|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   A se to da spremenit - in kako?
12.6.2009 10:48:22   
Kerensa*
Kmetijsko zemljišče v zazidljivo parcelo?

Oz. konkretno - kmetijsko zemljišče obsega 1.000 m2, od tega pa bi se 200 m2 spremenilo v zazidljivo parcelo. Za slednjo bi bil en lastnik, za preostalo zemljišče pa drug. Kako se še temu vragu reče - razparceliranje (če je celotna površina zdaj vpisala kot ena celota)?

Izvedljivo?

< Sporočilo je popravil Kerensa* -- 12.6.2009 10:51:18 >
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: A se to da spremenit - in kako?
12.6.2009 10:50:24   
Pingvinčica
A ni to sprememba namembnosti iz kmetijskega v zazidljivo?user posted image

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: A se to da spremenit - in kako?
12.6.2009 10:51:04   
Kerensa*
Pojma nimam.

(odgovor članu Pingvinčica)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: A se to da spremenit - in kako?
12.6.2009 10:51:17   
Arwenko
Temu se reče sprememba namembnosti...ali je možno spremenit pa je odvisno kje je, kakšna vrsta kmetijska zemljišča je - najlažje bi bilo razvidno iz lokacijske informacije kako in kaj. Pa seveda v odvisnosti od tega kako dotična občina napreduje pri izdelavi OPN-ja. Vem pa iz prakse, da je zadnje čase to vsaj na našem koncu izredno težko, ker enostavno ni soglasja od kmetijskega ministrstva oziroma se z občinskimi odloki to ohranja, tako da imajo težave npr. še kmetje, ki bi samo želeli prizidek nardit k hiši, kaj šele da bi na novo kaj delali. 

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: A se to da spremenit - in kako?
12.6.2009 10:52:28   
Kerensa*
Koliko vrst kmetijskih zemljišč pa je? user posted image

Gre se pa za konkretno parcelo na Mengeškem polju.

(odgovor članu Arwenko)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: A se to da spremenit - in kako?
12.6.2009 10:52:34   
Arwenko
Aja, razparcelacija se pa vsekakor da...nekaj stane, drugače pa brez problema. Samo ali boš tisti razparceliran del potem lahko spremenila v zazidljiv je vprašanje. 

(odgovor članu Arwenko)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: A se to da spremenit - in kako?
12.6.2009 10:53:29   
Kerensa*
Kakšni pogoji pa morajo biti izpolnjeni za to... spremembo namembnosti?

(odgovor članu Arwenko)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: A se to da spremenit - in kako?
12.6.2009 10:55:11   
Pingvinčica
Najboljš da se na pristojni geodetski enoti pozanimaš, če se to da.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: A se to da spremenit - in kako?
12.6.2009 10:55:47   
Pingvinčica
Mislim, da je od primera do primera drugače. Če se motim, naj me katera popravi.

(odgovor članu Pingvinčica)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: A se to da spremenit - in kako?
12.6.2009 10:57:44   
Kerensa*
Aha... in če sem jaz lastnica 1/5 tega kmetijskega zemljišča (če 1. kupim 1/5 in pač plačam to razparceliranje)... a imam kaj besede pri tem, kaj se bo potem počelo na parcelah, ki mejijo na mojo (sploh pa, če mi mojo uspe spremeniti v zazidljivo)?...

Ker si kar predstavljam pognojevanje sosednje parcele. user posted image

(odgovor članu Pingvinčica)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: A se to da spremenit - in kako?
12.6.2009 11:04:24   
Arwenko
V osnovi imaš najboljše kmetijsko zemljišče in drugo kmetijsko zemljišče, pa potem še travnik, pašnik, sadovnjak menda. Pri najboljših kmetijskih zemljiščih že vnaprej ni šanse da karkoli narediš, pri kategoriji druga kmetijska zemljišča pa pod določenimi pogoji. Kakšno je zveš tako, da naročiš lokacijsko informacijo na pristojni upravni enoti, v kateri navedeš točno parcelno št. zemljišča.

Ne, ti na parcelah, ki mejijo na tvoje nimaš v osnovi nobene besede, vsaj ne v tem smislu pognojevanja kot si omenila. V primeru, pa da bi se na njih kasneje kdaj kaj gradilo, pa imaš besedo v okviru zakonskih predpisov, pač da niso preblizu tvoje hiše, da je zagotovljena osončenost, takšne stvari splošne pač.

Parcelacijo ti pa drugače naredi pooblaščen geodet, ne geodetska uprava, ona jo samo vpiše pol.

Pomoje če te stvar zanima, bi jaz vsekakor najprej šla po lokacijsko informacijo, potem pa najboljše kar direktno vprašaš na upravni enoti kako stvari stojijo oziroma se pač obrneš na kakšno podjetje, ki te stvari ureja, da ti preveri možnosti kako in kaj. In to seveda vse preden se karkoli dogovarjaš o nakupu.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: A se to da spremenit - in kako?
12.6.2009 11:04:26   
Pingvinčica
Ej na to vprašanje pa ti ne znam odgovorit. Če zveš kaj koristnega povej, bo še men prov prišlo.user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: A se to da spremenit - in kako?
12.6.2009 11:06:09   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: Arwenko
Ne, ti na parcelah, ki mejijo na tvoje nimaš v osnovi nobene besede, vsaj ne v tem smislu pognojevanja kot si omenila.

Kar pomeni, da če jaz od lastnika kupim 1/5 zemljišča in na tej 1/5 začnem zidat, on še vedno lahko mirno in zakonito zliva gnoj po ostalih 4/5? user posted image

(odgovor članu Arwenko)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: A se to da spremenit - in kako?
12.6.2009 11:08:49   
Arwenko
Tule je ena dobra poljudna obrazložitev kako je s temi spremembami...

http://www.slonep.net/subareas.html?lev1=7&lev2=74&lev3=566&filt=566

(odgovor članu Pingvinčica)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: A se to da spremenit - in kako?
12.6.2009 11:09:37   
Arwenko
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Kar pomeni, da če jaz od lastnika kupim 1/5 zemljišča in na tej 1/5 začnem zidat, on še vedno lahko mirno in zakonito zliva gnoj po ostalih 4/5? user posted image


Jap...če so to njive in so njegove...potem lahko.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: A se to da spremenit - in kako?
12.6.2009 11:10:59   
Kerensa*
Pa to lahko traja več let!!! user posted image

(odgovor članu Arwenko)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: A se to da spremenit - in kako?
12.6.2009 11:12:47   
Arwenko
Ja, točno tak. Odvisno je ful...saj na koncu pa lahko da ni nič hudega, da je z lokacijske informacije razvidno, da je stvar zazidljiva po planih in da je sprememba namembnosti samo formalnost. 

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: A se to da spremenit - in kako?
12.6.2009 11:13:33   
Kerensa*
Čisto za info... cena razparceliranja in spremembe namembnosti (je odvisna od česa)?

(odgovor članu Arwenko)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: A se to da spremenit - in kako?
12.6.2009 11:15:00   
Arwenko
Kolko jaz vem od velikosti celotnega območja, ki se parcelira...se pravi v tvojem primeru od 1000m2, cen pa ne vem, ker mi tega ne delamo pri nas v firmi...bi morala vprašat pri kakšnem geodetu. 

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: A se to da spremenit - in kako?
12.6.2009 11:15:51   
Kerensa*
No, pa drugače vprašam... cena za 1 m2 je 3€... se splača (glede na vse možne ostale zaje*ancije) al' ne?

(odgovor članu Arwenko)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: A se to da spremenit - in kako?
12.6.2009 11:17:48   
Pika Zoja
A boš gradila kučico, kjer boš lahko čoln shranila, da ne boš rabila priveza plačevat?

(odgovor članu Arwenko)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: A se to da spremenit - in kako?
12.6.2009 11:18:24   
Arwenko
Ej...težko ti rečem, samo glede na tak nizko ceno, bi jaz rekla, da stvar ni zazidljiva in potem imaš tista leta dela in miljon letanja po uradih. Pomoje če bi stvar bila zazidljiva po planu, nihče nebi tak poceni prodajal...saj pravim, št. parcele verjetno imaš, idi na upravno enoto po lokacijsko informacijo, stane 10 eur menda in se bo dalo več ven videt, pa mi lahko pol privat pišeš, pa ti jo pomagam raztolmačit. 

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: A se to da spremenit - in kako?
12.6.2009 11:18:35   
Kerensa*
Ne - izolirala bom gnojno jamo, kamor bom tebe zaprla, da boš lahko v miru razmišljala o tem, zakaj pišeš patetične komentarje. user posted image

(odgovor članu Pika Zoja)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: A se to da spremenit - in kako?
12.6.2009 11:19:32   
Pika Zoja
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Ne - izolirala bom gnojno jamo, kamor bom tebe zaprla, da boš lahko v miru razmišljala o tem, zakaj pišeš patetične komentarje. user posted image


Mjav user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: A se to da spremenit - in kako?
12.6.2009 11:20:07   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: Arwenko
št. parcele verjetno imaš, idi na upravno enoto po lokacijsko informacijo, stane 10 eur menda in se bo dalo več ven videt, pa mi lahko pol privat pišeš, pa ti jo pomagam raztolmačit. 

Kam pa naj to grem? Parcela je v Mengšu.

(odgovor članu Arwenko)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?