družina.Pol se nam je pokvaril,..zdaj smo pa 4-člani,in imamo manjši avto Seat Alteo user posted image
Ko bodo šuški,pa bomo šli spat na kakšnega enoprostorca!Zakon so!
Tale novi Sharan je fullll leeeeep!

_____________________________

Moj smisel življenja...
Neli 16.02.2007-3.580g 52cm
Noemi 22.07.2010-3.000g 49cm

(odgovor članu anchika)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: 6 članske družine, kakšen avto?
12.2.2011 17:49:27   
BarbiG
Mi imamo kombi Vianota in se res super obnese. Imamo pa podaljšano varianto, da je kej prtljažnika. Imamo pa 8 sedežev, da lahko še kakšen dedi ali pa babi gre zraven.

(odgovor članu DanijelaNeli)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: 6 članske družine, kakšen avto?
12.2.2011 19:30:56   
anchika
Mi se odločamo med reno traffic in med opel vivario. Ali veste če so res deli za reno ful dragi? To pravijo , ne vem. Vzeli bi kratkega ker itak velik prtljažnik bi rabili le enkrat ko bi šli na morje takrat pa že stlačiš tudi kaj med noge. Pa mislimo vzet s 7 sedeži, se pravi en sedež bo višek in gledamo da bomo mi na komot. Tako da bo v drugi vrsti le dva sedeža in  bo veliko placa tudi tam za dat kako boršo. Kombi bom vozila večina jaz. Ker bom jaz prevažala otroke v vrtec in šolo  in pol  z njim v službo . Zato bi raje krajšega. Upam da nam ne bo žal. Rabim pa nasvete

(odgovor članu BarbiG)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: 6 članske družine, kakšen avto?
12.2.2011 19:40:28   
trsica
IZVIRNO SPOROČILO: ljupka

IZVIRNO SPOROČILO: eva1

IZVIRNO SPOROČILO: ljupka

Mi imamo senika z 7 sedeži,sam v enoprostorcih z 7 sedeži ti ne ostane skoraj nič prostora za pritlažnik.Če vzameš avto z 6 sedeži ,da so 3 spredaj ,3 zadaj,mora bit en otrok star 12 let ,da spredaj sedi,pri nas ni bilo opcije,ker so vsi premajhni.
Sam ker nisva imela dovolj denarja sva se zadovoljila z senikom,drugač si je moj želel trafika.
Če le imaš možnost ti priporočam kombi.






Glede avta ne vem, ampak to da mora biti otrok star 12 let nikjer ne piše! otrok mora biti visok 150 cm, ali pa mora imeti varnostni sedež ki je lahko nameščen tudi na sprednjem sedežu!



To pa prvič slišim.Hvala na informaciji.

Namreč imam prijatla policaja in sva se pred kratkim o tem pogovarjala,pa mi je rekel ,da pred 12l ne,ga bom mal okregala naj si mal zakone ponovi,če ne spremlja novosti.



Nam je policaj na začetku tega šolskega leta rekel, da morata biti izpolnjena oba pogoja- 12 let IN 150 cm. In NE sme sedeti spredaj niti v jahaču.


_____________________________

da bomo fit,
100 TREBUŠNJAKOV v rit,
pa še malo seksa,
da nam ne bo treba čokoladnega keksa.

:D

(odgovor članu ljupka)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: 6 članske družine, kakšen avto?
12.2.2011 20:29:59   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: anchika

Ali veste če so res deli za reno ful dragi?


Niso.

(odgovor članu anchika)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: 6 članske družine, kakšen avto?
12.2.2011 20:41:48   
zmajaz
Zakon pravi takole:
"Med vožnjo v dvoslednem motornem vozilu z vgrajenim zadrževalnim sistemom mora biti otrok, mlajši od 12 let ali manjši od 150 cm, zavarovan z zadrževalnim sistemom, ki je primeren otrokovi telesni rasti in telesni masi. V osebnem avtomobilu, v katerem zaradi konstrukcijskih lastnosti avtomobila otroka ni mogoče zavarovati na tak način, sme sedeti tak otrok le na zadnjem sedežu. "

Jaz bi si to razlagala tako, da mora otrok sedeti v sedežu (ali jahaču) do 12. leta, če pri 12-ih letih še ni velik 150, pa celo dlje. Ta sedež ali jahač pa sme biti le na zadnjem sedežu samo v primeru, če konstrukcijske lastnosti avtomobila ne dopuščajo, da bi se dalo otroka na ta način zavarovati tudi spredaj, sicer je pa lahko tudi spredaj - kak avto je to, da ne bi bilo mogoče sedeža/jahača dati spredaj, si pa sicer ne predstavljam. 

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu trsica)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: 6 članske družine, kakšen avto?
12.2.2011 20:49:54   
krtek 1
Opel Zafira,sedem sedeževuser posted image

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: 6 članske družine, kakšen avto?
12.2.2011 21:01:37   
eva1
IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz

Zakon pravi takole:
"Med vožnjo v dvoslednem motornem vozilu z vgrajenim zadrževalnim sistemom mora biti otrok, mlajši od 12 let ali manjši od 150 cm, zavarovan z zadrževalnim sistemom, ki je primeren otrokovi telesni rasti in telesni masi. V osebnem avtomobilu, v katerem zaradi konstrukcijskih lastnosti avtomobila otroka ni mogoče zavarovati na tak način, sme sedeti tak otrok le na zadnjem sedežu. "

Jaz bi si to razlagala tako, da mora otrok sedeti v sedežu (ali jahaču) do 12. leta, če pri 12-ih letih še ni velik 150, pa celo dlje. Ta sedež ali jahač pa sme biti le na zadnjem sedežu samo v primeru, če konstrukcijske lastnosti avtomobila ne dopuščajo, da bi se dalo otroka na ta način zavarovati tudi spredaj, sicer je pa lahko tudi spredaj - kak avto je to, da ne bi bilo mogoče sedeža/jahača dati spredaj, si pa sicer ne predstavljam. 

No ja tako no, ampak glede na to, da ni druge možnosti(če so že trije zadaj), otrok lahko sedi spredaj na sedežu

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: 6 članske družine, kakšen avto?
12.2.2011 21:20:00   
melanija
Po pravici povedano ne vem katera varianta je to ali kratka ali dolga. Vem da za zadnjimi sedeži je dovolj prostora da dam voziček Peg perego nezložen tele; http://www.pegperego.si/si/otroska-oprema/sistemi-s-kosaro/culla-g1464.shtml noter brez problema.

(odgovor članu eva1)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: 6 članske družine, kakšen avto?
13.2.2011 22:33:41   
anchika
Ali je L1 H1 ali L2?
jE KOFANA od sedežev do vrat 60 cm ali več?

(odgovor članu melanija)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...
"Nosečnost me je pomladila."
Z Manco Izmajlovo smo se pogovarjali o nosečnosti pri 46tih letih, o tem, kakšna mama je bila prej in kakšna je zdaj ter...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?