|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kaj je dobro imeti s sabo v porodnišnici Ljub...
26.11.2012 18:37:07   
Angelčk
Pozdravljeni!

Moj PDP se nezadržno bliža, torba za porodnišnico pripravljena, zdej me pa malo predporodna mrzlica dajeuser posted image
Zanimajo me izkušnje tistih, ki ste pred kratkim rodile v Ljubljani...kakšno je kaj stanje z materialom in kaj je fino vzeti s sabo. Predvsem me zanima za vložke, mrežaste hlačke, brisače...
En paket vložkov imam v torbi, pa par mrežastih gatk. Za brisače pa ne vem, nekje sem slišala, da jih hitro zmanjka in je fino imeti kakšno s sabo. Sicer živim blizu porodnišnice in mi bo partner lahko prinesel, če bo treba, pa vseeno bi rada izkušnje iz prve rokeuser posted image

Kako je pa kaj s hrano? A lahko rečem za brezmesni meniuser posted image To povem že ob sprejemu, al kako?

Hvala za odgovore in ne zamerite moji zmedenosti...prvič bom rodila pač user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kaj je dobro imeti s sabo v porodnišnici ...
26.11.2012 19:28:55   
naja08
Oj,nosečka! Ja, poznam to mrzlico. Ravno danes je 8 let, kar sem prvič rodila, najnovejša izkušnja pa je stara pol leta.user posted image .
Praktično razmišljaš: Mrežaste hlačke- mislim, da jih bo en paketek dovolj, vsako jutro ti ene prinesejo, drugače pa delajo z njimi kot bi bile zlateuser posted image ! Vložkov ne bo preveč, sem prišla z dvema paketkoma, pa sem na prvem obisku mojemu naročila novo zalogo - seveda govorim o tistih mrežastih, vir 80, teh v porodnišnici sploh nimajo, ostalih pa verjemi ne boš hotela...
Bisač ali pa pižam ne bi nosila od doma, verjemi, ni bolj praktično od tega - ko prideš izpod tuša in vržeš v koš za perilo in s tem je zgodba o umazenem perilu končana. Nabiranje umazanega perila v noči omarici mi ne diši prevečuser posted image , prala boš še doma...
Na prvi obrok boš verjetno mogla malo počakat, če prideš v sobo recimo ravno po kosilu, čakaš na večerjo. ko te pripeljejo gor na oddelek je verjetno pravi čas, da prijaviš kakšno dieto imaš. Sama nisem imela nič posebnega, zato se tega glede hrane ne spomnim. Mogoče ni slabo če imaš s seboj en prigizek, nekaj kar lahko stoji na sobni temperaturi - recimo prideš po včerji na oddelek in te čaka šele zajtrk...

Lepe zanje dneve ti želim!

(odgovor članu Angelčk)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   [Brisano sporočilo]
26.11.2012 19:41:39   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu naja08)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kaj je dobro imeti s sabo v porodnišnici ...
26.11.2012 19:47:42   
Tippi
Jaz sem na žalost bila predčasno v porodnišnici dober teden nazaj. ampak da ne kvarimo tvoje vesele zgodbe, bi ti želela povedat tisto najbolj nujno kar sem jaz pogrešala. natikači, kroksi, copati. karkoli od tega. tisti porodnišnični beli natikači so mi bili res odurni in skrajno neudobni, sploh ker baje niso imeli moje številke user posted image dodatni štumfki so zaželjeni. z brisačami ni problem. prav tako sem dobila neomejeno število hlačk in vložkov. če imaš pa kakšne rezervne s sabo, pa tudi prav.

srečno!

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   [Brisano sporočilo]
26.11.2012 19:52:10   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Tippi)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kaj je dobro imeti s sabo v porodnišnici ...
26.11.2012 20:02:57   
kajajaka
Pred 9 meseci z vložki ni bilo problema, samo so bili mini - takšni za 2 kapljici user posted image

Glede na to, da sem jaz obakrat zelo močno krvavela prvih 24 ur, je dobro, če kje dobiš par komadov Tena maxi vložkov (dobijo jih na recept starejše mamke, ki jim uhaja voda - povprašaj kakšno, če ima kaj viška).

Z mrežastimi hlačkami pa niso šparali. Vsak dan zjutraj delijo, pa poveš, če rabiš kaj več...

Glede hrane... Jaz sem bila prvič lačna... zato sem tokrat imela s seboj krekerje. Ampak jih nisem rabila, ker mi je sestra takoj po prihodu v sobo (ob 10h zvečer) prinesla kos kruha in jogut, ker je predvidevala, da sem lačna.

Tako, da imam jaz zelo dobre izkušnje. user posted image

Je pa tudi v Lj porodnišnici tako kot povsod - kar daješ to dobiš. Če si prijazna do njih so zlati do tebe. Če pa hočeš neko vzvišeno damo špilat, pa sikat za vsako malenkost... se ti pa hitro po robu postavijo in se držijo pravil ene brisače, enih hlačk...


ja, ja - svoje copate pa obvezno. Pojma nimam kje so staknili tiste bele plastik fantastik patike, ampak so res katastrofalne user posted image

< Sporočilo je popravil kajajaka -- 26.11.2012 20:04:06 >

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kaj je dobro imeti s sabo v porodnišnici ...
26.11.2012 20:32:12   
Tippi
Je pa tudi v Lj porodnišnici tako kot povsod - kar daješ to dobiš. Če si prijazna do njih so zlati do tebe. Če pa hočeš neko vzvišeno damo špilat, pa sikat za vsako malenkost... se ti pa hitro po robu postavijo in se držijo pravil ene brisače, enih hlačk...

Strinjam do zadnje pike!

(odgovor članu kajajaka)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Kaj je dobro imeti s sabo v porodnišnici ...
26.11.2012 22:09:15   
Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: Tippi

Je pa tudi v Lj porodnišnici tako kot povsod - kar daješ to dobiš. Če si prijazna do njih so zlati do tebe. Če pa hočeš neko vzvišeno damo špilat, pa sikat za vsako malenkost... se ti pa hitro po robu postavijo in se držijo pravil ene brisače, enih hlačk...

Strinjam do zadnje pike!

Se strinjam user posted image

No moja zadnja izkušnja je pa danes stara točno 6 tednov user posted image ... brisače in gatke dobiš zjutraj in zvečer ene in če rabiš še, ti dajo ... na začetku dobiš tudi 1 paket vložkov, ki pa so za prve par dni premajhni, ko je čišča res močna ... jaz sem imela s seboj 1 paket telih: http://www.tosama-trgovina.si/193_Osebna-nega/163_Higienski-vlozki/i_1281_natura-femina-maternity-vlozki-za-porodnice pa mi jih je moj čez 2 dni še en paket prinesel. Potem imej s seboj ene gumijaste natikače, ker pod tušem je vedno poplava. Pa jaz sem imela in prvič in zdaj drugič s seboj eno tini mini nočno lučko ... nad posteljo je namreč kot nočna lučka ena velika neonka, ki razsvetli cel prostor in ponoči motiš svojega otroka in cimre, če je prižgana.

(odgovor članu Tippi)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Kaj je dobro imeti s sabo v porodnišnici ...
26.11.2012 22:17:02   
Katy78
Ja, vložki so res bolj bogi, jaz sem tudi možu takoj naročila, da naj mi prinese Tosamine. Je pa res, da jih dobiš toliko, kolikor jih rabiš medtem ko pred 4 leti sem pa dobila Tosamine vendar je bila količina omejena. Pa glede natikačev je res, kar pravijo. Meni so 2. dan po porodu noge ful otekle in sem jih komaj obula. Drugače pa z brisačami, hlačkami in spalnimi srajcami ni problem, če rabiš, ti dajo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Kaj je dobro imeti s sabo v porodnišnici ...
26.11.2012 22:23:48   
cilla

IZVIRNO SPOROČILO: kajajaka
Je pa tudi v Lj porodnišnici tako kot povsod - kar daješ to dobiš. Če si prijazna do njih so zlati do tebe. Če pa hočeš neko vzvišeno damo špilat, pa sikat za vsako malenkost... se ti pa hitro po robu postavijo in se držijo pravil ene brisače, enih hlačk...



Podpis. V LJ P sem januarja gostovala cel mesec. In lahko garantiram, da so tam zaposleni, sploh sestre/bratje in čistilke, fajn ljudje. Z njimi se da vse zmenit in, če imajo na zalogi, tudi vse dobit. Samo lepo je treba vprašat in nikoli ne škodi en odkrit HVALA user posted image

Jaz sem imela crocse za na nogo in obvezno kratke nogavičke, tista klima tam je bila meni ubijalska, po 24 urah sem imela čisto razpokane pete. Pa jaz sem se ful boljš počutila, ker sem imela za čez tisto "krasno" zeleno spalno srajco svojo jopo (čisto psihološka zadeva). Krekerji v torbi ne morejo škodit, čaj delijo večkrat dnevno, čeprav je včasih zanič. Če pa boš ob tisti njihovi hrani lačna, ti bo že tvoj ob prvem obisku prinesel kaj bolj konkretnega.

(odgovor članu kajajaka)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Kaj je dobro imeti s sabo v porodnišnici ...
26.11.2012 22:23:57   
Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: Katy78

Ja, vložki so res bolj bogi, jaz sem tudi možu takoj naročila, da naj mi prinese Tosamine. Je pa res, da jih dobiš toliko, kolikor jih rabiš medtem ko pred 4 leti sem pa dobila Tosamine vendar je bila količina omejena. Pa glede natikačev je res, kar pravijo. Meni so 2. dan po porodu noge ful otekle in sem jih komaj obula. Drugače pa z brisačami, hlačkami in spalnimi srajcami ni problem, če rabiš, ti dajo.

6 tednov nazaj so mi takoj ko so me pripeljali na oddelek povedali, da ta paket vložkov imam, ostalo mi morajo pa od doma prinest, če še nimam s seboj ... je pa res da je bil na wc-ju vedno en paket vložkov na voljo, ampak to spet teh tamalih taneuporabnih.

(odgovor članu Katy78)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Kaj je dobro imeti s sabo v porodnišnici ...
26.11.2012 22:26:34   
Katy78

IZVIRNO SPOROČILO: Otika


IZVIRNO SPOROČILO: Katy78

Ja, vložki so res bolj bogi, jaz sem tudi možu takoj naročila, da naj mi prinese Tosamine. Je pa res, da jih dobiš toliko, kolikor jih rabiš medtem ko pred 4 leti sem pa dobila Tosamine vendar je bila količina omejena. Pa glede natikačev je res, kar pravijo. Meni so 2. dan po porodu noge ful otekle in sem jih komaj obula. Drugače pa z brisačami, hlačkami in spalnimi srajcami ni problem, če rabiš, ti dajo.

6 tednov nazaj so mi takoj ko so me pripeljali na oddelek povedali, da ta paket vložkov imam, ostalo mi morajo pa od doma prinest, če še nimam s seboj ... je pa res da je bil na wc-ju vedno en paket vložkov na voljo, ampak to spet teh tamalih taneuporabnih.


Res? user posted image No, pred 6 meseci smo jih dobile toliko, kolikor smo jih potrebovale.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Kaj je dobro imeti s sabo v porodnišnici ...
26.11.2012 22:47:37   
Angelčk
Joj punce, hvala za nadvse uporabne informacije, zlate ste user posted image

Otika, hvala za idejo za lučko...fajn da si me spomnila, ker bi pozabila sicer. Sem že enkrat slišala, da so te neonke v sobah obupne...tako da sem si zdajle pripravila kr unega duhca iz Ikee user posted image po moje bo ravno prav.

Vložke imam Vir 80 pripravljene, pa razmišljam, da bom za prve dni najbrž nabavila še ene te tavelike, Tosamine.

Sicer pa odštevam dneve in na trenutke po malem paničarim user posted image Ah ja...

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   [Brisano sporočilo]
27.11.2012 1:23:16   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Katy78)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Je mogoč naravni porod po carskem rezu?
Kako pogost je naravni porod po carskem rezu, ali se priporoča in kako se na njega pripraviti, smo govorili z izr. prof....




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?