|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Logoped - R, menjava sičnikov in šumnikov in...
16.1.2012 9:34:15   
tinkatonka
Pozdravljene,

...vprašanje namenjeno tistim, ki tudi obiskujete logopeda oz. ste ga.

sem mama šestletniku, ki gre jeseni v šolo. Že dve leti hodiva k logopedu v ZD Moste (ljubljana), na začetku bolj poredko, zdaj pa enkrat na mesec. Pa se mi zdi da gre vse tako počasi. Pa smo se morali naučiti sičnikov in smo se, pa šumnikov in smo se. Nato je začel zamenjevati šumnike in sičnike. Treniramo, je bolje, a še vedno so napakce. R se je vmes že nakazoval in nisva rabila delat na njem, no pa se je spet začel izgubljat in sva zdaj dobila vaje še za to. Naj povem, da sva pridna, da res delava doma na "jeziku". Tudi sam je izredno priden pri tem in ko reče narobe in jaz pravilno ponovim, vedno ponovi tudi sam. Je pa tudi že sam žalosten ker se ti obiski pri logopedu kr ne nehajo in ne nehaju, kljub temu, da se trudi. Zdaj razmišljam, da bi šla nekam privat probat, da mogoče dobi kake druge vaje, da vidiva al je problem v nama, ali mu mogoče logopedinja ne zna prisotopit. Mi lahko priporočite kakšno dobro privat logopedinjo?

Mi lahko samo na kratko opišete kakšne vaje ste dobili za R, tiste, ki ste hodile? Midva imava tako: da mora z jezičkom "jezikat" potem pa rečt besedo na R. Meni se zdi ta vaja čist mimo. Se mi zdi da noben R ne pride ven. Ampak ok, jaz sem laik in delam in učim po navodilih strokovnjaka.

HELP!

_____________________________

Ponosna mamica Aneju in Jakobu.
--------
Vsaka mama je prava mama, dana za srečo in veselje. Prava. In ena sama. Za vse življenje.
(T. Pavček)

Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Logoped - R, menjava sičnikov in šumniko...
16.1.2012 9:58:20   
Nina00
S sinom tudi hodiva k logopedu zaradi črke R. Naroča naju na cca. 2 tedna, le zaradi bolezni sva 2x to podaljšala na 1 mesec. Ob vsakem obisku temeljito predelata prejšnje vaje in nato dobi še eno novo vajo. Za zaključek se igrata vsakič drugo družabno igro, ki pa ima prav tako namen vaje govora, le da sin tega niti ne opazi in se vedno zelo veseli te igre na koncu. Pa tudi sicer tam vedno zelo zavzeto vadi, doma pa ima tudi obdobja, ko noče in zato kak dan ne vadiva, spet naslednji pa toliko bolj zavzeto :-)

Lahko ti opišem naše vaje. Prva je za razgibavanje jezika, ko posnema muco, ki pije mleko in se oblizuje okoli ust. Nato oponaša veliko žogo, ki se kotali po stopnicah z glasovi TDN, s tem da je ob tem jezik na nebu za zobmi in se ob zadnji črki zatrese. Nato mala žoga - glasovi TDI (jezik enako in tresenje ob zadnji črki - to je pomembno pri vseh vajah). Pa tiktakanje velike ure - glasovi TD, pa male - TD, le hitreje. Pa žabica - D-D-D, vedno hitreje. Iz tega se mu je že sam nekajkrat nakazal R. Sedaj pa ima nekaj, kjer mora kar hitro s tresočim jezikom (kot da piha v jeziček, ki se dotika neba za zabmi) ponavljati: T-D-D-DI, T-D-D-DE, T-D-D-DA, T-D-D-DO, T-D-D-DU, kar nato zveni že zelo podobno r-ju in ko ga nato poskuša izgovorit mu pri tej vaji že vsake toliko rata.

Privat logopeda ti pa ne morem priporočit, ker razen naše ne poznam nikogar.

(odgovor članu tinkatonka)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Logoped - R, menjava sičnikov in šumniko...
16.1.2012 10:31:48   
tinkatonka
Nina...vse te vaje, kijih opisujes so meni cisto neznane, mislim haloooo, pa saj so ja isto šolo obiskovali ti logopedi. Kam pa hodis, si iz LJ?

_____________________________

Ponosna mamica Aneju in Jakobu.
--------
Vsaka mama je prava mama, dana za srečo in veselje. Prava. In ena sama. Za vse življenje.
(T. Pavček)


(odgovor članu Nina00)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Logoped - R, menjava sičnikov in šumniko...
16.1.2012 11:08:44   
Nina00
Tinkatonka imaš ZS.

(odgovor članu tinkatonka)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Logoped - R, menjava sičnikov in šumniko...
16.1.2012 11:31:12   
Ajra RR
Mamice, morda vam lahko z odgovorom pomaga logopedinja Monika Rataj Bricelj. Vedno odgovori hitro, tud meni je user posted image , bom tudi morala hčerko peljat k logopedu.

Evo,  tukaj jo najdete: http://www.ringaraja.net/Ringarajini-strokovnjaki/Seznam-strokovnjakov/monika-rataj-bricelj_35

_____________________________

Strokovnjaki odgovarjajo, vprašanje jim lahko pošljete tudi anonimno.

http://www.ringaraja.net/Ringarajini-strokovnjaki

(odgovor članu Nina00)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Logoped - R, menjava sičnikov in šumniko...
16.1.2012 21:02:53   
sazi
Mi smo hodili k logopedinji lani in je bilo tako nekako, kot pravi Nina00.
Najprej vaje za razgibavanje jezika - oponašanje muce, miganje z jezikom levo desno, oblizovanje ustnic v krogu, ap tresenje ustnic (kot ko želiš oponašati avto brrrrrrrrrrr) ...
Pa črkovne vaje v stilu - velikokrat zelo hitro ponoviti različne sklope - kot že napisano TD-TD-TD-TD... In pa ponavljanje besed z različnimi črkovnimi kombinacijami (po spisku)

Sem imela vaje napisane, ampak ker jih nisem več potrebovala, nimam pojma, kje so. Bom malo pobrskala. Če kaj najdem, ti pošljem.

Za privat logopede pa ne vem. Midva sva hodila k eni iz ZD Center, čeprav sva potem hodila k njej, ko je gostovala tudi v ZD Bežigrad - mislim, da je bila dr. Krevh. Nama je bila zelo všeč.

Malemu pa tiste vaje z miganjem jezika niso šle dobro, s črkami pa precej bolje. Potem je njegov R kar z lufta padel. M je logopedinja rekla, da imamo srečo, da mu ni čisto jasno, kaj mora z jezikom počet, ampak rata mu pa vseeno.

(odgovor članu tinkatonka)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Logoped - R, menjava sičnikov in šumniko...
16.1.2012 21:24:14   
pelin
Moji niso hodili k logopedu, ker zato k sreči ni bilo potrebe, imam pa vsak teden logopedinjo v skupini, ki hkrati z otroki  " uči " tudi mene...lahko rečem, da so vaje podobne, kot sta jih opisali predhodnici, le da ona velikokrat pri teh vibracijah in tresenju jezička da domov otrokom nekakšne lesene paličice ( podobne so palčkam od sladoleda, le malo širše), s katerimi v začetku pomagajo spraviti jeziček v pravo lego...Mi pa vedno znova poudarja, da je  s temi otroki potrebno veliko veliko vaditi...dril in še enkrat dril...ter nič dolgotrajnega  počivanja in špricanja vaj, ker se govorni aparat hitro poleni oz...je ves trud zaman, če se ne delajo vaje redno...Pravi tudi, da  v sedanjih časih otroke kronično prepozno usmerjajo k logopedu, saj naj bi imeli otroci do petega leta govor že čisto razvit, in da je takrat že v bistvu precej pozno in imajo potem otroci v šoli velike probleme tudi s pisanjem...

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Logoped - R, menjava sičnikov in šumniko...
16.1.2012 21:40:20   
sazi
Predhodnica me je spomni (s temi palčkami) še na to, da je bilo zelo pomembno, da je znal v usih do neba dvignit jeziček - je imel kar nekaj težav. To je bilo pri vaji s tleskanjem z jezikom. Tleskal je sicer super, ampak narobe - on je celo spodnjo čeljust premikal gor in dol, moral bi pa samo jeziček. Tako sem mu ob strani med zadnje zobe za zelo kratek čas dala ročaj od lesene kuhalnice, potem pa res ni mogel tleskati s čeljustjo, ker je ni mogel do konca zapreti. Se je moral precej pomatrat in je tudi s tem šlo na bolje.

(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Logoped - R, menjava sičnikov in šumniko...
18.1.2012 8:30:19   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: tinkatonka
Nina...vse te vaje, kijih opisujes so meni cisto neznane, ....

Mi smo imeli tudi takšne vaje, pa še brrrrrrm kot vozi avto, potem pa pesmice npr.

Žiga, žaga, žiga, žaga, očka drva žaga
Žiga, žaga, žiga, žaga, sinko mu pomaga.

in podobne. Smo pa hodili med 3,5 in 4 letom, tako da je šlo res hitreje, samo mali je tako rad hodil tja in je bil tako žalosten, ko je bilo konec, da mu je dala še eno kontrolo čez 3 mesece user posted image . Je imela toliko igrač, da je bil mali čisto paf.

(odgovor članu tinkatonka)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Logoped - R, menjava sičnikov in šumniko...
19.1.2012 10:09:49   
tinkatonka
Hvala vam za odgovore. Tudi tebi Nina za ZS. Sem kontaktirala in upam, da ne bo narocen cez pol leta, ampak prej.

LP Tina

_____________________________

Ponosna mamica Aneju in Jakobu.
--------
Vsaka mama je prava mama, dana za srečo in veselje. Prava. In ena sama. Za vse življenje.
(T. Pavček)


(odgovor članu tehnofil)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   [Brisano sporočilo]
19.1.2012 22:25:03   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu tinkatonka)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Logoped - R, menjava sičnikov in šumniko...
12.8.2014 11:41:15   
zivana
Nina00 lahko prosim se jaz za kontakt vasega logopeda? Hvala.

(odgovor članu Nina00)
Neposredna povezava do sporočila: 12
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





BLOG: Danes sem slaba mama
Slaba mama. Danes sem slaba mama. Zjutraj sem ti oblekla prvo stvar, ki mi je prišla pod roke, niti pogledala nisem ali ...
To pravilo je moje fante rešilo pred ugrab...
Mama je odkrila, da je pravilo, ki ga je otrokom postavila nekaj let prej, verjetno rešilo njihova življenja.




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?