|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Rejništvo
4.10.2006 0:03:27   
Petraa
mene pa zanima,če katera opravlja"poklic"rejenca?Ali ima katera kakšnega otroka v reji?
Bi se odločile?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Rejništvo
4.10.2006 0:07:58   
Anonimen
Verjetno si mislila poklic rejnice ali rejnika, ne rejenca. user posted image

Drugače pa... ne, ne ukvarjam se s tem in tudi nisem bila v rejništvu, razmere pa vseeno dobro poznam. Sama se pa za kaj takega ne bi odločila iz enega samega razloga - ker bi se na otroka preveč navezala.

Raje sem "rejnica na daljavo".

(odgovor članu Petraa)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Rejništvo
4.10.2006 0:36:43   
Petraa
Se viid da je čas za spanje že user posted image
kako si pa lahko na daljavo??

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Rejništvo
4.10.2006 0:42:03   
Anonimen
To so v bistvu nekakšna "sponzorstva", kakor baje rečejo temu. Preko kakšne društva ali agencije "posvojiš otroka na daljavo" tako, da ti oni povedo, kdo je otrok, kdo je njegova sdružina, kje bivajo, v kakšnih razmerah, kaj potrebujejo, posredujejo ti fotografije, otrok ali njegova družina ti napišejo pismo in podobno. Ti pa jim preko društva ali agencije (ali pa osebno, če znese) pošiljaš denar ali pakete z materialnimi stvarmi. Osebno teh otrok večinoma ne poznaš, ampak če se zavzameš in če jih želiš spoznati ter če ti to finančno znese (ponavadi so iz Afrike ali Vzhoda), potem jih lahko obiščeš.

To mi veliko bolj ustreza.

(odgovor članu Petraa)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Rejništvo
12.10.2006 10:30:34   
ortodar
Jaz imam otroka v reji in ni mi žal, da sem se tako odločila. Kaj pa te zanima?
Darjauser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Rejništvo
12.10.2006 16:24:35   
lolipop
Mene pa zanima, kako je z bolniško? Ali je otrok, ki ga imaš v rejništvu izenačen s tvojim? Kako je s plačilom vrtca? Otroškim dodatkom?

(odgovor članu ortodar)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Rejništvo
12.10.2006 19:12:49   
April
Lolipop meni se zdi, da je rejništvo kot poklic in da rejninki ne hodijo še dodatno v službo. Zato, tudi problemi z bolniškami odpadejo.

Jaz bi se tudi najbrž preveč navezala na otroka.

(odgovor članu lolipop)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Rejništvo
12.10.2006 19:25:17   
Petraa
zakaj ne bi rejniki hodili v službo user posted image
ortodar a mi lahko malce poveš.kako je potekalo,am si sama  otroka izbrala ,za koliko starega otroka si se odločila ipd.

(odgovor članu April)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Rejništvo
12.10.2006 19:35:19   
April
IZVIRNO SPOROČILO: Petraa

zakaj ne bi rejniki hodili v službo user posted image


Otroci, ki prihajajo v rejništvo, so pogosto iz razbitih družin, kjer je prisotno tudi nasilje. Smisel rejništva ni zgolj neka varna prehodna nastanitev, ampak se naj bi otroku zagotovilo tudi tako okolje, kjer bi imel cel čas nekoga ob sebi. Če bi rejniki hodili v službo se ne bi, zaradi pomankanja časa, mogli toliko posvečati otroku. Rejenci pa prav to najbolj potrebujejo.

(odgovor članu Petraa)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Rejništvo
12.10.2006 19:52:41   
Petraa
Saj se vidi da sem malce tupa,kar se tega tiče user posted image
Ampak kako pa je potem finančno stanje,če se ne hodi v službo user posted image

(odgovor članu April)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Rejništvo
12.10.2006 19:59:24   
April
Mislim, da dobiš plačan nek mesečni znesek, naprimer 70 000 Sit. Potem pa še dodatno na vsakega otroka, kolikor pač znese mesečna poraba za preživljanje otroka. Če imaš 2 rejenca, potem je to 70 000+ 50 000 na otroka. Skupaj 170 000. Pa vzemi to z rezervo, ker pišem čist po spominu. Vem pa, da imaš plačane prispevke za socialno varnost.

(odgovor članu Petraa)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Rejništvo
12.10.2006 20:02:47   
Petraa
Saj vem,da sem tečna že user posted image ,ampak imma še vprašanj
kakšni so že pogoji za tale poklic rejnice?
Kaj pa recimo,da kot jaz hodim v šolo popoldne za  4 ure

(odgovor članu April)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Rejništvo
12.10.2006 20:14:26   
April
Sem šla rajši malo po netu pobrskat, da ne bom kaj narobe povedala.user posted image  

Z 02.01.2003 je pričel veljati nov Zakon o izvajanju rejniške dejavnosti, ki ureja pogoje, ki jih mora izpolnjevati oseba, ki želi izvajati rejniško dejavnost, postopek pridobitve dovoljenja za izvajanje te dejavnosti, način izvajanja rejniške dejavnosti in njeno financiranje ter druga vprašanja, povezana z izvajanjem rejniške dejavnosti. Zakon ne zajema rejnikov, ki že imajo v oskrbi rejence.

Oseba, ki želi izvajati rejniško dejavnost mora:
  • imeti stalno prebivališče v R Sloveniji
  • imeti zaključeno vsaj poklicno oz.strokovno izobrazbo
  • biti polnoleten

    Oseba, ki bi želela izvajati rejniško dejavnost lahko vloži vlogo za izvajanje te dejavnosti na krajevno pristojnem centru za socialno delo. Center rejnika izdela oceno primernosti kandidata in njegove družine za izvajanje rejniške dejavnosti. Nato komisija za izbor kandidatov za izvajanje te dejavnosti izmed vseh prejetih vlog kandidatov izbere določeno število kandidatov, glede na potrebe rejništva.

    Izbrani kandidati bodo napoteni na usposabljanje za izvajanje rejniške dejavnosti. Na podlagi uspešno zaključenega usposabljanja bo ministrstvo izdalo kandidatom dovoljenje za izvajanje rejniške dejavnosti.
    Rejniki, ki skrbijo za tri otroke ali manj, če gre za otroke s posebnimi potrebami imajo možnost uveljavljati to dejavnost kot poklic, to pomeni, plačilo prispevkov za socialno varnost.
    Rejnik za posameznega rejenca prejme mesečno rejnino, ki zajema oskrbnino in plačilo dela. Oskrbnino sestavljajo materialni stroški za rejenca, ki od 01.01.2003 znašajo 52.080 SIT, denarni prejemek v višini otroškega dodatka, ki znaša 20.230 SIT in plačilo dela, ki znaša 23.580 SIT. Do plačila dela ni upravičen rejnik - sorodnik rejenca.


    (odgovor članu Petraa)
  • Neposredna povezava do sporočila: 13
       RE: Rejništvo
    12.10.2006 20:18:44   
    April
    Tistih 70 jurjev za plačilo dela sem se pa fejst zmotila. Namest tega dobiš borih 20 jurjev. Zato se tudi rejniki pritožujejo, da bi se jim ta znesek zvišal. Če ne drugega, pa vsaj to pomeni, da se za rejnišvo ne odločajo ljudje zaradi plačila.

    (odgovor članu April)
    Neposredna povezava do sporočila: 14
       RE: Rejništvo
    12.10.2006 20:36:22   
    Petraa
    ah,potem jaz ne morem user posted image
    zaradi šole
    Mogoče kasneje

    (odgovor članu April)
    Neposredna povezava do sporočila: 15
       RE: Rejništvo
    10.11.2006 22:34:58   
    Alisa
    Za rejništvu se veliko odločajo družene, ki živijo na vaseh. No vsaj jaz vem za en konc ko je skoraj na vsaki kmetiji po 2 ali več rejenčkov. Nekateri se i prav smilijo, pa ne zaradi tega da ji je pri onim družinam hudo, ampak ker jih starši glede na to da jih lahko obiščejo ne pridejo niti pogledat. Poznam eno družino ko ima 4 svoje otroke in 3 rejenčke. Najmanjša je stara mesec dni. Kaj ne tuhtajo prej ljudje! Joj ob takih spominih mi je res prav hudo za male otročke.

    _____________________________

    preden si bil spočet, sem si te želela,
    še preden si bil rojen, sem te ljubila
    in komaj si se rodil, bi zate umrla.
    To je čudež življenja.



    (odgovor članu Petraa)
    Neposredna povezava do sporočila: 16
    Stran:   [1]
    Stran: [1]
    Pojdi na:





    Ovulacija in plodni dnevi
    Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
    7 nenavadnih dejstev o spermi
    Poleg tega, da sperma preprečuje depresijo pri ženskah in bi si z njo partnerka lahko tudi negovala kožo, smo našli celo...




    NOSEČNOST
    пеперутка16

    Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?