|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Mala punčica ima gliste in to mi pove vzgojit...
4.1.2006 8:08:02   
puncica
No evo pa se spet počutim totalno nesposobno. Namreč naša tamala ima gliste in to mi povedo v vrtcuuser posted image user posted image ja taka mama pa ne ve za to da se zajedalci zarejajo v hčerki. Počutim se kot en butl, ki nima pojma o ničemer. Me je ful šokiral, ati gre po našo punčico in tam rečejo ja v kakcu so gliste, prosim če jo peljet k zdravniku, pa ne vem al mamo tako umazan vse al kaj. Skratka počutim se kot sem rekla največji butl na svetu in totalno nesposobno vzgoje otroka. A sem res tolk nesposobna a se je še kateri kaj takega kdaj naredila da ni vedla da je z otrokom kej narobe in mu je kr ena tretja oseba to povedala

Mah pa bom nehala jamrat, pa da preidem k vprašanjem. Kaj narest zdej v tem primeru, kako izkoreninit gliste. A ima katera s tem izkušnje, sicer smo dobili sirup in ga mora jemat 3 dni potem pa čez 3 tedne šele vidijo ali je ok ali ne. Baje da so lahko gliste kar trdovratne, naša punčka ni imela nobenih težav, jedla normalno in bila tud čist normalna, nič jamrala da jo kej trebuh boli ma čisto nič, res pa je da drekcev pa ne pregledujem glih z mikroskopom, pač pa hitro zavijem v plenico in nesem v smeti. Glist še nikol v življenju nisem videla včeraj pa se tud ni nič pokakala popoldne. A mormo mačka dat stran/ven? A moram igrače, oblačila, rjuhe umit al kako gre to s prenošnjo?

Dejte mi prosim pomagat s kakšnim nasvetom.

< Sporočilo je popravil puncica -- 4.1.2006 8:10:14 >


_____________________________

Zunanji svet je le odsev sveta, ki ste ga ustvarili v svoji notranjosti.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Mala punčica ima gliste in to mi pove vzg...
4.1.2006 8:12:47   
lelaval
Pojdi k zdravniku in povej, da so gliste ideli v vrtcu, ti pa jih nisi opazila, ker prej nisi polagala pozornosti. Se pa mora obvezno zdravit in mislim da eno dozo zdravil, čez nekaj časa - tri tedne, pa nova doza. Ne vem več čisto točno, koliko sem si pač zapomnila, ko je lani sosedova punčka imela gliste.

(odgovor članu puncica)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Mala punčica ima gliste in to mi pove vzg...
4.1.2006 8:13:45   
Anonimen
Saj je bila pri zdravniku in že jemlje sirup user posted image

(odgovor članu lelaval)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Mala punčica ima gliste in to mi pove vzg...
4.1.2006 8:15:17   
Mimi*
Ajoj,kako pa naj bi vedela,da ima gliste,če nič ni videti,da bi bilo z njo kaj narobe!

Na žalost ti jaz ne morem nič pomagati,ker nimam izkušenj s človeškimi glistami.

Nisem pa tudi nikoli slišala,da bi lahko kaj škodovalo,če se seveda odpravijo....ej,brez skrbiuser posted image

(odgovor članu puncica)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Mala punčica ima gliste in to mi pove vzg...
4.1.2006 8:22:06   
puncica
Sej tako kot je rekla albina je bila pri zdravniku in dobila sirup in ga jemlje tri dni čez tri tedne pa bomo vidl kako pa kaj. mene samo zanimajo ukrepi glede čistoče pa to, kako ohranit da tega ne bo več dobila ker se zdej počutim kot da smo največji umazanci na svetuuser posted image Sej sem si obljubila da jo bom vsake 2 dni preoblekla kljub temu da je bila prej v eni coti tudi več dni, ker je pač bol tiste sorte, da se ne umaže, ampak kaj z mačkom pa kaj z igračami pa to. To me predvsem zanima.

Pa hvala


_____________________________

Zunanji svet je le odsev sveta, ki ste ga ustvarili v svoji notranjosti.

(odgovor članu Mimi*)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Mala punčica ima gliste in to mi pove vzg...
4.1.2006 8:25:36   
Anonimen
Punčica, nimam blage veze, ampak mogoče ne bi bilo švoh, da bi si za začetke vsaj roke razkuževali, da se ne prenese še na koga drugega. Kakšno vlogo ima tu maček, pa pojma nimam, res, verjetno je kakšna s podobnimi izkušnjami, pa t bo povedala. Drugače bi pa jaz kar v Zdravstveni dom poklicala, naj dajo kaka navodila.

(odgovor članu puncica)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Mala punčica ima gliste in to mi pove vzg...
4.1.2006 8:31:42   
Anonimen
hej, pa ne se preveč sekirat, sem šla zdaj po sosednjem forumu brskat na temo gliste in jih ful tudi sploh ni vedelo, da imajo otroci gliste. O preventivi so napisale le to, da je treba dobro roke umivat in pod nohti in da ponavadi že po prvi dozi sirupa izginejo.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Mala punčica ima gliste in to mi pove vzg...
4.1.2006 8:48:20   
Marogica
Puncica, ti se pa res za brezveze sekiraš. SAj gliste ne pridejo od umazanije! Vsaj jaz ne vem nič o tem. DOstikrat je za gliste vzrok "sladko", lahko pa jih je ta mala pobrala v vrtcu od koga drugega(na stranišču ali pa kje drugje). Kot je že al bina omenila, je potrebno umovanje rok, ker otroci radi roke v usta dajejo in si jih tako zopet v telo prenesejo. Začaran krog, pač
Naš jih je tudi že imel, pred ca 2 leti, pa se nisem sekirala, da smo umazanci. Tako, da se res ne sekiraj.

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu puncica)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Mala punčica ima gliste in to mi pove vzg...
4.1.2006 9:09:38   
muki1
Ja kot prvo tudi mački daj zdravila proti glistam. Pa seveda zelo pazi na higieno rok. Igrače ne vem, če je potrebno razkuževat, saj ni cela hiša glistava. Mi imamo tudi muco doma, pa ko ima gliste vem, da ful kašlja, pa ji dajemo tabletke proti glistam. Če jo mala slučajno prime, ji pa takoj roke operemo.
Lahko pa jih je dobila tudi v vrtcu. Čisto možno. Pa verjetno bi jih v blatu opazila, mogoče jih je vzgojiteljica videla prva zato, ker jih prej ni bilo v blatu user posted image .
To boš zrihtala, ne utrujaj se nonstop s tem, da si slaba mama, daaaaj no. Si čisto vredu punca, samo malo preveč se sekiraš. Sigurno ni zadnjič, da ima otrok gliste. Meni je mama rekla,da sva jih s sestro večkrat imeli ko sva bili majhni punčki, pa je bila in je še danes izredno pedantna.
Drekec pekec boš pa sedaj sigurno imela redno pod kontrolo user posted image

_____________________________

Veliko več muh se ujame na med, kot na kis.

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Mala punčica ima gliste in to mi pove vzg...
4.1.2006 9:14:53   
alenkapk
Nisem sicer 100 % a mislim, da domača mačka ni gostitelj podančic (najbrž ima tvoj otrok to). Ker pa nisi ziher, te nič ne stane, pa vprašaj zdravnika. Sicer pa gliste ne pridejo direktno od nečistoče, otroci pač roke dajejo v usta in ob tem se okužijo. Vi si pa le dobro umivajte roke.

(odgovor članu muki1)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Mala punčica ima gliste in to mi pove vzg...
4.1.2006 9:18:43   
Naty*Taja
Definitivno je možno, da je mačka kriva, če res ma mala gliste.
Če se več "druži" z mačko ji lahko preventivno daješ naslednje - na žličko daj malo navadnega jedilnega olja in notr kani nekaj kapljic limone. In gliste popokajo - preverjeno deluje. Tudi sama lahko kdaj pa kdaj vzameš mal tega, ker se ta vrag zlo razmnožuje in ni rečeno, da jih ima samo mala! Tudi ti jih lahko imaš, pa tega sploh ne opaziš. Je pa baje pokazatelj glist to, da te srbi konica nosu! Nekaj v povezavi z živčki ki jih draži v črevah!
To so moje izkušnje, upam, da ti bo kej prav prišlo!
Drugač se pa ni za sekirat, če nisi ti tega opazla! Sej imajo verjetno vzgojiteljice več časa opazovat male pa še več izkušenj imajo in lažje opazijo, a ne? Nisi pa zato slaba mama!!

_____________________________

MONTIGNAC

(odgovor članu muki1)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Mala punčica ima gliste in to mi pove vzg...
4.1.2006 9:32:09   
muki1
Sej imajo verjetno vzgojiteljice več časa opazovat male pa še več izkušenj imajo in lažje opazijo, a ne? 


user posted image user posted image ?

_____________________________

Veliko več muh se ujame na med, kot na kis.

(odgovor članu Naty*Taja)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Mala punčica ima gliste in to mi pove vzg...
4.1.2006 9:40:47   
alenkapk
Nisem tako fejst prepričana, da je mačka definitivno kriva za gliste. Dajte rajši preverit. Sicer je pa pametno mački dajat 1x mesečno ampule proti zunanjim in notranjim zajedalcem, proti trakuljam pa tablete.

(odgovor članu muki1)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Mala punčica ima gliste in to mi pove vzg...
4.1.2006 9:41:13   
Anonimen
Gliste se izločajo ciklično, kar pomeni, da se enkrat izložijo z blatom, drugič pa spet ne, ker so pač v kakšni drugi stopnji razvoja. Tako da se res ne sekirat, lahko, da tudi če bi z miksroskopom gledala, pa jih ne bi našla, ker jih preprosto ni vedno v blatu. So pa v telesu.
S čistočo nimajo veze, mislim na to, kako čisto imate doma. Edino roke si je pa treba umivat, posebej temeljito po potrebi. Jaz sme jih kot otrok imela kar večkrat, pa smo imeli doma res čisto. Kaj pa vem, mogoče imajo ene ljudi zelo radde. Npr. uši me pa sploh ne marajo. Jih je imela cela šola, jaz pa ne.
Punčica, pomiri se, to res ni nič takega. Ogroooomno otrok ima gliste. Fino, da ste jih odkrili, izgleda zelo zgodaj, ker še ni bilo nobenih znakov, in se jih boste hitro in temeljito znebili.
O mački pa ne vem, ampak po moje ni prenašalka. Tiste živalske gliste so po moje druge, niso podančice in se ne prenašajo na človeka. Nisem sicer 100-posto, ampak po moje bi o tem že kje kaj brala, če bi bilo tako.
Je pa res, da sem pa že brala, da so sirup proti glistam dali v primeru, če jih ima en član, celi družini, da se ne bi prenašala iz enega na drugega. Daj o tem pa malo povprašaj, mogoče kar pediatrinjo ali pa tvojega osebnega zdravnika.

(odgovor članu muki1)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Mala punčica ima gliste in to mi pove vzg...
4.1.2006 9:48:12   
muki1
Npr. uši me pa sploh ne marajo. Jih je imela cela šola, jaz pa ne.
IZVIRNO SPOROČILO: Splišni

Splišni, uši baje imajo rade čisto glavo user posted image  user posted image  user posted image .

_____________________________

Veliko več muh se ujame na med, kot na kis.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Mala punčica ima gliste in to mi pove vzg...
4.1.2006 11:58:29   
oka
Moj ta večji je tudi imel gliste in jaz tega nisem opazila, se je pokazalo šele na sistematskem pregledu. Zdravnica mi je rekla, da ni nujno, da so vidne.
Poleg sirupa mi je svetovala, da mu dam še navaden jogurt in če bo hotel stisnjen česen, ker tega gliste ne marajo. Ne vem pa če je česen dober za tako male.


LP

(odgovor članu puncica)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Mala punčica ima gliste in to mi pove vzg...
4.1.2006 12:00:43   
Anonimen
"Splišni, uši baje imajo rade čisto glavo."

Ja pa ja de, moji bratranci so bili dolgolasci, totalno zanemarjeni, pa so vsi imeli glave polne uši! Ne me zezat!

(odgovor članu muki1)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Mala punčica ima gliste in to mi pove vzg...
4.1.2006 13:31:41   
puncica
O marička ste mi natrosile podatke user posted image user posted image user posted image user posted image Hvala punce, zdej sem bol pomirjena čeprav zdej me je pa strah glede na to da sem noseča da jaz ne bi kaj takega dobila, ker v navodilih v tistem sirupu piše da za nosečnice ni user posted image Ma res ne vem kje je to staknila, mačjega stranišča nimamo, tako da je maček noter samo da je in da leži na kišti od drv in se greje, ponoči gre ven in tud potrebo gre opravljat ven, a mislite da bi bilo še vseeno dobro da dobi kej proti glistam.

Glede čistoče sem brala v priročniku, kjer piše da naj bi vse igrače umila z detergentom in redno preoblačla na nekaj dni posteljo in vse cote da so lahko v cotah jajčeca še po večkratnem umivanju. Tako da sem mal paniko zagnala.

Itak pa ne morem vedet da ima gliste, to se tud sama prepričujem ampak sej veste, pol si vse očitaš. Pa glist še v življenju nisem niti vidla kako zgledajo, se vidi blokovsko dete user posted image

Ma sej bo, sam to me še zdej skrbi, da jih jaz ne bi dobila, predvsem zarad naše pikice pod srčkom.user posted image

Še enkrat hvala za nasvete in informacije.


_____________________________

Zunanji svet je le odsev sveta, ki ste ga ustvarili v svoji notranjosti.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Mala punčica ima gliste in to mi pove vzg...
4.1.2006 13:42:19   
Maxica
user posted image Čudno, mislim, da ponavadi ful ritka srbi, če ima človek gliste. Vsaj kolikor mi je znano. Se ni nič praskala?
Sem pa enkrat že pred leti zasledila nekje, da česen zanesljivo prežene gliste. Zdej, mal težko je res dati tako majhnemu otročku česen za jesti, ampak baje pa res pomaga.
Puncica, vso srečo, ne sekiraj se, no.user posted image

_____________________________

Sami sončki okrog mene :)

(odgovor članu puncica)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Mala punčica ima gliste in to mi pove vzg...
4.1.2006 14:48:06   
Anonimen
ne vem če ti je že to kera napisala. lahko je dobila gliste od mačka, al pa zuni če se kje igra pa pobere kje na tleh. no v glavnem js ti pišem zarad mačka - mam ga tut sama in preventivno mu vsake 3-4 mesce dam tablete proti glistam in istočasno ine kaplice na vrat proti bolham. in to tut pozimi. mački namreč gliste dobijo tut od bolh! tko da preventivno razlistite in rabolhite tut mačka, vi si pa mal več roke umivejte pa bo! mogoče bi blo mačka tut dobr skopat, ker se uni začetki glist lahko držijo na dlaki!
pa upam da se punčica čimprej pozdravi!
bi pa v vrtcu prašala, če jih ma mogoče še kdo drug, ker lahko so se nalezl med sabo?

(odgovor članu Maxica)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Mala punčica ima gliste in to mi pove vzg...
4.1.2006 14:52:21   
Anonimen
Maxica, ni nujno, da jih rit srbi, sploh ne, zato pa jih je tudi težko odkrit.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Mala punčica ima gliste in to mi pove vzg...
5.1.2006 7:20:39   
puncica
Ne nič ni bila drugačna tud ritka je ne srbi no vsaj nič se ne čoha, tud ko je nagec ne, tako da po moje jo že ne srbi. Bom pa danes vprašala v vrtcu, ko grem na govorilne ure, če ima še kdo, pa z mačkom bo treba verjetno neki naredit, sam kaj ko je bol divji kot domač, sam jest hodi domov pa gret se pri peči. Ja no nekaj bomo že narediluser posted image

_____________________________

Zunanji svet je le odsev sveta, ki ste ga ustvarili v svoji notranjosti.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Mala punčica ima gliste in to mi pove vzg...
5.1.2006 9:51:38   
karmy
moj pa na stranišče gre kakat, pa ne vem al ma gliste...pa tud ne praska se po riti.. a so še kaki drugi znaki glist?

_____________________________

~Ladies, if a guy ever tells you, he wants to cover you from head to toe in honey, and lick it all off inch by inch, that's the man who hasn't done it before. ~ Love you CT ~

(odgovor članu puncica)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Mala punčica ima gliste in to mi pove vzg...
7.1.2006 20:16:26   
Pupica
Ojej puncica,ti si pa tole preveč zaresno vzela. Sej če punčica ni kazala nobenih znakov, kako nej bi vedela? Kaj bi pa bilo, če bi vsak dan še po drekcu šarila, kaj je z njim. Naša že več kot pol leta le na kahlo kaka, in vedno le stresem v WC, še nikoli nisem sploh ornk pogledalauser posted image user posted image ?
Lahko bi se zgodilo katerikoli od nas. Sumim, pa da jih je pobrala v vrtcu, vsaj glede na to kar so povedale ostale.

LP

(odgovor članu puncica)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Mala punčica ima gliste in to mi pove vzg...
7.1.2006 21:59:50   
HuAnita
So ti že druge napisale. Kolikor vem, so mačke in psi lahko prenašalci za človeške gliste, vsaj pred nekaj tedni so to ugotovili pri sosedih pri mami.
Lahko ti povem nekaj domačih receptov, s katerimi so se včasih na kmetih znebili glist (jaz 1. počnem tudi preventino, odkar sem izvedela za sosedovo in mi mama teži, da mala zato ne spi ponoči, ker ima glisteuser posted image user posted image ):
1. oljnate bučke (kupiš pri prijaznih starih tetah na tržnici), tiste oluščene so to.
2. domače bučno olje+nekaj kapljic limone (je res ogabno, zato morda dodaj malo sladkorja, da bo lahko pogoltnila)
3. omejiti je treba sladkarije
4. higiena rok, še posebej, če je vrtcu in imajo skupna igrala
Upam, da sem pomagala.
Lp.

(odgovor članu Pupica)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





BLOG: Kaj je zdravje?
Nacionalna agencija za javno zdravje poroča, da število izdanih receptov skozi leta ves čas narašča. Živimo torej dlje, ...
BLOG: Kaj pa, če nočem biti "samo"...
Sem slaba mama? Prevec delam? Premalo dam sebe otrokom? Sem sebična, ker uživam še v toliko drugih stvareh in ne samo v ...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?