|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Pomagajte, naj gre hcerkica v solo s 5. leti ...
4.2.2014 12:48:08   
cooly
Drage mamice, na pomoc.

Kaj menite o zgodnjem vstopu v solo? Septembra bo hcerka dopolnila 5. let in 8. mesecev. V vrtcu zatrjujejo, da hcerka od starejsih sovrtickarjev s katerimi je v skupini, po nicemer ne zaostaja in da bi bila sola prava odlocitev.

Meni pa se zdi, da jo bom za marsikaj prikrajsala. Ima katera izkusnje?

Prisrcna hvala.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Pomagajte, naj gre hcerkica v solo s 5. l...
4.2.2014 12:53:41   
RIJA*
poslušaj sebe. ampak kot vidim, ne verjameš temu larifariju v vrtcu....

jaz bi je ne dala. izkušnje? kolegici je neskončno žal, da je to naredila....podrobneje pa ne bom, ker ti itak nič ne pomaga....

(odgovor članu cooly)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Pomagajte, naj gre hcerkica v solo s 5. l...
4.2.2014 12:53:46   
Izabelina

IZVIRNO SPOROČILO: cooly

Drage mamice, na pomoc.

Kaj menite o zgodnjem vstopu v solo? Septembra bo hcerka dopolnila 5. let in 8. mesecev. V vrtcu zatrjujejo, da hcerka od starejsih sovrtickarjev s katerimi je v skupini, po nicemer ne zaostaja in da bi bila sola prava odlocitev.

Meni pa se zdi, da jo bom za marsikaj prikrajsala. Ima katera izkusnje?

Prisrcna hvala.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


naša je rojena septembra, pa je pri 3 letih psihologinja rekla, da te, ki so rojeni proti koncu leta še posebej spremljajo kar se tiče sposobnosti za v šolo... se prav mi smo daleč od vstopa v šolo pa je bla psihologinja že zdej pozorna tut na to...

kaj so pa vam rekli na sistematiki?

_____________________________

Naj tvoje srce razposajeno zazvončklja,
kot mu je usojeno!

(odgovor članu cooly)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Pomagajte, naj gre hcerkica v solo s 5. l...
4.2.2014 12:57:56   
uškinamama
IZVIRNO SPOROČILO: cooly

Drage mamice, na pomoc.

Kaj menite o zgodnjem vstopu v solo? Septembra bo hcerka dopolnila 5. let in 8. mesecev. V vrtcu zatrjujejo, da hcerka od starejsih sovrtickarjev s katerimi je v skupini, po nicemer ne zaostaja in da bi bila sola prava odlocitev.

Meni pa se zdi, da jo bom za marsikaj prikrajsala. Ima katera izkusnje?

Prisrcna hvala.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


Naš je šel tako ( 5 let 10 mescev). Je bilo kar zahtevno na začetku, proti koncu leta pa je ujel sošolce , da ne napišem prehitel user posted image . Kaj pravi deklica?
Sice sem pa itak za to, da se všolajo sedemletni otroci in ne šestletni in manj.

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu cooly)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Pomagajte, naj gre hcerkica v solo s 5. l...
4.2.2014 13:05:24   
aprilčica07
Uf... težka. Nevem, jst bi se bolj nagibala, da ostane še eno leto v vrtcu. A bi bila edina, ki ne bi šla v šolo? Če je odgovor ne , se jst ne bi odločila za vstop v šolo. Vidim pri našemu mulčku, je šel v šolo z šestimi in pol, njegov prijateljček pa je v decembru dopolnil 6. Pa se razlika kar pozna. user posted image

_____________________________


Jakob, 23.04.2007, 3570g/55cm
Julija, 30.08.2009, 3570g/52cm


(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Pomagajte, naj gre hcerkica v solo s 5. l...
4.2.2014 13:06:41   
cooly
Hvala vsem za odgovore, mi je zares lazje pri srcu.user posted image

Torej, moja mala pravi, da bi sla v solo, ostala pa bi tudi v vrtcu. Meni te dni ni lahko, pri tako vazni odlocitvi, se ne smem zmotiti. Kaksne naj bi bile prednosti zgodnjega vpisa? Jaz jih, zal, ne vidim. user posted image

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Pomagajte, naj gre hcerkica v solo s 5. l...
4.2.2014 13:07:06   
pomlad08
Živjo,

jaz bi ji verjetno podarila še eno leto vrtca :) Kako se zdi pa tebi?

Imam 2 nečakinji, rojeni decembra, in sta obe mamici prestavili šolo za eno leto. Jaz bi se verjetno isto odločila. Se mi pa na srečo ni treba s tem ukvarjat, ker imamo spomladi rojstne dneve user posted image

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Pomagajte, naj gre hcerkica v solo s 5. l...
4.2.2014 13:07:31   
kajalin*
Naša je januarska,je bila tudi primerna septembra že za v polo, pa je nismo dali. Zdaj je najstarejša v razredu in fajn je, ko je skupaj s svojimi letniki.

(odgovor članu aprilčica07)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Pomagajte, naj gre hcerkica v solo s 5. l...
4.2.2014 13:08:01   
LuLu
a je otrok 2008 ali 2009 letnik? Letos gredo 2008 v šolo. Moja je tudi septembrska, je pa lani že bila s skupino 2007, in so jo pustili v vrtcu, letos pa gre s svojimi letniki.
Poznam primere, ko so mlajši in starejši. Imajo dobre in slabe strani. Mislim, da bo najbolje, da se odločiš sama, ali se ti zdi ok, da gre ali pa počakate. Oboje je lahko pravilno. Kaj bo čez leta ali se bo to kje poznalo pa ne vemo...
tudi sama sem šla s 6,5 leti v šolo in se spomnim, da so že leta nazaj, pisali ugotovitve, da večino mlajših dohiti naslednja generacija pri šolanju, srednja ali študij. Vseh pa tudi ne...
težko biti pameten tukaj...

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Pomagajte, naj gre hcerkica v solo s 5. l...
4.2.2014 13:19:19   
cooly
Se strinjam z vami, mamice. Naj ostane. Je letnik 2009, februar.

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Pomagajte, naj gre hcerkica v solo s 5. l...
4.2.2014 13:26:14   
Najaa
To je čisto odvsino od otroka in ti jo najbolje poznaš. Iz svojih izkušenj ti lahko rečem, da je bila odložitev šolanja za eno leto dobra odločitev, ker je v tem letu hčerka dozorela in bila pripravljena na šolo bolj kakor pri še ne 6 letih. Jaz sem zadovoljna, da se je tako izteklo in da je bila še eno leto v vrtcu. Kar se tiče vrstnikov pa naj te to sploh ne skrbi, ker otroci se hitro spoznajo in spoprijateljijo.

(odgovor članu cooly)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Pomagajte, naj gre hcerkica v solo s 5. l...
4.2.2014 13:26:21   
LuLu
letnik 2009 februar sploh ne bi razmišljala... naslednje leto sigurno. niti ni mus, da bo najstarejša, so še novemb, dec 2008 in jan 2009 lahko pred njo.
letos bi jo jaz pustila uživati še v vrtcu

(odgovor članu cooly)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Pomagajte, naj gre hcerkica v solo s 5. l...
4.2.2014 13:32:25   
eva1
Ok, mogoeč ne razumem najbolje, ampak a ne gre več tko da grejo zdaj v šolo otroci ki so rojeni leta 2008? Sej če je rojen leta 2009 sploh ne vem zakaj razmišljate o šoli že? Moj tretji je rojen konec leta 2009, pa ga bom prestavlila tako da bo šel z letniki 2010 v šolo. Bom se pa zmenila z ravtaneljico vrtca, če ga lahko že v vrtcu v teh skupinah(sedaj so itak mešano). Prva dva pa sta eden januarski, drugi marčevski in oba sta šla s polnimi 6 leti v šolo. Sedaj nimam z nobenim nobenih težav, lepo sledita v šoli, sta odgovorna, in imata same lepe oceneuser posted image

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Pomagajte, naj gre hcerkica v solo s 5. l...
4.2.2014 13:35:51   
uškinamama
IZVIRNO SPOROČILO: cooly

Se strinjam z vami, mamice. Naj ostane. Je letnik 2009, februar.


Pa to gredo v šolo šele leta 2015. Letos septembra (ko se všolajo letnik 2008) bo imela 5 let in 6 mesecev.
Iz prvotnega posta se razumela, da je mala letnik 2008 , december in da mora iti letos v šolo.



_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu cooly)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Pomagajte, naj gre hcerkica v solo s 5. l...
4.2.2014 13:36:10   
pomlad08

IZVIRNO SPOROČILO: cooly

Se strinjam z vami, mamice. Naj ostane. Je letnik 2009, februar.


Aja, torej bi šla prav predčasno ... Ne ga srat :) Jaz sem mislila, da je decembrska in jo je potrebno za 1 leto prestavit. Če je šele februar, pa ni panike, se ti sploh ni treba nič menit :)

BTW: A sploh jemljejo tok majhne?

(odgovor članu cooly)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Pomagajte, naj gre hcerkica v solo s 5. l...
4.2.2014 13:49:47   
LuLu

IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama

IZVIRNO SPOROČILO: cooly

Se strinjam z vami, mamice. Naj ostane. Je letnik 2009, februar.


Pa to gredo v šolo šele leta 2015. Letos septembra (ko se všolajo letnik 2008) bo imela 5 let in 6 mesecev.
Iz prvotnega posta se razumela, da je mala letnik 2008 , december in da mora iti letos v šolo.



mogoče je v skupini 2008 letnikov. Moja je bila lani z 2007 letniki. Vsi, razen nje in enega fanta so šli v šolo, ona dva pa v novo skupino.
Deca se hitro navadijo nove skupine...

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Pomagajte, naj gre hcerkica v solo s 5. l...
4.2.2014 13:55:31   
Najaa
Letnik 2009 pa sploh ne. Oni grejo šele drugo leto. Jaz sem tudi razumela, da je letnik 2008, rojena konec leta.

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Pomagajte, naj gre hcerkica v solo s 5. l...
4.2.2014 13:55:47   
uškinamama
IZVIRNO SPOROČILO: LuLu


IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama

IZVIRNO SPOROČILO: cooly

Se strinjam z vami, mamice. Naj ostane. Je letnik 2009, februar.


Pa to gredo v šolo šele leta 2015. Letos septembra (ko se všolajo letnik 2008) bo imela 5 let in 6 mesecev.
Iz prvotnega posta se razumela, da je mala letnik 2008 , december in da mora iti letos v šolo.



mogoče je v skupini 2008 letnikov. Moja je bila lani z 2007 letniki. Vsi, razen nje in enega fanta so šli v šolo, ona dva pa v novo skupino.
Deca se hitro navadijo nove skupine...



lani, letos...ni važno. Letos se všolajo letniki 2008  je tako?  Rojeni od 01.01. 2008 do 31.12.2008 je tako? Tako, da sploh ni več kaj mešetarit z letnikom 2009.

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Pomagajte, naj gre hcerkica v solo s 5. l...
4.2.2014 13:59:08   
LuLu

IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama

IZVIRNO SPOROČILO: LuLu


IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama

IZVIRNO SPOROČILO: cooly

Se strinjam z vami, mamice. Naj ostane. Je letnik 2009, februar.


Pa to gredo v šolo šele leta 2015. Letos septembra (ko se všolajo letnik 2008) bo imela 5 let in 6 mesecev.
Iz prvotnega posta se razumela, da je mala letnik 2008 , december in da mora iti letos v šolo.



mogoče je v skupini 2008 letnikov. Moja je bila lani z 2007 letniki. Vsi, razen nje in enega fanta so šli v šolo, ona dva pa v novo skupino.
Deca se hitro navadijo nove skupine...



lani, letos...ni važno. Letos se všolajo letniki 2008  je tako?  Rojeni od 01.01. 2008 do 31.12.2008 je tako? Tako, da sploh ni več kaj mešetarit z letnikom 2009.


ja user posted image ampak bodo tudi nov. dec 2007 letos, in mogoče kak jan.2009... za februar 2009 pa res dvomim, da bo kateri

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Pomagajte, naj gre hcerkica v solo s 5. l...
4.2.2014 14:51:21   
cooly
Madonca, kam pa se jim v vrtcu tako zelo mudi? Saj mi na misel ne bi prisel, predcasen vpis, ce mi ga ne bi "servirali". Saj berem, da smo tu enotnega mnenja okoli te teme.

Hvala vam vsemuser posted image


(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Pomagajte, naj gre hcerkica v solo s 5. l...
4.2.2014 16:50:34   
petea
Naslednja generacija - 2009 - je se stevilcnejsa od 2008, zati lahko da imajo tezave s prezasedenostjo vrtca.
Lahko da vidijo, da puncka razvojno dosega starejse sovrtickarje in se jim zato to zdi dobro zanjo.

V naslednji& dneh imajo sole informativne dneve in predstavitve za starse - udelezite se jih.

(odgovor članu cooly)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Pomagajte, naj gre hcerkica v solo s 5. l...
4.2.2014 17:49:21   
pipapopa

IZVIRNO SPOROČILO: cooly

Se strinjam z vami, mamice. Naj ostane. Je letnik 2009, februar.

user posted image moja starejša tudi pa gre drugo leto v šolo, nič prej. sploh si ne predstavljam da bi naša šla letos v šolo user posted image saj bo komaj 5 stara

(odgovor članu cooly)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Pomagajte, naj gre hcerkica v solo s 5. l...
4.2.2014 17:54:20   
pipapopa
drugače sem pa jaz marca rojena in takrat so se tudi lahko odločali in je moja mati rekla, da bom pogojnik in sem 1 leto dalj hodila v vrtec in šla s svojim letnikom v šolo.sem bila med starejšiimi ampak par mesecev gor ali pa dol. smo pa isti letnik, to nam je bilo pomembno.

moji bojo šli s 6,5l v šolo. Že to mi je prekmalu, ampak že boljše kot šene s 6timi

(odgovor članu pipapopa)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Pomagajte, naj gre hcerkica v solo s 5. l...
4.2.2014 17:55:59   
m_o_i
moj bi sel v solo kasneje-ze itak je otrostvo(tisto pravo) cisto prekratko.

priznam pa, da bi bilo hudo, ce bi zelel imeti iste sosolce kot v vrtcu-dilema bi bila huda!

_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

(odgovor članu pipapopa)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Pomagajte, naj gre hcerkica v solo s 5. l...
4.2.2014 18:01:32   
LuLu

IZVIRNO SPOROČILO: m_o_i

priznam pa, da bi bilo hudo, ce bi zelel imeti iste sosolce kot v vrtcu-dilema bi bila huda!


ej, veš kak hitro se navadijo na novo skupino. Tudi v šoli kasneje se redko kateri isti družijo, kot so se v vrtcu. Sploh pa se v vrtcu med seboj poznajo mlajši in najmlajši, ko se veliko družijo zunaj.

(odgovor članu m_o_i)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako lahko tudi najcenejši avtosedeži reši...
Najboljše razmerje med ceno in kakovostjo pri izbiri avtosedeža. Naj gre za lupinico za dojenčka ali otroški sedež - var...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?