|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Pri petih letih se mlečni zobje majejo? Še kd...
4.11.2009 15:45:59   
**Tinkara78**
Moja nedonošenka ( rojena 29.teden) že dobiva svoje stalne zobe.

Danes sve bili pri zobozdravnici, ki je potrdila da ne gre za poškodbo zob- majeta se namreč obe enki (spodaj), temveč hčerka malo prehiteva. Kot kaže ima to že v krvi user posted image .

Mene pa meče. Komaj sem jo rodila, no na jutrišnji dan pred petimi leti, danes pa že izgublja svoje mlečne zobe. Naslednje leto pa v šolouser posted image .

Kako hitro odraščajo ti naši malčki. Rodila se je z 1550 g in 40,5 cm, danes pa ima cca. 19 kg in cca. 116 cm. Je druga največja v svoji vrteški skupini.

Kako pa je kaj pri vas z zobmi?
Ne samo pri nedonošenčkih, temveč tudi pri tistih ki ste rodile ob roku. Gre razvoj tudi tako hitro?

Mi nimamo nobene luknjice, niti premazov, pa tudi izpulili ji niso majavih enic. Čakamo da nas obišče zobna miška.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Pri petih letih se mlečni zobje majejo? Š...
4.11.2009 15:53:17   
Anonimen
Moja nečakinja je bil ob vstopu v šolo brez 4 zob.user posted image Kakor hitro jih je dobila jih je tudi izgubila.user posted image

(odgovor članu **Tinkara78**)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Pri petih letih se mlečni zobje majejo? Š...
4.11.2009 16:34:50   
Mikica
Prijateljičina hčerka, ki je sicer rojena na rok, je teden dni po petem rojstnem dnevu ostala brez prvega mlečnega zobka (spodnja enka), kmalu pa še brez druge enke. Pa tudi oba stalna sta ji zrasla. Naš je en mesec starejši od nje, pa se ne maje še noben zob.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Pri petih letih se mlečni zobje majejo? Š...
4.11.2009 16:57:42   
Sulfinija
Tinkara78,Živi vse naj naj ob jutrišnjem prazniku.Želimo ji predvsem Zdravja.

Štefan,Mojca in mali veliki Valuser posted image

_____________________________

Najin sonček Val, rojen 9 tednov prezgodaj v 31. tednu nosečnosti, velik 39cm in težak 1600g, z obsegom glavice 28,5cm.

(odgovor članu **Tinkara78**)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Pri petih letih se mlečni zobje majejo? Š...
4.11.2009 17:01:54   
noranate
naši ta najstarejši je prvi zobek odpadel pri štirih, ta druga pa je stara enajst in ima še sedem mlečnih, brez kakršnekoli zaščite (fisure)user posted image

(odgovor članu Sulfinija)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Pri petih letih se mlečni zobje majejo? Š...
4.11.2009 17:13:40   
**Tinkara78**
IZVIRNO SPOROČILO: Sulfinija

Tinkara78,Živi vse naj naj ob jutrišnjem prazniku.Želimo ji predvsem Zdravja.

Štefan,Mojca in mali veliki Valuser posted image


Hvala. Spremeni tikerček, da vidim kako veliki ste žeuser posted image

(odgovor članu Sulfinija)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Pri petih letih se mlečni zobje majejo? Š...
4.11.2009 17:16:16   
MAŠKA
Moj nečak je bil avgusta star 5 let in je že izgubil dva zobka.

Vse najboljše tvoji punčki za rojstni dan!user posted image

_____________________________



Življenje je minljiva, hitra karavana! Ustavi žival, ki jo jezdiš, in poskusi biti srečen.
(Rubaijat, Omar Hajam, 12. stol.)

(odgovor članu **Tinkara78**)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Pri petih letih se mlečni zobje majejo? Š...
4.11.2009 18:05:14   
Ribica **
Sine od fanta je ravno danes ugotovil, da se mu maje zob. Maje se mu pa menda trojka? Star je pa 5l in 2m.

(odgovor članu MAŠKA)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Pri petih letih se mlečni zobje majejo? Š...
4.11.2009 18:49:47   
ribica.
mi imamo 6 letnico, ki je zobke začela dobivati pri dobrih 4 mesecih. Pravkar ji izrašča šestica. Mlečne pa ima še vse in nič ne kaže da se misljo kmalu odmajat. Večina njenih vrstnikov je bila škrbastih že zdajvnaj, že v vrtcu.

(odgovor članu Ribica **)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Pri petih letih se mlečni zobje majejo? Š...
4.11.2009 19:52:30   
Spark
Moji deklici, ki bo decembra stara 5 let raste 6tka. Ostali zobki so še na mestu. 

(odgovor članu ribica.)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Pri petih letih se mlečni zobje majejo? Š...
5.11.2009 10:03:12   
timoteja
Naši prvorojenki so tudi enice izpadle pri tej starosti, enice - zgornje ima že stalne, je pa res, da je tudi že mlečne zobke dobila zelo hitro, pri 3 mesecih.

(odgovor članu **Tinkara78**)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Pri petih letih se mlečni zobje majejo? Š...
6.11.2009 10:04:28   
aknela123
tinkatara, nikar ne bodi zaskrbljena, malo opazuj svojo punčko, no, saj jo verjetno zelo dobro opazuješ, kaj jaz bedarije pišem. kolikor jaz poznam zadevo s teoretične plati, začnejo zobki izpadati, ko je telo dokončno razvito, eterske sile, ki so doslej pomagale pri razvoju telesa, so svojo nalogo opravile, njihova zadnja naloga je pomoč pri izraščanju stalnih zob, kar pa tudi pomeni, da so otroci pripravljeni za intelektualizacijo, to je za vstop v šolo.
in tako je verjetno tvoja punca bistra, nabrita in komaj čaka učenja prvih pesmic, računov, zlogovanja in poštevanke v šoli.

lp!

(odgovor članu **Tinkara78**)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Pri petih letih se mlečni zobje majejo? Š...
6.11.2009 11:26:21   
ALWAYS LARA
ja moja je bila julija 5 in ji je poleti se pravi enkrat avgusta spodnja enka izpadla čez ene 3 tedne pa že druga. zdaj ju ima že skoraj čisto zunaj. ima pa zunaj tudi že vse šestke

(odgovor članu **Tinkara78**)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Pri petih letih se mlečni zobje majejo? Š...
6.11.2009 11:46:12   
Rožica I
Moj sin (sicer ni bil nedonošenček, ampak 12 dni po roku), je imel ob vstopu v šolo (6,5 let) 6 stalnih zob. Nametanih pa tako, da sem mislila, da ni šans, da se bo to kdaj zravnalo user posted image user posted image . In ko se mu je sčasoma malo razširila čeljust, so se tako lepo poravnali, da mu je zdaj kar malo žal, da ne bo nosil aparata, ker sem mu jaz napletala skoraj 2 leti, kako fajn je nosit aparat user posted image .

_____________________________

ROŽICA

(odgovor članu ALWAYS LARA)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Pri petih letih se mlečni zobje majejo? Š...
12.11.2009 12:49:14   
KIKI****
Mi imamo doma 6 letnika (in 3 mesece), ki se mu ne maje še noben zobek, torej so vsi še vedno mlečni.

Čakamo dase bo kak zamajal. Prvi zobek je dobil pri 8 mesecih, tko da ne hitro ne pozno.

Nekateri (tudi nečak pri isti starosti) imajo že pri 5 letih kak majav zobek.

Zobarca je rekla, da ko bo čas za to, se bodo že začeli majat.

(odgovor članu Rožica I)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Pri petih letih se mlečni zobje majejo? Š...
30.11.2009 11:14:54   
**Tinkara78**
Da napišem kako se je končalo. En teden po rojstnem dnevu je hčerka izgubila prvi zobek, ta vikend pa še drug. Tako, da zdaj nima nobene enke in je spodaj velika luknja. Se pa vidi in čuti že prva "žagica", druga pa je na vidiku. Je pa drugi zobek pojedla user posted image

Zobna miška pa komaj uspeva kupovati darila. user posted image

(odgovor članu KIKI****)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Pri petih letih se mlečni zobje majejo? Š...
1.12.2009 23:36:03   
* Mateja *
joj, sam ne še s temmi zobmi, saj so mu komaj dobro zrasli. Pa tako hitro gre čas, ??
Naš ima še vse v ustih in se nič ne maje!!

(odgovor članu **Tinkara78**)
Neposredna povezava do sporočila: 17
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...
Očetje, častite žensko, ki vam je rodila o...
Dragi očetje, tole je za vas: pomembni razlogi, zakaj morate postaviti spomenik ženski, ki vam je rodila otroka oziroma ...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?