|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Klopi-glava ostala v koži
10.5.2009 21:44:48   
ona
Najprej se opravičujem,ker nimam časa iskat,če je taka tema že mogoče odprtauser posted image

Torej,naši tamali sem včeraj dala ven klopa na trebuhu,glava pa se je utrgala in ostala v koži.Kaj sedaj je tole lahko nevarno,bo glava sama šla ven,se bo zagnojilo,naj pokličem jutri dohtarja....skratka vaše izkušnje in mnenja?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Klopi-glava ostala v koži
10.5.2009 21:52:02   
Felicita
to ni glava, ker ima klop glavoprsje, kar pomeni da je glava tok pritrjena da morš bit talent da jo notri pustiš; kar se je utrgalo je skor 100% samo rilček (in 'obrilčje', take 'nogice' ki so zraven). v samem rilčku ni sline (razen kar jo je že bilo), tako da nevarnosti za kakšno okužbo ni. pusti da se samo izloči (morda se bo malo zagnojilo, to bo pa to).

_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu ona)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Klopi-glava ostala v koži
10.5.2009 21:55:20   
Splišni
Verjetno se bo malo zagnojilo in nato se bo izrinilo ven. Ker to telo spiozna kot tujek.

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Klopi-glava ostala v koži
10.5.2009 23:16:04   
Onasiss
IZVIRNO SPOROČILO: Splišni

Verjetno se bo malo zagnojilo in nato se bo izrinilo ven. Ker to telo spiozna kot tujek.

Ja, preverjeno tudi od pediatra.

_____________________________

So what....

(odgovor članu Splišni)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Klopi-glava ostala v koži
11.5.2009 7:44:37   
pupika
Lani je tudi meni nekaj klopa ostalo v koži, jaz sem panično klicala v zdravstveni dom, pa mi je rekla, da nevarnosti ni, tudi če je glava ostala v koži, kar sem jaz tako mislila da je, mi je rekla, sestra, da klopi brez glave niso več živi in je odmrl, mi je prav grdo rekla, če bi jaz še lahko živela brez glave, kajti ko smo bili še mi majhni so nam pravili, da lahko še vedno klop pije kri, če je glava ostala notri. Tako, da bo še tujek sam ven, jaz sem našemu malemu lani rajši tisto, kar je ostalo v koži, sama spraskala ven.

(odgovor članu Onasiss)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Klopi-glava ostala v koži
11.5.2009 10:43:59   
Luni
Vam dam nasvet, kako uspešno spraviti klopa iz kože? Vzameš neko špičasto stvar (jaz ponavadi kar pinceto) se od strani približaš klopu ter se ga toliko dotikaš, da ga lahko počasi nežno vrtiš v smeri urinega kazalca. Klop cel in še živ spusti kožo. Malo spretnosti je potrebno, vendar ko se navadiš, je tole super.

< Sporočilo je popravil Luni -- 11.5.2009 10:44:22 >


_____________________________



(odgovor članu ona)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Klopi-glava ostala v koži
11.5.2009 13:29:31   
Vali 81
jaz pa klopa fejst z olivnim oljem namažem  in malo počakam pol pa kar sam spusti in gre lepo cel ven brez problema.user posted image user posted image

(odgovor članu Luni)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Klopi-glava ostala v koži
11.5.2009 16:43:06   
Felicita
IZVIRNO SPOROČILO: Vali 81

jaz pa klopa fejst z olivnim oljem namažem  in malo počakam pol pa kar sam spusti in gre lepo cel ven brez problema.user posted image user posted image


vali, ne tega delat če veš kaj je dobro zate (in otroka). ker tko klopa 'razpi*diš', on začne več 'sline' izločat in če je s čim okužen je to 100% možnost da boš tisto okužbo dobila - pa nej bo meningitis, borelija, babezioza, anaplazmoza,... res, ne tega počet.


_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu Vali 81)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Klopi-glava ostala v koži
11.5.2009 16:48:01   
BUŠICA
IZVIRNO SPOROČILO: Felicita

IZVIRNO SPOROČILO: Vali 81

jaz pa klopa fejst z olivnim oljem namažem  in malo počakam pol pa kar sam spusti in gre lepo cel ven brez problema.user posted image user posted image


vali, ne tega delat če veš kaj je dobro zate (in otroka). ker tko klopa 'razpi*diš', on začne več 'sline' izločat in če je s čim okužen je to 100% možnost da boš tisto okužbo dobila - pa nej bo meningitis, borelija, babezioza, anaplazmoza,... res, ne tega počet.



nisem biolog- ampak a ne spusti klop slino že pri ugrizu? in jaz imam doma iz A olje, ki ga namažeš, da se klop zaduši in ga potem z lahkoto ven potegneš- kupljeno v lekarni.

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Klopi-glava ostala v koži
11.5.2009 16:55:02   
Felicita
ne, klop izloči zlo zlo malo sline pri ugrizu - u bistvu jo sprošča ves čas, ko 'sesa' - tko pač doseže, da se kri ne strjuje ob vbodu. in ker ma precej komplicirano sestavljene slinavke maš časa tudi do 12ur, brez da bi te s čim okužu; potem pa začne izločat tudi patogene (če je okužen).
no, predstavljaj si, da bi tebe kdo dušil? bi se otepala na vse možne načine al bi počakala da te zaduši in odnese nekam? ker klopu pač noge in 'roke' ne pomagajo kej dost začne pospešeno izločat slino v večjih količinah.
p.s.: ni vse iz lekarne zlato user posted image


_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu BUŠICA)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Klopi-glava ostala v koži
11.5.2009 17:16:41   
Splišni
IZVIRNO SPOROČILO: Felicita

IZVIRNO SPOROČILO: Vali 81

jaz pa klopa fejst z olivnim oljem namažem  in malo počakam pol pa kar sam spusti in gre lepo cel ven brez problema.user posted image user posted image


vali, ne tega delat če veš kaj je dobro zate (in otroka). ker tko klopa 'razpi*diš', on začne več 'sline' izločat in če je s čim okužen je to 100% možnost da boš tisto okužbo dobila - pa nej bo meningitis, borelija, babezioza, anaplazmoza,... res, ne tega počet.



Fwelicita, tole ne vem, če je ravno res.

Poglej tule, kaj pravi dr. Franc Strle iz Klinike za infekcijske bolezni in vročinska stanja UKC Ljubljana o tem:

Nekateri skušajo odstraniti klopa tako, da ga vrtijo v smeri urnega kazalca ali  nasprotni smeri, drugi kanejo na klopa kapljico olja ali sline. Ti načini odstranjevanja so uspešni predvsem v primerih, ko so klopi prisesani razmeroma kratek čas, manj uspešni od odstranjevanja s pinceto pa, kadar jih odkrijemo kasno in so zariti globoko v kožo.
 
http://www.ivz.si/index.php?akcija=novica&n=1771


(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Klopi-glava ostala v koži
11.5.2009 17:20:38   
BUŠICA
no zdaj pa me zanima; kako odstraniš klopa, da ga ne raz*izdiš?

(odgovor članu Splišni)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Klopi-glava ostala v koži
11.5.2009 17:26:31   
ona
Hvala za toliko odgovorovuser posted image user posted image user posted image
Jaz ga tud namažem z oljem in pol potegnem ven s pinceto,kaj pa vem mogoče bi brez olja tudi lahko šel ven,bi mogla provat ga takole vrtet...
Zdej tudi mene prav zanima katera varianta je še uspešna za ga odstranit?user posted image

(odgovor članu BUŠICA)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Klopi-glava ostala v koži
11.5.2009 17:55:56   
Felicita
lej, to z oljem (alkoholom, acetonom, lakom za nohte, slino, lakom za lase,...) je stara šola. zlo stara.

evo, en blog, kjer je tut link do CDC (ameriški inštitut za varovanje zdravja) in njihovih nasvetov... pa lepo piše vse, s slikcami and all...

http://membracid.wordpress.com/2007/05/31/how-to-remove-a-tick-and-lyme-disease/


_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu ona)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Klopi-glava ostala v koži
11.5.2009 18:08:43   
BUŠICA
hvala za link!

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Klopi-glava ostala v koži
12.5.2009 6:47:35   
pupika
Tole z oljem je res nevarno, ker se takrat klop bori za svoj obstanek in lahko spusti strup, tudi nam so ko smo bili majhni vedno klope najprej namazali z olje in jih potem potegnili ven, samo takrat klopi še niso bili toliko okuženi in se jaz ne spomnim, da bi se takrat kot otroci bali klopov, tako kot se jih danes bojimo. Felicita tale link je pa fajn, kaj potem samo naravnost ven potegnemo klopa, jaz sem lani vse klope, ki jih je dobil mali zavrtela in potem potegnila ven, sem si prav pinceto za klope kupila, pa se mi zdi, da je navadna pinceta veliko boljša, tista je tako štorasta za držat.

(odgovor članu BUŠICA)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Klopi-glava ostala v koži
12.5.2009 9:00:04   
Felicita
ja, klopa je treba s pinceto prijet čim bližje koži (najboljš na un 'ščitek') in ga naravnost potegnit ven. sej zgleda ne prov prijetno (ker se koža mal nategne ker klop ne spusti), boli pa ne in je dokaj učinkovito.

pinceta? jest uporabljam kar tako, ki sem jo 1x kupila za faks - klasično dolgo pinceto: http://www.elda.hr/images/slusni_aparati/pinceta_velika.jpg
pravjo da je fajn tut 'ploščata pinceta': http://media.digikey.com/photos/Wiha/mfg43418.jpg
s kozmetičnimi pincetami je pa težje, ker majo odebeljen konec: http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/e/e4/Tweezers.jpg
(kdo bi si mislu da je taka znanost okol pincet user posted image )


_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu pupika)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Klopi-glava ostala v koži
12.5.2009 9:35:22   
piko12
Jaz imam 20 letne izkušnje pri odstranjevanju klopa pri psu. To sicer ni otrok, ampak tiste posebne pincete za odstranjevanje klopov so super. Ima jih pa sanolabor, če se vam ne zdi glih primerno it v zoo trgovino.

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Klopi-glava ostala v koži
14.5.2009 23:16:02   
sandra85
mi smo kupili tisto pinceto prav za ostranjevanje klopov (ki se sama zavrti) v lekarni

_____________________________

kako je če imaš v življenju 2 moška: enega neizmerno ljubiš in se mu z užitkom cela predaš, drugega imaš neizmerno rada, vsak njegov napredek je zate ponos in vsak njegov nasmeh ti polepša dan! oba pa mi pomenita VSE na tem svetu! ¦ ¦

(odgovor članu piko12)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Klopi-glava ostala v koži
24.9.2009 10:05:20   
Šaki
joj hvalabogu da sem našla tole temo.
mojemu sem včeraj našla klopa za ušekom!!!
tudi  odstranila vendar je še kot ena mejhna "nogica" notri ostrala.
pravte da to ni glava.

me je pa na smrt strah kaj bo.
sploh ne mroem spat nič.
vsa sem presekirana ker mislm da ga je imel že dalj časa notri kakšen dan.ne morem pa z zagotovostjoc rečt.
jz samo upam da ni okužen bil.
je bil pa tak malo rjavkatordeč.
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
upam da ne bo kajuser posted image


_____________________________

♥ moja dva zaklada ♥

(odgovor članu sandra85)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Klopi-glava ostala v koži
24.9.2009 12:03:39   
Sofi
Klopa je treba odstranit tako, da ga s pinceto, ki je za to namenjena (pediater mi je svetoval ravno tisto za živaliuser posted image , ki se zaskoči in se kar sama gor drži) primeš čim bližje koži in nato roko ali nogo ali karkoli že kjer se klop drži, obrneš navzdol in pinceto spustiš, da teža pincete sama klopa ven potegne. Brez sile, da te res ne špukneuser posted image .
To mi je svetoval pediatrer, ko smo ga potrebovali, ker je seveda glavica ostala v sinovi koži. Ampak to je bil tako majhen košček, da ga niti pediter ni spravil ven. Nadel si je tista očala z lečo in praskal, pa nič. Je na koncu samo malo napikal tam okrog, da se je pojavilo malo krvi in dejal, da bo to krastica ven potegnila. Ja in tako se je tudi zgodilouser posted image .

_____________________________

Domišljija je začetek ustvarjanja.
Domišljaš si, kar si želiš, želiš si, kar si domišljaš in nazadnje ustvariš, kar hočeš.
(G.B. Shaw)

(odgovor članu Šaki)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Klopi-glava ostala v koži
24.9.2009 12:37:55   
Šaki
ja sj prvotno smo šli k zdravniku pa je rekla da je tko zasedena naj počakamo pol pa čakamo in čakamo in smo raje kar šli da nebi še kaj drugega fasali.
in sem ga dala doma ven,amšpak kot pravm je še neki norti ostalo,sem pa potem drugam klicala in je rekla da bo to istak šlo samo ven ali pa se bo zagnojilo.
torej?
verjetno nimam zdj kaj kot da opatujem če slučlajno do česa pride.upam da neuser posted image


_____________________________

♥ moja dva zaklada ♥

(odgovor članu Sofi)
Neposredna povezava do sporočila: 22
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Še zadnjič: besede, ki jih mora prebrati v...
Ko ženska postane mama, se življenje obrne na glavo. Nič ni več tako kot prej. Vsaki mamici se kdaj zgodi, da hrepeni po...
Čarobni gozd v Supernovi
Supernova Ljubljana Šiška v marcu in aprilu prinaša pomladna doživetja za otroke Čarobni gozd.




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?